wfn_ads

پیام شهروند

بنظر بنده علت اینکه بسیاری از هموطنان ما در برخورد با ویروس کرونا جدیت نشان نمی دهند این است که متاسفانه از روز اول خطر این بیماری با خطر سرماخوردگی یا آنفولانزای معمولی مقایسه شد در حالیکه واقعا اینطور نیست.آیا تابحال دیده اید کادر درمانی دربرابر یک بیمار سرماخورده لباس ایزوله، ماسک N95 و عینک مخصوص استفاده کند!؟

سلام. کرونا باعث شد تا اولیا و مردم متوجه شوند که معلمان حقوق مفت نمی گیرند و چقدر زحمت می کشند. دیگر نخواهند گفت که شما معلمان که سه ماه تعطیل هستید. شما اولیا ی محترم فقط یک ماه خواستید فرزند خود را کنترل و با او کار کنید، کلافه شدید و داد شما در آمده وآرزو می کنید تا هرچه زودتر مدارس باز شود. پس خوشا به حال معلمی که یک سال تحصیلی می خواهد با سی دانش آموز سرو کله بزند؟ (خداوندا بده شری که خیر ما در آن باشد).

سلام اتحادیه آرد ونان لاافل صبر می کردید کرونا فروکش می کرد با این وضع اقتصادی ؟روزی (نان)مردم را هم گران کردید. اقایان فقط گران کردن را بلدن!300تومان روی هر نان؟به فکر محرومین هم باشید

سلام بارندگی اخیر تلویزیونها شهرستان خوسف روستای گیوشاد خلیلان ….. را قطع کرد شبکه ها دجار مشکل شده دانش اموزان نمی توانند برنامه آموزش را نگاه کنند لطفا سریع پی گیری کنید برای فردا نگذارید چون بچه ها عقب می مانند سریع سریع با تشکر

اسلام خدمت سرپرست محترم فرمانداری  شهرستان درمیان جناب مهندس بخشی مدت دوسال است آب نمای راه مواصلاتی به دلیل ساخت پل روستای نوغاب بخش مرکزی شهرستان درمیان اداره راه شهرسازی شهرستان درمیان تخریب کرده است باکوچک ترین سیلاب ارتباط پنج هزارشهروند درنوغاب درمیان بامرکز شهرستان درمیان قطع می شود تمام شهروندان ساکن درنوغاب ازقصور صورت گرفته توسط راه شهرسازی این شهرستان گلایه مندیم درخواست پیگیری این موضوع ازحضرتعالی هستیم

باسلام و خسته نباشید خدمت استاندار محترم لطفا در خصوص ساخت و تکمیل پارک خطی مهرشهر نظارتی نمایید.با تشکر انسان به امید زنده هست.

میادین مهر شهر در انتظار نامگذاری و زیباسازی هستند مسئولین خداقوت.

باسلام وآرزوی سلامتی برای همشهریان. برای معاینه فنی مراجعه کردم وازمهلت2ماهه تمدید مطلع نبودم درابتدای ورود مبلغی راپرداختم که پس از معاینه ترمزضعیف بودوبرای تنظیم آن بیرون رفته(یکربع بعد) برگشتم که مجدد ورودی خواستند. واقعا چه قانونی هست که برای منفعت خود دراین اوضاع نه تنها اطلاع ندادند بلکه با بهانه های الکی مردم رااذیت کنند خدا خیرشان بدهد

تمام کشور کارها خوابیده شرکتها تعطیل و گارگران بومی و غیر بومی روانه شهرهای خود شدند.بیرجند هم ازاین قائده مستثنی نیست قبل از فاجعه مسئولین پیگیر باشند .رصد کنند کارگرانی که از نقاط مختلف کشور وارد زادگاهشان بیرجند میشوند

از استاندار محترم تقاضا داریم با توجه به شروع تعطیلات نوروز جهت قطع زنجیره کرونا ورودی و خروجی های استان را مسدود کنند.

دراین جنگ بیولوژیک کرونا دستگاه سیتی اسکن به تشخیص کمک می کند درشهرفردوس که شهرهای سرایان و بشرویه رانیزپوشش می دهد 75روز است ctاسکن آمده ولی نصب نکرده اند!!!لطفا مسئولین استان توجه بیشتری نمایند

ازمخابرات چندبارپیام دادن که 100گیگ اینترنت رایگان برای شمافعال شد که درخانه بمانید روزبعداینترباکابل نوری بهترنشد که بدترشد مسولین شماروبجان فرزندانتون قسم کمتردروغ بگین

چرا اسامی باندمحتکرمواددارویی وروغن نباتی رابمردم معدفی نمیکنید جان مردم مهم است یاابروی یک عده زالو .مسولین بلکه ……. درکار است یا وابسته بجایی هستند که مردم نباید بدانند

در اواخر…… هواپیماهای جنگی برفراز شهرها قدرت نمایی میکردند احتمالا …. علیه ملت قدرت نمایی میکند والاهواپیمای جنگی برفراز خانه های مسکونی دلیلی ندارد بجز رعب

باسلام از بسکه در خصوص ترافیک و خیابان های شهرپیام دادیم خسته شدیم،شهرداری هم که جواب نمیده،شهر بیرجند کارگاه پروژه های نیمه تمام شده، شهرداری هرجا فقط یه مصالحی میریزه، بلوکه کار میزاره و خداحافظ…. همه جا نیمه کاره مونده،شما که نمی تونید یک جارو تمام کنید تا به جای بعد برسید،چند تا بلوار و میدان همینطور رها شده لطفا گزارش تهیه کنید.

wfn_ads

سخنگوی وزارت بهداشت تشریح کرد؛ «خرداد» بدبینانه ترین زمان ریشه کنی کرونا/ماجرای پزشکان بدون مرز

«خرداد» بدبینانه ترین زمان ریشه کنی کرونا/ماجرای پزشکان بدون مرز

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به اخراج پزشکان بدون مرز و سایر مسائل مبتلا به کرونا، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش جهانپور، در نشست خبری که بعد از ظهر پنج شنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی با اشاره به اینکه روند ابتلاء و شیوع بیماری به صورت انتشار صعودی و تدریجی بوده است، گفت: در ایران افت و خیرهای کشورها مختلف را نداشته ایم و روند مدیریت شده است که این روند ناشی از مشارکت مردم بوده است.

جهانپور در خصوص ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره اخراج پزشکان بدون مرز از کشور، گفت: ما اعتقادی به راستگویی از سوی مسئولان این کشور نداریم، اما باید بگویم پزشکان بدون مرز را اخراج نکردیم. سازمان پزشکان بدون مرز با ظرفیت حدود ۴۸ تخت بیمارستانی را ارسال کردند در عین قابل تقدیر بودن این حرکت، اما محل و نوع ارائه خدمت و محتوای کمک‌های ارسالی ارتباطی به نیازهای واقعی ما نداشت.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ما نیازهای واقعی خود را بهتر می‌شناسیم، گفت: این افراد با تهیه ویزا وارد کشور شدند و اخراج بی معنی است.

جهانپور در پاسخ به سوالی در خصوص آزمایش فرضیه‌های درمانی از سوی برخی متخصصان، اظهار داشت: اگر گزارش از درمان‌های جدید به کمیته مدنظر در وزارت بهداشت برسد این درمان‌ها بررسی‌ها شده و اگر مثبت شناخته شود، در پروتکل درمان قرار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص شیوع ویروس «هانتا» مطرح شده است، گفت: این ویروس جدید نیست و گزارشی از اپیدمی این بیماری را نداشته ایم و بیشتر یک موضوع ژورنالیستی است تا دغدغه جدی است و هشدارها در خصوص این ویروس مثل گذشته است.

وی در خصوص خطا در اعلام برخی از علائم از سوی افراد، توضیح داد: هر ارزیابی مبتنی بر اخذ شرح حال همراه سوگرایی است و این هنر همکاران ما است که در مراحل بعدی پایش تشخیص بدهند که آیا فرد علائمش را بیشتر از حد گزارش می‌کند یا کمتر از حد و انحراف معیار ۵ درصدی را طبیعی دانست.

جهانپور در خصوص روند درمان اتباع خارجی در ایران گفت: هیچ تفاوتی در روند درمانی این افراد با هموطنان نیست، و در این روند از ملیت سوالی پرسیده نمی‌شود و اگر هم سوالی پرسیده شود در پایان دوره درمانی برای طرح گزارش بیمه‌ای افراد است.

سخنگوی وزارت بهداشت هشدار داد: ایران ظرفیت پذیرش بیماران غیرقانونی و حتی قانونی کشورهای همسایه را بی هیچ وجه ندارد، اما اتباع حاضر طبق روال عمومی درمان می‌شوند.

جهانپور در خصوص پایان دوره بیماری کرونا در کشور، گفت: سناریوهای مختلفی در این زمینه وجود دارد اما ایران جز اولین کشورهایی است که بسیار شفاف و بدون در نظر گرفتن مباحث سیاسی آمار مبتلایان را اعلام کرده است و در بدبینانه ترین حالت تا خرداد ماه اپیدمی این بیماری در کشور پایان می‌یابد.

وی افزود: این روند با توجه به شرایط کشورهای همسایه هم تغییر می‌کند و با وجود اقدامات مناسب همزمانی مهار در ایران و امکان طغیان در کشورهای همسایه ممکن است با پیک برگشت مواجه شویم. فکر می‌کنیم تا ۱۵ فروردین مهار بیماری دشوار است.

جهانپور در خصوص جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی توضیح داد: اعلام محدودیت در سفرهای غیرضروری بین شهری، بازگشت مسافران به شهرهای بومی، رفت و آمدهای ضروری و حمل و نقل مایحتاج عمومی، اعلام محدودیت در پارک‌ها تجمعات از جمله این اقدامات است.

وی در خصوص ماندگاری این ویروس در جهان، گفت: احتمال این مسئله وجود دارد ولی تا زمانی که اطلاعات کامل نشده و درمان اثربخش نداریم به سمت فاصله گذاری اجتماعی می‌رویم تا حداقل شرایط تحت کنترل قرار بگیرد.

جهانپور با تاکید بر اینکه همه دنیا در وضعیت انتظار درباره کشف واکسن و درمان قطعی قرار دارند، در خصوص احتمال باقی ماندن این ویروس در هوا، گفت: این احتمال غیر قطعی است و نیازی به استفاده از ماسک برای عامه مردم نیست.

وی افزود: ضدعفونی کردن سطوح به عنوان مهم‌ترین روش مقابله در دستور کار است، ولی موارد ابتلاء همه غیر قطعی است و مهم‌ترین اقدام شستن دست‌ها است و بقیه اقدامات غیر قطعی است.

جهانپور در خصوص فرد دستگیر شده که با لباس روحانیت به تجویز داروهای غیرمجاز در استان گیلان مشغول بود و دستگیر شد و نحوه ورود این فرد به بیمارستان، گفت: متخلف ملبس به لباس روحانیت حکم جلبش از سوی مسئولان گیلان صادر شده است و فردی که مجوز ورود این فرد را به بیمارستان صادر کرده هم متخلف است و باید دستگیر شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور