wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

رقص گرگ ها/ هیچ گرگ دارای پلاکی در استان نداریم / همراهی سگ ها با گرگ ها در حمله به روستاها

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / حمله گرگها به گوسفندان در اطراف برخی روستاها معمولاً در فصل سرما که یافتن طعمه برای آنها سخت می‌شود به اوج می‌رسد. اخیراً تماس‌هایی از اهالی برخی روستاهای دهستان القورات بخش مرکزی شهرستان بیرجند داشتیم که از افزایش حملات گرگ ها طی دو سه سال گذشته و به خصوص در یکی دو ماه اخیر گلایه‌مند بودند. مولایی از شورای روستای بلنجاب با بیان اینکه حمله گرگ ها به خصوص طی دو ماه گذشته مردم را عاصی کرده گفت: اهالی جرأت ندارند گوسفندان خود را حتی تا حاشیه روستا برای چرا ببرند زیرا گرگ ها حتی تا حاشیه روستاها هم پیش می‌آیند و این در حالی است که در گذشته در طول یکسال شاید دو سه راس گوسفند توسط گرگ ها تلف شدند و حمله گرگ را به ندرت شاهد بودیم.
می گویند گرگ ها را بکشید اما با جریمه اش چه کنیم
وی افزود: طی یک ماه اخیر حداقل ۱۰ رأس گوسفند در حمله گرگ ها تلف شدند و پیگیری‌های ما از طریق حفاظت محیط زیست و مراجع دیگر در این خصوص بی‌نتیجه بوده است. وی اضافه کرد: البته این را خود من ندیده‌ام اما بعضاً اهالی می گویند برخی از گرگ ها پلاک دارند. دهیار روستای بلنجاب هم گفت: پیرو پیگیری‌های اهالی با بخشداری مرکزی مکاتبه کردیم که قرار بر پیگیری از طریق حفاظت محیط زیست شد که در نهایت می گویند گرگ ها را بکشید اما آیا نباید در ادای کشتن گرگ ها که بعضا گفته می‌شود دارای پلاک هستند جریمه پرداخت شود؟!
اهالی در امان نیستند
اسکندری با بیان اینکه هر چند روز یک بار سر و کله گرگ ها پیدا می شود، افزود: گرگ ها اخیراً فقط نه گوسفند را از گوسفندان یکی از اهالی دریدند مگر یک روستایی چند گوسفند دارد و پاسخ هزینه کرد و از بین رفتن اموال روستاییان را که با هزار امید چند راس گوسفند را پرورش می‌دهند را چه کسی باید بدهد چرا هیچکس پاسخگو نیست. وی تصریح کرد: در حال حاضر حتی جان اهالی و بخصوص کودکان در خطر است و آنها هم از خطر حمله چند قلاده ای گرگ ها در امان نیستند و قطعاً گرگ ها چنانچه در سرمای زمستان چیزی برای خوردن پیدا نکنند از فرط گرسنگی به اهالی روستا نیز حمله خواهند کرد.
هجوم گرگ ها به روستا افزایش یافته است
به گفته وی گرگ ها به صورت چند قلاده ای به باغات اطراف روستا یورش می آورند و گوسفندان اهالی را می‌کشند و درخواست ما این است که مسئولان امر پیگیر موضوع شوند در غیر این صورت مردم واقعاً متضرر خواهند شد و به چه امیدی باید متحمل این همه هزینه و زحمت شوند؟ سکندری گفت: امسال گرگ ها تقریباً هر ۲۰ روز چند راس گوسفند مردم را از بین می‌برند و حتماً باید برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده شود زیرا از دلایل اصلی ماندگاری مردم در روستا همین گله های گوسفندشان است اما با این شرایط دیگر گله گوسفند سالمی برای مردم باقی نمی ماند و آنها حتی جرأت ندارند برای آبیاری زمین‌های خود بیرون بروند زیرا تعداد گرگ ها واقعاً در اطراف روستا زیاد شده است.

برآورد خسارت ۳۰۰ میلیون تومانی
حمله گرگ ها به گوسفندان
فرماندار سربیشه گفت : حمله گرگها به گله گوسفندان در روستای تیغناب حدود ۳۰۰ میلیون تومان خسارت زد. فرماندار شهرستان سربیشه گفت : در حمله چند شب پیش چند قلاده گرگ به گله گوسفندان روستای تیغناب سربیشه ۱۹۰ رأس گوسفند تلف شدند که خسارت حدود ۳۰۰ میلیون تومانی به عشایر و دامداران وارد شد.
محمدی افزود : محل نگهداری این گوسفندان به فاصله ۲ کیلومتری از روستا واقع بوده و برای گله ای که ۳۵۰ رأس گوسفند به ارزش یک میلیارد تومان داشته و تمام دارایی مردم محسوب می شده فقط یک چوپان حضور داشته است. وی گفت:کمتر از ده درصد گوسفندان این گله بیمه بوده اند و با توجه به محرومیت منطقه و خسارتی که دامداران دیده اند تلاش می کنیم از راههای مختلف و با همکاری ارگان های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک هایی جمع آوری کنیم تا مقداری از خسارت های وارده به مردم این روستا جبران شود. فرماندار شهرستان سربیشه گفت : در شهرستان سربیشه فقط ۴۸ درصد دام های سبک و سنگین بیمه هستند. محمدی افزود: این اولین حمله گرگ ها به گوسفندان نبوده و ممکن است باز هم تکرار شود از همین رو به دامداران توصیه می کنیم اقدامات لازم از جمله بیمه دام ها، حصارکشی محل نگهداری گوسفندان و گماشتن چند چوپان را مدنظر قرار دهند.
برای کنترل جمعیت گرگ ها مجوز شکار صادر می‌کنیم
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این باره گفت: به طور کلی طبیعت استان گرگ دار است و تعداد گرگ ها در فصل سرما بیشتر می شود و گرگ هایی که در تابستان ها به کوهستان ها می روند در فصل سرما با کم شدن طعمه هایشان در طبیعت و البته افزایش جمعیت شان به اطراف روستاها به دنبال طعمه می روند.
حسن اکبری افزود: گرگ ها حیواناتی هستند که به صورت طبیعی به دام مردم حمله می کنند و البته چنانچه تعدادشان بیش از دو سه گرگ شد به میرشکاران معتمد مجوز داده می شود تا جمعیت آنها را کنترل کنند. به گفته وی در صورت درخواست مردم چنانچه دهیاری‌ها و یا شوراها فرد یا افراد دارای اسلحه و معتمد را معرفی نمایند به آنان مجوز لازم برای کنترل جمعیت گرگ ها داده می شود.
اختلاط سگ‌های و گرگ ها باعث نزدیک شدن
آنها به انسان‌ها می‌شود
وی اضافه کرد: بعضاً گرگها با سگ‌های ولگرد همراه می‌شوند و به صورت هیبرید و دورگه زاد و ولد می کنند و از آنجا که سگها با انسان‌ها مانوس بوده اند این گروه‌ها جسورتر شده و به روستاها و محل زندگی انسانها نزدیکتر می‌شوند که ما هم با این وضعیت مشکل داریم و خود ما هم بعضا اقدام به حذف آنها می کنیم. اکبری در خصوص بحث گرگ های پلاک دار هم گفت: اینکه گرگی پلاک داشته باشد غیر ممکن است و ما هیچ گرگ پلاک داری در استان نداریم و در صورت کشتن گرگ ها هیچ کس را جریمه نخواهیم کرد و پرونده ای هم در این خصوص نداشته ایم زیرا طبیعت را برای مردم حفظ می‌کنیم.
ضرورت بیمه کردن دام و مراقبت بیشتر از آن ها
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: همان‌طور که اشاره شد چنانچه گرگ ها در منطقه‌ای به مردم خسارت وارد کنند و این موضوع به من اطلاع داده شود اگر خودشان افرادی را به عنوان معتمد به ما معرفی کنند که اسلحه داشته باشند آمادگی صدور مجوز برای کنترل جمعیت گرگ ها به این افراد را داریم. وی به مردم توصیه کرد دام خود را بیمه کنند و مراقبت و مواظبت کافی را از دام خود داشته باشند و در صورت افزایش تعداد گرگ ها مراتب را از طریق بخشداری مربوطه پیگیری نمایند ضمن اینکه شوراها هم می‌توانند پیگیر موضوع شده و با معرفی افراد معتمد دارای اسلحه زمینه صدور مجوز برای آنها را از سوی حفاظت محیط زیست فراهم سازند. اکبری در پایان گفت: تاکنون از سوی بخشداری مرکزی و یا شوراها و دهیاری های منطقه گزارشی در خصوص حمله گرگها به دام مردم به ما نرسیده است.
بیش از یک پنجم جمعیت روستایی استان
در بخش مرکزی شهرستان بیرجند ساکنند
بخشدار مرکزی شهرستان بیرجند نیز گفت: بخش مرکزی شهرستان بیرجند ۱۴۸ دهیاری و ۴۳۲ آبادی دارای کد دارد و از مجموع ۳۰۰هزار جمعیت روستایی استان بیش از ۶۰هزار نفر در بخش مرکزی شهرستان بیرجند ساکن هستند. حسین علی بخشی افزود: با وجود این در بخشداری مرکزی بیرجند تنها ۴نفر نیروی اجرایی در بخش‌های مختلف فنی، شوراها، مسائل سیاسی اجتماعی و … در اختیار داریم اما با همین تعداد نیروی اندک معمولاً تمامی موارد ارجاع شده را پیگیر می شویم. وی تصریح کرد: دهیاری روستا می تواند موضوع را از طریق بخشداری مرکزی پیگیری نماید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور