wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

سلام با تشکر از روزنامه خراسان امروز ؛ دهیار روستای اصقول از توابع شهرستان سربیشه بخش مود ترا خدا پیگیر حمل نخاله های ساختمانی از پروژه ای که طرح هادی در آن اجرا شده و از زمان دپوی نخاله ها یکسال و اندی می گذرد باشید اگر برایتان امکان ندارد اعلام بفرمایید تا فکر دیگری بکنیم اگر این مکان نزدیک خانه ،،،،،؛، می بود که ضرب العجلی انجام بود پس چرا ؟؟؟؟ !!!! ممنون از روزنامه

سلام از راهنمایی و رانندگی میخوام فکری به حال تقاطع خیابان مهر با شرافت واقع در مهر شهر بکنند هفته ای نیست که در این تقاطع تصادف رخ ندهد میخوام خودشون به امار تصادف ات این تقاطع نگاه بکنند هنوز دارند در همین تقاطع در حال ساختن مدرسه هستند با تشکر

با عرض سلام خدمت ریاست محترم مخابرات خراسان جنوبی ما احالی شهرک چهکند با اینکه هزینه ثبت نام تلفن ثابت راپرداخت کرده ایم چرا همکاران شما برای وصل تلفن ها کاری راانجام نمیدهند درصورتی که با پرداخت هزینه بعداز یک هفته داخل شهر وصل میشود(فاصله از شهر2کیلومتر)
لطفأ موضوع راپیگیری کنید بااحترام اهالی شهرک چهکند بیرجند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

wfn_ads

خبرهای خوش مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی برای معلولان استان : واریز 120 هزار تومان علاوه برمستمری و کمک معیشتی به حساب معلولان از دی ماه

امروز خراسان جنوبی – حمیدی / ۲۳ هزار و ۶۰۹ معلول در خراسان جنوبی شناسایی شده اند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۷۷ نفرشان بعنوان مستمری بگیر از خدمات این مجموعه بصورت ماهانه بهره مند می شوند. مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در نشسست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته معلول از 9 تا 15 آذرماه به تشریح خدماتی که به این جامعه بزرگ در استان ارائه می شود، پرداخت و در حالیکه دو خبر خوش برای معلولان داشت، گفت: در راستای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان مستمری معلولان در سال جاری از ۵۳ هزار تومان به ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته و علاوه بر این از دی ماه سال جاری هم در راستای اجرای همین قانون علاوه بر مستمری مبلغ 120 هزار تومان هم به حساب مستمری بگیران واریز خواهد شد .
علی عرب نژاد با اشاره به پرداخت کمک هزینه معیشتی به خانواده های معلولان گفت: این رقم در خانواده های تک نفره ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان، خانواده های دو نفره ۲۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان خانواده های سه نفره ۲۸۹ هزار و 500 تومان و خانواده ۴ نفره ۳۸۴ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود .
افزایش دو برابری کمک بلاعوض مسکن
به خانواده های دو معلولیتی
وی به تشریح نهضت مسکن معلولان در خراسان جنوبی از ابتدا پرداخت و افزود: از ۲۳۹۳ واحدی که مقرر شده سازمان بهزیستی برای معلولان آماده سازی کند تاکنون ۱۹۹۲ واحد ساخته شده و از ابتدای سال هم احداث ۴۰۱ واحد در دستور کار قرار گرفته که تلاش می شود تا پایان شهریور ماه سال آینده تحویل متقاضیان شود
وی مبلغ بلاعوض بهزیستی برای ساخت مسکن را 10 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: 40 میلیون تومان تسهیلات هم به متقاضیان پرداخت می شود و تاکنون ۳۰۰ نفر به بنیاد مسکن معرفی شده اند که در مرحله اخذ زمین هستند و مابقی هم به مرور به محض رفع مشکل زمین در برخی مناطق استان در دستور کار قرار خواهند گرفت.
وی خبر خوش دیگری هم برای خانواده های دومعلولیتی در حوزه ساخت مسکن داشت و گفت: مبلغ 18 میلیون کمک بلاعوض این خانواده ها در مسکن روستایی به ۳۶ میلیون تومان و در مسکن شهری از ۳۲ به ۶۴ میلیون تومان افزایش یافته و پیگیری هایی هم در خصوص افزایش این رقم در خانواده های تک معلولیتی در دستور کار قرار گرفته است .
مطالبه معلولان برای سهمیه استخدام
۳ درصد در دستگاه های اجرایی محقق شد
وی با اشاره به قانون سهمیه استخدام 3 درصد معلولان در دستگاه های اجرایی افزود: در راستای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، پست ها در ادارات بنام معلولان تعریف شده و اگر ارگانی از اجرای این قانون سرباز بزند پست سازمانی خود را از دست خواهد داد و در استخدامی های جدید هم معلولان توانستند حضور پررنگی داشته باشند .
معلولان از بهزیستی انتظار اشتغال دارند
وی در ادامه به مطالبه ایجاد اشتغال از سوی معلولان اشاره کرد و ادامه داد: معلولان از بهزیستی انتظار ایجاد شغل و کار را دارند و این در حالی است که ما شغل ساز نیستیم بلکه بستر سازیم و براساس قانون حمایت از معلولان آموزش حق این افراد است و باید رایگان آموزش ببینند تا خودشان بتوانند برای خودشان اشتغال ایجاد کنند .
عرب نژاد بیان کرد: ما بستر آموزش معلولان را از طریق مرکز آموزش فنی و حرفه ای و اخذ گواهینامه فراهم کرده ایم و از طرف دیگر تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه هم در اختیار معلولان قرار می دهیم و پرداخت حق بیمه، تسهیلات و جبران عدم کارایی به کارفرما از دیگر حمایت های بهزیستی در راستای اشتغال است. وی افزود: گاها معلولان با مدرک لیسانس و بالاتر برای کار به ما مراجعه می کنند و توقع دارند ما برایشان کار معرفی کنیم و این در حالی است که این وظیفه بهزیستی نیست ولی ارائه مشاوره شغلی و سایر حمایت ها هم چنان در دستور کار قرار دارد.
جذب خیرین برای حمایت از معلولان
وی به یکی دیگر از مباحث مطرح شده توسط معلولان اشاره کرد و ادامه داد: گاها بهزیستی با کمک گرفتن از موسسات خیریه و خیران در داخل و خارج استان برای تعدادی از معلولان مسکن رایگان احداث می کند از جمله احداث 8 واحد در یکی از مناطق استان با کمک یک موسسه خیریه در تهران که این موضوع از سوی برخی معلولان مورد اعتراض قرار می گیرد و عنوان می شود بهزیستی تبعیض قائل شده و این در حالی است که اینگونه نیست و ما اصلا قانونی با عنوان مسکن رایگان نداریم مگر اینکه خیر جذب کنیم .
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی به برخی کمک های خیرین در حوزه بهزیستی اشاره کرد و با بکار بردن این عبارت که برای رفاه معلولان از دراز کردن دستمان خجالت نمی کشیم و این یک افتخار برایمان به شمار می رود ، ادامه داد: یکی از این موسسات خیریه در تهران تعداد ۷ تبلت را برای 7 نابینای مطلق استان ارسال کرده است و در سال 96هم یک موسسه خیریه در تهران یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در قالب خدمات توانبخشی به ما کمک کرد که در سال 97 هم این کمک ها ادامه داشت .
اعتباری با عنوان کمک درمان
طی سال گذشته و امسال ابلاغ نشده است
عرب نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته و امسال اعتباری با عنوان کمک درمان به بهزیستی تخصیص پیدا نکرده، گفت: سال گذشته مبلغ حدود 300 میلیون تومان هزینه فاکتورهای درمان به معلولان پرداخت شد و حدود 200 تا 300 میلیون تومان باقی ماند و تاکنون در این حوزه رقمی واریز نشده است. وی با اشاره به مفادی از قانون ( ماده 6 قانون جامع حمایت از معلولان ) افزود: بر اساس این قانون وظیفه درمان و توانبخشی معلولان بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و مطالبه گری این موضوع از طریق استانداری در دستور کار قرار گرفته است. وی بیان کرد: سالانه اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی ملی داریم که با توجه به حجم فعالیت ها و جامعه هدف نتوانسته ایم رضایت معلولان را جلب کنیم .
نرم معلولیت ها در استان بالاتر
از نرم کشوری
وی گفت : نرم معلولیت های ذهنی خراسان جنوبی از نرم کشوری بالا تر و در معلولیت نابینایی و ناشنوایی هم میزان معلولیت ها بالاست ولی با این وجود ۱۰۰ درصد کودکانی که بدنیا می آیند از غربالگری شنوایی بهزیستی عبور می کنند . وی به اجباری شدن مشاوره ژنتیک از امسال در استان اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد با ارائه اینگونه خدمات درصد تولد نوزادان معلول کاهش داشته باشد.
در حد توان و وظایف از بهزیستی
انتظار داشته باشیم
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی هم در ادامه این نشست با اشاره به حمایت هایی که در حوزه اشتغال از معلولان صورت گرفته ،گفت: در حد وظایف و توان باید از بهزیستی توقع اشتغال داشت و ما تلاش کرده ایم زمینه حرفه آموزی را برای معلولان فراهم کنیم . دکتر رضازاده افزود: 12 مرکز حرفه آموزی روزانه برای معلولان در استان فعال است که بهزیستی حمایت های خوبی برای حرفه آموزی آنها در این مراکز فراهم آورده است. وی ادامه داد : اگر خانواده ها بخواهند معلولان را در منزل نگه دارند مبلغی به آنها پرداخت می شود و هزینه ترخیص هم به آنها اعطا می شود. وی بیان کرد: در حوزه توانبخشی هم با توجه به بالا بودن هزینه ها با چالش اعتباری مواجهیم و تاکنون ۱۰ واحد توانبخشی در سراسر استان واگذار شده است. وی تاکید کرد : گاها جذب خیرین در حوزه ساخت مسکن معلولان و یا تجهیزات توانبخشی و …. به عنوان وظیفه بهزیستی تلقی می شود و این در حالی است که ما این کار را بدون اینکه وظیفه ای داشته باشیم در راستای رفاه بیشتر معلولان انجام می دهیم.
تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار سالانه برای خرید وسایل توانبخشی
وی افزود : سالانه یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید وسایل توانبخشی مانند عصا ، واکر و ..‌ تخصیص پیدا می کند که معادل همین مبلغ از خیرین هم کمک گرفته می شود ولی همین اعتبار هم تاکنون در سالجاری ۳۰۰ میلیون تومان بوده است. لازم به ذکر است این نشست در مرکز توانبخشی روزانه دختران خورشید برگزار شد و در انتها از این مجموعه بازدید به عمل آمد. هاتف مدیر این مجموعه در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع فعالیت این مرکز از سال ۸۱ در مرکز استان گفت: ۳۶ معلول در مرکز به حرفه آموزی مشغولند .
وی افزود: در این مرکز حرفه هایی مانند ساخت زیورآلات،سرمه دوزی و گلدوزی، توبافی و گلیم بافی ، نمد دوزی و …. آموزش داده می شود. دکتر رضا زاده معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان هم از واریز مبلغ ۵۵۲ هزار تومان به ازای هر معلول در اینگونه مراکز اشاره کرد و گفت : هزینه ایاب و ذهاب معلولان هم به مرکز رایگان است .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور