پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

خداحافظی قریب الوقوع با قبض برق و یک سوال بزرگ!

اگر قرار باشد صرفه جویی در دستور کار قرار گیرد، حذف قبض‌های کاغذی راهکار مناسبی نیست چراکه هزینه صدور و توزیع آن از مشترکان دریافت می‌گردد، مگر آن که دریافت این هزینه‌ها تداوم بیابد و نامش را صرفه جویی بگذارند؛ صرفه جویی به کام دولت و از جیب مردم که صرفه جویی نیست؛ ظلم است!

اگر بعد از خرید از جایی صورتحساب بخواهید و فروشنده شماره تلفن همراهتان را بخواهد تا به جایش چند عدد خلاصه برایتان پیامک کند، چه واکنشی نشان خواهید داد؟ کمی درباره این سوال تامل کنید و بعد ادامه مطلب را بخوانید.

به گزارش «تابناک»، هنوز اظهارات حاشیه ساز وزیر نیرو درباره پرمصرف بودن ایرانیان و مثالش درباره سیر شدن چینی‌ها با یک وعده غذا در روز از یاد‌ها نرفته، که خبر می‌رسد طرحی فراگیر در وزارت خانه تحت امر وی برای صرفه جویی در دستور کار قرار گرفته و به زودی اجرایی خواهد شد؛ حذف قبض‌های کاغذی برق در سراسر کشور!
این خبری است که ساعاتی پیش به نقل از حسین صبوری، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ منتشر شد. خبری که در بخشی از آن تاکید شده این اقدام «در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک و جزو برنامه‌های وزارت نیرو است» و در ادامه یادآوری شده که منوط به تهران نیست بلکه «حذف قبوض کاغذی برای مشترکان برق سراسر کشور صورت خواهد گرفت.»
البته این مقام یادآوری کرده که مصوبه‌ای در این خصوص ابلاغ نشده، اما افزوده: «قرار است ظرف دو تا سه ماه آینده اطلاعات مشترکین که شامل شماره تلفن همراه و شناسه قبض آن‌ها است را اخذ کنیم.» جملاتی که در ادامه آن، شرح مبسوطی از چگونگی ثبت شماره تلفن همراه متشرکان ارائه شده تا محرز گردد که قبض کاغذی برق به زودی برچیده خواهد شد.
همان قبض‌هایی که حکم صورتحساب مشترکان را دارند و جالب اینکه برای صدور و توزیع شان مبالغی تحت عنوان آبونمان از ایشان دریافت می‌گردد. مبالغی که اگر با اجرای این تصمیم، از مشترکان دریافت نگردند، اجرای این طرح صرفه جویی‌ای به دنبال نخواهد داشت و اگر دریافت شان تداوم بیابد، ظلمی با نام صرفه جویی به عموم روا داشته شده است.
به تعبیر بهتر، اگر قرار باشد صرفه جویی در دستور کار قرار گیرد، حذف قبض‌های کاغذی راهکار مناسبی نیست چراکه هزینه صدور و توزیع آن از مشترکان دریافت می‌گردد، مگر آن که دریافت این هزینه‌ها تداوم بیابد و نامش را صرفه جویی بگذارند؛ صرفه جویی به کام دولت و از جیب مردم!
این در حالی است که ممکن است مسئولان مدعی باشند هزینه صدور و توزیع قبض‌های کاغذی در حال حاضر بیش از آن چیزی است که تحت عنوان آبونمان از مردم دریافت می‌گردد و هزینه اضافی این کار از محلی دیگر تامین می‌شود. ادعایی که این سوال را به وجود خواهد آورد که بر اساس کدام مستند و قانونی این تصمیم اجرایی می‌شود و فرجام آن مستند و مقررات با اجرای طرح جدید چه خواهد شد؟
این ابهامات زمانی جدی‌تر به نظر می‌رسند که کنکاش در سخنان مسئولان در خصوص این طرح و طرح‌های مشابه (حذف دیگر قبوض کاغذی که برای خدمات دیگر صادر می‌شده یا هنوز هم صادر می‌شود) به هیچ نتیجه‌ای منجر نمی‌شود؛ نه خبری از حذف آبونمان است و نه یارانه احتمالی برای صدور و توزیع قبض و نه حتی محل هزینه کرد ثروتی که این صرفه جویی‌ها حاصل می‌آورد!
عجیب‌تر اینکه حتی توضیح جامعی در خصوص چگونگی جایگزین کردن قبض‌های کاغذی برق با پیامک هم ارائه نشده تا این سوال به وجود آید که آیا می‌توان مشترکان را از دریافت صورتحساب شان محروم نمود و این انتخاب را پیش رویشان قرار نداد که یا قبض کاغذی و هزینه اش یا پیامک رایگان را برگزینند؟ آیا این اقدام قانونی است و مثلا فروشگاه‌ها هم مجاز هستند تا به جای صدور صورتحساب و فاکتور، شماره تلفن همراه مشتریان را بگیرند و چکیده اش را پیامک کنند؟!
آیا بهتر نیست به جای این نگاه صفر و یکی و در شرایطی که می‌دانیم بسیاری از امور در عرصه برق بهای مشترکان به شیوه سنتی و با مارجعه مامور به محل نصب کنتورها صورت می‌گیرد و شبکه توزیع به انبوه مشکلات دچار و گرفتار است، تدابیری مانند کوچک کردن کاغذ قبض یا صدور آن در بازه های طولانی تر یا فراهم آوردن زیرساختی جامع برای دسترسی مردم به همه قبض های خدماتی به صورت یکپارچه و تدابیر مشابه را در دستور کار قرار داد و یک راست سراغ حذف صورتحسابی که حق مشتری است دریافت یا عدم دریافتش را تعیین کند، نرفت و با صرفه جویی به این تصمیم رنگ و لعاب نداد؟!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور