wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

سرمقاله:انتخابات وتنورداغ شعارها…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / همیشه همین گونه بوده و احتمالا خواهد بود که در طلیعه انتخابات مختلف که بیشتر در زندگی روزمره مردم تاثیر گذارند (مجلس، ریاست جمهوری، شورای شهر ) که انتخابی اند نه انتصابی، موج کسانی که از فیلترهای گوناگون و از سر گشاد قیف وارد و دانه دانه و قطره چکانی خارج می شوند، کرکره دکان تبلیغاتی شان را بالا کشیده و تنور پر از هیزم شعارهای رنگین کمانی شان را بر می افروزند تا شعله های کاذب شعارهایی که با واقعیت و حقیقت جامعه امروز مان تفاوت های ماهوی و منطقی فراوانی دارند بوی ناب کبابی را پراکنند که عوام با مالیدن نان بر این شمیم روح افزا برای چند صباحی لذت نان و بوی کباب را بچشند و غرق در لذت مجازی شوند…!!!
تجربه چهار دهه انتخابات به مردم آموخته که ادبیات معرفی کاندیداها از خود و اهداف شان هنوز در چرخه نه چندان منطقی همان سال های اولیه و بدون تغییر، باقی مانده و باکمترین تاویل و تفسیر در زاویه نگاه و باور داشتن به تغییرات گسترده بین نسلی و منطقه ای و جهانی بر همان طبل متولد در خانواده ای متدین و مستضعف و … می کوبند، همان طبل بزرگ زیر پای چپ و گردش با پای راست…!!!
این که شعارهایی را مطرح کنی که توان انجامش برایت وجود نداشته باشد و از این راه و غش در عرضه کالای انتخاباتی سعی در جمع آوری رای کنی، نامش نوعی کلاه گذاری و کلاه برداری از احساسات مردم است !! نماینده مجلس شورای اسلامی کارش آسفالت کاری و راهسازی و کارخانه داری و معدن پروری نیست، وظیفه اش کار تقنینی و قانون گذاری است که بر مبنای آن شرایط کسب و کار آسان و دست یافتنی شود، اختلاس به تاریخ به بپیوندد، رانت خواری و رانت دهی نابود شود ، عدالت اجتماعی حاکم شود، فرصت شغلی یکسان برای همه از فرزند فلان الدوله و فلان السلطنه تا فرزند یک پاکبان شریف، روابط تلفنی و صد هزار فامیل برای همیشه طومارش پیچیده شود، آقا زادگی به کلمه مسخره ای تبدیل شود، فساد مالی کلان و اداری و سیاسی و فرهنگی بساطش به آتش کشیده شود، قانون فصل الخطاب در همه امور و افراد از صدر تا به ذیل و تمامی ارگان ها و نهادها و سازمان های دولتی و خصولتی اعم از لشکری و کشوری باشد، مجلس در عمل و نه در شعار و حرف بر تمامی نهادها نظارت داشته باشد و جرات حضور در بسیاری از نقاط ممنوعه را داشته باشد، آنگاه باید اذعان داشت که مجلس در راس امور است…!!
در انتخاب ریاست جمهوری نیز همین روایت و قصه حاکم است، سوگند ریاست جمهوری به حضانت از قانون اساسی و … اما در عمل و پس از جلوس بر تخت پاستور واقعیت چیزهای دیگری را رقم می زند، این که ریاست جمهوری از صد درصد اختیاراتی که نوشته بر صفحات کاغذ است چند درصدش را در عمل می تواند عملیاتی کند و اصولا حیطه اختیاراتش چه چالش هایی را در بر می گیرد آن هم یکی از مهمترین انتخابات کشور یعنی ریاست جمهوریست …!! چرا نه مجلسیان و نه پاستورنشینان تاکنون نتوانسته اند در حد نام و اختیاراتشان کاری انجام دهند؟ چرا ریاست جمهور یک کشور که دومین شخص مملکت است توان اعتراض و پاسخ دهی به تهمت رسانه ملی اش را ندارد ؟ چرا دولت های در سایه امکانات و قدرت بیشتری از دولت های مستقر دارند …!!
اگر نتوانیم از تجربیات چهار دهه قبل کشورمان با توجه به تغییرات شناختی مردم از واقعیات استفاده کنیم و بر پایلوت دهه های قبل همچنان متعصبانه و بی منطق بایستیم بلا شک در آینده نه چندان دور در بن بستی محبوس خواهیم شد که دیگر و با هیچ ترفندی از آن خلاص نخواهیم شد…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور