پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

روایتی از یک امام جمعه متفاوت/ از دغدغه معیشت مردم تا اتاق بدون آلایش

همین چندی قبل بود که آقای صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی در بیرجند گفت: «حضرت آیت الله عبادی چهره محبوب و مورد احترام در میان هم اهالی استان و هم دوردست‌ها، چون آوازه‌ ایشان از استان فراتر رفته است.»

روایتی از یک امام جمعه متفاوت/ از دغدغه معیشت مردم تا اتاق بدون آلایش

خبرگزاری فارس-بیرجند؛ جواد شریفی: با خودم گفتم در این روزگار ریزش و رویش خواص و باندهای قدرت و ثروت که هر روز در رسانه‌ها شاهد تیترهای گوناگون دادگاه‌های مفسدین اقتصادی هستیم و البته اقدامات قاطعانه دستگاه قضایی کشور در برخورد با دزدان بیت‌المال و مفسدین که دلگرمی مردم را در پی داشته؛ مختصری به شخصیتی بپردازم که در این روزهای پرالتهاب جامعه چقدر حواسش به مردم است.

مرا «آقا سید علیرضا» صدا بزنید

او حضرت آقای عبادی است؛ دوست ندارد «آیت الله» صدایش بزنند بیشتر همان عنوان همیشگی یعنی «آقا سید علیرضا» را می‌پسندد، اما ادب حکم می‌کند حداقل بگویم حضرت آقای عبادی.

در نقل ساده‌زیستی این سید جلیل‌القدر که سه سالی است نماینده حضرت آقا است در خراسان‌جنوبی، بسیار در نوشتارها و محافل گوناگون گفته شده و خانه به خانه چرخیده، اما او‌ در کنار زهد و‌ تقوای مثال‌زدنی فراوانی که دارد از بصیرت و‌ دوراندیشی عمیقی هم برخوردار است؛ از مواضع صریح و شفاف در خصوص رخدادهای بین‌المللی و سیاسی گرفته تا تذکرات دلسوزانه و قاطع‌ در زمینه مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به مسؤولان که همواره مورد توجه نخبگان، خواص و مردم بوده است.

آوازه‌‌ای که از خراسان‌جنوبی فراتر رفت

همین چندی قبل بود که آقای صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی در بیرجند گفت: «حضرت آیت الله عبادی چهره محبوب و مورد احترام در میان هم اهالی استان و هم دوردست‌ها، چون آوازه‌ ایشان از استان فراتر رفته است.»

وقتی محور بیاناتشان را طی این چند سال گذشته مرور می‌کنیم بیشترین محل صحبت‌های این روحانی بیدار به مردم روشنگری درباره ماهیت استکبار و کشورهای همراه آنان است و از طرفی دیگر گفتارش به‌گونه‌ای است که گویا از عمق جان می‌خواهد مظلومیت مردم فلسطین و مسلمان یمن، میانمار، کشمیر و همینطور رویش هسته‌های مقاومت در لبنان، سوریه، عراق و افغانستان را هم فریاد بزند.

توصیه اربعینی آیت‌الله عبادی: زوار پاکستانی کمبودی احساس نکنند

فرصتی پیش آمد تا با یکی از نزدیکان آقای عبادی گفت‌وگویی داشته باشم، او در کنار همه مسائل مختلفی که از نماینده حضرت آقا نقل قول کرد؛ گفت:«وقتی ایام اربعین می‌رسد حاج‌آقا دائماً مسائل این جریان الهی و انقلابی را در رأس امور و پیگیری‌های خود قرار می‌دهند که برای این ایام کاری روی زمین نماند، دغدغه کار فرهنگی- تبلیغی در ایام اربعین در رأس مطالبه ایشان از نهادها و گروه‌های مردمی بوده است، حتی طی این سال‌ها مکرر به مسؤولین دست‌اندرکار توصیه کرده‌اند برای زوار پاکستانی که با مشقت فراوان وارد کشور می‌شوند، نهایت مهمان‌نوازی را در نظر بگیرند تا در زمان ورود به این استان کمبودی احساس نکنند.»

مواضع بین‌المللی نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی خود نیاز به ساعت‌ها زمان دارد که به آن بپردازیم؛ که در مجال این نوشتار نیست، از جمله دیگر نقاط قوت این سید مردمی و ساده‌زیست می‌توان به شفافیت در امور و صراحت در پیگیری حقوق مردم اشاره کرد.

یک ریال هم بابت مسؤولیتش حقوق نمی‌گیرد

به گفته این فرد مطلع، حاج‌آقای عبادی یک ریال بابت مسؤولیت نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه بیرجند بودن دریافت نمی‌کند و این در حالی است که وقتی سال ۹۶ گزارش فعالیت‌هایش نزد مقام معظم رهبری مطرح می‌شود، معظم له فرمودند:«این حجم فعالیت خیلی زیاد است و بایستی کمتر کنید کارها را و …».

آری قطعاً همچون نماینده حضرت آقا در خراسان‌جنوبی شخصیت‌های زیادی در کشور هستند که با وجود داشتن مسئولیت‌های مهم بدون دریافت حقوق نجومی و مزایا، برای مردم و انقلاب خدمت می‌کنند و خدمت به مردم را از نهادهای مختلف در همه ایام سال، می‌خواهد روز کاری باشد یا روز تعطیل؛ طلب می‌کنند.

وقتی معیشت مردم دغدغه اول آیت‌الله می‌شود

ایام نوروز امسال (1398) حاج‌آقای عبادی از دادستان بیرجند خواستند هیأت پنج‌نفره‌ای را تشکیل داده و بر امور تنظیم بازار و همچنین وضعیت کارگری استان نظارت کنند و نگذارند حقوق مردم نادیده گرفته شود.

هنوز همان عبا و قبای پینه‌دوخته را می‌پوشد

از روحانی بزرگوار دیگری در خصوص حاج‌آقا سؤال کردم که آیا تغییری در سبک و سیاق زندگی ایشان قبل و بعد از مسئولیت وجود داشته؟ او اشاره کرد به زندگی بدون تجمل آیت‌الله عبادی و گفت کمتر کسی هست که مطلع نباشد، هنوز هم همان عبا و‌ قبای پینه‌دوخته  و‌ ریش‌ریش شده‌ روز اول را می‌پوشند و‌ تغییری در رفتار و کردار و زندگی ایشان مشاهده نمی‌شود، حتی گفت که نماینده حضرت آقا پیش از دوران مسؤولیت در زیرزمین خانه مستأجری زندگی می‌کرده و یک متر زمین برای خود ندارد، همانطور که چند مدت پیش تصویری از نعلین متفاوت ایشان در شبکه‌های اجتماعی پرآوازه شد.

اعتقاد صادقانه به مردم

در همین پرس‌وجوی احوالات سیاسی یکی از مدیران گفت، در جریان اعتراضات (مشکلات اقتصادی- فراخوان‌های تجمعات صنفی و سیاسی) که در سال ۹۶ در اواخر فصل پاییز در برخی از نقاط کشور رخ داده بود و در بیرجند هم بعضاً خبرهایی به گوش می‌رسید، از یکی از دستگاه‌های اجرایی – سیاسی، مکاتبه‌ای به حاج‌آقا ارسال می‌شود که راهپیمایی ۹ دی امسال لغو شود و جلسه در همان مسجد امام حسین(ع) بیرجند خاتمه پیدا کند! این مقام مسؤول گفت به‌محض اینکه این موضوع به عرض ایشان رسید، بسیار برافروخته شدند و با صراحت اعلام کردند راهپیمایی به قوت خود برگزار می‌شود و به‌هیچ‌عنوان نباید لغو شود، وقتی مسؤولین سیاسی استان مواضع ایشان را شنیدند چندین مرتبه با واسطه پیغام فرستادند که از حاج‌آقای عبادی بخواهید راهپیمایی به خاطر اینکه شاید شکل اعتراض به خود بگیرد استثنا برگزار نشود، اما باز هم نماینده ولی‌فقیه اعلام کردند؛ «مردمی که خودشان ۹ دی را به وجود آوردند چرا باید راهپیمایی را به اعتراض تبدیل نمایند، این مردم نه‌تنها خطری برای انقلاب ندارند بلکه در پشتیبانی از نظام جلوتر از ما هستند و ما هم همراه مردم در این مراسم تا انتهای آن شرکت خواهیم کرد؛ مسؤولین بجای این توجیهات بروند آنچه باعث اعتراض و نارضایتی مردم شده را پیگیری کنند».

درب اتاق آیت‌الله به روی همه مردم باز است

در مراجعاتی که به دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی داشته‌ام در کنار رفت‌وآمد مسؤولین؛ فراوان جوان‌های خوش‌ذوق و پرنشاط دانشجویی و‌ دانش‌آموزی را دیده‌ام. انگار این دفتر برای آنان دانشگاه و مدرسه است و همه‌ این آمدوشدها هم جالب اینجا است منتهی می‌شود به اتاق ساده و بدون تشریفات حاج‌آقای عبادی، از جوانانی که آنجا بودند پرس‌وجو کردم آیا راحت توانستید با این روحانی ارتباط برقرار کنید که با خنده جواب دادند، وارد اتاق حاج‌آقا که شدیم ایشان با یکایک ما احوال‌پرسی کردند و‌ همه را هم تعارف می‌کند بیایید نزدیک بنشیند و هم با حوصله حرف ما را گوش کرده و هم خوب راهنمایی می‌کنند و بعد از پایان ملاقات تا دم در ما را بدرقه می‌نمایند و باز آنچه برای ما از سایر موارد خیلی متفاوت بود و بیشترین تأثیرگذاری را داشت، جویا شدن حال و احوال ما و پیگیری کارها بود که تا حالا به جرأت می‌توان گفت این‌چنین مسؤولی ندیده‌ایم.

روایت یک نخبه از دیدار با آیت‌الله

مسؤول ملاقات‌های حاج‌آقای عبادی نیز می‌گفت که اخیراً یکی از جوانان سازمان انرژی اتمی با نماینده ولی‌فقیه در استان دیداری داشت و این جوان پس از دیدار گفت در کنار تقوا و بینش دینی که از حاج‌آقای عبادی سراغ داشتم؛ اشراف بالای ایشان نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای برایم قابل‌تأمل بود و در همین چنددقیقه‌ای که توفیق بود خدمتشان باشم نقطه نظرات ظریفی در این زمینه داشتند که خیلی مشتاق شدم در سفرهایی بعدی حتماً خدمت ایشان برسم؛ اما اگر بخواهیم در مورد خصوصیات نماینده حضرت آقا در خراسان‌جنوبی مطلبی نوشته شود، باید ساعت‌ها و‌ چه‌بسا هفته‌ها وقت گذاشت چراکه در همین مطالعه چندساعته منابع خبری و بررسی‌هایی که کردم خیلی ناگفته‌هاست که بایستی گفته شود و حیف است به‌صورت مختصر و اجمالی از آن عبور کرد.

وقتی حیوانات هم از توجه آیت‌الله عبادی بی‌بهره‌ نمی‌مانند

آخرین پاراگرافم شاید کمی نامتعارف باشد اما گفتنش خالی از لطف نیست و آن مسئله حیوانات بود؛ وقتی گذرا در منابع خبری حاج‌آقای عبادی جستجو کردم، برایم جالب بود که ایشان برای رسیدگی به‌موقع به حیوانات در فصل سرما به مسؤولین توصیه کردند و جلسه گذاشته‌اند و‌ تذکر داده‌اند که از حال این زبان‌بسته‌ها در زمستان سرد غافل نشوید.

در انتهای سخن باید گفت از روحانی بیداری چون نماینده حضرت آقا غیر از این انتظاری نیست او‌ حواسش خیلی جمع است و هیچ کجا کم نمی‌گذارد.

انتهای پیام/3403/ج/ر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور