پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

درستاد بازآفرینی شهرستان بیرجند مطرح شد: احداث و پیشرفت بالای 80 درصدی پروژه های دولتی بدون اخذ پروانه ساختمانی

امروز خراسان جنوبی _ حمیدی / بعد از تعطیلی پروژه ورزشی شمال شهر بیرجند توسط شهرداری بدلیل نداشتن پروانه ساختمانی این موضوع در ستاد بازآفرینی شهرستان بیرجند از سوی مدیر ورزش و جوانان بیرجند مورد انتقاد گرفت. بازیار در ابتدای جلسه در حالیکه به نشانه درخواست از جایش بلند و دولا شده بود رو به مسئولان شهرداری کرد و گفت : من برای احدی تاکنون دو لا نشده ام ولی بخاطر مردم و جوانان بیرجندی دولا می شوم تا اجازه کار به پروژه داده شود.وی به پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه ورزشی شمال شهر اشاره کرد و افزود: تا سال ۹۷ اقدام عمرانی چندانی در مورد این پروژه صورت نگرفته بود اما بعد از آن پیشرفت خوبی داشته است.
اتمام پروژه های دولتی بدون اخذ پروانه ساختمانی
شهردار بیرجند در پاسخ به این اعتراضات گفت: ادارات فکر می کنند شهرداری سفت و سخت چسبیده و اجازه کار عمرانی به آنها نمی دهد و ما در مورد تمامی ادارات با این مشکل مواجهیم مانند آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی و سازمان مدیریت چرا که پروژه ها را شروع می کنند و ۸۵ درصد هم پیشرفت می کنند ولی پروانه ساختمانی اخذ نمی کنند و این در حالی است که اگر مردم بخواهند ۵۰ متر بسازنداول باید پروانه بگیرند. جاوید افزود: اخذ پروانه ساختمانی الزام، قانون و جزو ضوابط شهرسازی و ایمنی است چرا که اگر مشکلی ایجادشود یقه شهرداری را می گیرند. وی ادامه داد: اگر یکی در شهر پیدا شود که به من بگوید نیازی به اخذ پروانه ساختمانی برای ادارات نیست من به سراغ هیچ اداره ای نمی روم .
وی افزود: با ادارات خیلی همراهی می شود و پروژه ها بدون پروانه شروع می شود ولی خبری از اخذ پروانه نمی شود و به محض پلمپ صدای همه درمی آید. وی تاکید کرد: ما برابر قانون عمل می کنیم و تا پیشرفت ۸۵ درصدی هم با ادارات کنار می آییم.
پروژه های مصوب سفر استاندار باید عملیاتی شود
فرماندار بیرجند هم با بیان اینکه پروژه های مصوب سفر استاندار باید عملیاتی شود، گفت: اگر قرار است پروژه ای پلمب شود باید قبل از آن به اطلاع معاونت عمرانی فرمانداری و استانداری برسد چرا که استاندار گفته به هیچ عنوان از این پروژه ها کوتاه نمی آیم. ناصری افزود: تمامی ادارات با علم به تمامی مشکلات و یا نداشتن و کم داشتن اعتبار پذیرفته اند که در بازه زمانی مشخصی پروژه ها را به اتمام برسانند بنابراین باید سر موقع شاهد اتمام پروژه ها باشیم. وی با اشاره به اینکه نباید پروژه های سفر استاندار پلمب شود بلکه باید مشکل مرتفع گردد، ادامه داد : این مشکلات باید در جلسات تخصصی بررسی شود و نباید در اجرای پروژه ها خللی بوجود آید .
ارگ بهارستان هم چنان در دست انداز ادارات دولتی
یکی دیگر از مباحث مطرح شده در ستاد بازآفرینی بررسی برنامه جامع زمان بندی مرمت و بازسازی ارگ بهارستان توسط شرکت آب منطقه ای بود که نماینده شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در این زمینه اینگونه توضیح داد که شهریور ماه سال جاری طی قراردادی مقرر شد اسناد ارگ بهارستان از بنیاد مستضعفان به آب منطقه ای منتقل شود و تاکنون 40 درصد کل مبلغ هم به حساب بنیاد واریز شده ولی بدلیل مشکلی تاکنون ارگ به ما منتقل نشده است. وی ادامه داد: هنوز برآورد درستی از حجم خرابی ها و بناهای ارگ از سوی هیچ ارگانی مانند میراث فرهنگی ارائه نشده است.
بازسازی ارگ را تعیین تکلیف کنید
فرماندار بیرجند هم در ادامه از آب منطقه ای خواست شفاف اعلام کند که آیا اعتبار برای بازسازی ارگ بهارستان دارند یا نه ؟ و گرنه پروژه به شهرداری که متقاضی بوده و یا سرمایه گذار دیگری واگذار شود .
نماینده آب منطقه ای در پاسخ به فرماندار گفت: در حال حاضر پولی برای سرمایه گذاری نداریم و بدنبال جذب سرمایه گذار هستیم ولی موردی تاکنون پیدا نشده است. مدیر کل بنیاد مستضعفان خراسان جنوبی هم با بیان اینکه ارگ بهارستان به شرکت آب منطقه ای واگذار شده، گفت: با تعیین تکلیف وضعیت متصرف بنا ظرف یک ماه آینده بطور کامل ارگ را انتقال خواهیم داد.
پروسه دوباره واگذاری ارگ بهارستان به ادارات
شهردار بیرجند هم در ادامه با تکرار چندین باره اینکه فلسفه وجودی واگذاری ارگ به آب منطقه ای را نمی دانم، گفت: چرا دستگاه متولی این بنای تاریخی مهم که میراث است روند بازسازی و تعمیر ارگ را بر عهده نمی گیرد و از 700 میلیون تومان پولی که قرار بوده به بنیاد داده شود 40 درصد پرداخت شده که در مقابل هزینه 4 الی 5 میلیاردی که برای بازسازی مورد نیاز است رقمی نیست . جاوید افزود: آب منطقه ای باید مشخص کند چه برنامه ای برای ارگ دارد و اعتبار مورد نیاز را تامین کند وگرنه واگذاری صرف به این اداره و تلاش برای جذب سرمایه گذار همانند گذشته راه به جایی نخواهد برد . وی با بیان اینکه امکان تبدیل این بنا به زمین وجود ندارد، ادامه داد: ارگ نباید تخریب شود و باید بازسازی و همانند گذشته بعنوان بنای تاریخی مورد استفاده قرار گیرد چرا که تاکنون نسبت به آن غفلت شده است. وی تاکید کرد: بر اساس تجربه می توان گفت در شرایط فعلی آب منطقه ای هم راه به جایی نخواهد برد و بهتر است میراث بعنوان متولی ورود پیدا کند چرا که اگر سرمایه گذاری قرار بود ورود پیدا کند بنیاد بنا را واگذار نمی کرد. نماینده آب منطقه ای هم در پاسخ به شهردار عنوان کرد : قرار است از این بنا بعنوان گنجینه آب استفاده شود و برای فرهنگ سازی در مدیریت مصرف آب و کار فرهنگی در دستور کار قرار گیرد و فلسفه خزید آن خرید ملک نبوده است .
در نهایت مقررشد جلسه ای با حضور شهرداری، آب منطقه ای، نماینده سازمان مدیریت و میراث فرهنگی برگزار و موضوع تعیین تکلیف شود .
دوره پشت میزی و منتظر فکس اعتبارات به اتمام رسیده
در این جلسه هم چنین تعدادی از پروژه هایی که در محلات هدف بازآفرینی شهری بیرجند توسط دستگاه های اجرایی در دستور کار قرار دارد بررسی و برای آن تصمیم گیری شد .که یکی از این پروژه ها پیگیری اسناد مناقصه پروژه روشنایی خیابان فرزان توسط شرکت برق بود که فرماندار بعد از پافشاری نماینده شرکت برق مبنی بر نداشتن اعتبار این پروژه گفت: اجرای پروژه بر گردن شماست و باید هر طوری شده اعتبار آن را تامین کنید و مدیر کل باید با سفر به تهران از وزارتخانه مبلغ 500 میلیون تومان مورد نیاز که رقمی نیست را بگیرد. ناصری افزود: مدیران از تهران پیگیر اخذ اعتبارات باشند و دوره در اتاق نشستن و منتظر فکس اعتبارات بودن به اتمام رسیده و راه بجایی نمی برد و شرکت گاز از جمله اداراتی است که 10 برابر اعتبارش پروژه اجرا کند .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور