پیام شهروند

باسلام استاندار محترم لطفا به داد ما کارگران شهرداری اسدیه برسید آخرین حقوقی که کامل گرفتیم برج12بوده است بخدا الان پول یه دونه نون نداریم جلوی زن و بچه خجالت زده هستیم

با سلام و احترام
در خصوص سرمقاله مورخ چهاردهم مرداد ماه که توسط آقای راعی فرد در مورد FATF نوشته شده بود، خطاب به نویسنده عرض می کنم، برادر محترم یعنی رهبری مقتدر، فهیم و دلسوز و این همه متخصصین، کارشناسان، دلسوزان کشور و اعضای مجمع تشخیص مصلحت که عمری سابقه مدیریت کلان در کشور دارند به اندازه جنابعالی نمی فهمند؟

باسلام میخواستم از تلاش هیات امنای مزار شاه سلیمان علی ع به ویژه جناب اقای خزایی و دستندرکاران تشکر نمایم اجرتان باحضرت زهرا س

سلام فرمانداروشهردارمحترم اسدیه آیا تاکنون در خیابان های شهراسدیه ترددداشته اید وضعیت اسفالت شهرباوجودکارخانه اسفالت شهرداری واقعااسفناک می باشد مردم که عادت دارندفکری برای خودتان بکنید که حقوق تان حلال باشد

با سلام خدمت پرسنل خدوم وایثارگر بیمارستان شهید رحیمی بیرجندپرسنل اتاق عمل، رادیولوژی و کادر درمان که در انجام عمل جراحی اینجانب نهایت همکاری را داشتند و از برخورد انسان دوستانه آنها کمال تشکر وقدردانی را دارم موفق وموید باشید

از بنیاد مسکن تقاضا داریم نسبت به بهسازی و ایجاد خیابان اصلی و جداول شهرک ولی عصر شوکت اباد اقدام نمایند

با سلام چرا استاندار و مسئولین شرکت برق و آب و گاز و شهرداری به فکر ساکنین اراضی موسوی نیستند

با سلام!شهردار محترم باتوجه به بازدید وقول مساعد در خصوص احداث چهارراه ،زیر گذر ویامیدان در معصومیه پایین در سال 99 همچنان در پیچ وخم یک کوچه ایم!!!

سگ های ولگرد در مهرشهر شبها تاصبح باعث بهم زدن خواب وآسایش ما هستند آیا کسی مسئول بررسی این مورد هست؟بچه های ما شبا با ترس از خواب می پرند

باسلام وقت بخیر معاون محترم استانداری با توجه به شیوع کرونا درخصوص تغییر ساعات کار ادارات برای خانمهای دارای کودک زیر شش سال یک تبصره داشته باشید من صبح زود فرزند کوچکم چطور بیدار کنم و کجا ببرم

سلام چرانیروهای سدمعبر به وظیفه خود عمل نمیکنند برای یک موضوع صدبارزنگ زدیم تامحل میان وبرمیگردند اینهابرای همین کارحقوق میگیرندلطفا مسولین رسیدگی کنند

سلام
شهردار محترم کوچه عمار مهر شهر با توجه به ساخت 100%ساکنین نه جدول و نه آسفالت داره.
لطفا به جای روکش خیابون های بالاشهر یکم هم به فکر مهر شهر باشید
کاش مهر شهر حداقل یه دهیاری جداگانه داشت

با سلام . با توجه به اینکه 15تا 21تیرماه هفته عفاف و حجاب است و 26دستگاه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص وظیفه دارند. متاسفانه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری اقدامات در نظارت بر دستگاه های دولتی و فعال سازی نهادهای مردمی و گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بسیار ضعیف است.

باسلام.خواهشمنداست درصورت امکان نسبت به خط کشی خیابان قدس غربی جهت جلوگیری ازهرگونه حوادث ناگوار اقدام فرمائید.درضمن اسفالت خیابان مربوطه بدلیل عمرطولانی فاقدکیفیت می باشد.تشکر

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

حوادث / در خواست دیه نوعروس از بیت‌المال

در خواست دیه نوعروس از بیت‌المال

رسیدگی به پرونده مرگ عجیب زوج جوان تهرانی که اجساد آنها داخل خودرویشان مقابل پارک پرندگان پیدا شده بود با شکایت خانواده عروس مبنی بر دریافت دیه و مهریه دخترشان از خانواده داماد به شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران رسید.

به ‌گزارش ایران، حدود دو سال قبل اجساد یک زوج جوان در حالی که هر دو با گلوله کلت کمری به قتل رسیده بودند داخل خودروی زانتیای سفید رنگی کنار یکی از بوستان‌های تهران پیدا شد. پلیس در بررسی‌های اولیه صاحب خودرو را که فردی به‌نام نیما بود مورد شناسایی قرار داد. نیما در تماس مأموران عنوان کرد که خودرو متعلق به اوست و آن را چند ساعتی به برادرش نریمان قرض داده تا با همسرش به جایی بروند.

پس‌از آن نیما در محل کشف خودرو حضور یافت و با دیدن اجساد خونین برادر و زن برادرش آنها را شناسایی کرد. مأموران هم با دستور قضایی در خودرو را باز کردند و مشخص شد که هر دو سرنشین خودرو ساعاتی است که فوت کرده‌اند.

اظهارات برادر قاتل

نیما که شوکه شده بود به مأموران گفت: برادرم تا چند وقت پیش وضع مالی خوبی داشت ولی به خاطر یک شکست مالی همه دارایی‌اش را از دست داد و ورشکسته شد. به همین دلیل هم با همسرش اختلاف پیدا کرده بود البته نریمان در این چند ماه اخیر همیشه می‌گفت دلیل اصلی اختلافش با میترا دخالت‌های مادرزنش است. او چند ساعت پیش از این حادثه با من تماس گرفت و خواست تا خودروام را در اختیارش بگذارم که با میترا به پارک بروند اما نمی‌دانستم که قرار است چند ساعت بعد خبر فوت آنها را بشنوم.

در ادامه تحقیقات مأموران با بررسی صحنه قتل دریافتند که کلت کوچکی در دستان نریمان است که همین موضوع توجه تیم جنایی را به خودش جلب کرد و در بررسی‌های بعدی احتمال قتل میترا به دست نریمان و سپس خودکشی مرد جوان قوت گرفت.

پیدا شدن دست نوشته‌ای در محل قتل

بررسی‌ها ادامه پیدا کرد تا اینکه کارشناسان تأیید کردند که گلوله‌های شلیک شده متعلق به کلتی است که در دست نریمان بوده است.

جست‌و‌جوهای مأموران ادامه داشت تا اینکه با دست نوشته‌ای در داخل خودرو مواجه شدند که گواهی می‌داد مرد جوان در پی انتقام‌گیری از مادرزنش ابتدا همسرش را به قتل رسانده و سپس خودش را کشته است. او در این یادداشت نوشته بود که به علت اختلاف خانوادگی به زندگی خودم و میترا پایان دادم. نتیجه کالبدشکافی، نحوه قرار گرفتن اجساد میترا و نریمان در داخل خودرو، فاصله شلیک شدن و گوگرد موجود روی دستان مرد جوان این موضوع را اثبات کرد که به طور قطع نریمان در ابتدا همسرش را به قتل رسانده و لحظاتی بعد هم به زندگی خودش پایان داده است.

بازجویی از مادر مقتول

مادر میترا در تحقیقات به مأموران گفت: میترا دانشجو بود که با نریمان آشنا شد. وقتی به خواستگاری دخترم آمدند مدعی بودند که او ثروت و دارایی زیادی دارد و میترا را خوشبخت خواهند کرد حتی پدرش به ما گفت که چند شرکت مسافربری دارد و به‌لحاظ مالی آنها تأمین هستند ما هم چون رضایت دخترمان را دیدیم موافقت کردیم و آنها با هم عقد کردند. اما مدتی از عقدشان نگذشته بود که دامادم همه دارایی‌اش را از دست داد و دخترم در شرایط بدی قرار گرفت.

همین موضوع باعث اختلاف آنها شد. دخترم بر این باور بود که نریمان در مورد ورشکستگی‌اش دروغ می‌گوید و همین مسأله باعث تشدید درگیری میان آنها شده بود. بعد از مدتی میترا درخواست طلاق داد و تصمیم گرفت تا از نریمان جدا شود که در این میان دامادم فکر می‌کرد من باعث این تصمیم هستم و هربار من را تهدید می‌کرد کاری خواهد کرد که من را پشیمان کند.

در صورتی که من هیچ دخالتی در زندگی آنها نکردم و خواست من خواست دخترم بود. روز حادثه میترا به من گفت که نریمان از او خواسته که با هم بیرون بروند و دخترم فکر می‌کرد که می‌تواند با صحبت کردن رضایت او را برای طلاق جلب کند اما دخترم را بی‌رحمانه به قتل رساند.

تقاضای اولیای دم

صبح دیروز این پرونده در شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و پدر و مادر زن جوان با ارائه دادخواستی از دادگاه خواهان دریافت دیه دخترشان از صندوق بیت‌المال شده و گفتند: هر چند که ما فکر می‌کنیم دارایی‌های دامادمان به‌نام پدرش شده است اما با این حال اگر خانواده دامادمان اصرار دارند که او مال و اموالی ندارد ما از دادگاه می‌خواهیم تا دیه دخترمان را از صندوق بیت‌المال پرداخت کنند.

پس از اظهارات اولیای دم قضات شعبه 12 تصمیم گرفتند تا اموال احتمالی نریمان بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد تا درصورتی که اموالی از او شناسایی شد برای پرداخت دیه و مهریه زن جوان به اولیای دم توقیف شود.

 

 

 

قتل کودک ۵ ساله توسط نامادری

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری نامادری جوانی خبر داد که “ژیار” کودک ۵ ساله همسر خود را در شهرستان جوانرود قربانی حسادت و کینه توزی خود کرد.

                          قتل کودک ۵ ساله توسط نامادری                    به گزارش تابناک، سرهنگ حمدرضا آمویی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از گزارش قتل یک پسر بچه حدود ۵ ساله به پلیس آگاهی جوانرود، رسیدگی ویژه به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کاراگاهان در تحقیقات گسترده و تخصصی خود پس از بازجویی از نزدیکان کودک، به اظهارات نامادری وی مشکوک و بررسی های خود را روی وی متمرکز کرده تا اینکه زن جوان خیلی زود به قتل پسر همسر خود اعتراف می کند.

سرهنگ آمویی تصریح کرد: نامادری قاتل در اعترافات خود عنوان کرده که حدود یکسال پیش با پدر ژیار ازدواج و این کودک تا چندی پیش نزد پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می کرده و به تازگی نزد آنها آمده بود.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه افزود: آنچه که زن قاتل عنوان کرده، وی حضور کودک معصوم را مانعی برای تداوم محبت های همسرش دیده و از همین رو تصمیم می گیرد ژیار ۵ ساله را از سر راه بردارد.

وی گفت: نامادری قاتل در فرصتی مناسب پسر همسرش را به باغی می کشاند و ابتدا با گذاشتن دست مقابل دهانش وی را بیحال کرده و سپس با چاقو مچ دستان کودک بی گناه را زخمی می کند.

سرهنگ آمویی ادامه داد: پس از آنکه این زن جنایتکار پیکر نیمه جان کودک را برای ساعتی در باغ رها می کند دوباره به محل جنایت بازگشته و متوجه جان باختن او می شود، سپس برای صحنه سازی وی را به یک بلندی برده و او را به پایین پرتاب می کند تا مرگ ژیار ۵ ساله را یک حادثه جلوه دهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با ابراز تاسف عمیق از وقوع این جنایت دلخراش، گفت: ژیار ۵ ساله در حالی قربانی حسادت و کینه توزی نامادری خود شد که با کمی تدبیر و درایت می شد از وقوع آن جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه قاتل ۳۱ ساله طبق اظهارات خود مجبور به جدایی از همسر اول خود شده است، یادآوری کرد: مادر ژیار ۵ ساله نیز زمانی که وی تنها یک سال و نیم داشته خودکشی می کند و تا روزهای پایانی عمر کوتاه خود نزد پدربزرگ و مادرش زندگی می کرده است.

سرهنگ آمویی در پایان از آمادگی مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و مراکز مشاوره کلانتری ها برای ارائه مشاوره های لازم در تمامی زمینه ها به صورت رایگان به شهروندان خبر داد و گفت: دریافت مشاوره های تخصصی زمانی که انسان به بن بست می رسد می تواند از بروز بسیاری اختلافات و اتفاقات ناگوار پیشگیری کند.

 

 

 

احتمال وقوع طوفان و گرد وخاک در نوار شرقی کشور

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

احتمال وقوع طوفان و گرد وخاک در نوار شرقی شکورکبری رفیعی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۳ روز آینده در استان‌های غربی از جمله آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان و همچنین ارتفاعات البرز در شمال استان‌های تهران، قزوین و البرز و جنوب استان‌های اصفهان و سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، شمال و شرق فارس و هرمزگان و جنوب کرمان رگبار، رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: همین شرایط جوی برای در روز‌های شنبه و یکشنبه برای مناطق شمال غرب کشور، غرب دریا و سواحل خزر، ارتفاعات البزر و استان کرمان و همچنین شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می‌شود.

رفیعی افزود: شرق دریای عمان طی ۳ روز آینده مواج و متلاطم است و به لحاظ شرایط دمایی از امروز تا فردا در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما بین ۳ تا ۴ درجه سانتی گراد رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره با اینکه از جمعه تا اویل هفته آینده کاهش نسبی دما بین ۳ تا ۶ درجه پیش بینی می‌شود، بیان کرد: از امروز تا پنجشنبه در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه گرد و خاک اتفاق می‌افتد و از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده سرعت وزش باد در این مناطق افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه برای شمال استان سیستان و بلوچستان طوفان و گردو خاک پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: آسمان تهران امروز صاف است و در بعد از ظهر وزش باد رخ می‌دهد.

رفیعی عنوان کرد: در ارتفاعات استان تهران احتمال دارد در ساعت‌های بعد از ظهر افزایش ابر، بارش‌های پراکنده و افزایش ابر اتفاق بیفتد و حداکثر دما در پایتخت امروز ۳۶ درجه سانتی گراد است که نسبت به دیروز ۲ درجه افزایش داشته است و حداقل دما در تهران امروز به ۲۵ درجه می‌رسد.

 

 

 

 

یک متهم امنیتی سابقه‌دار که به دلیل نگرانی از ابتلا به کرونا مورد رأفت اسلامی قرار گرفته و از زندان آزاد شده بود، پیش از اقدام تروریستی دستگیر شد.

کد خبر:۹۸۹۲۳۰
تاریخ انتشار:۱۸ تیر ۱۳۹۹ – ۱۳:۰۰08 July 2020

بازداشت دوباره سهیلا پیش از اقدام تروریستی

به گزارش «تابناک» به نقل از «فارس»، در اوایل خرداد ماه امسال بود که مجموعه اطلاعاتی کشور از وقوع یک سری اقدامات خرابکارانه از سوی یکی از متهمان قدیمی در کشور با خبر شد.

بررسی ها حکایت از آن داشت که زن جوانی به نام «سهیلا-ح.ب» اقدامات ضد انقلابی و ضد امنیتی خود را از سر گرفته و ضمن ارتباط‌گیری با عناصر معاند و خرابکار خارج نشین، ماموریت جدیدی مبنی بر انفجار محل سکونت امام جمعه شهرستانی که ساکن آن دارد.

این فرد با هوشیاری نیروهای امنیتی در خرداد ماه سال جاری مجددا بازداشت شد که پس از انتقال به بازداشتگاه اقدام به انتشار فایل‌های صوتی مبنی بر مظلوم‌نمایی و بیگناه نشان دادن خود کرد.

بررسی ها حکایت از آن داشت که متهم در راستای مظلوم نمایی کذب، در تماس تلفنی با یکی از اعضای خانواده خود، میزان اثرگذاری نوع لحن فایل‌های صوتی منتشر شده‌اش را بررسی می‌کند و می‌گوید «صدای من پشت تلفن غم انگیز و مضطرب به نظر می‌رسد؟ مخاطب را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ »

وی همچنین با انتشار فایل‌های صوتی و نامه‌نگاری به بیرون از زندان سعی داشت ضمن جریحه دار کردن احساسات مردم و خوراک برای رسانه‌های بیگانه ضدانقلاب، ضمن تحت فشار قراردادن دستگاه امنیتی و قضایی آن‌ها را مجبور به آزادی خود کند.

یکی از افراد مطلع در خصوص پرونده این متهم گفت: وی در سال ۹۷ در حین شعارنویسی و فعالیت های ضد امنیتی در شیراز توسط نیروی انتظامی بازداشت و بعد از گذشت ۶ ماه دوران محکومیت، آزاد شد، ولی متاسفانه در خرداد ماه سال ۹۸ با همدستی دوستان خود در حین شعارنویسی و پخش تراکت علیه نظام و پرچم شیر و خورشید مجددا بازداشت شد و یک قبضه سلاح کمری به همراه ۱۸ عدد فشنگ از وی کشف شد.

گفتنی است، این فرد در بازجویی‌ها صراحتا بیان کرده‌است که با تهیه سلاح به دنبال ترور و کشتن افراد بسیجی و نیروهای وابسته به نظام بوده‌است و به همراه دو تن از دوستان سابقه دار خود ، قصد تعرض و تسخیر پایگاه بسیج به منظور دستیابی به سلاح های سازمانی بسیج را داشته اند، که بازداشت و به ۱۲ سال حبس محکوم شد.

 

 

 

 

 

 

 

پدر و پسر در خودرو سوختند

 

مرد جوان که همسرش در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخته بود در اقدامی هولناک خود و فرزندش را داخل خودرو به آتش کشید.

به گزارش ایسنا، سرهنگ حمیدرضا فیضی، فرمانده انتظامی رودبار در تشریح این خبر گفت: صبح دوشنبه مأموران پلیس از آتش گرفتن یک خودروی پراید در زیر پل رستم آباد – رودبار با خبر شدند.

با اعلام این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر یک فقره حادثه منجر به فوت بر اثر آتش‌سوزی خودرو، بلافاصله مأموران انتظامی کلانتری 16 رستم آباد و تیم‌های امدادی برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند و دریافتند اجساد مردی 35 ساله به همراه پسر 7 ساله‌اش داخل خودرو است.

پس از تحقیقات تیم کارشناسی برای پلیس موضوع خودسوزی محرز و در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که همسر این مرد 35 ساله یکشنبه شب براثر بیماری در یکی از بیمارستان‌های تهران فوت کرده بود.

بدین ترتیب تلاش برای روشن شدن سایر ابعاد این حادثه در دست بررسی است.

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور