wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

درد پروژه به زمین مانده محور ماهیرود _ یزد؛ مسئـولان بی خـبر

امروز خراسان جنوبی _حسین زاده / با احداث جاده جدید خوسف _یزد از مسیر نایبند_ بهاباد، خراسان جنوبی ۱۹۰ کیلومتر به یزد نزدیک تر می شود. این مژده را کریم پور معاون وقت راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان در ۱۵ شهریور ماه سال ۹۵ داده بود.
نبود زیرساخت جاده از دلایل اصلی
رکود معادن منطقه است
با گذشت بیش از سه سال از آن تاریخ و با توجه به اهمیت این محور در حوزه های مختلف اعم از کاهش هزینه های حمل و نقل و ترانزیت، صرفه جویی در وقت، رونق گردشگری و رونق معادن فعال و غیرفعال طول مسیر به رونق اقتصادی اشتغال زایی می‌انجامد و… و البته حرکت کند عملیات اجرایی این پروژه که به واقع یک پروژه فرا استانی است، پرداختن به این پروژه ضرورت دارد. یکی از فعالان عرصه معدن استان در این باره می گوید: پتانسیل های معدنی منطقه قابل توجه است اما نبود زیر ساخت جاده و راه و افزایش هزینه های حمل و نقل از دلایل اصلی رکود معادن می باشد و به همین دلیل معادن موجود در طول مسیر مغفول مانده است. عابدی که نایب رئیس سابق خانه معدن استان نیز بوده می‌افزاید: مواد معدنی و ذخایر فلز بسیار ارزشمندی در منطقه وجود دارد و حداقل ده محدوده معدنی مس، آهن، سرب، روی و… را داریم. وی تصریح می کند: هر محدوده معدنی می‌تواند به راحتی ۴۰ تا ۵۰ نفر نیروی انسانی داشته باشد اما حتی اگر حداقل ۱۰ نفر نیرو هم داشته باشد احداث جاده جدید خوسف_ یزد باعث خواهد شد حداقل برای صد نفر در ده محدوده معدنی مسیر اشتغال ایجاد شود ضمن اینکه معادن کوچکی هم در این منطقه وجود دارد که فعال خواهد شد. عابدی همچنین می گوید: تکمیل جاده مذکور علاوه بر رونق معادن، رونق بخش کشاورزی و صنعت گردشگری را نیز در پی خواهد داشت که در نهایت به اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه و در نتیجه تثبیت جمعیت منجر می شود که لازمه ایجاد امنیت پایدار در منطقه می باشد.
پروژه ملی نیازمند اعتبار ملی و ردیف بودجه
فرماندار شهرستان خوسف نیز در این باره می گوید: چندین سال است پیگیر این پروژه هستیم و هر ساله در حد توان، برای این پروژه هزینه می‌کنیم و در سال جاری نیز آسفالت ۶ کیلومتر از این مسیر را در هفته دولت به بهره‌برداری رساندیم. شفیعی می افزاید: با توجه به اینکه ۱۲ روستا از روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان خوسف و بیش از ۱۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار این شهرستان جاده خاکی دارند اعتبارات شهرستان و حتی استان برای این پروژه کافی نیست و برای تسریع در احداث جاده جدید خوسف_ نایبند_ بهاباد_ یزد که پروژه‌ای ملی محسوب می شود باید یک ردیف اعتباری در بودجه پیش بینی شود و اعتبارات ملی به آن اختصاص یابد. وی به اهمیت این جاده که مسیر خوسف_ یزد را به میزان قابل توجهی کوتاه‌تر می‌کند اشاره و تصریح می کند: این پروژه در رونق معادن منطقه، رونق گردشگری و کشاورزی، کاهش هزینه های حمل و نقل و ترانزیت
و اشتغال زایی بیشتر و البته ارتقای ضریب امنیتی منطقه موثر است.
برای اجرای پروژه های ملی باید مباحث شهرستانی
را کنار گذاشت
فرماندار شهرستان خوسف بیان می کند: بعضا گفته می شود اگر این محور آسفالت شود محور دیهوک از رونق خواهد افتاد در حالی که محور در دست احداث هیچ تاثیری بر محور دیهوک ندارد و از آنجا که این پروژه یک پروژه فرا استانی و ملی است باید مباحث شهرستانی را کنار گذاشت و برای تسریع در عملیات اجرایی آن تلاش کرد. به گفته وی برق رسانی به نایبند نیز از طریق محور خوسف_ نایبند در حال انجام است و حدود ۹ کیلومتر آن انجام شده و به دلیل کمبود اعتبارات با مشکل روبرو گردیده و رها شده است.
در سفر استاندار پیگیر تسریع عملیات اجرایی
محور خوسف_ نایبند_ بهاباد_ یزد شدیم
شفیعی در پایان اظهار امیدواری می‌کند: برای تسریع در تکمیل محور خوسف_ یزد از مسیر نایبند_ بهاباد، ردیفی در بودجه برای آن پیش‌بینی و اعتبارات ملی به آن تخصیص داده شود. رئیس شورای شهر خوسف نیز در این باره می‌گوید: قطعاً احداث محور جدید مسافت را کوتاه تر می کند و به لحاظ اقتصادی نیز برای خوسف، استان و حتی کشور حائز اهمیت است و ما در سفر استاندار به شهرستان خوسف نیز پیشنهاد دادیم تا تسریع در اجرای این پروژه نیز در ردیف مصوبات سفر قرار گیرد. مظلومی می افزاید: البته این پروژه جدیدی نیست و آغاز عملیات اجرایی آن به ۱۰ تا ۱۵ سال قبل بر می گردد و اگر قرار باشد که طبق روال گذشته عملیات اجرایی آن پیش برود بی‌فایده است. وی ادامه می دهد: من دقیقا نمی‌دانم که در گذشته این پروژه اعتبار ملی داشته یا خیر اما ضرورت دارد که اعتبار ملی به آن تخصیص یابد تا عملیات اجرایی آن سرعت بگیرد و از این بلاتکلیفی و کُندی خلاص شود و این انتظاری است که از مسئولان استانی و کشوری داریم.
۳۶۰ کیلومتر از مسیر ماهیرود_ سربیشه
و بیرجند_ یزد در حوزه استان
معاون مهندسی و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان نیز در خصوص این پروژه می‌گوید: محور خوسف_ آبگرم، دربند_ بهاباد_ یزد در حقیقت بخشی از محور اصلی ماهیرود_ سربیشه_ بیرجند_ یزد به طول ۸۲۰ کیلومتر می باشدکه ۳۶۰ کیلومتر آن از ماهیرود تا سه راهی معدن سه چنگی در حوزه استان خراسان جنوبی قرار دارد. مودی می‌افزاید: راه اصلی و شریانی محور ماهیرود_ خوسف به طول ۲۱۵ کیلومتر در دست بهسازی است. وی ادامه می‌دهد: جاده فرعی در دست احداث محور خوسف_ آبگرم نیز ۶۵ کیلومتر طول دارد و در دست بهسازی و آسفالت می باشد که در حال حاضر سی و پنج کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و ۲۸ کیلومتر شوسه است و تنها در دو کیلومتر باقی مانده این محور اقدامی صورت نگرفته است. وی همچنین می گوید: مطالعات مقدماتی احداث محور آبگرم_ سه راهی معدن سه چنگی هم به طول ۸۰ کیلومتر انجام شده است. مودی در پایان تصریح می‌کند: ما مطالعات پروژه و پیمانکار را داریم و مطالبات پیمانکار نیز ۲ میلیارد تومان است و برای اجرای ادامه عملیات پروژه حداقل باید مطالبات پیمانکار پرداخت شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور