پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

دو قلوی قهرمان دوچرخه سواری درگیر محدودیت ها/ قانون منع دوچرخه سواری بانوان نداریم

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / دوچرخه سواری از ورزش های سالم و خانوادگی است که همه از آن استقبال می کنند ولی مدتی می شود که درگیر حاشیه و محدودیت هایی شده که گریبان بانوان دوچرخه سوار حرفه ای استان را هم گرفته است در همین راستا ابتدا قوانین عدم ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان را می آوریم و در ادامه با خواهران دوقلوی قهرمان دوچرخه سوار و مادر شان گفت و گو می کنیم.
قانون عدم ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان
طبق اصل ۳۶ قانون اساسی، ماده ۲ قانون مجازات اسلامی و بند ۲ ماده ۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر هر فعل یا ترک فعل ارتکابی در صورتی جرم است که قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده است. اصل قانونی بودن جرائم و مجازات‌ها از ابتدایی‌ترین اصول حقوق به شمار می‌رود. اکنون در قانون موضوعی در خصوص ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان وجود ندارد، بنابراین جرم انگاری آن به لحاظ قانونی منتفی است. نظریه شماره ۵۱۵۲/۷ مورخ 05/06/79 اداره حقوقی قوه قضائیه در این خصوص بیان می‌دارد: “با توجه به اصل قانونی بودن جرائم و مجازات‌ها، چون جهت استفاده کراوات، دوچرخه سواری دختران در خیابان‌های اصلی و نحوه اصلاح موی سر پسران در قوانین موضوعه و مدونه مجازاتی در نظر گرفته نشده است، لذا اعمال مذکور قانوناً جرم تلقی نمی‌شود. علاوه بر این در نظریه دیگر اداره حقوقی قوه قضائیه به شماره ۶۰۸۷/۷ مورخ 04/10/74 آمده است: طبق فتوی امام خمینی قدس سره، قضات ماذون حق تعیین کیفر و تعزیر اشخاص را برای اعمالی که قانوناً کیفری برای آنها مشخص نشده، ندارند. همچنین نظریه ۲۴۳/۶ مورخ 18/01/69 اداره حقوقی قوه قضائیه مقرر می‌دارد: قضات دادگستری نمی‌توانند برای اعمالی که قانوناً کیفری برای آنها مقرر نشده است، تعیین مجازات نمایند. ملیکا و مبینا سادات موسوی دو خواهر دو قلوی دوچرخه سوار قهرمان استان هستند که ۱۵ سال دارند و کمتر از یک سال است که دوچرخه سواری حرفه ای را آغاز کردند و خوش درخشیدند. در ادامه با آنها گفت و گو کردیم.
*چه شد به این ورزش علاقه مند شدید؟
-مبینا: دوچرخه سواری را دوست داشتیم و چون در این ورزش موفق تر بودیم به همین دلیل خواستیم این ورزش را ادامه دادیم.
*برخوردها راچگونه دیدی؟
هم بازخوردهای خوب داشتیم هم بازخوردهایی که منفی بود ولی خوب علاقه دارم و دوست دارم ادامه دهم.
*درخواستتان چیست؟
-ملیکا: یک مکان و فضای خوب برای تمرین ما دخترها در نظر بگیرند تا بدون نگرانی تمرین کنیم چون یک بار پلیس جلوی ما را گرفت و من آنقدر ترسیده بودم که دست و پاهایم می لرزید و هر چه می گفتیم که ما با مانتو و شلوار و مقنعه هستیم گفتند نه و باید برگردید و دیگر در خیابان و بلوار تمرین نکنید و الان مجبوریم در شب ها که تاریک است، در جاده تمرین کنیم و من برخی مواقع از صدای حیوانات و ماشین ها میترسم. دوچرخه و تجهیزات لازم را ندارم و به همین خاطر نمی توانم درست تمرین کنم.
در ادامه اشرف مرتضی زاده مادر این دوقلوی قاینی در مصاحبه با خبرنگار امروز خراسان جنوبی از وضعیت فرزندان خود گفت.
*چه شد فرزندان خود را در این رشته ورزشی وارد کردید؟
از کودکی به دوچرخه سواری علاقه داشتند و به عنوان تفریحی سالم کار می کردند و قبل از آن هم ژیمناستیک کار می کردند و در المپیاد استعدادهای برتر که سال گذشته برگزار شد مبینا و ملیکا هم اصرار کردند که در این رشته تست و مسابقه بدهند که توانستند جزو ۸ نفر برتر کشوری شوند و به اردوی تیم ملی هم دعوت شدند.
*از آبان سال قبل چه مقام هایی کسب کردند؟
بعد از اینکه به اردوی تیم ملی دعوت شدند توانستند در مسابقات لیگ برتر کوهستان کشور شرکت کنند که مبینا سوم شد و ملیکا هم بخاطر نداشتن تجهیزات استاندارد در طول مسابقه زمین خورد و نتوانست مقامی به دست بیاورد.
*چه مشکلاتی دراین راه داشته اید؟
مشکلات که زیاد است ولی مهمترین آن این است که در استان ما و به ویژه شهرستان قاین نوع نگاه ها و برخوردها با بانوان دوچرخه سوار درست نیست. به نظر من باید بین کسانی که با تمام اصول و ارزش ها و پوشش کامل دوچرخه سواری می کنند با کسانی که ارزش ها را زیر پا می گذارند تفاوتی قایل شوند ولی اینگونه نیست و راحت می گویند دوچرخه سواری بانوان ممنوع است و جلوی همه را می گیرند. قبلا دخترانم با پوشش کامل در بلوار تمرین می کردند ولی جلوی ما را گرفتند و گفتند اجازه ندارید و همین که به شما اجازه می دهیم برگردید کافی است و گرنه باید دوچرخه های شما را بگیریم و از آن روز مجبور شدیم برای تمرین دخترانم در شب و جاده تمرین کنیم که خیلی خطرناک است چون ماشین های سنگین در آن موقع تردد می کنند و روشنایی هم خوب نیست و من فقط با ماشین و فلشرپشت آنها حرکت می کنم ولی همیشه نگرانم و این ترس را دارم که اتفاقی بیفتد. آنها با همین تمرین باز هم مقام آوردند ولی در آینده باید فکری در این زمینه شود چرا که تا تمرین نباشد مقام هم نخواهد بود. همچنین از دیگر مشکلات ما گران بودن تجهیزات دوچرخه سواری از خود دوچرخه گرفته تا کفش مخصوص و لباس است که باید تخصصی باشد و ما در این مسابقات فقط توانستیم برای مبینا این موارد را تهیه کنیم ولی برای ملیکا دوچرخه امانتی است و کفش پنجه مخصوص هم نداشت و این دوچرخه برای ملیکا بزرگ است و کنترلی روی آن ندارد و از آن طرف هم قیمت دوچرخه کوهستان و مخصوص اکنون به ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان رسیده است که نمی توانیم تهیه کنیم و نیاز به حمایت داریم. در زمینه مربی هم مشکل داریم چون در شهرستان مربی بانوی دوچرخه سوار نداریم و مربی که دارند از راه دور و با فیلم به آنها آموزش می دهد که سختی های فراوانی دارد.
*برای رفع این مشکلات پیشنهاد شما چیست؟
یک پیشنهاد که در زمینه دوچرخه سواری دارم این است که به ورزشکاران دوچرخه سوار و بانوانی که حرفه ای این کار را انجام می دهند کارت تردد بدهند تا اجازه تمرین را در هر نقطه ای با پوشش مناسب و اسلامی داشته باشند و کسی مانع آن ها نشود چرا که وقتی می گویند بروند در پارک های بانوان تمرین کنند اصلا توجه نمی کنند که در ورزش حرفه ای آن هم کوهستان نیاز به فضا دارند و در پارک ها با آن فضا و نوع ساختار اصلا امکان پذیر نیست و اگر نمی خواهند به همه بانوان اجازه دوچرخه سواری بدهند ولی با صدور کارت تردد برای ورزشکاران کمک کننده باشند ولی هنوز جوابی به این پیشنهاد و درخواست من داده نشده است. در زمینه دوچرخه و لوازم و تجهیزات اختصاصی هم اگر هیئت، اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان و دیگر مسئولان کمک کنند تا بتوانیم تهیه کنیم خیلی خوب است نه اینکه به خود ما بدهند بلکه فدراسیون یا هیئت یا هر ارگان دیگری به عنوان امانی به ما بدهند تا تمرین کنند چرا که یک ماه دیگر مسابقات لیگ برتر است ولی هنوز اطلاعی ندادند و با بودجه و درآمد خودمان هم که نمی توانیم خرید کنیم ولی فدراسیون و مسئولان لیگ گفته اند حتما باید با تجهیزات استاندارد حضور داشته باشند و ما نمی دانیم چه کنیم. در حوزه مربی هم باید کلاس های آموزشی برگزار شود تا بتوانیم با وجود پتانسیل و استعدادهایی که در حوزه بانوان دوچرخه سوار داریم در سطوح بالای کشوری مقام هایی کسب کنیم.
*حمایت ها از شما در چه حدی بوده است؟
هیئت دوچرخه سواری استان در حد توان خود کمک می کنند مثلا در آخر سال جوایزی اهدا کردند ولی کمک دیگری نشده است و شاید توان هیئت هم در همین حد است.
*بازخورد اقوام و دوستان در زمینه دوچرخه سواری دخترانتان چه بود؟
همه در همان اوایل گفتند که چرا دوچرخه سواری با وجود این محدودیت ها و آنها را به رشته دیگری بفرستید ولی وقتی علاقه و استعداد دخترانم را در این رشته می دیدم تمام تلاش خودم را کردم تا موفق شوند و با وجود اینکه آسیب های جدی از زمین خوردن ها داشتند ولی با علاقه آن را دنبال می کردند و انگیزه ای برای ادامه راه من هم می شدند و وظیفه خودم می دانستم که در حد توانم از آنها حمایت کنم و توجهی به اظهار نظرات بقیه نداشته باشم و برای رسیدن دخترانم به آرزوهایشان تلاش مبارزه می کنم و فقط نیاز به حمایت داریم.
*درخواست شما چیست؟
درخواست این است که حداقل یک پیست مناسب برای دختران در نظر بگیرند اگر اجازه نمی دهند در خیابان و بلوار تمرین کنند حداقل فضایی مناسب برای دوچرخه سواری بانوان ورزشکار احداث کنند یا همان کارت تردد را بدهند.و یک دوچرخه و تجهیزات به صورت امانی به ما بدهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 7 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور