پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

حوادث/ دادگاه زوج جوان در پی طمع پدرزن به مهریه دخترش

دادگاه زوج جوان در پی طمع پدرزن به مهریه دخترش/

مهریه همسرم ۲۰۰ سکه است، حالا پدر خانمم با بالا رفتن قیمت سکه مدام به من می‌گوید باید مهریه را بدهی وگرنه طلاق دخترم را می‌گیرم و ساناز هم هیچ اعتراضی به پدرش نمی‌کند.

به گزارش ایران در شرح ماجرای اختلاف زوج جوانی نوشت: باران نم نم می‌بارید و هوا بوی پاییز گرفته بود، حیاط دادگاه خانواده مثل همیشه شلوغ بود. دختر جوانی کنار درخت چنار داخل حیاط دادگاه ایستاده بود و شوهرش نیز به فاصله کمی از او روی زمین نشسته بود و به وی نگاه می‌کرد.

دختر جوان با برگه ابلاغی که در دست داشت پس از چند دقیقه به همراه شوهرش راهی شعبه مورد نظر شدند.

به محض ورود دختر با فاصله چند صندلی از همسرش نشست بعد رو به قاضی کرد و گفت جناب قاضی من از رفتارهای همسرم مهرداد خسته شده‌ام، مدام بهانه می‌گیرد و بی‌مسئولیتی خودش را تقصیر پدر من می‌اندازد.

قاضی رو به مهرداد کرد و گفت پسرم توضیح بده ببینم ماجرا چیست؟ مهرداد نفس عمیقی کشید و گفت جناب قاضی من می‌گویم شما قضاوت کنید که من مقصرم یا پدر این خانم؟ در این موقع ناگهان ساناز گفت هنوز هیچی نشده به پدر من گیر دادی؟ به پدر من چه ربطی داره؟ مهریه‌ام را باید بدهی، مهریه حق من هست.

قاضی گفت: دخترم آرام باش بگذار همسرت توضیح بدهد ببینم ماجرا چیست.

مهرداد گفت:جناب قاضی تقریباً کل زمان آشنایی ما تا عقد و ازدواج ۵ ماه شد و زندگی مستقل‌مان را شروع کردیم، البته که مستقل نبود از دید من… با هزار بدبختی هزینه‌های عروسی را پرداخت کردم، اما از همان روزهای اول پدر خانمم در تمام کارهای ما دخالت می‌کرد حتی توی انتخاب خانه و وسایلش و من هم به‌خاطر احترام گذاشتن به بزرگترها حرفی نمی‌زدم. اما اشتباه می‌کردم من توقع داشتم ساناز نسبت به این موضوع واکنش نشان بدهد، اما او فقط از پدرش حمایت می‌کرد و مرا مقصر می‌دانست و این ماجرا مرا آزار می‌داد.

ساناز حرف شوهرش را قطع کرد و گفت: این دخالت نیست او صلاح ما را می‌خواهد، من نمی‌توانم به پدرم چیزی بگویم حتی اگر حرفش اشتباه باشد.

قاضی گفت: دخترم این حرف شما اشتباه است حق با مهرداد است، خانواده‌ها نباید بیش از اندازه در زندگی فرزندانشان دخالت کنند. این دخالت باعث شده که تو الان اینجا باشی…

مهرداد گفت: جناب قاضی اجازه بدهید من ماجرای اصلی را که باعث شد به اینجا برسیم دقیق‌تر برایتان بگویم.

مهریه همسرم ۲۰۰ سکه است، حالا پدر خانمم با بالا رفتن قیمت سکه مدام به من می‌گوید باید مهریه را بدهی وگرنه طلاق دخترم را می‌گیرم و ساناز هم هیچ اعتراضی به پدرش نمی‌کند. آقای قاضی، من همسرم را خیلی دوست دارم، هر چه خانواده اش گفتند من گفتم چشم، اما حالا پدرش قصد بر هم زدن زندگی ما را دارد.من یک کارمند ساده‌ام، حقوقم با اضافه کاری به ۵ میلیون تومان هم نمی‌رسد چطور مهریه‌اش را بدهم.

قاضی رو به ساناز کرد و گفت دخترم شوهرت درست می‌گوید. ساناز نگاهی به ساعتش و حلقه توی دستش کرد و با افسوس فراوان گفت بله، ولی خب من که مهریه نمی‌خواهم، ما زندگی خوبی داریم، اما نمی‌توانم نسبت به کار پدرم اعتراض کنم. پدرم مرا به سختی بزرگ کرده بدون مادر، برای من سخت است که بخواهم روی حرفش حرف بزنم. این را به مهرداد روز اول عقدمان گفتم، حالا هم مهرداد اگر مرا دوست دارد باید مهریه را بدهد.

مهرداد رو به قاضی کرد و گفت جناب قاضی باور کنید آنقدر او سکوت می‌کند و حرفی نمی‌زند که من شک می‌کنم شاید خودش به پدرش می‌گوید این حرف‌ها را بزند، با تمام بی‌احترامی‌هایی که از سمت پدرش به من و خانواده‌ام شده، اما به‌خاطر دوست داشتن او تمام حرف‌ها را تحمل و سکوت کردم، اما من هم خسته شدم، جناب قاضی مگر من چقدر توان دارم که صبوری کنم…

قاضی پس از چند دقیقه سکوت گفت: نیاز به توضیح بیشتر نیست ماجرا را فهمیدم یک جلسه دیگر برایتان می‌گذارم، به پدرت هم بگو حتماً بیاید، اگر مشکل‌تان حل نشد و به نتیجه مناسب نرسیدید آن جلسه حکم را اعلام می‌کنم…

 

 

کلاهبرداری با فروش شال و روسری

اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری که به بهانه فروش شال و روسری اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی ۵۰ نفر از شهروندان با دستگاه اسکیمر کرده بودند، توسط پلیس فتا دستگیر شدند.

به گزارش ایران، سرهنگ «رسول جلیلیان» سرپرست پلیس فتا استان البرز گفت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشتند در حالی که کارت بانکی آنها در اختیار خودشان بوده، برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها صورت گرفته است.

وی با بیان این که بلافاصله بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برداشت به‌صورت اینترنتی نبوده و متهمان به‌صورت فیزیکی از طریق دستگاه پوز اقدام به خرید کرده‌اند، که شک مأموران به کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق دستگاه اسکیمر به یقین تبدیل شد.

این مقام انتظامی با بیان این که همه مالباختگان اقدام به خرید شال و روسری از یک فروشنده دوره گرد در مناطق مختلف استان البرز کرده بودند و از آن طریق کارت بانکی‌شان کپی شده بود، ادامه داد: مأموران با انجام اقدامات پلیسی ابتدا هویت یکی از متهمان را شناسایی کرده و سپس با زیر نظر قرار دادن او متوجه شدند متهم به همراه ۲ نفر دیگر از همدستانش در شهر کرج یک دکه اجاره کرده و با ترفند خاصی اقدام به کپی‌برداری از کارت بانکی مشتریان می‌کنند. در ادامه مأموران با هماهنگی مقام قضایی به دکه مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه هر ۳ متهم را دستگیر و در بازرسی از آنجا تعداد ۴ عدد دستگاه اسکیمر و تعداد زیادی کارت بانکی خام کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان در مواجهه با مدارک و مستندات دقیق مأموران به کپی‌برداری و برداشت از حساب ۵۰ نفر از شهروندان اعتراف کردند.

 

 

 

ماجرای جنجالی «مانکن زنده» در فروشگاه مشهد

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس خراسان رضوی از اقدام ضربتی در مواجهه با تخلف ویترین فروشگاه پوشاک در یکی از خیابان های شهر مشهد خبر داد.

                          ماجرای جنجالی «مانکن زنده» در فروشگاه مشهد                    به گزارش فارس، سرهنگ امیر حسینی، اظهار کرد: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر این که تخلفی در ویترین یک فروشگاه پوشاک و مانکن‌های این مغازه صورت گرفته بلافاصله هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی به عمل آمد و تیم های پلیس نظارت بر اماکن عمومی پلیس خراسان رضوی عصر امروز در محل حاضر و اقدام قانونی به عمل آمد و دستور قضایی برای تحقیقات لازم درباره چگونگی ماجرا و پلمب مغاز صادر شده است..

وی گفت: نظارت بر اماکن عمومی با همکاری مطلوب اصناف و اتحادیه‌های صنفی و همچنین حمایت های دستگاه قضایی و همکاری آگاهانه شهروندان فهیم و قانون‌مدار در خراسان رضوی با جدیت و به صورت مستمر انجام می‌شود و از مردم عزیز انتظار داریم در صورت مشاهده تخلفات مراتب را به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

این در حالی است که بنا بر ادعای علی واعظی، صاحب یکی از برندهای مانتو فروشی مشهد در واکنش به انتشار خبری با این مضمون «استفاده از زن به‌عنوان مانکن زنده در مشهد»، اظهار کرد: برند ما یک شناسنامه مشخص دارد و از روز اول کار خود را با شعار مشتری مداری و ترویج حجاب و عفاف آغاز کردیم.

این فروشنده ادامه داد: یکی از همکاران فروشگاه با انتشار عکسی در صفحه شخصی خودش و نه در صفحه و کانال‌های رسمی فروشگاه این شائبه را به وجود آورده که فروشگاه ما از مانکن زنده استفاده می‌کند و این در صورتی است که اینگونه نیست. ما به‌هیچ وجه از مانکن زنده استفاده نکردیم.

وی با تاکید بر این نکته که برند ما نیازی به استفاده از این اقدامات نداردو با فرد مورد نظر برخورد کردیم، خاطرنشان کرد: تمامی پرسنل ما دارای فرم یکدست و محجبه هستند و به طور کلی شعار ما اشاعه حجاب و عفاف است.

واعظی یادآور شد: 20 سال است که در فضای شهر مشهد فعالیت دارم حال آیا عاقلانه است که بخواهیم دست به چنین اقدامی بزنیم؟

این فروشنده خاطرنشان کرد: کسانی هستند که قصد دارند به اعتبار ما لطمه بزنند.

 

 

 

 

 

خودکشی سریالی دانش‌آموزان در یک شهرستان

شواهد محلی نشان می‌دهد که طی یک ماه گذشته ۶ دانش‌آموز در یک شهرستان در جنوب کشور به زندگی خود پایان داده‌اند.

                          خودکشی سریالی دانش‌آموزان در یک شهرستان                    به گزارش  عصر جنوب، خودکشی‌های سریالی میان دانش آموزان نوجوان رامهرمزی در استان خوزستان خبر داده که موجی از نگرانی را در جامعه ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش‌های محلی منتشرشده، شامگاه جمعه ۲۲ آبان ۹۹ دختر ۱۵ ساله‌ دیگری در رامهرمز خوزستان خود را حلق‌آویز کرده است. پیش از این خودکشی پرابهام، طی یک ماه گذشته ۵ خودکشی مشابه در میان دانش‌آموزان این شهرستان رخ داده است.

رستمی رئیس آموزش و پرورش رامهرمز اختلافات خانوادگی، تعصبات کورکورانه، تعرضات فکری و عاطفی و عدم پاسخگویی به نیازها و اقتضائات زیستی را از علت‌های این رخداد تلخ‌ عنوان کرده است.

او گفته از ۲۷ هزار دانش‌آموز رامهرمزی دست‌کم ۴ هزار نفر از داشتن تلفن همراه برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم بوده‌اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش رامهرمز همچنین به صراحت دلیل خودکشی یکی از دانش‌آموزان دختر را مخالفت خانواده با تهیه تلفن همراه و عدم امکان ادامه تحصیل این نوجوان عنوان کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور