wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

سرمقاله:فسادی که رکن چهارم دموکراسی را تهدید می کند…!!!

امروز خراسان جنوبی – زنگویی znagoei@birjandtoday.ir /شاید کمتر کسی باور می کند که فساد جز در سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه و یا هر سازمان و ارگانی دیگر، ممکن است بر مطبوعات و قلم به دستان و خبرنگاران و روزنامه نگاران نیز سایه افکنده باشد، باور فساد در رکن چهارم دموکراسی بسیار سخت است، جایی که کارش حلاجی و موی از ماست کشیدن و پنبه زنی فسادهای سایر ارکان دولتی و حاکمیتی است. خود دچار همان بلیه ای شود که دارد در مبارزه با آن شعار می نویسد و قلم می فرساید…!!
باورش خیلی سخت است اما وجود دارد و با چراغ خاموش و آرام و بی حاشیه دارد می زاید و می رود…
برخی از سینه چاکان آزادی قلم و قدم پس از کشف فساد در سازمان و یا ارگانی برای عدم پخش آن در نجسی حق السکوت در می غلتند بدون آن که کسی بداند و حاشیه ای ساخته شود، این مفهومش خیانت به افکار عمومی و مردمی است که به او اعتماد کردند که عین فساد است..!!
برخی دیگر با گرفتن هدایا و کارتهای هدیه قلم به قفا می برند و آنقدر بار نقدش را کم می کنند که تبدیل به قلمی کُند و چاپلوس صفت شده و بار نقد را به آرامی بر زمین می گذارند و این عین فساد است …!!
برخی نیز برای دوری از هر گونه خطر و ریسک از دست دادن موقعیت اجتماعی و شغلی خود فقط ناظر ظلم وجور و فسادند و قلم را در نصیحت گویی و روایت خوانی عادت به سکوت و سربه زیر بودن می دهند که این نیز تعریف دیگری از فساد است…!! فساد فقط در اختلاس و پولشویی و کلاهبرداری و کوه خواری و زمین خواری نیست، وقتی قلمت مزه رانت خواری را چشید و زیر زبانش مزه کرد و در قبال سکوت جیب صاحبش را پرو پیمان کرد یعنی خیانت به مردم و آلوده شدن به فساد سیستماتیک…!!
بی دلیل نیست که در کتاب مقدس مان خداوند به قلم سوگند می خورد، این قلم همانقدر که صلابت و فریاد و سرنترسی دارد می تواند ترسو و بزدل و وابسته به قدرت های اقتصادی و سیاسی نیز باشد و هم از آخور بخورد و هم از توبره…!!! همانقدر که خویش را ملزم به نقدهای آتشین از طیف خاصی می کنیم به همان میزان نیز آنقدر آزاد اندیش و آزادیخواه باشیم که جرات چرخاندن انگشت اتهام به خودمان را نیز داشته باشیم و قبول کنیم که شاید هنوز قلم های پاک و افکار پویا و ضد ظلم و فسادی باشند که در عین ضعف های شدید اقتصادی هنوز خود را به عمله ظلم و فساد نفروخته اند و در عین آقایی با سربلندی همچنان قلم بُران و تیزشان را چون اسلحه ای مرگبار بر دشمنان آزادگی و آزادی و زالو صفت و ریا کار این مردم می نمایانند…!!!
فساد در خانه رکن چهارم دموکراسی بسیار خطرناکتر و منهدم کننده تر از قاچاقچیان و سوداگران ثروت و حیثیت مردم و اختلاسگران و پولشویانی است که صف در صف همچنان در حال تاختن و خوردن اند…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور