پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

راه اندازی روز بازار شمال شهر در ایستگاه شورای حل اختلاف استان

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / راه اندازی روز بازار یا همان چهارشنبه بازار خیابان بهشتی شهر بیرجند اقدام خوبی بود که سالها پیش در این شهر افتاد و استقبال شهروندان از این روز بازار مؤید این اقدام مسئولان می باشد. با این حال به راحتی می توان دریافت که بخش زیادی از مراجعین چهارشنبه بازار از بخش های شمال شهر بیرجند به این محل می آیند و معمولاً هم مایحتاج یک هفته‌ای خود را از این طریق خریداری می نماید. چندی پیش در اقدامی به جا و ضروری روز بازاری دیگر در مکان سابق میدان میوه و تره بار بیرجند به دست استاندار خراسان جنوبی افتتاح گردید. این مکان با صرف 31 میلیارد ریال توسط شهرداری آماده سازی گردیده اما متأسفانه پس از آن بلااستفاده رها شده است.

بهتر است روز بازارهای بلوار مسافر
و خیابان بهشتی در دو روز جداگانه دایر شود
یکی از شهروندان ساکن شمال شهر در این باره گفت: از آنجا که من و بسیاری از شهروندان ساکن در شمال شهر برای تأمین مایحتاج زندگی با طی مسافتی طولانی به چهارشنبه بازار خیابان بهشتی می رویم با افتتاح روز بازار میدان میوه و تره بار سابق خیلی امیدوار شدیم که از این پس نیاز نخواهد بود که با صرف هزینه و وقت بسیار به خیابان بهشتی برویم و مایحتاج خود را از همین روز بازار جدید تهیه خواهیم کرد اما متأسفانه معلوم نیست به چه دلیلی این روز بازار راه اندازی نمی شود. یک شهروند دیگر هم گفت: روز بازار خیابان بهشتی در روز چهارشنبه دایر است و اگر روز بازار بلوار مسافر که افتتاح هم شده را در روزی غیر از چهارشنبه مثلاً در اوایل هفته راه اندازی کنند هم برای ما ساکنین شمال شهر خوب است و هم برای ساکنین نقاط مرکزی شهر تا بتوانند با مراجعه به این مکان خریدهای خود را انجام دهند. وی افزود: قطعاً با این روش نه روز بازار بلوار مسافر بیش از حد شلوغ خواهد شد و نه روز بازار خیابان بهشتی و لذا از ترافیک شهر هم که به این خاطر در خیابان بهشتی ایجاد می‌شود کاسته خواهد شد.
میدان میوه و تره بار باید از انحصار خارج شود
یکی از شهروندان در خصوص ایجاد میدان میوه و تره بار شهرداری اظهار کرد: سالهاست که شهروندان بیرجندی از انحصار در میدان میوه و تره بار این شهر ضربه می‌خورند و عدم رقابت در این زمینه باعث گردیده تا میوه متوسط به عنوان میوه با کیفیت و با قیمت میوه با کیفیت در این شهر عرضه شود و وقتی به شهرهایی مثل تهران و مشهد می رویم تازه متوجه می شویم که میوه باکیفیت چیست و لذا حتما باید میدان میوه و تره بار دومی به نفع شهروندان در بیرجند ایجاد شود.
شهروند دیگری گفت: به هر حال شهرداری هزینه کرد و زمینه راه‌اندازی این روز بازار را در شمال شهر فراهم نمود که قابل تقدیر است اما اینکه چرا پس از افتتاح بلاتکلیف مانده است از نظر ما شهروندان توجیهی ندارد و باید هر چه زودتر به نفع شهر و شهروندان و به ویژه ساکنین محروم شمال شهر در روزی غیر از روز چهارشنبه راه‌اندازی شود تا مردم شهر از نتایج آن بهره‌مند شوند.
قطعاً یک روز بازار برای مرکز استان کافی نیست
وی افزود: قطعاً یک روز بازار برای شهر بیرجند کافی نیست و همچنین ترافیک روزهای چهارشنبه در خیابان بهشتی و معابر اطراف چهارشنبه بازار حرفم را تایید می کند ضمن اینکه وقتی مسئولین امر کار خوبی انجام می‌دهند نباید به فراموشی سپرده شده و به هر دلیلی جلوی کار گرفته شود. یکی از اعضای شورای شهر بیرجند نیز در خصوص بحث بازار بلوار مسافر گفت: البته شورای شهر مصوب کرده که بازارهای خیابان بهشتی و بلوار مسافر در دو روز جداگانه در هفته دایر باشند به عنوان مثال بازار بلوار مسافر در روز یکشنبه و بازار خیابان بهشتی در روزچهارشنبه فعال باشد و این را به لحاظ تسهیل در دسترسی به نفع شهروندان شمال و جنوب شهر می‌داند ضمن اینکه از ترافیک شهر هم به همین این خاطر کاسته خواهد شد اما مخالفین طرح می گویند کسبه و بازاریان عوارض و مالیات می‌دهند و با این کار فروش آنها کم می‌شود.
انحصار در هر فعالیتی فسادآور است
دکتر حسنی صفت در خصوص بحث ایجاد میدان میوه و تره بار شهرداری در مکان قبلی در بلوار مسافر نیز اظهار کرد: حدود سه سال پیش زیرساخت‌های لازم برای ایجاد میدان میوه و تره بار شهرداری در محل مذکور آماده شده و از آنجا که اصولاً انحصار در هر فعالیتی در جوامع فسادآور است ضرورت وجود دو میدان بار در شهر بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی احساس می شود. وی افزود: در اغلب مراکز استانها شهرداری ها میدان میوه و تره بار و حتی سردخانه مستقل دارند که از این ظرفیت در راستای اهداف سازمانی خود استفاده نموده و در فصل ارزانی میوه نسبت به خرید و ذخیره‌سازی میوه اقدام و در فصل گرانی آن را عرضه می کند که هم درآمدی پایدار برای شهرداری ایجاد می شود و هم به نفع مردم است.
رویکرد حاکم بر شورا ایجاد میدان میوه و تره بار
رئیس شورای شهر بیرجند نیز گفت: بحث برگزاری همزمان دو چهارشنبه بازار در خیابان بهشتی و بلوار مسافر به صورت آزمایشی انجام و مشخص گردید که مورد استقبال شهروندان قرار نمی گیرد و لذا شورای شهر با اکثریت آرا مصوب کرد که یکی از این بازارها روز یکشنبه و دیگری در روز چهارشنبه دایر باشد.
دکتر تقی زاده تصریح کرد: با این مصوبه شورا در کمیته تطبیق مخالفت گردید و گفتند ستاد تنظیم بازار باید در این خصوص تصمیم‌گیری نماید که آنها هم عموماً با این موضوع موافق نیستند و شورا مجدداً بر مصوبه خود اصرار کرد و موضوع به شورای حل اختلاف استان که به ریاست استاندار برگزار خواهد شد ارجاع گردید. به گفته وی اگر نظر شورا در حل اختلاف تصویب شود قطعاً بازارهای خیابان بهشتی و بلوار مسافر در ۲روز مجزا در هفته دایر خواهد شد که هم نفع شهروندان را در پی دارد و هم از مشکلات ترافیکی می‌کاهد در غیر اینصورت شورا در خصوص تبدیل بازار بلوار مسافر به روز بازار تصمیم‌گیری خواهد کرد. وی در خصوص ایجاد میدان میوه و تره بار شهرداری نیز گفت: البته رویکرد کلی حاکم بر شورا ایجاد میدان میوه و تره بار شهرداری در کنار سازمان میوه و تره بار با هدف ایجاد رقابت سالم در عرصه میوه به نفع مردم است که منتظریم ابتدا بحث چهارشنبه بازار تعیین تکلیف شود زیرا شرایط مشابهی دارند.
دکتر تقی زاده تصریح کرد: در شورای قبلی و در زمان انتقال غرفه داران میدان میوه و تره بار صورتجلسه ای تنظیم شده و غرفه داران به شرط اینکه شهرداری در این مکان میدان میوه و تره بار ایجاد نکند حاضر به انتقال به محل جدید شده‌اند که باید در اولین فرصت نظر اعضای شورا را در این خصوص اخذ نماییم و چنانچه شرایط به گونه‌ای پیش برود که میدان میوه و تره بار شهرداری ایجاد گردد به نفع مردم خواهد بود.
شهردار منطقه ۲بیرجند و رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری بیرجند نیز گفت: قریب به اتفاق شهروندان مراجعه‌کننده به چهارشنبه بازار خیابان بهشتی از طبقه متوسط به پایین جامعه هستند و اغلب از شمال شهر به چهارشنبه بازار می روند و هم وقت و هزینه برای این تردد صرف می نمایند و همین ترددها باعث ترافیک در محدوده خیابان بهشتی و اطراف آن می‌گردد.
صرف ۳۱ میلیارد ریال برای ایجاد ۲۶۵ غرفه
مهندس حسن خسروی افزود: در این راستا با صرف ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بیش از ۲۶۵غرفه در محل قبلی میدان میوه و تره بار در بلوار مسافر ایجاد کردیم تا به عنوان روز بازار برای رفاه حال ساکنین شمال شهر مورد استفاده قرار گیرد و از ترافیک خیابان بهشتی در روزهای چهارشنبه نیز کاسته شود که این مکان با حضور استاندار افتتاح شد. وی اضافه کرد: البته هدف این بود که بازار بلوار مسافر و بازار خیابان بهشتی در یک روز به صورت همزمان دایر نباشد و اعضای شورا و شهردار هم با این موضوع موافق بودند و تقاضای اغلب شهروندان هم این بود که بازار بلوار مسافر در روز یکشنبه و بازار خیابان بهشتی در همان روز چهارشنبه دایر باشد و لذا از دایر بودن همزمان این دو بازار در روز چهارشنبه خیلی استقبال نکردند.

شهرداری‌ها موظف به تأمین زیرساخت تسهیل
عرضه مایحتاج مردم هستند
وی ادامه داد: با توجه به موافقت شورا و شهرداری، شورای شهر راه اندازی یکشنبه بازار و چهارشنبه بازار را تصویب کرد که در کمیته تطبیق با مصوبه شورا مخالفت شد و اعلام کردند که کسبه و بازاریان متضرر می‌شوند. مهندس خسروی با ذکر اینکه شهرداری‌ها موظف به تامین زیرساخت برای تسهیل در عرضه مایحتاج مردم هستند، گفت: چنانچه در شورای حل اختلاف استان با مصوبه شورای شهر مبنی بر ایجاد یکشنبه بازار در بلوار مسافر و چهارشنبه بازار در خیابان بهشتی موافقت شود این اقدام با استقبال مردم روبرو خواهد شد، میوه فروشان سیار ساماندهی می شوند، اشتغال ایجاد می گردد و زمینه رقابت سالم در عرضه محصولات با ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت به نفع مردم فراهم خواهد شد ضمن اینکه شاهد ترافیک در خیابان بهشتی در روزهای چهارشنبه نخواهیم بود.
زمینه برای ایجاد میدان میوه و تره بار
شهرداری فراهم است
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری بیرجند همچنین گفت: ما پیشنهاد دیگری نیز به شورای شهر داشتیم و از آنجا که این سازمان صراحتا می تواند و باید نسبت به ایجاد میدان مرکزی میوه و تره بار اقدام نماید درخواست راه اندازی میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری را در محل سابق میدان میوه و تره بار در بلوار مسافر به شورای شهر ارائه دادیم. مهندس خسروی افزود: زمینه و بستر لازم برای احداث میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری که در حقیقت دومین میدان میوه و تره بار در شهر بیرجند خواهد بود در محل فراهم است و با توجه به نیاز شهر و شهروندان انتظار می‌رود تا این پیشنهاد جامه عمل به خود بپوشاند.
بنا داشتیم در این گزارش نظر مهندس ناصری فرماندار شهرستان بیرجند و یزدان شناس عضو شورای شهر را نیز جویا شده و منعکس نماییم که پیگیری‌های ما در این خصوص به نتیجه نرسید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 19 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور