پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

در گفتگو با اولین رئیس هیئت کاراته استان مطرح شد: توسعه ورزش با عشق ممکن است

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / کسی است که برای اولین بار در خراسان بزرگ کمیته داوران را راه اندازی کرده و اولین مدال طلای کاراته را در سطح کشور دریافت کرده است. اکنون پس از سال ها کناره گیری از مناصب ورزشی بدون هیچ چشم داشت مالی و منصبی برای توسعه کاراته حاضر است کمک کند. در گفتگو با حسن وطن چی اولین رئیس هیئت کاراته استان برخی مسائل و مشکلات کاراته استان را بررسی کردیم.
*از چه سنی ورزش را شروع کردید؟
از 4 سالگی سوارکاری، ژیمناستیک و شنا کار می کردم و از 9سالگی در کنار این ورزش ها جودو و جوجیتسو را آغاز کردم و از 11 سالگی وارد رشته کاراته شدم.
چه مقام هایی در این سال ها به دست آورده اید؟
سه دوره قهرمان منفی 80 بودم و در سال 63 در مسابقات قهرمانی به عنوان نماینده خراسان شرکت کردم و به عنوان اولین کسی که تهرانی نبود توانستم مدال طلا را کسب کنم و در سال 64 به تیم ملی دعوت شدم. در همان سال در مسابقات کشوری انفرادی، کاتا و تیمی هم مقام آوردم و سال های 64 و 65 عضو تیم ملی بودم و در طول این سال ها مقام های زیادی در خراسان بزرگ، کشوری و جهانی دارم. در سال 64 اولین دوره داوری برگزار شد و در سن 18 سالگی توانستم مدرک خود را بگیرم و اولین کمیته داوران استان خراسان بزرگ را تشکیل دادم و سال بعد درجه ممتاز ملی را گرفتم که در آن سال ها فقط 5 نفر این رتبه را داشتند که یک نفر من بودم و در سال 70 کمیته داوران جهانی کلاس برگزار کرد که من مدرک رفری ای حکم داور جهانی را کسب کردم. در کنار داوری مربی گری هم می کردم و در سال 72 مدرک مربی گری درجه یک خود را گرفتم.
چه شد که به بیرجند آمدید؟
در سالی که خراسان جنوبی به عنوان استان تقسیم شد به دلیل محرومیت هایی که به ویژه در ورزش داشت تصمیم گرفتم که حتما به این استان بیایم و کاری انجام دهم که وقتی به خراسان جنوبی آمدم فدراسیون حکم من را به عنوان رئیس هیئت کاراته استان زد. در اینجا یک توضیح باید بدهم که کاراته به دو قسمت تقسیم می شود یکی خود کاراته که همان سبک های کنترلی است و آن را کلا کاراته می گویند و دیگری سبک های آزاد مانند کیوکوشین می باشد و حمایت فدراسیون فقط در رشته های کنترلی است چرا که در مسابقات جهانی و المپیک نیز فقط کنترلی دیده می شود و آزاد جزو هدف ها و سیاست های فدراسیون نیست. چون من سبک شیتوریو از کنترلی بودم سبک های آزاد احساس خطر کردند و فشارهای زیادی علیه من آوردند که به دلیل همین فشارها که حتی از اداره کل آن زمان هم بود بعد از سه سال کناره گیری کردم. ولی در آن سال هایی که حضور داشتم بخش بانوان کاراته خیلی فعال شد و آقایان هم خوش درخشیدند.

*درباره سبک های کنترلی و آزاد موضوعاتی را مطرح کردید، بیشتر توضیح می دهید؟
کاراته یا همان سبک های کنترلی هنر است و خشونت در آن جای ندارد یعنی اینکه با تمام قدرت یک ضربه را بزنی ولی تماس نداشته باشد ولی در سبک آزاد اینگونه نیست و به دلیل خشونتی که در آن وجود دارد آن را هنر کاراته نمی دانند و ژاپن آن را قبول ندارد و فدراسیون هم چندان از این سبک حمایت نمی کند و بودجه ای هم در این زمینه داده نمی شود. حتی باید بگویم که نه در فدراسیون و نه در هیچ کدام از هیئت های استانی در کشور به جز خراسان جنوبی هیچ سبک آزادی در مجمع و هیئت ها نیست و قانون است که نباید نماینده این سبک ها به عنوان عضو مجامع و هیئت ها باشد بلکه می تواند در حاشیه کمک و همفکری بدهد ولی عضو ثابت نباشد و در کل کشور این قانون رعایت می شود ولی در خراسان جنوبی تنها اینگونه نیست و سبک های آزاد حتی رئیس هیئت می شوند و به دلیل قدرتی که در استان دارند اداره کل حرفی نمی زند.
*چرا استعفا دادید و چرا اکنون کسی از سبک های کنترلی برای انتخابات کاندید نمی شود؟
من یک تفکر دارم و آن اینکه وقتی بدانم فایده ای ندارم کنار می روم. در آن سال ها به دلیل فشارها احساس کردم حضور من برای ورزشکاران ضرر خواهد داشت چرا که ممکن است سنگ اندازی هایی صورت گیرد در نتیجه دیدم به نفع ورزشکاران این رشته است که من کناره گیری کنم. به عنوان مثال به من می گفتند چرا رایگان مدرک مربی گری را می دهی و چون آن زمان برای تقویت کاراته باید مربی های با تجربه و خوبی می داشتیم ولی توانایی مالی آنچنان بالایی نداشتند من رایگان مدرک به آنها می دادم تا بتوانیم باعث توسعه استان شویم ولی در کنار آن هزینه های اعزام ورزشکاران را خودم تأمین می کردم و کلاس های مختلفی برگزار می کردم.
به غیر از من که تا این حد توانستم جلوی قدرت آنها را بگیرم کسی نمی تواند چرا که حتی فدراسیون هم از من حمایت می کرد ولی دیگر نخواستم که باشم و هر فرد دیگری هم بیاید در جنگ قدرتی که بین آنها وجود دارد مغلوب می شو÷÷د حتی اکنون که کسی از سبک های آزاد رئیس هیئت است ولی به دلیل جنگ قدرت داخلی با مشکلاتی روبه رو شده است چرا که در این جنگ هر کس که رئیس هیئت شود آنها یک چیزی می خواهند تا به آنها داده شود و وقتی آن عملی نشود این اتفاقات می افتد.
*گفتید بودجه هم برای سبک های آزاد داده نمی شود؟
درست است بودجه ای از طرف فدراسیون ندارند و هر بودجه ای که به هیئت ها داده می شود فقط برای سبک های کنترلی است ولی از آنحایی که در خراسان جنوبی سبک آزاد قدرت گرفته است بودجه را هیئت به این سبک ها می دهد و به همین دلیل است که اکنون ما در کشور حرفی برای گفتن نداریم و دیده نمی شویم چرا که در سبک اصلی کاراته که کنترلی است ورزشکاران به دلیل بی توجهی ها کنار رفته اند و این در حالی است که فدراسیون به ورزشکاران و قهرمانان این سبک توجه می کند و به ورزشکاران سبک آزاد کاری ندارد. در سبک کنترلی طبس، فردوس و سرییشه خوب هستند و قاین و بیرجند هم در حد متوسط قرار دارند ولی تا وقتی بودجه و حمایت هیئت استان به آنها تعلق نگیرد نمی توانند کاری انجام دهند.
برای توسعه کاراته استان چه کاری باید انجام داد؟
برای توسعه باید با توجه به اهداف فدراسیون عمل کرد چرا که وقتی بر خلاف اهداف پیش بروی در کشور نمی توانی کاری انجام دهی. همچنین باید کسی رئیس هیئت شود که یا عاشق کار کردن برای ورزشکاران باشد و هر کاری در توان او است انجام دهد یا جیب پر پولی داشته باشد چرا که بودجه فدراسیون و اداره کل مشخص است و با آن نمی توان کار خاصی انجام داد ولی متأسفانه الان کسانی اغلب رئیس هیئت می شوند که به دنبال گرفتن پول و غنایم هستند و می نشینند تا اداره کل و فدراسیون هزینه ها را تأمین کنند و مشکل اصلی خود را مالی می دانند ولی رئیس هئیت خود باید به دنبال تأمین منابع مالی باشد. باید به این نکته توجه شود که سمت های اینچنینی برای برخی شخصیت می آورد ولی برخی دیگر به این سمت ها شخصیت می دهند. رؤسای هیئت ها علاوه بر جذب اسپانسری که می توانند داشته باشند می توانند از گرفتن ورودی مسابقات، برگزاری کلاس های مربی گری و داوری و احکام هم منابع مالی داشته باشند. مهمتر از این موارد این است که برنامه ها و طرح هایی که دارند متناسب با بودجه ای باشد که دارند. من هیچ کدام از دو طرف را تایید یا رد نمی کنم ولی باید در قهرمان پروری کاری انجام دهند کسانی که الان مقام می آورند کسانی هستند که از زمان ما جذب شده اند چرا که طرحی برای استعدادیابی در مهدکودک ها حتی داشتیم و ورزشکارانی را جذب و پرورش دادیم و اکنون اکثرا فقط همان ها در رشته ها و سبک های مختلف مقام می آورند ولی باید هیئت قهرمان هایی با توجه به درخواست و هدف فدراسیون داشته باشد.
*شما هم همکاری خواهید داشت؟
خراسان رضوی هنوز که هنوز است به عنوان پیشکسوت و کسی که اولین ها را در رشته کاراته داشته است تجلیل می کند ولی در خراسان جنوبی اینگونه نیست ولی من همین جا می گویم هر کسی که تمایل داشت با او همکاری کند بدون هیچ چشم داشت مالی و مسئولیتی کمک می کنم فقط بخاطر عشقی که به ورزشکاران و توسعه کاراته دارم حاضر هستم همکاری کنم. من دان 7 کاراته را دارم و می توانم کلاس های مربی گری و داوری برگزار کنم یا تا دان 5 آزمون احکام را بگیرم دیگر لازم نیست به مرکز کشور برای آزمون بروند و تمام این ها را بدون هیچ چشم داشتی انجام خواهم داد و فقط کافی است که بخواهند تا در کنارشان باشم و هیچ مسئولیت یا سمتی در هیئت یا مجمع یا هیچ جای دیگری نمی خواهم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور