پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

درد دل کارکنان با رئیس دستگاه قضاء

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / جلسه دیدار رئیس قوه قضائیه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی خراسان جنوبی در سالن جلسات دادگستری کل استان برگزار شد.
در این جلسه ابتدا رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه آمادگی داریم با تلاش در راستای برنامه تحول قضایی مدنظر ریاست قوه قضائیه حرکت کنیم، گفت: اطاله دادرسی از دغدغه های ریاست قوه قضائیه است که در این راستا میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها را در استان به کمتر از 22 روز رسانده ایم و در مجموع روند رسیدگی به پرونده ها در استان به روز است و اطاله دادرسی نداریم.
صیفی با ذکر اینکه تعداد پرونده های رسوبی نیز در استان حداقلی است، افزود: در مجموع تعداد این پرونده ها که مربوط به قبل سال 93 می باشد به 90 پرونده می رسد که در تلاش هستیم در راستای کاهش آنها گام برداریم.
اجرای مجازات جایگزین حبسی در 1600 پرونده
وی با اشاره به اینکه نظارت کافی داریم تا در استان تصمیمات و احکام پرونده ها به موقع و در اسرع وقت و البته با دقت لازم اجرایی شود، اضافه کرد: در راستای کاهش جمعیت کیفری با مجازات های جایگزین حبس، خراسان جنوبی رتبه های برتر کشور را دارد و در سال 97 تعداد 1607پرونده مجازات جایگزین حبس را در استان اجرایی کرده ایم.
وی افزود: قضات و کارکنان ما با روحیه انقلابی و جهادی با وجود کمبود نیروی اداری و قضایی از هیچ کوششی برای خدمت دریغ نمی کنند و جا دارد که به خصوص دستگاه های مرکز با قضات ما مهربانانه تر رفتار کنند و برای مشکل کثرت پرونده ها که تحلیل قوا و توان قضات را در پی دارد چاره اندیشی نمایند و یکی از راهکارها اصلاح قوانین دست و پاگیر و جرم زاست.
وی از برون سپاری کار رسیدگی به بعضی از دعاوی به سازمان های مردم نهاد به عنوان راهکار دیگر برای کاهش پرونده های ورودی نام برد و اضافه کرد: عدم نظارت دقیق در دستگاه های اجرایی نیز کثرت پرونده ها را باعث می شود.
خالی بودن 46 درصد پست های قضایی
در ادامه گلنارکار به نمایندگی از قضات تلاش برای کاهش فشارها، هجمه ها و تهمت ها که با هدف خارج کردن قضات از مسیر رسیدگی به پرونده‌ها صورت می‌گیرد، توجه به معیشت قضات و افزایش حق و حقوق آنان به تناسب تورم، رسیدگی به مشکل بلاتصدی بودن ۴۶ درصد پست‌های مصوب قضایی و ۶۳درصد پست های مصوب اداری در دستگاه قضایی استان، پرداختن به موضوع مسئولیت مدنی قضات با توجه به ابهام در برخی قوانین، تایید مسند قضا به عنوان شغل سخت و زیان آور و استفاده حداکثری از توان قضات با تجربه در راستای اجرای طرح تحول قضایی را خواستار شد.
چهکندی نیز به نمایندگی از کارکنان خواستار در نظر گرفتن سهمیه ویژه برای دیدار کارکنان دستگاه قضایی استان با رهبر معظم انقلاب، افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه برای کارکنان، توجه به کیفیت کار و رضایتمندی ارباب رجوع در پرداخت اضافه کاری و بهره‌وری کارکنان، برگزاری آزمون داخلی همراه با امتیازاتی برای ورود و ارتقای کارکنان در حوزه قضایی، شد.
حمایت از قضات شجاع
رئیس قوه قضائیه نیز با قدردانی از تلاش قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان در راستای طرح تحول و به ویژه جلوگیری از اطاله دادرسی و کاهش پرونده های رسوبی و و معوقه به اهمیت بحث اجرای احکام اشاره کرد و با بیان اینکه اگر احکام اجرایی نشود تمام زحمات تحت الشعاع قرار می‌گیرد، گفت: حفظ شأن و کرامت قضات بسیار حائز اهمیت است و رسیدگی عادلانه به پرونده ها و سد کردن راه نفوذ و تاثیرگذاری بر قضات را به دنبال دارد.
آیت ا… رئیسی با ذکر اینکه قضات شجاع، نفوذناپذیر و دلداده به خدا که در اجرای عدالت جز خدا را نمی شناسند و نمی بینند باید تحت حمایت نظام قضایی باشند، افزود: ان شاءا… با مصوبات جلسه شورای قضایی استان و اعتبارات قابل توجهی که تخصیص خواهد یافت مشکلات و کمبودهای دادگستری استان رفع گردد.
وی با اشاره به اینکه قوانین باید به دور از هرگونه اجمال و تعارض باشد، تصریح کرد: می‌توانیم کاری کنیم تا این حجم از پرونده‌های ورودی به دادگستری‌ها را نداشته باشیم و با احیا و فعال کردن ظرفیت سازمان ثبت اسناد و مجامع داوری و میانجیگری حجم ورودی پرونده‌ها را کاهش داد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب در گام دوم نیازمند تحول در دستگاه قضایی هستیم، گفت: در این راستا باید پیشنهادات و راهکارها را ارائه دهید و قطعاً این پیشنهاد مورد توجه قرار می گیرد و می تواند منشأ برکات و آثار مثبت باشد. آیت ا… رئیسی در خصوص پیگیری برای رفع مسائل و مشکلات مطروحه در این جلسه قول مساعد داد .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور