wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

سرمقاله:انتخابات و حق انتخاب…!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / انتخاب یعنی حضور در واقعیت و آینده یک جامعه، یک کشور و یک ایده و آرزو.. انتخاب یعنی آنی را که می خواهی و می پسندی و در وجود او قدرت و آزادگی و دور از عافیت طلبی و مصلحت گرایی را می بینی…
این انتخاب مفهومش حضور تو در بازی قدرت است، حضور تویی که گاه به هیچ انگاشته می شوی و فقط در همین ایام انتخابات یا مناسبت هاست که میایند به سراغت، این انتخاب مفهوم اش این است که قرار است به نفع کشورت و آمال و آرزویت کاری کنی، این انتخاب مفهوم اش این است که نماینده یا رئیس جمهوری را انتخاب کنی که بتوانند تو را به خواسته های حداقلی ات برسانند، مفهوم اش این است که شعارهای نخ نما شده را در نوردی و به شعوری برسی…!!!
انتخاب شدن در جامعه ما آنقدر پیچیده و چند مجهولی است که ورود به آن دروازه بسیار بزرگ و گشاده ای است که باور پذیر نیست اما خروجی آن سوراخ سوزنی است که قطره قطره آدم هایی بیرون میایند که کاملا چلانده می شوند…!!
انتخاب در جامعه ما نه اینکه دلخواه توست که گاه دقیقا در تعارض با آنچه که می پنداشتی انجام می گیرد.
چندماه دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی است، مجلسی که عصاره فضیلت مردم و در راس امور باید باشد، مجلسی که قرار است با قدرت و مدیریت و تصویب قانون هایی که در حکم مشت آهنین است زندگی را برای مردم سهل و آسان کنند و با ابزار قانون حق مردم را به آنان بازگرداند…!!
جدا این اتفاق در مجلس کنونی ما افتاد؟ چه تغییراتی در زندگی مردم رخ داد؟ چه تغییراتی در کشاورزی و صنعت و معدن کشور رخ داد؟ چه تغییراتی در جلوگیری از رانت خواری و اختلاس و پولشویی رخ داد؟ چه تغییراتی در چتر عدالت برای همه رخ داد؟ چه تغییراتی در تقسیم عادلانه ثروت بین تمامی استانهای کشور رخ داد ؟ چه تغییراتی در بوجود آمدن فرصت شغلی مناسب بین تمامی جوان های کشور رخ داد؟ چه تغییراتی در آموزش وپرورش که یکی از شاه بیت های توسعه کشور است رخ داد ؟
مجلسی که تبدیل به فریاد و کف به دهان آوردن و تهمت زدن به هم و مچگیری و شعار زدگی شود خروجی اش یکی از ضعیف ترین مجالس پس از انقلاب است، مجلسی که به هر قیمت و به هر میزان ورود پول های کثیف برای انتخاب شدن تبدیل به شغلی نان وآب دار شود و نمایندگانش به خاطر حضوری دوباره دست از مبارزه با فساد و مفسدین بشویند وجرات اظهار نظر نداشته باشند همانی خواهد شد که می بینیم، مجلسی که شعار دادن بشود سرلوحه اهدافش، این مردم خسران زده ای هستند که باید فقط ببینند و تاسف بخورند…!! چرا مجلس نتوانست در این ویرانی متاثر از فساد قوانینی را مصوب کند که حداقل از سونامی آن پیشگیری کند ؟ چرا مجلس نتوانست برای پاشنه آشیل انقلاب یعنی شفافیت در بودجه ریزی و بودجه برداری در تمامی ارگان ها و موسسات و سازمان های دولتی و غیردولتی و تصویب قوانین محکم که نتوان آن را دور زد ویا راه در رو داشته باشد یکبار و برای همیشه کشور را در مقابل این همه فساد اقتصادی و اداری بیمه کند ؟!!
بنظر می رسد همه این چرا ها و اماها و اگرها بر می گردد به نوع انتخابی که صورت می گیرد تا جای نمایندگان صاحب نظر و آزاده و نترس که زبانی چون شمشیر داشته باشند و مصلحت اندیشی را لگد مال کنند بسیار بسیار خالی است و چنانچه این رویه ادامه داشته باشد مجلس بعدی بلاشک از مجلس کنونی ضعیفتر خواهد بود و مردم باز شاهد انتخابی خواهند بود که در آن هیچ نقشی جز انداختن رای در صندوق نداشته اند …!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور