wfn_ads

پیام شهروند

بنظر بنده علت اینکه بسیاری از هموطنان ما در برخورد با ویروس کرونا جدیت نشان نمی دهند این است که متاسفانه از روز اول خطر این بیماری با خطر سرماخوردگی یا آنفولانزای معمولی مقایسه شد در حالیکه واقعا اینطور نیست.آیا تابحال دیده اید کادر درمانی دربرابر یک بیمار سرماخورده لباس ایزوله، ماسک N95 و عینک مخصوص استفاده کند!؟

سلام. کرونا باعث شد تا اولیا و مردم متوجه شوند که معلمان حقوق مفت نمی گیرند و چقدر زحمت می کشند. دیگر نخواهند گفت که شما معلمان که سه ماه تعطیل هستید. شما اولیا ی محترم فقط یک ماه خواستید فرزند خود را کنترل و با او کار کنید، کلافه شدید و داد شما در آمده وآرزو می کنید تا هرچه زودتر مدارس باز شود. پس خوشا به حال معلمی که یک سال تحصیلی می خواهد با سی دانش آموز سرو کله بزند؟ (خداوندا بده شری که خیر ما در آن باشد).

سلام اتحادیه آرد ونان لاافل صبر می کردید کرونا فروکش می کرد با این وضع اقتصادی ؟روزی (نان)مردم را هم گران کردید. اقایان فقط گران کردن را بلدن!300تومان روی هر نان؟به فکر محرومین هم باشید

سلام بارندگی اخیر تلویزیونها شهرستان خوسف روستای گیوشاد خلیلان ….. را قطع کرد شبکه ها دجار مشکل شده دانش اموزان نمی توانند برنامه آموزش را نگاه کنند لطفا سریع پی گیری کنید برای فردا نگذارید چون بچه ها عقب می مانند سریع سریع با تشکر

اسلام خدمت سرپرست محترم فرمانداری  شهرستان درمیان جناب مهندس بخشی مدت دوسال است آب نمای راه مواصلاتی به دلیل ساخت پل روستای نوغاب بخش مرکزی شهرستان درمیان اداره راه شهرسازی شهرستان درمیان تخریب کرده است باکوچک ترین سیلاب ارتباط پنج هزارشهروند درنوغاب درمیان بامرکز شهرستان درمیان قطع می شود تمام شهروندان ساکن درنوغاب ازقصور صورت گرفته توسط راه شهرسازی این شهرستان گلایه مندیم درخواست پیگیری این موضوع ازحضرتعالی هستیم

باسلام و خسته نباشید خدمت استاندار محترم لطفا در خصوص ساخت و تکمیل پارک خطی مهرشهر نظارتی نمایید.با تشکر انسان به امید زنده هست.

میادین مهر شهر در انتظار نامگذاری و زیباسازی هستند مسئولین خداقوت.

باسلام وآرزوی سلامتی برای همشهریان. برای معاینه فنی مراجعه کردم وازمهلت2ماهه تمدید مطلع نبودم درابتدای ورود مبلغی راپرداختم که پس از معاینه ترمزضعیف بودوبرای تنظیم آن بیرون رفته(یکربع بعد) برگشتم که مجدد ورودی خواستند. واقعا چه قانونی هست که برای منفعت خود دراین اوضاع نه تنها اطلاع ندادند بلکه با بهانه های الکی مردم رااذیت کنند خدا خیرشان بدهد

تمام کشور کارها خوابیده شرکتها تعطیل و گارگران بومی و غیر بومی روانه شهرهای خود شدند.بیرجند هم ازاین قائده مستثنی نیست قبل از فاجعه مسئولین پیگیر باشند .رصد کنند کارگرانی که از نقاط مختلف کشور وارد زادگاهشان بیرجند میشوند

از استاندار محترم تقاضا داریم با توجه به شروع تعطیلات نوروز جهت قطع زنجیره کرونا ورودی و خروجی های استان را مسدود کنند.

دراین جنگ بیولوژیک کرونا دستگاه سیتی اسکن به تشخیص کمک می کند درشهرفردوس که شهرهای سرایان و بشرویه رانیزپوشش می دهد 75روز است ctاسکن آمده ولی نصب نکرده اند!!!لطفا مسئولین استان توجه بیشتری نمایند

ازمخابرات چندبارپیام دادن که 100گیگ اینترنت رایگان برای شمافعال شد که درخانه بمانید روزبعداینترباکابل نوری بهترنشد که بدترشد مسولین شماروبجان فرزندانتون قسم کمتردروغ بگین

چرا اسامی باندمحتکرمواددارویی وروغن نباتی رابمردم معدفی نمیکنید جان مردم مهم است یاابروی یک عده زالو .مسولین بلکه ……. درکار است یا وابسته بجایی هستند که مردم نباید بدانند

در اواخر…… هواپیماهای جنگی برفراز شهرها قدرت نمایی میکردند احتمالا …. علیه ملت قدرت نمایی میکند والاهواپیمای جنگی برفراز خانه های مسکونی دلیلی ندارد بجز رعب

باسلام از بسکه در خصوص ترافیک و خیابان های شهرپیام دادیم خسته شدیم،شهرداری هم که جواب نمیده،شهر بیرجند کارگاه پروژه های نیمه تمام شده، شهرداری هرجا فقط یه مصالحی میریزه، بلوکه کار میزاره و خداحافظ…. همه جا نیمه کاره مونده،شما که نمی تونید یک جارو تمام کنید تا به جای بعد برسید،چند تا بلوار و میدان همینطور رها شده لطفا گزارش تهیه کنید.

wfn_ads

دستگاه ازن مانعی برای شیوع ویروس کرونا در محیط‌های عمومی

اعتمادی، مخترع جوان استان فارسی از ساخت دستگاه ازن برای نخسین بار در کشور جهت یونیزاسیون و ضدعفونی کننده هوا و آب به منظور از بین بردن ویروس ها وباکتری ها و…. خبر داد.

اعتمادی، مخترع جوان دستگاه ازن در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم فناوری در فارس پیرامون دستگاه خود گفت: موفق به ساخت دستگاه یونیزاسیون و ضدعفونی کننده هوا و آب به منظور از بین بردن ویروس ها وباکتری ها و…. گشته ایم که در مقایسه با دستگاه های دیگر مزیت هایی را به آن اضافه کرده ایم .

وی پیرامون دستگاه های مشابه در بازار بیان کرد: دستگاه ازن برای اولین بار در کشور ساخته شده و نمونه داخلی ندارد و دستگاه های موجود در سطح بازار همگی وارداتی می باشند .

مخترع جوان دستگاه ازن در تشریح مزایای دستگاه مذکور اظهار داشت: این دستگاه ضد عفونی کننده بدون نیاز به هیچ گونه مواد شیمیایی محیط پوک ام را ضدعفونی می کند .

وی پیرامون دیگر مزایای دستگاه ازن خود عنوان کرد: این دستگاه در مکان های عمومی از جمله در مانگاه، بیمارستان ها، پاساژ ها، ادارات و …. قابل استفاده در تمامی فصول سال می باشد .

مخترع جوان دستگاه ازن افزود: از جمله برای دامداری ها وپرورش طیور برای از بین بردن ویروس ها و باکتری های موجود در محیط کمتر از 10دقیقه و ضمن داشتن کارکردی آسان، به راحتی قابل تنظیم می باشد .

وی پیرامون قیمت هر دستگاه اذعان داشت: قیمت این دستگاه بستگی به محیطی که می خواهد در آن کار گذاشته شود، داشته و قیمت آن از حداقل 5 میلیون تومان آغاز می شود .

این جوان نخبه در خصوص کاربردهای آن تصریح کرد: دستگاه ازن در کشورهای چین و تایلند تولید می شود و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا آن را در تمامی اماکن عمومی و شهری این کشورها نصب کرده اند زیرا می تواند مانع از انتشار ویروس در محیط شود .

وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک این محصول را به تولید انبوده خواهند رساند تا کشور از وارادات آن خلاص شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر یک نمونه از دستگاه ازن را در بیمارستان شیراز نصب کرده ایم و امید می رود بتوانیم این دستگاه را در سایر بیمارستان ها و مکان های بهداشتی و عمومی نصب و راه اندازی نماییم .

به گزارش خبرگزاری علم فناوری در فارس؛ ازن مولکولی غیرآلی با فرمول شیمیایی O3 است. این مولکول گازی شکل که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است، مولکولی قطبی با فاصله پیوند O – O برابر با ۱۲۷٫۲ pm می باشد. زاویه پیوند O – O – O نیز در این مولکول برابر ۱۱۶٫۷۸° می‌باشد.

این مولکول سه اتمی به عنوان قوی ترین ضدعفونی کننده و اکسنده در جهان شناخته شده است و این گاز به دلیل ساختار ناپایدار خود پس از انجام ضدعفونی و گذشت مدت زمانی کوتاه، به اکسیژن تبدیل شده و بر خلاف ضدعفونی کننده هایی نظیر کلر و فرمالین هیچ مواد مضر شیمیایی به جای نمی گذارد .

ازن به عنوان یک ضدعفونی کننده بسیار انعظاف پذیر در موارد مختلفی از جمله تصفیه آب، تصفیه هوا و … کاربردی می باشد

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور