پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

راهکار شورای اسلامی استان برای خرید مجموعه های اداری در اجرای پروژه های عمرانی از داخل استان/ دستور حکومتی

امروز خراسان جنوبی – حمیدی / جلسه روز گذشته شورای اسلامی استان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی برگزار شد و اعضای شورا دغدغه ها و مشکلات شهرستان های مختلف را در این سه حوزه مطرح کردند.

خام فروشی یکی از مهم ترین دغدغه های استان
رئیس شورای اسلامی استان در این جلسه با بیان اینکه شوراها پتانسیل های خوبی برای برقراری ارتباط و تعامل سازنده با مجموعه صنعت، معدن و تجارت دارند از حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان ها و پیگیری مشکلات مناطق مختلف از نزدیک قدردانی کرد و گفت: خام فروشی مواد معدنی یکی از مهم ترین دغدغه های استان است که باید برای آن چاره اندیشی شود .

ادارات از داخل استان خرید کنند
قرائی از گازرسانی به صنایع به عنوان یک اقدام خوب یاد کرد و خواستار خرید دستگاه های اجرایی در اجرای پروژه های عمرانی از داخل استان و هم چنین شهرستان ها شد و افزود: اجرای این خواسته به دستور حکومتی نیاز دارد تا ادارات از شهرستان ها هم برای خرید استفاده کنند.

بازار روزها درسراسر استان ساماندهی شوند
وی هم چنین خواستار ساماندهی بازار روزها در یک روز مشخص برای جلوگیری از سوء استفاده و خروج پول از استان شد و ادامه داد: عده ای از سایر استان های کشور بصورت مرتب در بازار روزهای شهرستان های مختلف حضور پیدا می کنند و علاوه بر خروج پول از استان اجناس بی کیفیت را در طول ایام هفته به مناطق مختلف می برند که می توان با ساماندهی آن‌ها در یک روز مشخص جلوی این سوء استفاده را گرفت.

تا کی باید به به و چه چه گفت
نماینده شهرستان خوسف در شورای اسلامی استان هم در این جلسه با انتقاد از اینکه برخی از افراد از شرایط و وضعیت موجود و کارهایی که انجام شده همیشه تمجید بیجا و غلو می کنند با بکار بردن این عبارت که تا کی باید به به و چه چه گفت و شنید، ادامه داد: خراسان جنوبی پنجمین استان معدنی کشور است و باید وضعیت اقتصادی هر نفر در استان ۵برابر یک نفر دیگر در سایر مناطق کشور بهتر باشد ولی اینگونه نیست.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با تأکید بر اینکه اگر حق استان بدرستی ادا می شد و در این زمینه کوتاهی نمیشد وضعیت بهتری را شاهد بودیم، افزود: ادغام سه وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت در یک مجموعه باعث شده حجم سنگینی از امور بر دوش یک وزارتخانه گذاشته شود و امور به درستی انجام نشود.

خراسان جنوبی را عقب مانده نگه داشته اند
وی هم چنین با انتقاد از نمایندگان مجلس که نتوانسته اند در ادوار مختلف دست این وزارتخانه را در تصویب قوانین بگیرند، گفت: خراسان جنوبی می توانست استان پیشرفته ای باشد اما ما را عقب مانده نگه داشته اند بنابراین نمی توان گفت ما استان محرومی هستیم.
وی که بر تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی بیرجند و خوسف مصر بود خواستار بازدید از این مجموعه شد و افزود: بیشتر این واحدها به خانه پرندگان( موسی کو تقی) تبدیل شده اند که بهتر است تخریب شوند.

اهمیت راه اندازی بازارچه یزدان
برای ساماندهی تجارت
نماینده مردم شهرستان درمیان در شورای اسلامی استان هم از توزیع نامناسب و تشکیل صف در هنگام توزیع اقلامی مانند گوشت انتقاد کرد و گفت: در منطقه قهستان معادنی هستند که حق فروش محصولاتشان را ندارند. توکلی با طرح یک سوال از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت پرسید چه حمایت هایی از معدن داران برای خرید ماشین آلات مورد نیاز صورت می گیرد. نماینده مردم سرایان در شورا هم در ادامه به مشکل تراکتور داران برای تأمین لاستیک اشاره کرد و گفت: ۱۵ معدن فعال در بخش آیسک و سه قلعه فعال است.
دکتر اسماعیلی هم چنین به مشکل برگشت ارز صادرکنندگان اشاره کرد.
نماینده مردم زیرکوه در شورای استان هم از بهبود روند توزیع اقلامی مانند گوشت، شکر و قند در چند ماه گذشته تقدیر کرد و گفت: بازگشایی بازارچه یزدان برای ساماندهی تجارت دارای اهمیت است. هوشیار به وجود مشکلات زیرساختی مانند راه که به معادن منتهی می شوند، اشاره کرد و خواستار دخیل دادن تعاونی های روستایی در توزیع اقلام یارانه ای شد.

در انتقال صنوف آلاینده عزم راسخی وجود ندارد
نماینده مردم شهرستان بیرجند در شورا هم به وجود برخی مشکلات فراروی واحدهای تولیدی در امر صادرات بخاطر تحریم ها اشاره کرد و گفت: جانمایی برخی واحدهای صنعتی در استان هم درست نبوده و از طرف واحدها با کمبود سرمایه در گردش مواجهند. میری خواستار تشکیل ستاد مشترکی برای تعیین تکلیف وضعیت صنوف آلاینده شد و افزود: در انتقال صنوف آلاینده عزم راسخی وجود ندارد.

مشکل تأمین برق و سوخت برخی
واحدهای معدنی و صنعتی
ساربان نماینده مردم نهبندان در شورا هم به مشکل برقرسانی به برخی معادن شهرستان اشاره کرد و گفت: برخی واحدهای صنعتی مشکل تأمین سوخت دارند.

بازار روزها در کمیسیون
نظارت ساماندهی شوند
نماینده شورای استان در شورای عالی استان ها و نماینده فردوس در شورای اسلامی استان هم خواستار تعیین تکلیف بازار روزها در کمیسیون نظارت شد و گفت: در اصلاحیه قانون شوراها از این کمیسیون حذف شده اند.

هیچ مشوقی برای جذب سرمایه گذار
در خراسان جنوبی وجود ندارد
اکبری از نبود مشوق های خاص برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی انتقاد کرد و افزود: طولانی شدن عملیات ژئوفیزیک هوایی پهنه معدنی فردوس سرایان و قاین باعث فریز شدن منطقه و عدم ورود سرمایه گذار شده است. وی به نبود کارشناس معدن در فردوس و سرایان اشاره کرد و ادامه داد: برخی زیر ساخت های روستایی در نتیجه فعالیت برخی معادن از بین رفته و معدن داران در صدد جبران بر نمی آیند.

در حوزه شناسایی ذخایر معدنی
در استان اتفاق خاصی نیفتاده است
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت : به اذعان بسیاری معادن خیلی خوبی در استان وجود دارد اما در واقع امر در حوزه شناسایی ذخایر، اتفاقی ویژه ای نیفتاده است.
داوود شهرکی با اشاره به انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی در استان از سال ۹۴ با اعتبار 32 میلیارد تومان و افزایش آن با اطمینان به توسعه به حدود ۴۰ میلیارد و در مجموع به بالغ بر ۸۰میلیارد تومان افزود: به هرحال این اعتبار نسبت به قبل خیلی رقم خوبی بود و فرصتی ایجاد کرد که توانستیم بالغ بر ۱۶۰ منطقه در سطح استان داشته باشیم.

تعلیق هزار محدوده معدنی طی دو سال علی رغم فشارها
وی افزود: در سال های ۹۵ و ۹۶، هزار محدوده را تعلیق کردیم که دست به دست می چرخید و ابطال آن فشار بسیاری بر ما وارد آورد و مقاومت هم کردیم. چون یا باید قید معدن و توسعه را می زدیم و یا هم می گذاشتیم هروقت می خواستند این افراد کار کنند. وی ادامه داد: در نهایت در بیش از ۸ مزایده این محدوده ها به سرمایه گذارانی که توان مالی مناسب داشتند واگذار و فضا برای فعالیت افراد واقعی باز شد.

۹۵ درصد استخراج استان حداقل
یک مرحله فرآوری می شود
وی به دیگر سیاست سازمان در مورد فرآوری محصولات اشاره کرد و گفت: بخشی از ذخایر ما درحدی هست که‌بشود فرآوری کرد اما برخی به این مقدار نیست ولی به جرأت می توانم بگویم که ۹۵ درصد استخراج ما حداقل یک مرحله فرآوری دارد.

زیرساخت معضل اصلی در حوزه معدن
وی با بیان اینکه ما توانستیم بیست تن طلای قابل استحصال در استان پیدا کنیم، افزود: معضل ما در حوزه معدن زیرساخت است چرا که وقتی می خواهیم یک کارخانه معدن طلا بزنیم، برق به مقدار زیاد لازم داریم و یک کارخانه ای که ۱۰۰ میلیارد است، ۶۰میلیارد فقط برای آمدن برق آن باید هزینه شود. وی به مشکل جذب سرمایه گذار در استان اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل ورود دولت، همین نیامدن بخش خصوصی است و چالش ما این است که منابع داریم اما نمی توانیم استفاده کنیم! یعنی نتوانستیم توسعه پیدا کنیم.

کمتر از ۴۰ درصد واحدهای صنعتی تعطیل هستند
وی با اشاره به اینکه درحوزه صنعت هم با چالش رکود و افزایش قیمت ها مواجه شدیم، گفت: کمتر از ۴۰درصد واحدهای صنعتی تعطیل هستند.

رفع کمبود لاستیک در استان
شهرکی به رفع فشار ناشی از کمبود لاستیک اشاره کرد و با بیان اینکه کامیون داری نمی تواند بگوید لاستیک ندارد، گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شد مشکل توزیع اقلام یارانه ای هم الان مرتفع شده است.
وی هم چنین با بیان اینکه ما هم خواستار ساماندهی بازار روزها هستیم تا عده ای نتوانند سوء استفاده کنند، افزود: این افراد پول استان را جمع می کنند و هر روز در یک شهرستان حضور پیدا می کنند. وی با بیان اینکه استفاده از محصولات استان در داخل استان خواسته و مطالبه جدی ما هم هست، ادامه داد: شهرداری ها هم باید بیشتر از این ظرفیت استفاده کنند.

اتمام عملیات ژئوفیزیک هوایی طی دوماه آینده
وی در ادامه به مشکلاتی که در توزیع اقلام یارانه ا ی وجود دارد اشاره کرد و با بیان اینکه جلوی خروج مرغ از استان را علی رغم مشکلاتی که وجود داشت گرفتیم، بیان کرد : قیمت مرغ در استان نسبت به خیلی استان ها پایین است. شهرکی در ادامه به سوالات اعضای شورا پاسخ گفت و افزود: عملیات اکتشاف ژئوفیزیک هوایی پهنه های معدنی ممنوعیتی برای متقاضیان ایجاد نکرده و طی یکی دو ماه آینده این عملیات به اتمام می رسد. وی اعمال مشوق های سرمایه گذاری را نیازمند تصویب در مجلس و حمایت نمایندگان دانست .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور