پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

در ستاد بازآفرینی شهری شهرستان بیرجند مطرح شد : اخطار و انتقاد

امروز خراسان جنوبی _ حمیدی / طرح زیبا سازی و پیاده راه سازی خیابان جمهوری اسلامی شهر بیرجند در حالی برای اجرا در دستور کار شهرداری قرار گرفته که روز گذشته در ستاد بازآفرینی شهری شهرستان از سوی فرماندار بیرجند مورد انتقاد قرار گرفت .چرا که به گفته مهندس ناصری این طرح باید برای اجرا مصوبه ستاد بازآفرینی و یا شورای شهر را می داشت و از طرف دیگر در طرح جامع ترافیک شهر هم تمامی جوانب پروژه بلحاظ ترافیکی سنجیده میشد .
طرح خیابان جمهوری نیازمند حمایت فرمانداری
وی با بیان اینکه کاهش بار ترافیک این خیابان و آسان کردن راه دسترسی به بازار برای مردم از جمله اهدافی است که به نظر می رسد تامین نخواهد شد ، افزود : برای اینکه این طرح هم به سرنوشت طرح فرزان دچار نشود باید در ستاد بازآفرینی هم مصوب شود .
طرح جامع ترافیکی شهر بیرجند مقدم بر تمام طرح ها
وی با تاکید بر اینکه طرح بالادستی این طرح یعنی طرح جامع ترافیک شهر بیرجند در اولویت است و باید قبل از اجرای هر طرحی مورد توجه قرار گیرد، گفت : در اجرای این طرح باید پارکینگ هم در نظر گرفته شود تا اعتراض کسبه و صنوف هم مدیریت شود .
عضو شورای شهر بیرجند : طرح خیابان جمهوری
از سوی فرمانداری حمایت شود
مهندس میری یکی از اعضای شورای شهر بیرجند در ادامه با توجه به شروع شدن پروژه خیابان جمهوری خواستار حمایت فرمانداری شد و گفت : دربودجه سال جاری پارکینگ محله ای در خیابان حکیم نزاری 13 پیش بینی شده و از طرف دیگر بیشتر ظرفیت پارکینگ طبقانی خیابان جمهوری خالی است و اکثر کسبه و بازاریان از آن استفاده نمی کنند و از صبح تا شب در حاشیه خیابان اقدام به پارک می کنند و این درحالی است که این فضا باید برای استفاده عموم و گردشگران خالی باشد .
پروژه خیابان جمهوری نیازمند اعتبار 5 میلیاردی
معاون عمرانی شهرداری بیرجند هم با بیان اینکه این طرح مصوبه شورای شهر بیرجند را دارد، گفت: با اوقاف رایزنی هایی برای اجرای پارکینگی در ابتدای خیابان صمدی انجام شده و به نتیجه رسیده است. عدل با اشاره به صرف اعتبار 2 میلیاردی و پیشرفت 40 درصدی پروژه خیابان جمهوری ادامه پروژه را نیازمند اعتبار 5 میلیاردی دانست و افزود : به فاصله هر 50 متر در خیابان جمهوری پارکینگ در نظر گرفته شده است .
شرکت بازآفرینی برای تملک ارگ بهارستان
اعتباری ندارد
از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه تملک ارگ بهارستان بر اساس تفاهم نامه بین راه و شهرسازی، شهرداری و اداره اموال و املاک و پیگیری هزینه تملک آن از طریق شرکت بازآفرینی شهری ایران بود که رئیس اداره ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان در این زمینه توضیح داد که آبان ماه سال گذشته دستورالعملی اعلام شد مبنی بر اینکه شرکت بازآفرینی حق تملک ندارد چرا که هیچ اعتباری برای آن پیش بینی نشده است .
اخطاریه دادستان در مورد ارگ بهارستان
فرماندار بیرجند هم با توجه به عدم حضور نماینده بنیاد مستضعفان در این جلسه خواستار توضیح این مجموعه شد و گفت : بنیاد مستضعفان باید مشخص کند در مورد ارگ بهارستان چه می خواهد بکند چرا که بر اساس قول اولیه این سازمان باید پیگیر مذاکرات و اعلام نتیجه میشد . ناصری هم چنین به ارسال اخطاریه دادستان به فرمانداری اشاره کرد و افزود : روز گذشته اخطاریه ای مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت ارگ بهارستان به فرمانداری ارسال شده چرا که بخاطر فرسودگی خطر ساز است .
بی توجهی دستگاه های اجرایی
رئیس اداره ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه بر اساس قانون دستگاه های اجرایی باید 30 درصد بودجه خود را در محلات هدف باز آفرینی هزینه کنند ، گفت : در بیرجند 20 محله هدف ستاد بازآفرینی شهری شامل 4 سکونتگاه، 6 محله روستایی و 10 محله ناکارآمد میانی تعریف و مقرر شده هر کدام از دستگاه های اجرایی پروژه ای را در این محلات پیش بینی و یا اینکه موارد نیاز این محلات را اعلام کنند . جلالیان با بیان اینکه برخی دستگاه ها تاکنون هیچ پروژه ای را ارائه نکرده اند و در برخی محلات مورد هدف اصلا طرحی پیشنهاد نشده ، ادامه داد : دستگاه های اجرایی اعلام کرده اند اعتباری برای اجرای این پروژه ها ندارند .
فرصت یک هفته ای دستگاه های اجرایی
معاون عمرانی فرمانداری بیرجند هم در ادامه از دستگاه های اجرایی خواست ظرف یک هفته آینده پروژه های اولویت دار محلات هدف بازآفرینی را در سال 98 به فرمانداری اعلام کنند .
تسهیلات بافت فرسوده متناسب
وضعیت اقتصادی نیست
فرماندار بیرجند هم چنین در این جلسه از نوع تسهیلات و میزان سودی که برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده به استان ابلاغ شده انتقاد کرد و گفت : بیشتر ساکنان بافت های فرسوده مالک نیستند و یا اگر مالک اند توان مالی ندارند که تسهیلات 18 درصد را دریافت کنند بنابراین استقبالی هم از تسهیلات بانک مسکن نمی شود .
ناصری افزود : باید رایزنی شود که این تسهیلات بنا به وضعیت مناطق و شهرهای مختلف پرداخت شود .
رئیس اداره بازآفرینی شهری شهرداری بیرجند هم در این جلسه با بیان اینکه 4 مکان برای راه اندازی بازارچه صنایع دستی در نظر گرفته شده ، گفت : سفره خانه خیابان منتظری 6 ، کاروان سرای علوی، کاروان سرای امینی و ساختمان قدیم شهرداری منطقه 2 برای این منظور در نظر گرفته شده است .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور