پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

درکارگروه رفع موانع تولید خراسان‌جنوبی مطرح شد؛ قوانین ناپایدار و وثیقه‌های متعدد مانع تسهیل روند تولید

قوانین ناپایدار و وثیقه‌های متعدد مانع تسهیل روند تولید

بیرجند- قوانین ناپایدار و اخذ وثیقه های متعدد برای اعطای تسهیلات و بحث معافیت های مالیاتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر یکشنبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان‌جنوبی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی و پس از بازدید وی از هفت واحد تولیدی مرتبط با صنایع و مصنوعات چوبی و یکی از واحدهای صنعت چاپ استان برگزار و فعالان این حوزه مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

محمود حیدری از فعالان حوزه صنعت چاپ خراسان‌جنوبی در این کارگروه با اشاره به برخی از مشکلات واحدهای تولیدی با بانک‌ها اظهار کرد: به نظر می‌رسد که روند گرفتن تسهیلات باید اصلاح شود چرا که در بسیاری از موارد سه برابر مبلغ تسهیلات وثیقه اخذ می‌شود.

گلایه از عدم ثبات قوانین

وی با اشاره به اینکه مسائل مرتبط با معافیت‌های مالیاتی و عدم ثبات قوانین نیز برای تولیدکنندگان مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است، بیان کرد: متأسفانه در برخی از ادارات هر کارشناسی یک تفسیر از قانون ارائه می‌دهد.

این فعال حوزه صنعت چاپ خراسان‌جنوبی ادامه داد: یکی دیگر از مسائل و مشکلات سفارشات دستگاه‌های دولتی به واحدهای تولیدی خارج از استان است که این مسئله در مورد صنعت چاپ در موارد عدیده‌ای رخ می‌دهد.

وی یادآور شد: به عنوان مثال دانشگاه بیرجند در سال حدود ۱۰۰ کتاب چاپ می‌کند که اگر کار طراحی و چاپ و نشر آن را به دو واحد موجود در استان بدهد نقش بسیار مهمی در تثبیت مشاغل این بخش در خراسان‌جنوبی خواهد داشت.

بازارهای جدید برای فروش محصولات یافتیم

علیرضا الهیاری کارآفرین، صادرکننده و فعال حوزه صنعت چوب خراسان‌جنوبی نیز در این کارگروه با اشاره به برخی از مسائل و مشکلات در مسیر تولیدکنندگان گفت: برای رفع مشکل بازاریابی به بازارهای فراتر از استان و حتی فرا ملی اندیشیدیم.

وی با اشاره به اینکه برای گسترش کار تولیدی و راه اندازی کارخانه دوم نیازمند زیر ساخت‌هایی چون برق است، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری شرکت توزیع نیروی برق بتوانیم این مهم را تأمین کنیم.

این فعال حوزه صنعت چوب ادامه داد: ظرفیت‌های تولیدی بسیار بزرگی در حوزه چوب در خراسان‌جنوبی وجود دارد به گونه‌ای که با استفاده از این ظرفیت‌ها توانستیم به جز محصولات استراتژیک خراسان‌جنوبی محصول دیگری چون صنایع چوب را به عمان و گرجستان صادر کنیم.

احراری از فعالان و تولیدکنندگان انواع کارتن در خراسان‌جنوبی نیز در کارگروه بیان کرد: بین کسانی که شهرک صنعتی تولیدی راه انداخته‌اند و افرادی که واحد تولیدی آنان در بیرجند است یک تبعیض و تفاوت وجود دارد.

وی بیان کرد: کسانی که واحدهای تولیدی شأن در شهر است مالیات بر ارزش افزوده و هزینه حمل به داخل شهر نمی‌دهند اما واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی باید مالیات بر ارزش افزوده بدهند که در این زمینه باید تدبیری اندیشیده شود.

قصه پیچیده معافیت از مالیات واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی

عباس جرجانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان‌جنوبی نیز در این کارگروه اظهار کرد: خراسان‌جنوبی قبل از تشکیل استان از بحث معافیت‌های مالیاتی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی بهره‌مند بوده است.

وی بیان کرد: بعد از تشکیل خراسان‌جنوبی و به واسطه اینکه طبق قانون در مراکز استان‌ها آن دسته از شهرک‌های صنعتی که تا شعاع ۳۰ کیلومتری شهر قرار دارند از معافیت برخوردار نیستند، شرایط تغییر کرد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: البته با قانون تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۵، واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی که پروانه بهره برداری بگیرند و یا افزایش ظرفیت داشته باشند نیز از معافیت مالیاتی تحت شرایطی بهره‌مند خواهند شد.

بازدیدهایی برای رونق دادن به تولید

داوود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این کارگروه با اشاره به اینکه استاندار خراسان جنوبی در پنج نوبت از واحدهای تولیدی بیرجند بازدید کرده است، بیان کرد: در هر نوبت نیز از هفت واحد تولیدی بازدید شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان‌ها نیز از واحدهای تولیدی متعددی بازدید شده است، یادآور شد: در مجموعه مقام عالی دولت در خراسان‌جنوبی در چند ماه اخیر از حدود ۶۵ واحد تولیدی بازدید کرده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این مشکلات در راستای حل مشکلات تولید کنندگان است، گفت: شرکت توزیع نیروی برق اجازه ندارد بدون اجازه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و به طور مستقل برق واحدهای تولیدی را قطع کند.

 

 

بازار فروش مشکل عمده واحدهای تولیدی/صادرات محوری را جدی بگیریم

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: بازار فروش محصولات مشکل عمده واحدهای تولیدی خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق معتمدیان صبح یکشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان‌جنوبی اظهار کرد: یکی از اهداف بازدید از واحدهای تولیدی خراسان جنوبی اطلاع و شناخت از ظرفیت‌های استان در حوزه تولید و حل مشکلات واحدها با استفاده از ظرفیت‌های قانونی است.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: البته حل برخی از مسائل نیازمند رفع خلاء‌های قانونی، اصلاح پاره‌ای قوانین و کار در محدوده‌ای فراتر از استان است که این موارد را نیز به کارگروه‌های کشوری منتقل می‌کنیم.

معتمدیان ادامه داد: در مورد مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی خراسان‌جنوبی یکی از مهمترین مشکلات بحث بازار فروش محصولات و کالاهای تولیدی است که در سخنان تولیدکنندگان استان به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکل بازار فروش را نمی‌توان دستوری و بخشنامه‌ای حل کرد، افزود: بازار فروش تابع مؤلفه‌های متعددی چون قیمت، کیفیت محصول و عرضه و تقاضا است.

استاندار خراسان‌جنوبی با تبیین این نکته که بازاریابی یک علم، فن و هنر است، گفت: با تشکیل اتاق‌های فکر با محوریت اتاق بازرگانی و استانداری و همچنین ایجاد گروه‌های مشاوره‌ای در راستای حل مشکل بازاریابی می‌توان قدم برداشت.

معتمدیان اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری و بودجه‌ای دولت و ریاضت‌هایی که دستگاه‌های اجرایی در خرید کالا دارند تولیدکنندگان در زمینه بازار فروش نباید به بازار دستگاه‌های اجرایی تکیه کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر بازار فروش را به ادارات دولتی گره بزنیم موفق نخواهیم شد، بیان کرد: باید در حوزه بازاریابی صادرات محوری به ویژه به دو کشور مهم و همسایه پاکستان و افغانستان را جدی بگیریم.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: از آنجایی که افغانستان و پاکستان عمده کالاهای خود را به صورت وارداتی تأمین می‌کنند می‌توان از بازار این دو کشور برای صادرات استفاده بهینه کرد.

معتمدیان با بیان اینکه نمایشگاه اختصاصی محصولات تولیدی خراسان‌جنوبی در شهریورماه در مزار شریف افغانستان برگزار می‌شود، افزود: واحدهای تولیدی باید از این فرصت برای بازاریابی در کشور افغانستان استفاده کنند.

وی یادآور شد: همچنین برای بازاریابی در کشور پاکستان نیز چندی پیش با سفیر ایران در پاکستان گفت و گوهایی داشتیم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نوزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور