پیام شهروند

باسلام.خواهشمنداست درصورت امکان نسبت به خط کشی خیابان قدس غربی جهت جلوگیری ازهرگونه حوادث ناگوارشهرداری محترم اقدام فرمائید.درضمن اسفالت خیابان مربوطه بدلیل عمرطولانی فاقدکیفیت می باشد.تشکر

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

حوادث / دردسرهای جا به جا شدن  جسد کرونایی 

تعرض دو پسر جوان به دختر ۱۶ ساله در مهمانی

جمعه گذشته زن جوانی به‌همراه دختر ۱۶ ساله‌اش به پلیس مراجعه کرد و راز جنایت سیاهی را برملا کرد.

به گزارش ایران، دختر نوجوان در تحقیقات گفت: دو سال قبل در مسیر باشگاه ورزشی با دختری به‌ نام سحر آشنا و دوست شدم. شامگاه پنجشنبه او مرا به یک میهمانی در خانه دوستش دعوت کرد. آن شب مادرم مرا به محل میهمانی رساند اما چون می‌دانستم که به غیر از سحر دوستانش هم داخل خانه هستند و نمی‌خواستم مادرم از این ماجرا با خبر شود به مادرم گفتم میهمانی دخترانه است. بعد از رفتن مادرم وارد خانه شدم به غیر از سحر، دو پسر جوان هم داخل خانه بودند.

او ادامه داد: آنها به من نوشیدنی تعارف کردند و من هم آن را خوردم، اما دقایقی بعد حالم بد شد و سحر هم آنجا را ترک کرد. من بی‌هوش شدم و بعد از اینکه به هوش آمدم متوجه شدم آن دو پسر به من تعرض کرده‌اند. ابتدا به مادرم زنگ زدم و گفتم حالم بد است. آن شب حرفی از آن ماجرای تلخ نزدم اما فردای آن روز موضوع را برای مادرم تعریف کردم.

با شکایت این دختر، بازپرس جنایی دستور بازداشت دو پسر جوان و سحر را صادر کرد.‌

دردسرهای جا به جا شدن  جسد کرونایی

اشتباه مسئولان یک بیمارستان هنگام تحویل جسد یک زن میانسال به خانواده‌اش و جا به جا شدن آن با جسد یک بیمار کرونایی دردسرهایی را برای دو خانواده به‌وجود آورد.

به‌گزارش ایران، ساعت 6:10 چهارشنبه 4 تیر زن جوانی به کلانتری 109 بهارستان رفت و از بیمارستانی در پایتخت شکایت کرد.

زن جوان گفت: امروز که برای دفن جسد مادرم به بهشت زهرا رفتیم ناگهان متوجه شدیم جسدی که بیمارستان به ما تحویل داده است متعلق به یک مرد است. مادرم بیماری قلبی داشت و چند روز قبل حالش بد شد. مجبور شدیم او را به بیمارستان ببریم و آنجا هم به خاطر وخامت حال مادرم او را بستری کردند، اما حالش بدتر شد و در نهایت جان باخت. دکتر گفت که مادرم به خاطر ایست قلبی فوت کرده است.

او ادامه داد: صبح امروز جسد را از بیمارستان تحویل گرفتیم و برای خاکسپاری به بهشت زهرا بردیم، اما وقتی جسد وارد غسالخانه شد، با دیدن جسد متوجه شدیم متعلق به مادرمان نیست و بیمارستان اشتباه کرده و جسد زن دیگری را به اشتباه به جای جسد مادرم به ما تحویل داده است.

اجساد اشتباهی

با شکایت زن جوان، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. با اعلام این خبر به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات آغاز شد. تیم تحقیق بلافاصله راهی بیمارستان شده و در بررسی‌های خود دریافتند روزی که زن میانسال بر اثر ایست قلبی فوت کرده، زن میانسالی نیز به خاطر ابتلا به کرونا فوت کرده است.کادر سردخانه بیمارستان نیز به اشتباه جسد زن میانسال را به جای جنازه کرونایی به خانواده تحویل داده بودند. بدین ترتیب تیم تحقیق به سراغ خانواده زن میانسال رفتند.

دفن کرونایی

خانواده این زن در تحقیقات گفتند: زمانی که جسد را تحویل گرفتیم برای دفن به اسلامشهر برده و در آنجا جنازه را دفن کردیم. از آنجایی که در دفن کرونا اجازه دیدن چهره متوفی را نمی‌دهند و مراسمی هم برای این افراد برگزار نمی‌شود، ما اصلاً متوجه ماجرا نشدیم. جنازه را هم طبق دفن اجساد کرونایی در آرامستانی در اسلامشهر دفن کردیم. ما اصلاً متوجه تعویض جسد نشده بودیم و تصور نمی‌کردیم که جنازه زن دیگری را دفن می‌کنیم.

باتوجه به اینکه جنازه زن میانسال در اسلامشهر دفن شده بود، بازپرس مصطفی واحدی از شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت پرونده را برای رسیدگی به دادسرای اسلامشهر ارسال کرد. رسیدگی به پرونده نیز در دادسرای اسلامشهر پیگیری خواهد شد.

 

 

 

 

فرجام‌ فرار ‌زن‌ خائن‌ به‌ پاکستان

زن قاتل که همسر خود را شش ماه پیش کشته و فراری شده بود بالاخره پس از ماه ها فرار در سیرجان به دام افتاد.

به گزارش رکنا، زنی که پس از قتل شوهر خود در شهرستان “سیرجان” استان کرمان، به مدت شش ماه فراری بود در کنارک دستگیر شد.

سرهنگ “ابراهیم ملاشاهی” رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان گفت: دی ماه سال قبل زنی ۲۴ ساله در شهرستان سیرجان استان کرمان همسر ۳۵ ساله خود را به دلیل اختلافات خانوادگی مسموم می کند و به قتل می‌رساند.

او افزود: این زن، پس از قتل همسر خود با همکاری مردی ۳۲ ساله جسد همسرش را در بیابان‌های حومه شهر سیرجان می اندازد و با کمک این فرد از طریق مرز‌های شرقی به کشور پاکستان متواری می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متهم پس از مدتی اقامت در کشور پاکستان مجدد با مشخصاتی جعلی از طریق مرز‌های آبی به کشور وارد و در شهرستان کنارک مخفی می‌شود.

سرهنگ ملاشاهی گفت: در نهایت چند روز قبل با دریافت گزارشی از پلیس آگاهی استان کرمان مبنی بر اختفای این زن قاتل در شهرستان کنارک، موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: ماموران دایره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی کنارک با یک سری تحقیقات گسترده میدانی محل اختفای متهم را در یکی از روستا‌های شهرستان شناسایی و پس از هماهنگی قضایی او را پس از ۶ ماه فرار دستگیر کردند.

 

 

 

محاکمه عاملان ربودن مرد بیلیاردباز

کارمند اخراجی یکی از نهادها که با همدستی دوستانش مرد ثروتمندی را ربوده و از وی 6 هزار دلار سرقت کرده بودند صبح دیروز در شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

به ‌گزارش ایران، شاکی که مردی میانسال و از بیلیاردبازهای حرفه‌ای است در تشریح ماجرای ربوده شدن خود به قضات شعبه یازدهم گفت: این ماجرا حدود یک سال قبل اتفاق افتاد و یک هفته قبل از ربوده شدنم من به همراه سه نفر از دوستانم و چند نفر از هم باشگاهی هایم برای برگزاری مسابقات کشوری بیلیارد به بندر انزلی رفته بودیم و با دوستانم یک ویلا اجاره کردیم.

بعد از بازگشت از سفر یک روز که به باشگاه رفته بودم هنگام بیرون آمدن می‌خواستم سوار خودروام شوم که ناگهان دو مرد ناشناس سوار خودروام شدند. آنها خودشان را مأمور معرفی کرده و به من گفتند که به جرم اخلال در نظام بانکی کشور و قاچاق ارز باید بازداشت شوی. بعد هم مرا به داخل خودروی خودشان بردند و شروع به بازجویی کردند.

در حالی که بشدت تعجب کرده بودم به آنها گفتم من هیچ حساب مهمی در بانک ندارم و شغل من هیچ ارتباطی با بازار ارز و قاچاق ندارد مرا اشتباه گرفته اید. اما یکی از آن مردها به من گفت ما مدت‌هاست تو را زیر نظر داریم و می‌دانیم خودروی گران قیمت‌ات را فروختی و می‌خواهی پسرت را به آلمان بفرستی و می‌دانیم همسرت در کدام باشگاه ورزشی کار می‌کند. وقتی این مرد اطلاعات زندگی خصوصی‌ام را بازگو کرد به اینکه مأمور باشند شک کردم.

بعد هم مرا مجبور کردند دلارها را به آنها بدهم به همین خاطر با پسرم تماس گرفتم و از او خواستم دلارها را برایم بیاورد. بعد هم آنها مرا رها کردند. وقتی مدتی از این موضوع گذشت یادم آمد وقتی که در ویلای انزلی بودیم مرد جوانی در اتاق کنار من نشسته بود که تمام مکالمات تلفنی من را با پسر و همسرم درباره فروش خودرو و سفر به آلمان و حتی مربیگری همسرم در باشگاه شنا شنیده بود و از آنجا که اطلاعاتشان از زندگی خصوصی من هم در همین حد بود احتمال دادم این آدم ربایی و سرقت کار او باشد.

بدین ترتیب با شکایت به پلیس هر 5 متهم دستگیر شدند. اما سه نفر از متهمان در بازجویی‌ها مدعی شدند که از این ماجرا خبر نداشته‌اند و بهرام – متهم اصلی- که کارمند اخراجی یکی از نهادها بوده آنها را فریب داده و مجبور به این کار کرده است.

پس از این ماجرا شاکی پرونده درمورد این سه متهم رضایت داد اما خواهان مجازات طراح اصلی آدم ربایی و همدستش بهرام شد که نقشه را اجرا کرده بود.

بدین ترتیب قضات نیز با توجه به درخواست شاکی برای صدور حکم دو متهم اصلی پرونده وارد شور شدند.

 

قاتلان مرد ایرانی رضایت گرفتند

سه مرد افغانستانی که با همدستی یکدیگر مردی ایرانی را به قتل رسانده بودند در حالی پای میز محاکمه ایستادند که پدر مقتول در دادگاه از قصاص متهمان گذشت کرد.

به ‌گزارش ایران، حدود 2 سال قبل خبر قتل مردی جوان در خانه‌ای واقع در شهریار به پلیس گزارش شد؛ در ادامه بررسی‌ها صاحبخانه که زنی افغانستانی بود به مأموران گفت: شهرام برای میهمانی به خانه‌ام آمده بود. آن روز سه مرد از هم ولایتی هایم قرار بود به خانه من بیایند البته من خودم هم آنها را نمی‌شناختم و یکی از دوستان مشترکمان آنها را به من معرفی کرده بود. وقتی آنها آمدند با دیدن شهرام تعجب کردند و بعد هم بین آنها درگیری رخ داد و با چاقو شهرام را کشتند بعد هم پول و طلاهای مرا سرقت کردند.

بدین ترتیب با اعترافات این زن، چند روز بعد هر سه متهم دستگیر شدند و دو نفر از آنها که مرتکب قتل شده بودند به این جنایت اقرار کردند؛ با صدور کیفرخواست برای متهمان سرانجام صبح دیروز دو نفر از متهمان با انتقال به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و متهم سوم که با قرار وثیقه آزاد بود در دادگاه حاضر نشد. در ابتدای جلسه پدر شهرام با اعلام گذشت از عاملان قتل پسرش‌ از مجازات قصاص آنها چشم‌پوشی کرد و خواهان دریافت دیه شد. همچنین همسر شهرام نیز خواهان دریافت دیه همسر مقتولش شد.

سپس یکی از متهمان به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: روز حادثه یکی از دوستانم آدرس خانه آذر – زن افغانستانی- را به من داد و گفت می‌توانید به آنجا بروید و با او ارتباط داشته باشید البته چون زن تنهایی است می‌توانید پول و طلاهایش را هم سرقت کنید. من هم با دو تا از دوستانم به آنجا رفتیم ولی در خانه آذر یک مرد ایرانی هم بود و ما که قصدمان سرقت و تعرض به آذر بود با شهرام درگیر شدیم و من با چاقویی که همراهم بود یک ضربه به کتفش زدم و دوستم نیز با چاقو ضربه‌ای به قلبش زد و بعد هم فرار کردیم.

پس‌ از اظهارات متهم همدست وی نیز به قتل اعتراف کرد و به شرح ماجرا پرداخت. بدین ترتیب با توجه به رضایت پدر مقتول قضات برای صدور حکم متهمان و تصمیم‌گیری درباره سرنوشت آنها وارد شور شدند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور