پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

حوادث / سرقت‌های سریالی از همسایگان

دفن زن ۶۰ ساله به جای بیمار کرونایی/ وقتی رنگ موی جسد رازی عجیب را فاش و بازپرس دستور نبش قبر صادر کرد!

اشتباه کارکنان سردخانه یکی از بیمارستان‌های پایتخت دردسرساز شد و به دنبال آن بازپرس دستور نبش قبر را صادر کرد.

دفن «صنوبر» به جای یک بیمار کرونایی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، موی مشکی جسد بیمار کرونایی اشتباه بزرگ یک بیمارستان را در پایتخت فاش کرد. صنوبر که به خاطر بیماری زنانگی در بیمارستان جان باخته بود، به عنوان جسد یک بیمار کرونایی به خانواده‌ای دیگر تحویل داده شد. این در حالی بود که جسد بیمار کرونایی نیز به خانواده صنوبر تحویل داده شده بود تا دفن شود. ولی خانواده این زن از رنگ موی جسد متوجه اشتباه بیمارستان شده و فهمیدند که جسد یک بیمار کرونایی را اشتباهی تحویل گرفته‌اند. در حال حاضر دستور نبش قبر صادر شده تا خانواده صنوبر بتوانند جسد را تحویل بگیرند.

خانواده زن شصت ساله‌ای که جسد اشتباهی تحویل گرفته‌اند، چهار روز است که در تهران سرگردان شده‌اند. ساعت ٨ صبح بود که از بیمارستانی در پایتخت با یکی از بستگان صنوبر تماس گرفته و خبر فوت این زن را دادند؛ زن شصت ساله‌ای که ۵٠ روز پیش برای انجام عمل بیماری زنانگی راهی بیمارستان شده بود، اما حالش بد شد و درنهایت نیز به کما رفت تا اینکه روز چهار تیرماه جان خود را از دست داد. از بیمارستان خبر فوت این زن رسید. یکی از بستگان نزدیک این زن به همراه پسرش راهی بیمارستان شد، کار‌های تسویه‌حساب را انجام دادند و با چند ساعت کار و پیگیری درنهایت ساعت ٢ بعدازظهر بود که جسد را از سردخانه بیمارستان تحویل گرفتند. با آمبولانس هم هماهنگ شد. همه چیز آماده بود تا جسد به یکی از شهرستان‌های لرستان جایی که این زن و خانواده‌اش زندگی می‌کردند، منتقل شود. اما جلوی در بیمارستان هنگام انتقال جسد ناگهان موی جسد از ملافه بیرون می‌زند. همین مسأله باعث می‌شود که ماجرای اشتباه بیمارستان فاش شود. پسر و یکی از بستگان این زن وقتی می‌بینند موی جسد مشکی است، متوجه می‌شوند که این جسد صنوبر نیست.

یکی از بستگان نزدیک این خانواده درباره جزئیات این اشتباه به خبرنگار ما می‌گوید: «وقتی جسد را تحویل گرفتیم، در یک لحظه دیدیم که موی مشکی از ملافه بیرون زده، در صورتی که موی زن‌دایی من سفید بود. ملافه را کنار زدیم و فهمیدیم اصلا این جسد زن‌دایی‌ام نیست. بلافاصله سراغ مسئولان بیمارستان رفته و موضوع را به آن‌ها اطلاع دادیم. آن‌ها نیز بعد از پیگیری موضوع عجیبی را مطرح کرده و گفتند که جسد زن‌دایی مرا به خانواده‌ای دیگر تحویل داده‌اند و این جسد نیز اشتباهی به ما تحویل داده شده است؛ یعنی درواقع اجساد جا‌به‌جا شده بود. مسأله عجیب‌تر این بود که جسد یک بیمار کرونایی را به ما تحویل داده بودند. خیلی ترسیدیم؛ چون دقایق زیادی کنار جسد بوده و حتی به او دست زده بودیم.

بلافاصله با آن خانواده‌ای که جسد را اشتباهی تحویل گرفته بودند تماس گرفتیم، اما آن خانواده جسد را دفن کرده بودند. آن‌ها از آنجا که بیمارشان بر اثر کرونا جان باخته بود، بدون اینکه نزدیک جسد شوند و روی آن را ببینند، مراسم کفن و دفن را در اسلامشهر انجام داده بودند. برای همین آن‌ها متوجه این اشتباه نشده بودند. آن خانواده بعد از دفن جسد، مراسم خیلی مختصری گرفته بودند و وقتی ما تماس گرفتیم خیلی شوکه شدند.»

جسد اشتباهی دوباره به سردخانه برگشت، اما این اشتباه حالا چهار روز است که خانواده صنوبر را در تهران سرگردان کرده است. فرزندان و شوهرش به تهران آمده‌اند. این پرونده در دادسرای جنایی پایتخت مطرح شد و بعد از پیگیری‌ها از آنجا که جسد صنوبر در اسلامشهر دفن شده بود، پرونده به دادسرای اسلامشهر منتقل شد. قاضی دادسرای اسلامشهر نیز پس از پیگیری‌ها و بررسی پرونده، دستور نبش قبر را صادر کرد. «چهار روز است که از صبح تا شب در دادسرا سرگردانیم تا بتوانیم مجوز بگیریم. بستگان‌مان از شهرستان به تهران آمده‌اند و از آنجا که همه فامیل‌مان در لرستان زندگی می‌کنند، اینجا در خانه کوچک یکی از بستگان می‌مانیم. مراسم سوگواری هم در همین جا برگزار شد. همه چیز به هم ریخت. کلی هزینه کردیم، اما کسی پاسخگو نیست. الان چه کسی پاسخگوی این همه خسارت و سرگردانی ما است.

زن‌دایی من بیماری زنانگی داشت و برای انجام عمل از شهرستان به تهران آمده بود. ۵٠ روز در بیمارستان بستری بود. بعد از چند روز به کما رفت، اما بیماری کرونا نداشت؛ ولی مسئولان بیمارستان جسد یک بیمار کرونایی را تحویل ما دادند. حالا هم باید منتظر نظر پزشکی قانونی باشیم تا با دستور آن‌ها به سراغ جسد زن‌دایی‌ام برویم و نبش قبر کنیم تا بتوانیم او را در زادگاهش دفن کنیم. این اشتباه تمام خانواده و فامیل را تحت تأثیر قرار داده و همه واقعا اذیت شده‌ایم. از طرفی هم می‌ترسیم که به بیماری کرونا مبتلا شویم. با این حال هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و منتظر نبش قبر هستیم. حتی وقت نکرده‌ایم که کار‌های شکایت از بیمارستان را انجام دهیم.»

سرقت‌های سریالی از همسایگان

سرقت‌های سریالی از همسایگان

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که از همسایگان خود بیش از ۱۰ میلیارد ریال سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری درباره دستگیری این سارق اظهار کرد: 29 شهریورماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری گلبرگ تشکیل شد که پس از آن به دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شد.

وی در خصوص اظهارات شاکی پرونده گفت: شاکی در تحقیقات اولیه درباره جزییات این سرقت گفت که ساعت ۲۱:۰۰ بیست و هشتم شهریور ماه به همراه خانواده خود از منزل خارج شده و حدود ساعت ۰۱:۰۰ بامداد به منزل بازگشته است.

وی در بدو ورود به منزل متوجه شده که درب منزلشان از قسمت لولا باز شده است. شاکی به سرعت وارد منزل شده و مشاهده کرده که وسایل داخل اتاق‌ها بهم ریخته شده و طلا ها و جواهرات همسرش که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ارزش داشته به سرقت رفته است.

سرهنگ نثاری افزود: هنگام رسیدگی و انجام تحقیقات به پرونده مذکور پرونده دیگری با موضوع سرقت منزل به این پایگاه ارجاع شد و مشخص شد که سرقت جدید از منزل طبقه بالای پرونده قبلی انجام شده است. طی سرقت جدید نیز مقداری طلا و وجه نقد که مجموعاً ۱۲۰ میلیون ریال ارزش داشت سرقت شده بود.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: باتوجه به اهمیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و به محل سرقت اعزام شدند. کارآگاهان در بررسی اولیه متوجه شدند سرقت داخلی بوده و از سوی آشنایان یا یکی از اهالی ساختمان صورت گرفته است و سارق یا سارقان با صحنه سازی قصد منحرف کردن تحقیقات را دارند.

کارآگاه نثاری گفت: در تکمیل تحقیقات کارآگاهان مشخص شد چند ماه قبل نیز از منزل یکی دیگر از همسایگان که خانم مسنی است سرقت شده، در آن زمان مال باخته برای بررسی کولر به پشت بام رفته بوده و درب منزلش نیمه باز بوده است. ظاهراً سارق از این فرصت استفاده کرده و در نبود صاحبخانه وارد منزل شده است. سارق در آن زمان، مقداری طلا و وجه نقد به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال سرقت کرده است.

وی گفت: در فرایند رسیدگی به این پرونده یکی از همسایگان به کارآگاهان گفت که خودروی کیا اسپورتیج وی نیز چند ماه قبل از جلوی ساختمان سرقت شده که پس از چند هفته لاشه خودرو به صورت رها شده در محدوده شورآباد بعد از باز شدن اکثر قطعات آن کشف شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: مالک خودروی کیا اشاره کرد، بعد از کشف لاشه خودرو یکی از همسایگان به نام سعید از او خواست خودرو را با همان وضعیت به او بفروشد و ادعا کرده تخصص پسرعمویش سرپا کردن این نوع خودرو است؛ بعد توافق لاشه خودرو را به مبلغی بالاتر از قیمت بازار از او خریده و بعد از یک هفته گفته که کار خودرو تمام شده و آن را فروخته است.

سرهنگ نثاری اظهار کرد: ماموران با انجام هماهنگی‌های قضائی سعید را به عنوان اولین متهم پرونده دستگیر کردند و او پس از انتقال به پلیسی آگاهی به جرائم ارتکابی اعتراف کرد. متهم اظهار کرد که طی اولین سرقت خود از همسایگان با نقشه قبلی کلید خودروی شاکی را کپی و سپس در موقعیت مناسبی خودرو را از مقابل ساختمان سرقت کرده و به سوله ای که از قبل اجاره کرده بوده انتقال داده است. او پس از سرقت خودرو قطعات آن را باز و لاشه خودرو را در حوالی شورآباد رها کرده است. بعد از مدتی خودرو را از شاکی خریده و در حال حاضر آن را در پارکینگی در حوالی تهرانپارس مخفی کرده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان با اشاره به اینکه خودرو و تعدادی از اموال سرقتی از مخفیگاه متهم کشف و به مال باختگان تحویل داده شده، گفت: متهم با صدور قرار از سوی دادیار دادسرای ناحیه ۱۵ روانه زندان شد.

 

 

 

قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: نماینده حقوقی شرکت مخابرات به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، افراد ناشناسی به وسیله خطوطی اقدام به سوء استفاده از پهنای باند بین الملل و برقراری غیر قانونی ارتباط تلفنی خارج به داخل کرده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شاکی اظهار داشت علاوه بر خسارت‌های امنیتی حدود ۲۰ میلیارد ریال به شرکت ارتباطات زیرساخت نیز خسارت وارد کرده است، افزود: تیمی از افسران این پلیس با بررسی مستندات و شواهد و حساسیت موضوع پرونده را در دستور کار قرار دادند و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده و روش‌های فنی و پلیسی موفق به شناسایی خطوط و شناسایی متهم به نام (م، ف) شدند.

وی گفت: متهم با استفاده از روش‌های مختلف مثل تغییر کابل کشی‌های مخابراتی سعی در پنهان کردن این عمل مجرمانه داشت که در نهایت شیوه مجرمانه وی شناسایی شد.

سرهنگ گودرزی عنوان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم با استفاده از شیوه انتقال تماس‌های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور با ۲۸ خط فعال مکالمات تلفنی را قاچاق و از پهنای باند بین الملل سوء استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی و تحقیقات میدانی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات مخابراتی و رایانه‌ای به پلیس فتا انتقال یافت. وی در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود، اما پس از مواجه شدن با ادله و مستندات لب به اعتراف گشود.

سرهنگ گودرزی توضیح داد: همان طور که می‌دانید مکالمات بین‌الملل باید از طریق مراکز ارتباط بین‌الملل کشور مبدأ و مقصد برقرار شود و برقراری این ارتباطات از مبادی غیرقانونی و غیررسمی، ترمینیشن (از خارج به داخل) غیرمجاز و یا همان قاچاق مکالمات تلفنی نامیده می‌شود.

وی گفت: افرادی که اقدام به قاچاق مکالمات تلفنی می‌کنند با سوء‌استفاده از یارانه‌هایی که دولت به مکالمات تلفنی شهروندان اختصاص می‌دهد اقدام به ترانزیت (برقراری) ارتباطات سایر کشور‌ها “از طریق ایران” و یا “به داخل ایران” می‌کنند. بنابراین به جای اینکه ارتباطات دیگر کشور‌ها به طور مستقیم به مقصد ارسال شود به ایران ارسال و از طریق مراکز بین‌الملل ما به کشور مقصد ارسال می‌شود، بدین ترتیب از این یارانه به نفع دیگر کشور‌ها استفاده می‌کنند که این امر خسارت غیرقابل جبرانی را به اقتصاد کشورمان وارد می‌کند.

سرهنگ گودرزی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که متوجه تغییرات محسوسی در مبلغ مندرج در قبض تلفن خود شدند، مراتب را سریعا به شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام تا پس از بررسی و تأیید، در صورت لزوم برای بررسی بیشتر به پلیس فتا ارسال شود.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور