پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

در جلسه شورای اسلامی شهرستان بیرجند مطرح شد : توسعه بی ضابطه حاشیه شهر در سکوت مسئولان ذی نفع

امروز خراسان جنوبی – حمیدی / توسعه بی حساب و کتاب روستاهای حریم شهر و برخی مناطق حاشیه ای بیرجند در حال حال حاضر از یک مشکل به یک معضل جدی تبدیل شده است معضلی که به گفته یک کارشناس شهرسازی و معماری در اداره طرح های توسعه شهری و معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی زمانی وجود نداشته و نتیجه کار سیاسی و رفتن به سمت منفعت طلبی و بهره برداری برخی دستگاه های اجرایی مانند بنیاد مسکن می باشد.
علی زراعت کار مقدم در جلسه شورای اسلامی شهرستان بیرجند که به منظور بررسی زیرساخت های نامناسب روستاهای حاشیه شهر بیرجند و مسائل آلودگی زیست محیطی در این مناطق برگزار شد با انتقاد از اینکه برخی دستگاه های اجرایی بخاطر ذی نفع بودن باعث بوجود آمدن معضلات فعلی در حاشیه شهر بیرجند شده اند ، گفت : در حال حاضر در امیر آباد و حاجی آباد با مشکلات جدی روبرو هستیم و در چهکند هم این مشکلات در حال تشدید شدن است و علاوه بر این بخاطر ارزش زمین شاهد ظهور و بروز مناطقی مانند منظریه و رقویه هم هستیم که زمانی اصلا وجود نداشتند .
سوء استفاده از مردم و افزایش قیمت زمین
در حاشیه شهر بیرجند
وی به مناطقی مانند دستگرد و شهرک فرهیختگان اشاره کرد و افزود: با توجه به بالا بودن قیمت زمین در داخل شهر مهاجرانی که از سایر مناطق و روستاها به بیرجند آمده بودند به سمت حاشیه شهر تمایل پیدا کردند و عده ای از این موضوع سوء استفاده کرده و به افزایش قیمت زمین در این مناطق دامن زدند و الان شاهد جمعیت بسیار بالا در حاشیه شهر هستیم .
رشد 15 درصدی جمعیت در حاشیه شهر بیرجند
این کارشناس شهرسازی معتقد است رشد جمعیتی طبیعی در این مناطق بجای ۲ تا ۳ درصد ۱۰ ،۱۱ و ۱۵ درصد بوده که علت آن منافع مادی، دلایل سیاسی و عدم برنامه ریزی منطقه ای و نداشتن طرح ناحیه ای است.
سوء استفاده از مردم در موقع انتخابات و فروش زمین خارج از محدوده
زراعت کار مقدم با بیان اینکه کنترل واقعی بر ساخت و سازها در این مناطق وجود ندارد و دستگاه هایی مانند شهرداری و بنیاد در گسترش جمعیتی آنها نقش داشته اند، ادامه داد: نزدیک انتخابات عده ای زمین هایی را به عده ای واگذار می کنند و عده ای با قول یک مسئول باعث توسعه چنین مناطقی می شوند که از نظم اجتماعی، اقتصادی و منطقی برخوردار نیست و مردم بی اطلاع هم این اراضی خارج از محدوده را می خرند.
سکوت بهترین راهکار دستگاه های ذی نفع
وی به اراضی ای در سینه چهکند، اطراف رقویه و منظریه ، کل اراضی بالا دست اراضی بلوار پیامبر اعظم و اراضی ارتش و هم چنین معصومیه و اراضی بالا دست دهلکوه و برخی اراضی خیابان دولت تا پایانه بار اشاره کردو با بیان اینکه از طریق دستگاه قضا می توان جلوی مشاورین املاک متخلف را گرفت ،بیان کرد: دستگاه های ذی نفع سکوت را به عنوان بهترین راه حل برگزیده اند و هیچ گاه در این مورد حساسیتی وجود نداشته است.
تهیه طرح جامع حریم شهر بیرجند یک اولویت
وی خواستار تهیه طرح جامع حریم شهر بیرجند با اولویت پهنه بندی نظامند و خارج کردن نظارت بنیاد مسکن بر ساخت و سازها و واگذاری آن به شهرداری شد و افزود : اعتبار لازم باید برای تحقق این طرح تعریف شود .
استانداری ورود کند
رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان بیرجند هم در ادامه با بیان اینکه باید پکیج کاملی با تخصیص اعتبار برای رفع این مشکلات در مناطق حاشیه ای تعریف کرد، خواستار تشکیل کارگروهی مستقل زیر نظر استانداری شد تا این مشکلات بصورت علمی و نه جزیره ای و کوتاه مدت و سلیقه ای که تاکنون بوده بررسی و چاره اندیشی شود .
دستگردی به کمبوداعتبارات دهیاری ها در حاشیه شهر بیرجند با توجه به حجم جمعیتی موجود اشاره کرد و افزود: تأمین هزینه دفع بهداشتی پسماندها که توسط شهرداری اعلام شده از توان دهیاری ها خارج است.
نباید دهلکوه دیگری ساخت
مهندس میری عضو شورای اسلامی شهرستان هم در ادامه از عدم عضویت شوراها در کار گروه ها و جلساتی که مربوط به مناطق حاشیه ای شهر است انتقاد کرد و گفت: ما از طریق شورا توانستیم جلوی افزایش بدون ضابطه طرح هادی روستای علی آباد لوله را علی رغم مخالفت هایی که وجود داشت بگیریم. وی با تاکید بر اینکه نباید با ساخت و سازهای غیر کارشناسی دهلکوه دیگری ساخت، ادامه داد: مردم در حاجی آباد، امیر آباد و چهکندخواستار الحاق به شهر هستند که ما مخالف این موضوع هستیم چرا که اول باید این مناطق به شهر تبدیل شوند تا زیر ساخت های لازم را کسب کنند. وی از عدم هماهنگی بین دستگاهی در این زمینه انتقاد کرد و با بیان اینکه باید رودربایستی ها را کنار گذاشت، افزود :حتی مجموعه ای مانند فرمانداری هم با ما هماهنگ نیست و به دنبال کار کارشناسی نمی باشد. وی از تهیه لایحه ای در شورای شهر بیرجند برای تعیین تکلیف وضعیت روستاهای حریم شهر خبر داد. مدیر امور آب و فاضلاب شهری بیرجند هم با بیان اینکه قبل از توسعه مناطق حاشیه ای باید زیر ساخت ها فراهم شود، گفت: پروژه تأمین آب شهر بیرجند زمان بر و هزینه هنگفتی را می طلبد.
ندائی جوان خواستار سخت گیری بیشتر در واگذاری پروانه در مناطق حاشیه ای شد و افزود: باید روش دفع بهداشتی فاضلاب در این مناطق مشخص شود تا برای چاه های آب مشکلی ایجاد نشود. رئیس شورای شهرستان بیرجند هم در ادامه با تأکید بر اینکه باید روش بهداشتی دفع فاضلاب و پسماند در این مناطق مشخص شود تا مشکل زیست محیطی ایجاد نشود و مردم محیطی مناسب برای زندگی داشته باشند، گفت: این جلسه با توجه به مطالبه گری مردم برگزار شده است. دکتر محمودی راد افزود: نتیجه این جلسه به فرمانداری منعکس تا برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود.
یزدان شناس دیگر عضو شورای شهرستان هم با بیان اینکه نباید اعتبار ات مرکز استان به سایر مناطق سوق داده شود، گفت: باید برای رفع مشکلات مرکز استان نگاه ویژه ای صورت گیرد.
مسئول واحد مهندسی سلامت محیط و کار مرکز بهداشت بیرجند در این جلسه دغدعه مهم مرکز بهداشت را تصفیه خانه شهرک صنعتی مطرح کرد و گفت: در یکی از واحد های بیرجند آب مصرفی نیترات غیر استاندارد دارد و باید مشکل آن رفع شود چرا که چالش های بلند مدت را به همراه خواهد داشت.
مهندس کربلائیان کروم و نیترات را مهمترین آلودگی در آب شهرستان بیرجند عنوان کرد که خوشبختانه تصفیه خانه بیرجند توانست درصد کروم را تا حد قابل قبول کاهش دهد.

دیدگاه ها

1 دیدگاه در “در جلسه شورای اسلامی شهرستان بیرجند مطرح شد : توسعه بی ضابطه حاشیه شهر در سکوت مسئولان ذی نفع”

  • محمود معراجی جولای 9, 2019 at 09:20 پاسخ

    با سلام وخدا قوت به اعضاسی شورای شهر بیرجند
    خواهشمند است با تغییر کاربری اراضی مزروعی شمال فلکه سفیر امید که آینده وامید توسعه شهری بوده
    وباشروع عملیات اجرایی کمربند شهری (طرح بازکشایی معبر از میدان سفیر امید به بلوار عشایر) و زیرساختهای مربوطه در این اراضی شاهد رونق وتوسعه شهری در شرق شهر بیرجند باشیم . انشاالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور