پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

حوادث / چاقوکشی به خاطر نگاه چپ

چاقوکشی به خاطر نگاه چپ

مرد جوانی در نزاعی خیابانی یک پسر ورزشکار را به قتل رسانده بود، پای میز محاکمه ایستاد.

به گزارش ایران این جنایت خیابانی در اردیبهشت سال ۹۶ در پی وقوع یک درگیری دسته‌جمعی در سه‌راه تقی‌آباد اتفاق افتاد و طی آن پسر ۲۶ ساله‌ای به‌نام مهران کشته شد.

ضارب که مرد جوانی به‌نام سهیل بود بعد از درگیری متواری شد، اما طولی نکشید که وی با تلاش مأموران پلیس شناسایی و دستگیر شد.

سهیل در بازجویی به جنایتی که مرتکب شده بود اعتراف کرد و به‌دنبال صدور کیفرخواست صبح دیروز این متهم در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه پدر مقتول برای متهم تقاضای قصاص کرد و به قضات دادگاه گفت: پس‌از فوت پسرم از غصه چشم‌هایم نابینا شد. مرگ پسرم داغ بزرگی بر دل ما بود و من نمی‌توانم از خون پسرم گذشت کنم.

پسرم ورزشکار بود و کمربند مشکی داشت و چندین مدال گرفته بود. او هرگز در زندگی‌اش مشروب نخورده بود، اما حالا این متهم ادعا می‌کند پسرم مست بوده که با او درگیر شده است. سپس سهیل (متهم) پای میز محاکمه ایستاد و در شرح حادثه به دادرسان دادگاه گفت: آن‌روز از خیابان عبور می‌کردم که با دوست مهران به‌نام فرید روبه‌رو شدم. او به من نگاه چپ کرد و به او اعتراض کردم که با هم درگیر شدیم.

قاضی از او پرسید یعنی تنها به‌خاطر یک نگاه چپ دست به جنایت زدی؟

متهم پاسخ داد: نه این همه ماجرا نیست من در پایان درگیری می‌خواستم به‌خانه‌ام برگردم، اما فرید با دوستش مهران تماس گرفت و از او خواست تا برای کمک بیاید. مهران وقتی به محل درگیری رسید حال طبیعی نداشت و به سمت من حمله کرد. من برای دفاع از خودم چاقو و قمه کشیدم. هر چند خودم را مستحق اعدام نمی‌دانم و در این مدت که بازداشت شده‌ام با عذاب وجدان هر روز هزار بار مرده‌ام، اما حاضرم اعدام شوم تا از این عذاب وجدان رها شوم. فقط از پدر و مادر مهران تقاضا دارم مرا حلال کنند و ببخشند. در پایان جلسه رسیدگی، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

 

 

سقوط زن جون از بالکن خانه‌ پس از دعوا با همسرش

زن جوان یک ساعت پس از دعوا با همسرش خود را از بالکن طبقه سوم خانه‌اش به پایین انداخت.

ساعت ۸ شب یکشنبه ۱۶ تیر مأموران پلیس در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از سقوط زن جوانی خبر دادند. با اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که زن جوان به‌نام فرنوش ساکن طبقه سوم ساختمانی است که از آن سقوط کرده است. ادامه بررسی‌ها نشان می‌داد که این زن یک ساعت قبل از مرگش با همسرخود به خاطر اختلافات خانوادگی دعوا کرده بود. پس از آن شوهرش خانه را ترک و در را به روی فرنوش و دو فرزندش قفل کرده بود. وی نیز در حالی که بشدت عصبانی بود مقابل چشم پسر ۱۱ ساله و دختر ۶ ساله‌اش به بالکن خانه رفته و خودش را به پایین انداخته است. به دستور بازپرس جنایی تحقیقات در این رابطه همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

 

 

کشف 10 کیلوگرم شیشه در خراسان جنوبی

10 کیلو شیشه در عملیات مشترک خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با انجام اقدامات فنی، اطلاعاتی دریافت کردند که یک باند توزیع و حمل مواد مخدر قصد دارد مقادیری مواد مخدر صنعتی را از شهرستان زاهدان به سمت شهرهای مرکزی کشور منتقل کند که بلافاصله موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان اعلام شد.
 سرهنگ حسین محمدی افزود: با هدایت اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان یک سواری پژو پارس را در خروجی شهرستان زاهدان توقیف و خودرو را بازرسی کردند.
وی گفت: مأموران در بازرسی از خودرو 10 کیلو شیشه که از مرزهای شرقی وارد کشور شده بود کشف و در این رابطه 2 متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده و دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

 

 

 

‌کمبود فضای آموزشی در خراسان جنوبی به بحران تبدیل شده است‌

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود فضای آموزشی در مرکز استان به ویژه در مهرشهر و شهرک‌های اقماری به بحران تبدیل شده است.

‌کمبود فضای آموزشی در خراسان جنوبی به بحران تبدیل شده است‌

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند‌ اظهار  داشت: فردا میزبان سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به بیرجند هستیم سفری که قرار است از تمامی شهرستان‌های استان بازدید کنند.

وی گفت: در سفر اعضای کمیسیون آموزش نقاط ضعف، کاستی‌ها و کمبودهای آموزشی از نزدیک بررسی می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: کمبود فضای آموزشی در مرکز استان به ویژه در مهرشهر و شهرک‌های اقماری به بحران تبدیل شده است.

عبادی بیان کرد: پیگیری کردیم که اعضای کمیسیون از تمامی شهرستان‌های استان بازدید داشته باشند تا مشکلات تمامی شهرستان‌ها بررسی شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه فضای آموزشی با کمبودهایی مواجه است که اوج این کمبود در مرکز استان نمود دارد عنوان کرد: انتظار داریم هم دولت و هم مسئولان عالی رتبه کشوری و اعضای کمیسیون آموزشی مجلس در جهت رفع مشکلات استان تلاش کنند تا بعد از این سفر شاهد برکات و نتایج خوبی برای استان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در گفتگو با تسنیم گفت: اعضای کمیسیون آموزش به همراه مقاماتی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم با هدف بررسی موضوعات آموزش و پرورش در دو بعد نرم افزار و سخت افزاری به شهرستان‌های استان سفر می‌کنند.

واقعی افزود: نیاز مبرم استان به فضاهای آموزشی به ویژه در مرکز استان و شهرک‌های اقماری وجود دارد که امید است بعد از این سفر شاهد تسریع در احداث فضاهای آموزشی استان باشیم.

انتهای پیام/ش

 

 

 

 

خراسان جنوبی رتبه نخست پیشگیری از تنبلی چشم را کسب کرد

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: این استان دارای رتبه نخست در برنامه پیشگیری از تنبلی چشم است و در پیشگیری از معلولیت‌ها رتبه‌های ۲ و ۳ را کسب کرده است.

خراسان جنوبی رتبه نخست پیشگیری از تنبلی چشم را کسب کرد

علی عرب‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم توسط معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی اجرا می‌شود و کودکان 3 تا 6 ساله مورد سنجش بینایی قرار می‌گیرند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت:  این برنامه در 3 سطح و به صورت ثابت و سیار انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:  تنبلی چشم به راحتی قابل درمان و تشخیص است و سن کودک در زمان شروع درمان و علت به وجود آورنده آن از عوامل موثر در موفقیت درمان تنبلی چشم است.

عرب‌نژاد با بیان اینکه در سال  1397 رشد 11 درصدی را شاهد بودیم ادامه داد:  رتبه استان در برنامه ملی پیشگیری از تنبلی چشم در سال 97 در کشور اول بوده که این نشان از زحمات و تلاش دست اندرکاران اجرای برنامه در استان دارد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: سن طلایی درمان تنبلی چشم  کودک زیر 6 سال است.

وی افزود: معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی در بین معاونت‌های پیشگیری استان‌های کشور در ارزیابی سالیانه سازمان بهزیستی کشور موفق به کسب رتبه عالی در بین 31 استان دیگر شد.

عرب‌نژاد ادامه داد:  خراسان جنوبی دارای رتبه نخست در برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و در پیشگیری از معلولیت‌ها رتبه‌های 2 و 3 و در مجموع کل حوزه رتبه نخست را کسب کرده است.

 

 

 

 

 

 ۱۵۰ کارگاه تابستانه کودکان و نوجوانان در خراسان جنوبی برپا شد

بیرجند – ایرنا – کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی برنامه‌های تابستانه خود را با برپایی بیش از ۱۵۰ کارگاه ویژه کودکان و نوجوانان علاقه‌مند آغاز کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: فعالیت این کارگاه‌های فرهنگی هنری و ادبی و علمی با نام‌نویسی بیش از ۲ هزار نفر از ابتدای تیر آغاز شد و تا نیمه مرداد امسال ادامه دارد.

طاهره حمیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری کارگاه‌های ویژه فصل تابستان و اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، فرصت مناسبی برای شناسایی، پرورش و هدایت هدفمند ذوق و استعداد آنان است.

وی با اشاره به فرآیند محوری کارگاه‌های ویژه فصل تابستان در سطح مراکز کانون بیان کرد: اگر این کارگاه‌ها مطابق نیاز و سلیقه کودکان و نوجوانان امروز پیش‌بینی شود در کسب مهارت‌های رفتاری برای بهتر زندگی کردن به آنان کمک می‌کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه کارگاه‌های دوره‌ای ویژه کودکان و نوجوانان چهار تا ۱۸ سال در حال برگزاری است اظهار داشت: عناوین کارگاه‌های دوره‌ای در بخش فرهنگی شامل قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، کاردستی، نمایش خلاق، هنرهای دستی و غیره است.

وی گفت: در بخش هنری نیز کارگاه‌های نقاشی، سفالگری، عکاسی، خوشنویسی، هنرهای نمایشی وغیره برگزار می‌شود.

حمیدی گفت: کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به دنیای شعر و ادبیات می‌توانند در کارگاه نوشتن خلاق، شعر، داستان نویسی، خوانش متون تخصصی و دوست‌داران مباحث علمی در کارگاه‌های رباتیک، نجوم، شطرنج و غیره شرکت کنند.

وی افزود: حضور مربیان کانون در قالب طرح «پیک امید» ویژه مناطق روستایی و عشایری محروم، اجرای طرح «پویش فصل گرم کتاب» در شهرستان بیرجند و پنج کتاب‌خانه سیار روستایی در شهرستان‌های قاین، طبس، بشرویه، نهبندان و زیرکوه از دیگر برنامه‌های ویژه فصل تابستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۲۵ مرکز فرهنگی هنری ثابت و سیار در خراسان جنوبی گفت: از این تعداد ۱۲ مرکز فرهنگی هنری ثابت، ۱۰ کتابخانه سیار روستایی، ۲ کتابخانه پستی و یک کتابخانه سیار شهری فعال است.

وی یادآور شد: در حال حاضر حدود ۴۲ هزار نفر عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هستند و از برنامه‌های متنوع کانون در فصول مختلف سال بهره‌مند می‌شوند.

حمیدی تاکید کرد: شعار محوری امسال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی تمرین زندگی است که برای اجرایی شدن آن برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: تقویت انجمن‌های فرهنگی، هنری و ادبی، ارایه خدمات فرهنگی در مناطق محروم و آسیب پذیر، برنامه‌ریزی منسجم و دقیق براساس نیازسنجی انجام شده نیز جزو برنامه‌های پیش رو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان محسوب می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: درخشش ۶ عضو کانون در مسابقه بین المللی نقاشی بلاروس، کسب رتبه اول مسابقه استانی مدهامتان توسط یکی از اعضا، برگزیده شدن یکی از عضو کانون در مسابقه نقاشی سازمان جهانی بهداشت و درخشش چهار نفر از اعضا در نخستین جشنواره منطقه‌ای طنز کودک و نوجوان خلیج فارس از جمله موفقیت های کانون پرورش فکری استان از ابتدای امسال تاکنون بوده است.

 

 

 

شهردار بیرجند گفت: همه واحد‌های تجاری، صنعتی و مسکونی در سطح شهر باید به اندازه فضای خود پارکینگ داشته باشند.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، جاوید،شهردار بیرجند گفت:برابر قانون همه واحد‌های تجاری، صنعتی و مسکونی در سطح شهر برابر ضوابط طرح تفصیلی باید به اندازه فضای خود پارکینگ داشته باشد که در زمان صدور پروانه ساختمانی این مورد به تعداد مورد نیاز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:اگر در طول زمان تغییراتی در استفاده از پارکینگ ایجاد شده باشد یا بخشی از آن حذف و یا تغییر کاربری داده باشند؛ مجددا این امکان وجود دارد که در کمیسیون ماده ۱۰۰ مطرح شده و به همان وضعیت قبلی برگردد.

شهردار بیرجند گفت: در قانون شهرداری‌ها ۶ مورد وجود دارد که امکان اجرای پارکینگ نیست، یکی از این موارد ششگانه محدود بودن قطعات است.

جاوید ادامه داد: زمانی که یک مغازه تجاری امکان فنی برای اجرای پارکینگ را نداشته باشد عوارض آن را به حساب شهرداری واریز می‌کند.

وی ادامه داد: قانونگذار شهرداری را مکلف کرده که شماره حساب مختص به این موضوع اختصاص دهد و درآمد حاصل از این عوارض را در ایجاد پارکینگ‌های عمومی هزینه کند.

شهردار بیرجند افزود: در خیابان منتظری قبلا این کار انجام شده است، در خیابان جمهوری هم پارکینگ طبقاتی ایجاد شده است.

کلنگ پارکینگ حکیم نزاری به زودی زده می‌شود

جاوید در ادامه گفت: خیابان حکیم نزاریطی چند روز آینده کلنگ زنی پروژه پارکینگ طبقاتی این خیابان را زده می‌شود.

وی با بیان اینکه تا کنون برای پارکینگ خیابان معلم اقدامی انجام نشده است، افزود: عملیات احداث پارکینگ خیابان مدرس هم زمینی پیش بینی شده که متراژ آن کم است و از املاک مجاور باید اضافه شود.

 

 

 

 

 

 

مهمترین راهبرد خروج از محرومیت ، معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی در کشور است
استاندار خراسان جنوبی در مراسم اختتامیه اردوهای آموزشی- فرهنگیِ «زندگی به سبک شهدا» با اشاره به عملکرد مثبت دوره مدیریتی اخیر کمیته امداد امام خمینی در کشور اظهار داشت: تحولات خوبی در دوره اخیر صورت گرفته که از جمله می‌توان به افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش با حمایت دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد که در ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.
معتمدیان در ادامه افزود: در کنار مسائل معیشتی، توجه کمیته امداد حضرت امام (ره) به مسائل معنوی و آموزشی مانند اردوهای زیارتی- سیاحتی و دوره های آموزشیِ کسب مهارت های زندگی، قابل تقدیر و تشکر است و در واقع آشنایی با آسیب های اجتماعی یکی از تهدیدات مهم امروز جامعه ماست و باید برای پیشگیری از آن راهکار داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پتانسیل های فراوان استان اظهار داشت: بسیاری از ظرفیت‌ها بالقوه باقی مانده و می طلبد که پتانسیل ها را به فعلیت درآورد، زیرا مهمترین راهبرد خروج از محرومیت معرفی ظرفیت‌های خراسان جنوبی در کشور است.
معتمدیان افزود: حضور شما عزیزان در این اردوی فرهنگی- آموزشی در راستای تربیت نیروی انسانی است و توجه کمیته امداد به مسائل معنوی و آموزشی افراد تحت حمایت قابل تقدیر است.
در پایان از تعدادی از شرکت کنندگان در اردوی فرهنگی «زندگی به سبک شهدا» با حضور استاندار خراسان جنوبی تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 19 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور