پیام شهروند

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

رئیس سازمان صمت از مردم درخواست کرد: گزارش تخلفات

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: هیچ حوزه و صنفی بدلیل افزایش قیمت بنزین، نمی تواند و نباید افزایش قیمت کالا و خدمات داشته باشد و مردم هرگونه تخلف را از طریق سامانه 124 گزارش نمایند تا در اسرع وقت با متخلف برخورد شود. داود شهرکی در نشست خبری روز گذشته افزود: ما اعلام می کنیم که هیچگونه افزایش قیمتی به واسطه افزایش قیمت بنزین اتفاق نخواهد افتاد و مردم بیش از نیاز معمول خود خرید نکنند.
وی از سفر قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی به استان در آینده نزدیک خبر دادو گفت: در این سفر به طور کامل بحث مرز و تمهیدات تسهیل در صادرات و واردات را مورد برسی قرار خواهیم داد و در این خصوص تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.
ارجاع 817 پرونده به
ارزش 26 میلیارد ریال به تعزیرات
رئیس سازمان صمت استان از انجام 66هزار فقره بازرسی در سال جاری و ارسال 817 فقره پرونده به تعزیرات به ارزش 2میلیارد و 600 میلیون تومان در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: طی این مدت یک میلیارد و 100میلیون تومان بازگشت مبالغ به شکات داشتیم که از این طریق از تشکیل پرونده جلوگیری شده است. همچنین حدود 2 هزار گزارش مردمی از طریق سامانه 124 داشته ایم.
وی با تأکید بر اینکه نظارت ها با گزارشات مردمی تکمیل می شود از مردم خواست گزارشات و سوالات و ابهامات خود را از طریق سامانه 124 ارائه دهند و افزود: در این راستا و برای تسهیل بزودی سامانه 124 را بر روی تلفن همراه فعال می کنیم.
پایین ترین قیمت را در اقلامی مانند گوشت داریم
وی با ذکر اینکه جزو معدود استان هایی هستیم که پایین ترین قیمت اقلامی مانند گوشت را داریم، گفت: در این راستا تصمیماتی مبنی بر ممنوعیت خروج دام زنده از استان را با همکاری قابل تقدیر نیروی انتظامی و دادستان مرکز استان و دادستان های شهرستان های دیگر به خوبی اجرایی کردیم و مجوز صادرات این اقلام در زمان نیاز استان صادر نمی شود. وی قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی لاشه و نیمه لاشه را در استان به شرط کیفیت 75هزار تومان ذکر کرد و با بیان اینکه مردم در صورت مشاهده تخلف حتما موضوع را از طریق سامانه 124 گزارش دهند، افزود: با توجه به توزیع گوشت منجمد با قیمتی حدود 50هزار تومان، تفاوت قیمت گوشت گرم و منجمد کاهش یافته و نگرانی ایجاد صف و نارضایتی هایی که در مقطعی با واردآمدن شوک قیمتی به وجود آمد رفع شده است. ضمن اینکه سامانه ای را نیز برای توزیع بین واحدهای صنفی تعریف کرده ایم.
توزیع 290 هزار جلد دفتر دانش آموزی در استان
شهرکی افزود: برای شکربا اصلاح قیمت به حالت تعادل رسیدیم، در حوزه مرغ جلوی نوسانات قیمت گرفته شده است، در بحث لاستیک محدودیتی را برای توزیع نداریم و سامانه ای برای شهرداری ها و بخش حمل و نقل تعریف شده و از این طریق براساس کارکرد، سهمیه به آنها تخصیص داده می شود. البته در حوزه پوشاک و لوازم خانگی که چند استان محدود تولیدکننده این اقلام هستند ممکن است افزایش قیمتی باشد اما در کالاهای اساسی همراهی های لازم به عمل آمده است.
در بخش حمل و نقل بهانه ای
برای افزایش نرخ کرایه وجود ندارد
رئیس سازمان صمت استان با اشاره به بحث افزایش قیمت بنزین گفت: در بخش حمل و نقل شهری و بین شهری فعالان این عرصه شناسایی شده و سهمیه براساس کیلومتر کارکرد در اختیارشان قرار می گیرد و بهانه ای برای افزایش نرخ کرایه نداریم و در صورت مشاهده یا گزارش تخلف، برخورد می شود. وی افزود: بررسی کارشناسی و تحلیلی نشان می دهد که اثر قیمت بنزین بر روی اکثر کالاها صفر است و لذا افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین قابل قبول نیست و در خصوص چند قلم کالایی که ممکن است دو سه درصد باعث افزایش قیمت شود نیز وضعیت قابل کنترل است. شهرکی با ذکر اینکه مطالبه اصلی مردم، هزینه کرد درست یارانه بنزین به نفع اقشار کم درآمد است، اظهار کرد: ما میان اصناف و تعداد معدودی افراد متخلف، تفاوت قائل هستیم و البته فلسفه نظارت نیز به خاطر وجود تعداد اندکی متخلف و جداکردن حساب آنان از اکثریت اصناف است. ضمن اینکه در خصوص کالاهایی که دچار مشکل می شویم اولویت اول ما تأمین این کالاهاست و سپس بحث نظارت را پیگیر می شویم.
لزوم ثبت موجودی کالا و مشخصات انبارها در سامانه
وی تصریح کرد: به کلیه واحدهای تولیدی، اصناف، کشاورزان و دامداران اعلام می کنیم که سامانه ای با تمرکز اولیه بر 10کالای اساسی هدف احتکار تعریف شده و هرگونه جابه جایی این اقلام باید در این سامانه ثبت شود و با اتصال سامانه های کشاورزی و… به سامانه صنعت، معدن و تجارت این کالاهای 10 گانه از مبدأ تا مقصد رصد می شود و لذا انتظار می رود واحدهای تولیدی، اصناف، کشاورزان و دامداران در این سامانه ثبت نام کرده و اعلام موجودی نمایند. به عنوان مثال حتی رستوران ها باید موجوی برنج خود و اینکه از کجا آن را خریداری و حمل می کنند اعلام نمایند و انبارهای خود را همراه با اعلام موجودی آنها ثبت کنند.
تشکیل 2 پرونده سنگین تخلف به ارزش
7 میلیارد ریال در حوزه میوه و لاستیک در استان
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان نیز در خصوص این سامانه گفت: اقلام 10گانه ای که باید انبارها و میزان موجودی آن ثبت سامانه شود عبارت از برنج، شکر، چای، کنجاله، سویا، جو، ذرت، لاستیک، کاغذ چاپ و روزنامه، گندم و روغن موتور می باشد که چنانچه موجودی و انبارهای آن ثبت سامانه نشود ظن بر قاچاق خواهد بود. البته در کنار این سامانه جامع تجارت نیز برای رصد گروه های تولیدی و وارداتی تعریف شده و رصد کالا در جامعه هدف از واردکننده و تولیدکننده تا فروشنده صورت خواهد گرفت. تهوری افزود: تاکنون بیش از 5هزار و 366 انبار در سامانه ثبت شده و 250 انبار هم در سامانه اعلام موجودی ثبت گردیده است. وی همچنین از تشکیل 2 پرونده سنگین تخلف در حوزه لاستیک و میوه به ارزش 7میلیارد ریال در استان خبر داد.
در حوزه خدمات و توزیع هیچ افزایش قیمتی نداریم
رئیس اتاق اصناف استان نیز با اشاره به برگزاری جلسه هیأت رئیسه اتاق با توجه به تأکید و مصوبات کمیسیون تنظیم بازار گفت: اعلام کردیم که چه در حوزه خدمات و چه توزیع هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت و بازرسین اتحادیه ها به صورت ویژه کار بازرسی از واحدهای صنفی را پیگیر هستند. علیزاده بر لزوم درج قیمت کالا و خدمات در معرض دید مصرف کننده در واحدهای صنفی تأکید کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور