پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد: افزایش اختیارات کارگروه تسهیل

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه امسال اختیاراتی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید داده شده است، اعلام کرد: تقسیط بدهی مالیات و تأمین اجتماعی تا ۶۰ ماه، تقسیط مجدد بدهی‌های بانکی، استمهال آن و ممنوعیت هرگونه تملک واحد تولیدی بدون مصوبه کارگروه از جمله اختیارات جدید کارگروه تسهیل رفع موانع تولید می باشد که در این راستا هرگونه تملک واحد تولیدی بدهکار ممنوع است و هیچ سیستم بانکی یا مرجعی بدون مصوبه کارگروه نمی‌تواند اقدام به صدور اجراییه کند.
داوود شهرکی روز گذشته در نشست خبری به مناسبت روز ملی صنعت و معدن افزود: کمتر از ۲۵ واحد تولیدی بدهکار در خراسان جنوبی وجود دارد که حدود هشت واحد سال قبل به چرخه تولید بازگشتند و امسال هم این برنامه دنبال می‌شود. به گفتۀ وی منابعی در راستای تبصره ۱۸ اختصاص داده شده است که واحدهای صنعتی برای دریافت این منابع باید در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند و طرح‌های جدید در این فاز زیاد مورد حمایت نیستند و هدف گذاری روی طرح‌های بالای ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی و واحدهایی است که بازسازی و نوسازی و طرح توسعه را دنبال می‌کنند تا از این طریق بتوانیم در زمان کوتاهی اشتغال را در استان عملیاتی کنیم.
مشکلی در تأمین اقلام اساسی نداریم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه سال گذشته سال اقتصادی بسیار سختی بود و دشمن از همه جهات به ما فشار آورد، گفت: امسال هیچ مشکلی در تأمین اقلام اساسی مردم نداریم. به گفتۀ وی در سال گذشته، ۱۸ هزار حلقه لاستیک سنگین توزیع شد و از ابتدای سال جاری تا ۲۰ تیرماه نیز ۱۶ هزار حلقه لاستیک جذب سهمیه شد و در اختیار سازمان حمل و نقل قرار گرفت که بر اساس پیمایش توزیع می شود.
توزیع 5 برابری شکر مازاد بر مصرف
این مقام مسئول به کمبود شکر در اسفندماه سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: کمبود شکر به دلیل محدودیت ورود مواد اولیه شکر بود و در سال ۹۶ که مصرف عادی شکر را در استان داشتیم ۶۷۰ تن توزیع شد اما در سال ۹۷ به دلیل شوکی که ایجاد شد ۳ هزار و ۴۰۰ تن شکر وارد استان و توزیع شد که 5 برابر بیشتر از سال قبل بود. شهرکی ادامه داد: همچنین در سال جاری ۲ هزار و ۸۰۰ تن شکر جذب و توزیع شد و همچنین ۲ هزار تن وارد مسیر اختصاص شده است و با قیمت ۳ هزار و ۸۰۰ تومان توزیع می شود. به گفتۀ وی گوشت منجمد به قیمت ۵۰ هزار تومان در استان توزیع می‌شود و برای ثبات قیمت اجازه خروج هیچ دامی از استان را ندادیم و اگر قرار است دامی از استان بنا بر ضرورت خارج شود باید ۲۰ درصد آنها در کشتارگاه های استان ذبح شود. شهرکی با اشاره به گوشت مرغ هم عنوان کرد: در ایام پیک مصرف مانند ایام عید به گونه‌ای بود که روزانه ۱۰۰ تن گوشت توزیع می‌شد و در ایام عادی روزانه ۱۵ تا۲۰ تن مرغ توزیع می‌شود.
افزایش میل به سرمایه گذاری
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به بخش صنعت عنوان کرد: در سال گذشته ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و ۳۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات توسعه روستایی و عشایری جذب شد. شهرکی افزود: همچنین ۲۹ پروانه صنعتی با ۳۲۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صادر شد که اشتغال‌زایی برای ۶۸۰ نفر به همراه داشت. وی شاخصه میل به سرمایه‌گذاری در استان را صدور جوازهای تأسیس صنعتی دانست و گفت: پیش‌بینی استان ۱۲۰ جواز صنعتی بود که بیش از ۲۳۰ فقره صادر شد و نشان می‌دهد فضای سرمایه گذاری در استان مناسب بوده است. به گفتۀ وی تسهیلات روستایی، رونق تولید و مشاغل خانگی هم در این افزایش صدور جواز تأثیرگذار بوده است و در معدن نیز در سال گذشته ۵۱ پروانه معدنی و بیش از سه هزار و ۲۰۰ فقره پروانه صنفی صادر شده است.
حمایت از بخش معدن
این مقام مسئول با اشاره به عملکرد حوزه بازرسی بیان کرد: سال گذشته ۸۵ هزار مورد بازرسی انجام شده که ارزش پرونده‌ها بالغ بر 5/2 میلیارد تومان بوده است و از ابتدای امسال نیز ۲۰ هزار بازرسی انجام شد که مجموع ارزش پرونده‌ها ۸۰۰ میلیون تومان می باشد. شهرکی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ پرونده قاچاق در سال گذشته تشکیل شد که ارزش این پرونده‌ها ۳۰۳ میلیون تومان اعلام شده است. وی از صدور ۷۱ میلیارد تومان ضمانت نامه صندوق‌های حمایتی برای بخش معدن خبر داد و افزود: این تسهیلات برای صنایع کوچک ۱۰ میلیارد تومان و حوزه توسعه صادرات ۵۰ میلیارد تومان می باشد. به گفتۀ وی سه ماه نخست امسال ۶ فقره پروانه صنعتی، ۳۷ فقره جواز صنعت، ۱۷ فقره پروانه اکتشاف فعالیت‌های معدنی، ۱۳ فقره گواهی کشف و ۳۳۰ فقره پروانه صنفی صادر شده است.
دو تفاهم نامه
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: به دنبال ثبت برند در حوزه مواد معدنی هستیم و تا کنون این اتفاق در حوزه فرش، زعفران، عناب و زرشک رخ داده که امید است برندسازی مواد معدنی به بازاریابی بین المللی در حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی کمک کند. شهرکی از انجام ۲ توافق جدید در حوزه معدن استان خبر داد و افزود: مطالعات اکتشاف با مبلغ حدود ۱۰ میلیارد تومان تکمیل می‌شود و بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان توسط ایمیدرو در استان صرف اکتشاف مناطق امیدبخش خواهد شد.
وی اعلام کرد: دیگر محدوده بلوکه شده در حوزه سازمان زمین شناسی وجود ندارد، به جز ۷۰ محدوده امیدبخش، سایر مناطق آزاد سازی شده و در فراخوانی به زودی برای متقاضیان اعلام می‌شود. به گفتۀ وی در مناطق شناسایی شده ناشی از مطالعات ژئوفیزیک هم دولت بخشی از اکتشاف را انجام می‌دهد و بعد از شناسایی ذخیره قطعی به بخش خصوصی واگذار می‌شود که چند نوبت آن تا پایان سال برگزار خواهد شد.
فولاد قاین در اختیار دولت
این مقام مسئول در حوزه پروژه های آماده افتتاح هم گفت: کک طبس با ظرفیت خوبی فعال شده و کنسانتره آهن و ذغال سنگ هم به زودی راه اندازی می‌شود و در حوزه چدن، فرآوری منیزیت و سیلیس، واحدهای خوبی در حوزه نهبندان به بهره برداری می‌رسد. شهرکی افزود: طرح‌هایی در حوزه طلا شروع شده و با آغاز طرح‌های جدید که ایدرو در استان مشارکت دارد، پیش بینی می‌شود در مجموع بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری محقق شود که بخشی در سال ۹۸ و بخشی هم سال آینده می باشد. وی با اشاره به ماجرای فولاد قاین هم اعلام کرد: براساس تصمیم گرفته شده این پروژه به دولت برگشت خورده و متولی تکمیل آن ایمیدرو خواهد بود که در فاز اول امسال پروژه به بهره برداری می‌رسد و برای تأمین آب فاز احیا مشکلی وجود ندارد و برای فولاد سه فاز تعریف شده که بخشی از محل چاه‌های در اختیار، بخشی از آب و فاضلاب شهر قاین و بخشی از طریق خط انتقال منطقه دیگری دنبال خواهد شد. به گفتۀ وی حفظ اشتغال هدف اصلی سازمان می باشد و ایجاد اشتغال جدید به عنوان هدف بلندمدت مورد توجه است.
نبود اتیکت قیمت جرم است
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه با اشاره به تخلفات صورت گرفته گفت: بیشترین سطح تخلف در حوزه مواد غذایی مشاهده شده است و بعد از آن میوه و تره بار، کالای قاچاق، نانوایی ها، پوشاک، کیف و کفش و سایر گروه‌های کالایی در رده‌های بعدی قرار دارد. علی تهوری تصریح کرد: درج نکردن قیمت در صدر تخلفات است و بعد از آن ارائه نشدن فاکتور خرید و گرانفروشی قرار دارد و هر کس شاهد درج نبودن قیمت روی کالایی بود با 124 تماس و این موضوع را اطلاع دهد. وی همچنین اجبار مشتری به خرید روغن مایع در کنار روغن جامد را تخلف صنفی دانست که باید به بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش شود.
تهوری با اشاره به قیمت گوشت در استان نیز گفت: گوشت قرمز بره و بزغاله مرغوب حداکثر ۹۰ هزار تومان می باشد و ۲ ماه گذشته افت قیمتی در دام زنده داشتیم و دام زنده مرغوب تا ۳۵ و ۳۶ هزار تومان کاهش پیدا کرد ولی بعد از آنکه ارز تأمین گوشت از دولتی به نیمایی منتقل شد با افزایش سطح قیمت، صف ها شکسته و با قیمت مناسب شاهد تأمین تقاضای بازار هستیم که بر قیمت دام هم تأثیر گذاشت. به گفتۀ وی قیمت مرغ زنده در حال حاضر ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان در مراکز عمده و واحدهای صنفی به فروش می رسد و مشکلی هم در تأمین آن وجود ندارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور