wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست0

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

wfn_ads

دلایل نبود مدال نابینایان از زبان پیشکسوت ورزش نابینایان استان/ 5 درصد جامعه نابینا و کم بینای استان به سمت ورزش آمدند

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / محمد هادی مداح 53 ساله کسی است که از بدو تولد کم بینا بود. به گفتۀ وی از سال 69 ورزش را شروع کرده است و در تیم گلبال نابینایان و کم بینایان شرکت کرده و در خراسان بزرگ چندین قهرمانی و نایب قهرمانی دارد. وی تصریح کرد: از زمانی که سن ما بالا رفت و دیگر نتوانستیم بازی کنیم بیرجند هم مدالی کسب نکرده است. این پیشکسوت استان بیان کرد: دلیل اصلی این است که تعداد کمی از نابینایان و کم بینایان استان به سمت ورزش می آیند به نوعی که از 300 نابینا و کم بینا در استان شاید فقط حدود 5 تا 10 درصد به سمت ورزش آمده اند. مداح افزود: در استان فقط هیئت نابینایان و کم بینایان استان و شهرستان بیرجند و طبس فعال است و هیئت فعال دیگری نداریم. به گفتۀ وی همچنین از 5 رشته فعال در کشور که شامل گل بال، شطرنج، شنا، دوچرخه سواری و جودو می شود فقط دو رشته گل بال و شطرنج در استان فعال است.
خانواده هایی که اجازه نمی دهند
پیشکسوت ورزش نابینایان گفت: یکی از دلایل اصلی که کمتر این قشر از جامعه به سمت ورزش آمده اند خانواده ها می باشد. مداح تصریح کرد: به ویژه در بخش دختران خانواده ها سختگیری بیشتری دارند که به دلیل مسافت طولانی نمی توانند آنها را بفرستند و همکاری نمی کنند و در برخی از خانواده ها برای اعزام پسران هم همین مشکل وجود دارد. وی افزود: به گونه ای است که ما ورزشکار بانو داریم که می تواند در سطوح بالای کشوری خود را نشان دهد و حتی دعوت شده به اردوی تیم ملی است ولی خانواده او مخالف هستند و می گویند ما نمی توانیم دختر خود را تنها بفرستیم و به مربی او فقط اعتماد کنیم و ما هم باید همراه او باشیم که این امر امکان پذیر نیست که خانواده او را هم حمایت کنیم که همراه او باشند و به همین دلیل به مسابقات اعزام نمی شود.
مربی متخصص نداریم
پیشکسوت و فعال ورزش نابینایان و کم بینایان استان عنوان کرد: یکی از مهمترین دلایلی که در استان رشته های بیشتری فعال نیست نبود مربی متخصص و مخصوص آن ورزش هاست که بتواند با نابینایان و کم بینایان کار کند. مداح تأکید کرد: برای اینکه مربی بتواند با این افراد رابطه برقرار کند و آموزش درست بدهد باید دوره های آموزشی گذرانده باشد که در خراسان جنوبی چنین مربیانی نداریم. به گفتۀ وی این افراد روحیه خیلی لطیفی دارند و مربی باید بتواند با صبر و حوصله با آنها ارتباط برقرار کند.
سالن مخصوص در مرکز شهر نداریم
مداح ورزشکار و پیشکسوت ورزش نابینایان و کم بینایان گفت: یکی دیگر از مشکلات ما در ایاب و ذهاب ورزشکاران است که سالن های ورزشی از محل زندگی آنها خیلی دور است و به خاطر رفت و آمد و اینکه بیشتر معلولان از قشر ضعیف جامعه هستند حاضر نیستند این نوع هزینه ها را پرداخت کنند. وی بیان کرد: سالن حجاب که در اختیار هیئت است خیلی دور می باشد و ما نیاز داریم سالن در مرکز شهر باشد تا همه ورزشکاران حداقل بیرجندی به راحتی بتوانند از تمام نقاط شهر با یک سرویس خود را به ان برسانند. به گفتۀ وی ولی مشکل اینجاست که می گویند سالن های مرکز شهر به بخش خصوصی واگذار شده است و برای اینکه بتوانیم آنجا سانس بگیریم باید هزینه های زیادی را پرداخت کنیم.
هزینه ها بالا و بودجه پایین
این پیشکسوت گفت: هزینه های ورزش نابینایان بالاست و از آنجایی که بیشتر این افراد از قشر کم درآمد هستند خانواده ها نمی توانند هیچ کمکی داشته باشند و همه را باید هیئت پرداخت کند. مداح بیان کرد: بودجه اداره کل ورزش در سال مثلا 3 میلیون تومان است ولی هزینه خرید فقط یک توپ گل بال برای یک ورزشکار 240 هزار تومان و هزینه لباس و دیگر تجهیزات هم که توسط هیئت پرداخت می شود. وی افزود: در زمان مدیرکل ورزش و جوانان سابق حدود 15 میلیون تومان به هیئت کمک شد که توانستیم کارهایی انجام دهیم ولی با این هزینه ها و قیمت هایی که افزایش یافته است خیلی کم می باشد.
مسئولان استانی بازدید داشته باشند
پیشکسوت ورزش نابینایان و کم بینایان استان گفت: ما هنوز یک دفتر با تجهیزات کافی برای هیئت نداریم و می گویند که باید به سالن غدیر که خارج از شهر است برویم ولی برای ورزشکار ما امکان پذیر نیست که بتواند آن مسیر را طی کند و دفتر داخل شهر هم که هیچ گونه تجهیزاتی ندارد. مداح درخواست کرد که مسئولان استانی برای اینکه با وضع هیئت و ورزشکاران این هیئت آشنا شوند بازدیدی داشته باشند تا بدانند که چرا هیئت نابینایان استان پس رفت داشته است. به گفتۀ وی حتی برای یک میزبانی که برگزار کنیم هیچ فضا و مکانی نداریم که مناسب این افراد باشد.
راهکارهایی برای توسعه
مداح بیان کرد: راهکارهایی برای جذب و توسعه این ورزش ها داریم اما نیاز به حمایت اداره کل ورزش و جوانان و دیگر مسئولان استانی داریم. وی تصریح کرد: یکی از راه ها این است که جشن بزرگ خانوادگی با همکاری بهزیستی فقط برای خانواده هایی که عضو نابینا و کم بینا دارند برگزار شود تا در آن ورزشکاران ما به نمایش ورزش ها بپردازند تا خانواده ها آشنا شوند که فرزند آنها هم می تواند این چنین کارهایی انجام دهد، چرا که بیشتر نبود حمایت خانواده ها از عدم آگاهی و اطلاع آنهاست که جلوی پیشرفت فرزند خود را می گیرند. به گفتۀ وی برای برگزاری چنین مراسمی نیاز به بودجه و حمایت داریم که همراه ما باشند. محمد هادی مداح افزود: همچنین نیاز به فرهنگ سازی با حمایت صدا و سیما داریم تا برنامه هایی از ورزش کردن ورزشکاران ما پخش کنند. این پیشکسوت عنوان کرد: همچنین برای ارتقای سطح ورزشکاران هم نیاز به میزبانی مسابقات با استان های دیگر و مسابقات کشوری داریم ولی نه بودجه لازم و نه فضا و مکان آن را داریم که اگر مسئولان از ما حمایت کنند می توانیم این کار را انجام دهیم تا ورزشکارارن ما با ورزشکاران استان های دیگر هم مسابقه داده و سطح خود را ارتقا دهند. وی تأکید کرد: یکی از مشکلات اصلی ما این بود که فدراسیون نابینایان و کم بینایان از فدراسیون جانبازان و معلولان جدا شد و خیلی از حمایت ها هم کاهش یافت.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور