پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان با رایزن اقتصادی ایران در افغانستان اعلام شد: کاهش 54 درصدی صادرات

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان با رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان روز گذشته در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند برگزار گردید. در این جلسه ابتدا رایزن اقتصادی کشورمان در افغانستان گفت: مجموع صادرات به کشور افغانستان از 570 میلیون دلار در سال 2014 میلادی به یک میلیارد و 81میلیون دلار در سال 2018 رسیده است.
پیشنهاد برگزاری نمایشگاه معرفی
تولید افغانستان در بیرجند
محمدرضا کریم زاده در ادامه از حوزه های کالایی، خدمات فنی مهندسی، سرمایه گذاری و تولید مشترک، مواد نفتی و مشتقات، گاز مایع(ال پی جی)، محصولات پتروشیمی و محصولات دارویی به عنوان حوزه های اقتصادی کالایی برای ورود به بازار افغانستان نام برد و الزامات ورود به این حوزه ها را تشریح کرد.
وی همچنین گردشگری سلامت، خدمات فنی و مهندسی(عمرانی، آبرسانی، سد و نیروگاه)، خدمات فنی و مهندسی(مخابرات و فناوری)، ترانزیت و ترانسپورت، انرژی برق، معادن و کشاورزی و دام و طیور را به عنوان حوزه‌های غیر کالایی برای ورود به بازار افغانستان اشاره کرد و با تشریح الزامات ورود به این حوزه ها افزود: برگزاری نمایشگاه معرفی تولیدات افغانستان در بیرجند، برنامه ریزی اعزام هیأت تجاری از خراسان جنوبی به افغانستان، برگزاری همایش معرفی فرصت های اقتصادی استان در بیرجند یا کابل و برنامه‌ریزی دعوت از اتحادیه ها و اتاق های استان های مورد نظر با هماهنگی رایزنی بازرگانی ایران در افغانستان برخی از برنامه‌های پیشنهادی برای توسعه همکاری ها با کشور افغانستان است.
عدم استقبال افغانستان از بازارچه‌های مرزی
وی از سیمان، زعفران، پرواز مستقیم، سفارش کشت و واردات با توجه به وجود منابع آبی در افغانستان، منطقه ویژه اقتصادی استان و جذب سرمایه‌گذار از این طریق، بازارچه های مرزی و هزینه‌های تجارت خارجی به عنوان سایر موضوعات مهم قابل بحث در ارتباط با کشور افغانستان نام برد و تصریح کرد: البته پروسه صلح در افغانستان و عدم امکان پیش بینی وضعیت به ثمر رسیدن این پروسه، انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان و خاص شدن وضعیت این کشور در زمان گذر از این دوره و برنامه‌ریزی کشورمان برای توسعه زیرساخت‌ها در چابهار و پیگیری جلب تجار افغانستان برای بهره‌گیری از کریدور شمال-جنوب، رویدادهای احتمالی مهم و مؤثر بر روابط تجاری ایران و افغانستان در سال ۹۸ می باشد.
وی به عدم استقلال افغانستان از بازارچه های مرزی اشاره کرد و گفت: می‌توان بازار مشترکی را در مرز ایجاد کرد و با ایجاد سردخانه زمینه را برای نگهداری محصولات و تولیدات فاسدشدنی فراهم نمود. رایزن کشورمان در افغانستان افزود: به هر حال اگر قرار است درگیر تجارت‌خارجی شویم باید برخی هزینه ها را نیز بپذیریم.
مدیرکل گمرکات استان نیز گفت: طی 2 ماهه سال جاری کل کالای صادراتی خروجی از گمرکات استان به لحاظ ارزشی 42 میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و به لحاظ وزنی بالغ بر ۳۵۰ هزار تن بوده که به لحاظ ارزشی ۷۱ درصد و به لحاظ وزنی ۵۰درصد کاهش داشته است.
پیمان سپاری ارزی و ممنوعیت های صادراتی
دلایل کاهش صادرات
خاشی دریافت پیمان سپاری ارزی و ممنوعیت‌های صادراتی را به عنوان دلایل کاهش کالاهای خروجی از گمرکات استان به افغانستان ذکر کرد و گفت: از مجموع صادرات ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری کالای خروجی از گمرکات استان در دو ماهه امسال ۱۵ میلیون دلار به وزن ۲۰۱ هزار تن مربوط به صادرات استان می باشد و این در حالی است که در مدت زمان مشابه سال گذشته صادرات ما از استان به کشور افغانستان ۳۲ میلیون دلار بوده که کاهش ۵۴ درصدی در ارزش و ۲۵ درصدی در وزن داشته است ضمن اینکه میزان صادرات کالاهای موضوع ماده ۱۱۶ که در دو ماهه اول سال گذشته ۱۱۳ میلیون دلار بوده امسال با کاهش ۷۶ درصدی در ارزش و ۶۶ درصدی در وزن به ۲۷ میلیون دلار رسیده است. مدیرکل گمرکات استان از محدودیت اعمال شده از سوی دولت افغانستان برای واردات ۴قلم عمده صادرات استان شامل سوخت، سیمان، کاشی و سرامیک و آهن آلات در سال گذشته به عنوان موانع مقطعی صادرات استان به افغانستان اشاره کرد و با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته فعلاً این محدودیت تا نیمه تیرماه رفع شده تصریح کرد: البته مسائل به اختلافات تجارت افغانستان با دولت این کشور مربوط می‌شود که امیدواریم مرتفع گردد.
وی با بیان اینکه دولت افغانستان پیگیر بازگشایی مرز یزدان تا شهریور ۹۸ می باشد، اظهار کرد: برای ما مهم انجام فعالیت‌های تجاری است که از طریق بازارچه مرزی باشد و چه از طریق گمرک رسمی و برای تأمین زیرساخت‌ها و تأسیسات اداری، رفع مشکل رفت و آمد و اسکان در نزدیک ترین شهرها اعلام آمادگی کرده ایم.
خاشی با اشاره به لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت کشورهای همسایه به خصوص در شرایط تحریم بر لزوم رفع مشکلات تجار در بحث مالیات که عدم فعالیت برخی از آنها را باعث شده تأکید کرد.
به دنبال تبیین و تثبیت جایگاه استان هستیم
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند نیز با اشاره به ظرفیت های استان در بخش های مختلف از جمله در بحث ارائه خدمات فنی و مهندسی، گردشگری، سلامت و درمان، معدن و… گفت: با توجه به اینکه بازارچه‌های مرزی بعضاً در حوزه استان ماست اما در آن سوی مرز در استان فراه یا هرات قرار دارد، مرز رسمی استان ما تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و یا ممکن است عملکرد استان همجوار ما به حساب ما نوشته شود به هر حال با توجه به موقعیت خوبی که دوستان ما در کریدور شمال-جنوب دارد به دنبال تبیین و تثبیت جایگاه واقعی استان خود هستیم. خامه زر به ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی استان، فعال شدن ترانشیپ مشتقات نفتی در مرز ماهیرود، فراهم بودن امکان ترانزیت کالا از بندرعباس از طریق مرز ماهیرود و… اشاره کرد و با بیان اینکه برخی برندهای ما در افغانستان جعل می‌شود، اضافه کرد: ما مشکلی برای واردات از افغانستان نداریم اما این امر نیازمند این است که کشور خود را ملزم به طی مراحل قانونی از جمله قرنطینه و… بدانند. در ادامه تعدادی از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان مسائلی از جمله تعهد خرید تضمینی برق تولیدی از انرژی خورشیدی از سوی دولت افغانستان برای سرمایه گذاری سرمایه‌گذاران استان در این حوزه، رفع مشکل بازگشت ارز یا همان پیمان‌سپاری ارزی، پیگیری برای رفع مشکل پرداخت الکترونیک در بانک های افغانستان توسط شرکت‌های فعال استان در حوزه it و… را مطرح کردند که رایزن بازرگانی کشورمان در افغانستان قول پیگیری این موارد را داد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور