پیام شهروند

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

در آیین افتتاح مدرسه 12کلاسه دکتر غلامحسین شکوهی مطرح شد بیش از ۵۰ درصد نیازهای آموزشی خراسان جنوبی تا ۲ سال آینده تامین می‌شود ۹.۷ میلیارد تومان پروژه آموزشی در هفته دولت افتتاح می شود

 

 

 

بیش از ۵۰ درصد نیازهای آموزشی خراسان جنوبی تا ۲ سال آینده تامین می‌شود

همزمان با چهارمین روز هفته دولت دبستان ۱۲ کلاسه دکتر « غلامحسین شکوهی» پدر علم تعلیم و تربیت ایران با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان در بیرجند به بهره برداری رسید.

استاندار خراسان جنوبی در این مراسم گفت: از نظر سرانه فضای آموزشی این استان با کمبودهای زیادی مواجه است که تا پایان دولت دوازدهم و با اختصاص اعتبار، بیش از ۵۰ درصد این نیازهای آموزشی تامین و جبران می‌شود.

محمدصادق معتمدیان افزود: یکی از اولویت‌هایی که در مباحث توسعه‌ای استان دنبال می‌شود مربوط به آموزش و پرورش است که هدف‌گذاری شده تا پایان دولت بخشی از این مباحث به اتمام برسد.

وی بیان کرد: یکی از مباحث جدی در استان ایمنی مدارس و سیستم‌های گرمایشی است که با اعتبارات خوبی که از جانب سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز کشور اختصاص داده شد تمامی مدارس استان دارای سیستم های گرمایشی و ایمن خواهند شد.

استاندار خراسان جنوبی از حذف ۵۸ کلاس کانکسی در استان تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۶۰ کلاس درس در استان کمبود داریم.

وی ادامه داد: عمده کمبود کلاس درس با ۳۰۰ کلاس مربوط به مرکز استان و شمال شهر بیرجند است که تلاش می‌کنیم حداقل نیمی از این کمبودها تا پایان هفته دولت جبران شود.

معتمدیان عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار ما است با حمایت دولت و مسئولان، سرعت احداث فضاهای آموزشی استان و شهرستان بیرجند تسریع یابد.

وی یادآور شد: در هفته دولت یکهزار و ۱۹ پروژه عمرانی با اعتبار هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های مختلف افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در چند ماه گذشته شاهد افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف از جمله ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه وزارت نیرو در استان بودیم.

وی ادامه داد: همچنین راه آهن آنتنی فردوس با بیش از ۹۳ میلیارد تومان اعتبار از دیگر پروژه‌ها است و در روزهای آتی نیز شاهد کلنگ‌زنی راه آهن بیرجند – قاینات به طول ۳۲ کیلومتر و اعتبار ۹۱ میلیارد تومان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به استان و همت بالای مدیران و کارکنان دولت در بخش‌های مختلف استان است که با تلاش شبانه روزی برای توسعه و رشد استان کمک می‌کنند.

 

 

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان جنوبی نیز در این مراسم  با بیان اینکه طی هفته دولت امسال ۲۱ پروژه آموزشی با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسد، گفت: در بحث جذب خیران سالانه حدود ۲۵ درصد افزایش اعتبار داریم.

 «محمد رضا بیکی»  با اشاره به خدمات دولت در استان، اظهار کرد: در ابتدای دولت یازدهم 40 درصد مدارس استان دارای سیستم گرمایش مرکزی بود اما اکنون بیش از 80 درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایش مرکزی است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموزان در استان حدود 6 متر مربع بود که اکنون به 6.9 متر مربع افزایش یافته است، گفت: در این مدت بیش از 100 هزار متر مربع فضای آموزشی احداث شده است.

 

بیکی ادامه داد: مدارس تخریبی از 19 درصد کلاس درس به 13 درصد کاهش یافته است و همچنین حذف مدارس خشت و گلی در دستور کار است و در مهرماه امسال همزمان با سراسر کشور جشن حذف مدارس خشت و گلی استان برگزار می شود.

 

وی با اشاره به حذف بخارهای نفتی از سطح مدارس استان، گفت: تا سال تحصیلی آینده تمامی مدارس دارای علمک گاز به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می‌شوند.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه حذف 58 مدرسه کانکسی تا سال آینده انجام می شود، افزود: در بحث جذب خیران سالانه حدود 25 درصد افزایش اعتبار داریم.

 

بیکی با اشاره به اینکه طی هفته دولت امسال 21 پروژه آموزشی با زیربنای 5 هزار و 194 متر مربع در استان به بهره برداری می رسد، گفت: در این هفته 54 کلاس درس و سالن چند منظوره و نمازخانه افتتاح می شود.

 

به گفته وی مجموع اعتبارات هزینه شده برای این پروژه ها بالغ بر 9 میلیارد و 700 میلیون تومان است که از این میزان 6 میلیارد و 565 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی، 466 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 2میلیارد و 567 میلیون تومان نیز از محل مشارکت های مردمی و خیران تامین شده است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: حدود 140 هزار متر مربع محوطه مدارس در سال گذشته آسفالت شده و تا مهرماه جاری به اتمام می رسد.

 

 

«محمد حسین یکه خانی» مدیر آموزش و پرورش بیرجند در این مراسم با اشاره به کمبود فضای آموزشی در سطح شهرستان، گفت: علی رغم محدودیت های بسیار در بحث فضای آموزشی اما این روزها شاهد افتخارآفرینی دانش آموزان هستیم و 45 رتبه کشوری را کسب کردند. وی افزود:این دبستان با زیر بنای یک هزار و 872 متر مربع و با مجموع اعتبار هزینه شده 3 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل منابع ملی احداث شده است.

وی توجه ویژه و انسجام ملی برای کاهش فشار ناشی از کمبود فضای آموزشی در استان را درخواست کرد.

گفتنی است دکتر «غلامحسین شکوهی» چهارم تیرماه  1305 در خوسف  متولد شد.  او را با عنوان «پدر علم تعلیم و تربیت ایران» می شناسند،  از مدرسان قدیمی تعلیم و تربیت و همچنین اولین وزیر آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وی دارای مدرک دکترای علوم تربیتی بود و به دلیل سابقه 60 ساله در تعلیم و تربیت و امور پژوهشی، لقب چهره ماندگار تعلیم و تربیت ایران را به خود اختصاص داد. انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کتاب زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی دکتر غلامحسین شکوهی را در سال 86 به ویراستاری امید قنبری به شماره شابک 964-528-018-4  منتشر کرده است.

غلامحسین شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی ایران 16 اردیبهشت سال 95 در سن 90 سالگی درگذشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور