پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

حوادث / ماجرای دختری که از پدرش طلا و ارز دزدید

ماجرای دختری که از پدرش طلا و ارز دزدید

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از بررسی پرونده سرقت منزلی خبر داد که دختر خانواده برای جلب توجه اقدام به ربودن ۴۰۰ میلیون طلا و ارز از خانه پدری خود کرده بود.

به گزارش میزان، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان گفت: بیست و سوم مهر ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری ۱۱۴ غیاثی به دادخواهی یکی از شهروندان تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکیه در اظهارات خود بیان داشت: دوازدهم مهر ماه منزل خود را واقع در خیابان غیاثی ترک و پس از چند ساعت که به منزل مراجعه کردم متوجه شدم سارق یا سارقان با ورود به آپارتمان من اقدام به سرقت طلا و وجه نقد به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان کرده اند.

سرهنگ کنجوریان بیان داشت: کارآگاهان جهت انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت عزیمت و برابر مشاهدات و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که سرقت بدون هیچ گونه تخریب و احتمالا با کلید و بدون بهم ریختگی صورت گرفته و با توجه به شواهد موجود بنظر می‌رسد که موضوع داخلی و سارق به محیط و محل نگهداری اموال آشنایی داشته است.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان جهت کشف حقیقت و پی جویی جرم اقدام به بررسی جغرافیای محل سرقت کردند و موفق شدند با بهره گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم حضور دو سارق که یکی از آن‌ها دختر شاکی به نام سحر بوده را در محل جرم اثبات کنند.

وی افزود: تحقیقات کارآگاهان ادامه پیدا کرد تا اینکه هویت فرد دوم نیز که حیدر نام داشت شناسایی شد و با هماهنگی قضایی دستگیری او در دستور کار قرار گرفت که برابر تحقیقات معموله و تحقیق از همسایگان مشخص شد حیدر با خانواده دارای اختلاف بوده و چند روزی است که مراجعه‌ای به منزل نداشته است.

سرهنگ کنجوریان در ادامه بیان داشت: کارآگاهان با اقدام میدانی موفق شدند حیدر را دستگیر کرده که او در زمان دستگیری به کارآگاهان گفت سرقت را به پیشنهاد سحر انجام دادیم و اموال در اختیار خود او می‌باشد متعاقبا سحر نیز دستگیر و در تحقیقات معموله با توجه به دلایل و قراین موجود ضمن اعتراف به بزه انتسابی عنوان کرد بدلیل اینکه قصد ازدواج با حیدر را داشتم و خانواده مخالف این امر بودند اقدام به سرقت و خروج اموال شامل تعدادی نیم سکه و تعدادی ربع سکه بهار آزادی و مبالغی وجه نقد کردم و حاضر به استرداد آن‌ها می‌باشم.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تحویل اموال مسروقه به شاکی و کشف موضوع پرونده به دادسرای ناحیه ۱۵ تهران ارسال و با توجه به رضایت شاکیه و عدم قصد جرم توسط مرتکبان حسب دستور مقام قضایی سحر و حیدر آزاد شدند.

 

 

 

تظاهر به بارداری برای سرقت‌های سریالی

زن جوان برای اجرای سناریوی سرقت‌های سریالی خود نقش زن بارداری را بازی می‌کرد .

 چند روز قبل زن جوانی با تلفن همراه مادرش تماس گرفت تا حالش را جویا شود، اما پس از چندین تماس وقتی مادرش جوابگو نشد با محل کارش که یک مرکز خیریه بود تماس گرفت، اما زن میانسال به محل کارش نیز نرفته بود و همین مسأله دخترش را بیشتر نگران کرد و او به خانه مادرش رفت. زن جوان وقتی وارد خانه شد با دیدن وسایل به هم ریخته خانه و مادرش که بیهوش روی زمین افتاده بود موضوع را به اورژانس و پلیس خبر داد.

آشپز سارق
زن میانسال که بلقیس نام داشت وقتی به هوش آمد به مأموران گفت: من مدیر یک انجمن خیریه مردم نهاد هستم. مدتی قبل زن جوانی به‌نام کبری که باردار بود نزد من آمد. او در حالی که گریه می‌کرد گفت که شوهرش به زندان افتاده و او با دو بچه کوچک و در حالی که باردار است تنها مانده و از پس مخارج زندگی‌اش بر نمی‌آید. او از من درخواست کمک کرد. کبری گفت برای تأمین هزینه زندگی‌اش نیاز به کار دارد و حاضر است در خانه‌های مردم کارگری کند. من هم دلم برایش سوخت و او را به‌عنوان آشپز به خانه‌ام بردم. حتی کبری را به سه نفر از دوستانم که آن‌ها هم شاغل هستند معرفی کردم. گاهی اوقات هم برای خودش یا بچه‌هایش لباس و مواد غذایی می‌خریدم. تا اینکه دو روز قبل کبری برای ناهار قورمه سبزی درست کرد و وقتی غذا را خوردم بیهوش شدم. الان هم فهمیدم پول و طلاهایم را سرقت کرده است.

بارداری دروغی
در حالی که تحقیقات برای دستگیری کبری به دستور بازپرس ویژه سرقت ادامه داشت مأموران با سه شکایت سرقت مشابه دیگر مواجه شدند. شاکی‌ها همان دوستان بلقیس بودند که کبری به‌عنوان آشپز و کارگر به آن‌ها معرفی شده بود. زمانی که مأموران عکس کبری را به این سه زن نشان دادند همگی وی را به‌عنوان آشپز خانه‌شان شناسایی کرده و مدعی شدند: او کبری است و مدتی قبل بلقیس یکی از آشنایانمان او را به ما معرفی کرد. در ادامه بررسی‌ها، تیم تحقیق موفق شدند زن جوان را دستگیر کنند. زمانی که کبری دستگیر شد کارآگاهان دریافتند وی اصلاً باردار نیست و همه ادعاهایش در مورد شوهر زندانی و دو بچه کوچکش نیز دروغ بوده است. بدین ترتیب به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت، کبری در اختیار تیم کارآگاهان آگاهی قرار گرفت و تحقیقات از او ادامه دارد.

 

 

 

 

 

دختر شمشیر زن در مشهد چه رازی داشت؟

باند شمشیر زن در مشهد به دام افتادند و یک زن سردسته آن بود.

برق شمشیر و قمه سارقان نه تنها راه را بر شهروندان می‌بست که راه هرگونه مصالحه برای فرو کاستن از حجم خشونت را هم سد می‌کرد. سارقان ۳ نفر بودند و برخی از مال باختگان هم از حضور زنی جوان در گروهشان خبر می‌دادند. البته آن‌ها یک همدست هم داشتند به نام کووید ۱۹ که به خاطر او، خودشان را زیر ماسک‌های دست دوز بزرگ‌تر از معمول و کوچک‌تر از نقاب‌های سارقان مخفی می‌کردند، موضوعی که پلیس را با یک پرونده دشوار و پیچیده روبه رو می‌کرد.
ماجرای این پرونده چندی پیش با شکایت چند شهروند آغاز شد، شهروندانی که با سارقانی خشن روبه رو شده بودند و در پناه یک دیوار یا سایه درختان بلند در اوایل شب، هرآنچه به همراه داشتند را به ضرب شمشیر و دستی که راه تنفسشان را بسته بود، به سارقان داده بودند.

 

البته این تنها یک شگرد خطرناک از سارقان بود و مالک یک واحد صنفی نیز با شکایت از سارقانی که مغازه لباس فروشی اش را شبانه خالی کرده بودند، سرنخ‌های به جا مانده در صحنه جرم را تسلیم پلیس کرد. این سرنخ‌ها مأموران را دوباره به دار و دسته زورگیران شمشیر به دست رساند.

شکایت‌های متعدد از سرقت‌های خشن در مشهد، منجر به ورود تیم عملیات ویژه پلیس مشهد به پرونده شد.

مأموران تیم عملیات ویژه پلیس مشهد، با تمرکز بر روی این پرونده خیلی زود دریافتند که احتمالا تعداد سرقت‌های صورت گرفته از سوی این افراد که به صورت باندی مرتکب سرقت شده اند، بیشتر از میزان شکایت‌ها باشد.
ردزنی نقاطی که سرقت‌ها صورت گرفت بود، پلیس را به سرنخ‌های مهمی رساند که در نهایت منجر به چهره زنی برخی از اعضای این باند شد. مأموران در گام بعدی توانستند این افراد را نیز شناسایی کنند، متهمانی که از اتباع خارجی بودند.

انگار که متهمان متوجه شده بودند تحت تعقیب پلیس هستند، بنابراین خود را مخفی کرده بودند و هیچ اثری از آن‌ها در دست نبود.
تیم رسیدگی کننده به پرونده که احتمال مخفی شدن اعضای این باند را می‌دادند، با گسترش دامنه عملیاتشان توانستند مخفیگاه متهمان را در قسمتی از شهر ردزنی کنند. مأموران با گشت‌های نامحسوس متوجه شدند که سارقان تحت تعقیب به این محل رفت و آمد دارند و پس از اطمینان، موضوع را با مقام قضایی در میان گذاشتند.

دستگیری یک زن و ۲ مرد در مشهد
دریافت مجوز قضایی که اجازه بازرسی از این مکان را به تیم عملیات ویژه پلیس مشهد می‌داد، منجر به آغاز عملیاتی قاطع شد. ورود ناگهانی مأموران با رعایت موازین شرعی، ۲ مرد و یک زن که بعد مشخص شد از اعضای این باند سرقت هستند را غافل گیر کرد.
بررسی‌های بعدی حاکی از آن بود که این اتباع خارجی، دارای سوابق متعدد سرقت، استعمال و فروش مواد مخدر هستند. اما نبود سردسته اصلی باند، مشکلی بزرگ پیش روی مأموران بود و نشان می‌داد هنوز این پرونده به صورت کامل بسته نشده است.
متهمان به مقر انتظامی منتقل شدند و هم زمان با آغاز بازجویی‌های تخصصی، آن‌ها خیلی زود متهم اصلی را لو دادند و این گونه بود که قطعه نهایی این جورچین نیز در تور اطلاعاتی مأموران افتاد. متهم اصلی پرونده نیز در ادامه این عملیات به صورت غافل گیرانه دستگیر و به سرنوشت سایر اعضای گروهش دچار شد.

مأموران در بازجویی از مخفیگاه متهمان موفق به کشف ده‌ها فقره سرقت از سوی این زورگیران خشن شدند. ۲ دستگاه موتورسیکلت، یک دستگاه خودرو سواری سرقتی، تعداد زیادی قطعات و لوازم خودرو، ۳ قبضه شمشیر و قمه که در سرقت‌ها به کار گرفته می‌شد، یک دستگاه ساخت کلید و حدود ۶۰۰ میلیون ریال البسه که از یک واحد صنفی سرقت شده بود، جزو کشفیاتی بود که مأموران از مخفیگاه سارقان به دست آوردند.

فرمانده انتظامی مشهد درباره دیگر جزئیات این پرونده بیان کرد: تاکنون ۱۶ شاکی در این پرونده شناسایی شده اند و تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر اقدام‌های مجرمانه آنان ادامه دارد.

پلیس راز سرقت‌های سریالی و خشن را کشف کرد
به گفته سرهنگ عباس صارمی ساداتی، بحث امنیت شهروندان جزو خطوط قرمز نیروی انتظامی در کلانشهر مشهد است و هیچ گونه ناامنی را تحمل نکرده و با آن به شدت برخورد می‌شود.

منبع : رکنا

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور