پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

در جلسه تودیع و معارفه معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اعلام شد: کشف 5/8 تن مواد مخدر در سال جاری

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / جلسه تکریم و معارفه معاون سابق و جدید اجتماعی فرماندهی انتظامی استان روز گذشته در محل سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد. فرمانده انتظامی استان در این جلسه با بیان اینکه نیروی انتظامی نیروی جامعه محور و پاسخگو نسبت به اقدامات و عملکرد خود است، گفت: با راه اندازی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی از سال ۷۹، مجموعه اقدامات تخصصی در نیروی جامعه محور انتظامی در دستور کار قرار گرفته و ارتقا افزایی امنیت عمومی و مقابله با ناهنجاری‌ها به عنوان پروسه ای علمی مدنظر می‌باشد.
سردار سرتیپ دوم مجید شجاع مجموعه اقدامات و تلاش های معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان را بسیار تأثیرگذار ارزیابی کرد و همکاری رسانه‌ها را در این راستا مؤثر دانست و افزود: سرهنگ سرفرازی معاون اجتماعی سابق، افسری متدین و پرتلاش و کم توقع بودند که اقدامات خوبی را در این مجموعه رقم زد و اگرچه پس از ۳۰سال خدمت به افتخار بازنشستگی نائل آمده اما به عنوان مشاور فرماندهی انتظامی استان در امور مربوطه منصوب می‌شوند.
وی اضافه کرد: سرهنگ حیدری معاون جدید اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز از افسران شاخص، متدین، با تعامل و روحیه ای بسیار خوب هستند که با رویکرد علمی به عنوان مسئول مرکز تحقیقات کاربردی این فرماندهی فعالیت می‌کردند و از این پس به عنوان معاون اجتماعی مشغول به کار می شوند.
تأکید فرماندهی انتظامی استان
بر افزایش تعامل با رسانه ها
سردار شجاع بر لزوم تعامل بیشتر معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با سایر سازمان‌ها و نهادها به خصوص سپاه و بسیج و به ویژه رسانه ها تأکید و اظهار امیدواری کرد: با استفاده از تمامی ظرفیت ها در حوزه فرهنگ سازی و آسیب شناسی در راستای ارتقای سطح امنیت و احساس امنیت در استان گام های مؤثری برداشته شود.
پل ارتباطی نیروی انتظامی با دستگاه‌های مختلف و مردم
معاون سابق اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز از این معاونت به عنوان پل ارتباطی نیروی انتظامی با دستگاه‌های مختلف و مردم با هدف استفاده از ظرفیت کل جامعه به منظور فرهنگ سازی در راستای نظم و امنیت پایدار نام برد و گفت: این معاونت با هدف کلی شناخت علمی عوامل تهدیدکننده امنیت جامعه، ارتقای سطح آگاهی افراد جامعه، ظرفیت سازی و ایجاد فرصت تعامل بیشتر با سایر نهادها و افزایش توان علمی و مشاوره‌ای همکاران در نیروی انتظامی شکل گرفته است.
سرهنگ سرفرازی زمینه سازی برای ترویج هنجارها و جلب مشارکت عمومی در این خصوص، برگزاری ۸۰جلسه با سازمان‌های مختلف، بسترسازی مناسب برای رده های مأموریتی، راه اندازی کانال سروش پلیس، راه اندازی مرکز تخصص گرایی و حرفه گرایی مشاورین، ارائه مشاوره به ۶ هزار و ۴۵ نفر، تهیه فیلم های مستند از عملیات های پلیسی و ۲۳ فیلم و گزارش، ساخت نماهنگ شهدای اخیر نیروی انتظامی استان، ارائه آموزش‌های همگانی مستمر در مساجد و مدارس، اجرای طرح آموزشی ویژه اقلیت های مذهبی و… را از جمله اقدامات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان طی سال گذشته ذکر کرد.
وی همچنین از کسب رتبه سوم معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در بین سایر معاونت‌ها و رتبه نهم در سطح کشور خبر داد. سرهنگ علی اکبر حیدری معاون جدید اجتماعی فرماندهی انتظامی استان نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد: تعامل مدنظر فرماندهی انتظامی استان با مجموعه ها و سازمان ها و به ویژه اصحاب رسانه و خبرنگاران بیش از پیش توسعه یابد.
در این جلسه از زحمات سرهنگ سرفرازی معاون سابق اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تجلیل و سرهنگ علی اکبر حیدری رئیس سابق مرکز تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان به مدت ۳ سال به عنوان معاون جدید اجتماعی این فرماندهی معرفی گردید.
افزایش ۴۰ درصدی آمار تلفات ناشی از تصادفات برون شهری
فرمانده انتظامی استان در پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران در آستانه فرا رسیدن تعطیلات تابستانی و آغاز سفرهای این فصل از افزایش ۴۰ درصدی آمار تلفات ناشی از تصادفات برون شهری در سطح استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. سردار مجید شجاع گفت: مسافرت‌های تعطیلات تابستانی از پایان خرداد ماه آغاز می شود و توصیه های پلیس در این راستا به صورت روزمره و موردی از طریق رسانه ها اعلام و منتشر خواهد شد. وی افزود: متأسفانه با وجود اقدامات خوب صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد افزایش تلفات ناشی از تصادفات به خصوص در جاده‌های استان هستیم.

علل وقوع تصادفات
وی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی آمار تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: عمده این تصادفات بر اثر خطای انسانی و به دلیل عدم رعایت مقررات از جمله توجه به جلو سرعت و سبقت غیر مجاز و یا ناشی از خستگی و خواب آلودگی رخ می دهد. سردار شجاع با بیان اینکه ۷۵درصد از آسیب ها و صدمات ناشی از تصادفات به موتورسیکلت سواران که جراحت نقص عضو و یا حتی مرگ آنان را باعث می شود به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی است، اظهار کرد: این حوادث تبعات بسیاری را به ویژه برای خانواده صدمه دیدگان و یا متوفیان بر جا می گذارد که بیان تمامی این تبعات ممکن نیست اما بخشی از این تبعات و تأثیرات را در قالب مستندی به زودی از طریق سیمای استان اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی از تلاش مستمر برای اصلاح و کاهش نقاط حادثه خیز با همکاری دستگاه‌های ذیربط، افزایش گشت های محسوس و نامحسوس، استفاده از دوربین های ثابت و سیار ثبت تخلف و محاسبه سرعت خودروها به صورت میانگین از این طریق و اعمال قانون در خصوص متخلفین و… به عنوان برخی اقدامات پیشگیرانه پلیس راه استان نام برد و از والدین و خانواده ها خواست تا نظارت بیشتری بر رفتار نوجوانان و جوانان موتورسیکلت سوار داشته باشند و در طول مسافرت ها نیز تذکرات لازم را در خصوص رعایت قوانین و مقررات به افرادی که مسئولیت رانندگی وسایل نقلیه را دارند بدهند تا شاهد وقوع حوادث تلخ و جبران‌ناپذیر رانندگی نباشیم.

تأثیر فشارهای اقتصادی و سهل انگاری
مراقبت از اموال در افزایش سرقت ها
فرمانده انتظامی استان همچنین به افزایش آمار سرقت های خرد در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: فشارهای ناشی از مسائل اقتصادی دلیل بخش عمده‌ای از سرقت‌هاست ضمن اینکه مردم هم می توانند با مراقبت بیشتر از اموال خود و رعایت نکات ایمنی از جمله رها نکردن خودروها در محل‌های خلوت آن هم با درهای باز و حتی جاگذاشتن سوئیچ روی خودرو، استفاده از قفل فرمان و پدال و دزدگیر برای خودرو ها، اطمینان از قفل و بسته بودن در و پنجره منازل، استفاده از نرده و حفاظ برای پنجره ها، استفاده از دوربین های مداربسته و… در کاهش آمار وقوع سرقت ها تأثیرگذار باشند.

کشف ۷۵ درصدی سرقت ها
وی از کشف ۷۵ درصد از سرقت ها در سال جاری در استان خبر داد و گفت: بخشی از اموال مکشوفه در اختیار مالباختگان قرار گرفته و مالباختگان دیگر نیز می‌توانند از طریق پلیس آگاهی پیگیر دریافت اموال مکشوفه خود شوند. سردار شجاع تصریح کرد: با توجه به انجام سفرهای تابستانی گشت های انتظامی با هدف پیشگیری از وقوع جرم و سرقت در سطح شهرها افزایش می‌یابد و در پارک ها و تفرجگاه‌ها نیز با ناهنجاری ها برخورد می شود.

اجازه تعرض به ارزش ها را به هنجارشکنان
نخواهیم داد
وی با ذکر اینکه پلیس اجازه تعرض به هنجارها و ارزش ها را به هنجارشکنان نخواهد داد، گفت: برخورد جدی با تخلفات هر چند محدود کشف حجاب در داخل خودروها، بی حجابی، سرگردانی و… در دستور کار قرار دارد و از آنجا که مسئولیت ما حفظ ارزش هاست و خون های پاک شهدای زیادی در این راه به زمین ریخته شده و اصل قانون هم اجازه هنجارشکنی ها را در سطح جامعه نمی دهد، برخورد قانونی با هنجارشکنان را با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری وظیفه خود می‌دانیم و معتقدیم که همه باید از قانون تبعیت کنیم.
وی با تأکید بر این که عموم مردم باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار قرار دهند، افزود: قوه قضائیه از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می‌کند و فراگیری این فریضه در کاهش و ریشه‌کنی ناهنجاری‌ها در جامعه بسیار مؤثر است.

کشف۵/۸ تن مواد مخدر
و افزایش ۱۱ درصدی کشفیات
سردار شجاع از کشف ۵/۸ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱ درصدی داشته است و توقیف خودروها و متلاشی شدن باندهای فعال در تهیه، حمل و توزیع مواد مخدر نیز افزایش دارد و با تمام توان در راستای جلوگیری از انتقال مواد مخدر به مرکز کشور تلاش می کنیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور