پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

زنگ خطر در آستانه هفته عفاف و حجاب با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به صدا در آمد/ مدارس مختلط خراسان جنوبی

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت مسائل و مشکلات آموزش و پرورش خراسان جنوبی با توجه به گستردگی و پهناوری استان مضاعف است. واقعی که در جلسه جمع بندی مسایل حوزه آموزش و پرورش استان با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و معاونین و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان های مربوطه سخن می‌گفت، افزود: در استان ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در ۲۷۴۹ آموزشگاه و ۹ هزار و ۴۸۲ کلاس درس تحصیل می کنند و با توجه به گستردگی استان و پراکندگی جمعیت برخی کلاس ها در مناطق مرزی و دور افتاده حتی با ۲ تا ۵ دانش‌آموز هم دایر است.
کمبود هزار و ۶۳۸ نفری نیروی انسانی در مهر ماه امسال
وی اضافه کرد: استان علی رغم مشکلات و محرومیت ها دارای استعدادهای سرشاری در بین دانش‌آموزان است و مشاهیر و مفاخر استان سهم بسزایی در پیشرفت فرهنگ و تمدن این خطه و کل کشور داشته‌اند. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به کسب عناوین مختلف علمی و قرآنی کشور توسط دانش آموزان استان اشاره کرد و از کمبود ۱۶۳۸ نفری نیروی انسانی این اداره کل در مهر ۹۸ به عنوان یکی از مسائل نام برد و تعیین تکلیف نیروهای سوادآموزی و پیش دبستانی تخصیص و افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان و افزایش خرید خدمات و حق التدریس را خواستار شد.
۱۳ درصد کلاس‌های درس استان تخریبی است
مدیرکل توسعه نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز با بیان اینکه شهرستان بیرجند بیشترین مشکل را در بحث کمبود فضای آموزشی دارد، گفت: ۱۳ درصد کلاس‌های درس استان تخریبی است که فردوس با ۲۸ درصد در این بخش بیشترین مشکل را دارد.
هوشمندسازی ۵۰ درصد کلاس های استان
بیکی افزود: در حال حاضر حدود ۲۶۶۰ بخاری نفتی در سطح مدارس استان مورد استفاده قرار می گیرد که ۱۲۲۰ بخاری تا مهرماه در مناطق برخوردار از گاز حذف خواهد شد. وی اضافه کرد: برای کلاس های زیر ده نفر که در کانکس تشکیل می شود شاید نتوان کاری کرد اما در هر صورت باید از ظرفیت خالی مدارس شبانه‌روزی و سایر مدارس در سطح استان حداکثر استفاده را داشته باشیم. وی با ذکر اینکه مهر امسال ۱۸۶ کلاس درس آماده را تحویل می دهیم، تصریح کرد: به جز پروژه استخری که در بیرجند پیشرفت کمتری دارد پروژه بلاتکلیف و رها شده ای در استان نداریم.
۱۷ کلاس مختلط متوسطه اول!
فلاحتی نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس نیز با اشاره به داشتن ۱۷ کلاس مختلط متوسطه اول عمدتاً در روستاهای حوزه انتخابیه خود گفت: این چه حرفی است که می گویند مدرسه و فضا نمی دهیم این منطقی و کارشناسی نیست ضمن اینکه معتقدیم باید از فضاهای پیام‌نور هم استفاده کرد.
کمبود ۳۰۰ کلاس درس در مهرشهر
و ۳ روستاهای اقماری بیرجند
نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس نیز دانشگاه فرهنگیان را مظلوم‌ترین دانشگاه استان دانست و با اشاره به اینکه این دانشگاه دو مدرسه نیمه مخروبه بوده که جای تاسف دارد، افزود: مهمترین زمان برای صید نخبگان و استعدادهای برتر همین برهه کنونی است اما تور ما برای صید نخبگان از ۱۰جا پاره است. حجت الاسلام عبادی گفت: در شهر بیرجند و در محدوده مهرشهر ۲۳۸ کلاس درس کم داریم و ۸۳ کلاس هم نیمه ساز است و در سه روستای اقماری امیر آباد، حاجی آباد و چهکند نیز ۶۳ کلاس درس کم داریم و لذا در مرکز استان با بحرانی به تمام معنا در بحث فضای آموزشی مواجهیم.
تفاوت نخبه استان با نخبه کل کشور
نظر افضلی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس هم از هوشمندسازی کلاس ها، مدارس خشت و گلی، عدم ماندگاری معلمان و لزوم در نظر گرفتن مزایا برای خدمت در مناطق محروم و مرزی، تعیین وضعیت خرید خدمت های آموزشی، تغذیه رایگان برای مدارس عشایری در استان محروم و مرزی خراسان جنوبی، توزیع کتب درسی رایگان مشابه استان سیستان و بلوچستان، تخصیص اعتبار برای تحصیل مشکوک التابعین و افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان به عنوان مطالبات حوزه آموزش و پرورش این دو شهرستان نام برد.
صفر، سهم خدمات کمک آموزشی
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس نسخه استان را متفاوت با نسخه کل کشور دانست و بیان اینکه اگر همین جمله در مرکز کشور تبیین شود برای ما کافی است، گفت: خدمات کمک آموزشی ما صفر است و اگر مجتمع آموزش عالی در فردوس شکل گیرد و دانشگاه فرهنگیان هم زیرمجموعه باشد می توان از همه ظرفیت ها استفاده کرد. وی بر لزوم اعطای کد مستقل به دانشگاه تربیت معلم دختران و دانشگاه فرهنگیان پسران فردوس با توجه به تامین فضا تاکید کرد.
آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ماشینی
که همه جایش صدا می دهد غیر از بوقش!
ابطحی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با بیان اینکه در این سفر وضعیت بیرجند را به لحاظ کمبودهای حوزه آموزش و پرورش از همه بدتر دیدم، گفت: آموزش و پرورش بیرجند مثل ماشینی است که همه جایش صدا می دهد غیر از بوقش!
وی افزود: در خوابگاهی خواستیم حمامی را ببینیم که گفتند کلیدش نیست که گفتیم به لطف دولت روحانی کلیدش هم گم شده است!
یکه خانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند هم با بیان اینکه طی چند سال گذشته جمعیت بیرجند ۵ برابر شده و وضعیت فضای آموزشی این شهرستان بحرانی است، گفت: شهرستان‌ها اعتبار گرفته‌اند اما شهرستان بیرجند اعتبار نگرفته و ۶۵ هزار دانش‌آموز مرکز استان استخر شنا ندارند و لذا خواهشمندیم که بیرجند را دریابید.
مشکل فضای آموزشی، ورزشی، کتابخانه و خوابگاه در دانشگاه فرهنگیان استان
مهرا‌… رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور اما از افزایش جهشی اعتبارات در تمامی بخش ها طی سه سال گذشته خبر داد. یارمحمد حسین بُر مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش هم با اشاره به این که پراکندگی جمعیت و وسعت، نیروبَری را افزایش می دهد، گفت: اعتبارات در حوزه دانشگاه فرهنگیان طی دو سال ۱۵ برابر شده است. مهدی زاده رئیس دانشگاه فرهنگیان استان با بیان اینکه حتما در کنار مدارس خشت و گلی و کپری دانشگاه فرهنگیان را هم ببینید، گفت: با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم و سالن ورزشی، کتابخانه مرتب و منظم و خوابگاه نداریم.
پیگیری برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان
پس از ۶ سال
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز ابراز امیدواری کرد که آثار و برکات این سفر نصیب استان شود و همه مسائل مطروحه در جلسه‌ای در تهران با حضور مسئولین استانی و کشوری مرتبط بررسی گردد و مشکلات ظرف دو سه سال رفع و شاخص‌ها به میانگین کشوری برسد. وی به مشکلات حوزه آموزش و پرورش بیرجند اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۲۰ هزار کلاس درس در کشور نیازمند تخریب و بازسازی است که مبالغ هنگفتی می خواهد، افزود: با وجود کاهش منابع درآمدی کشور همه مصمم هستند تا به آموزش و پرورش برسند. زاهدی اضافه کرد: پیگیر هستیم تا رتبه بندی فرهنگیان پس از ۶سال عملی شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور