پیام شهروند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

حوادث / خانم مهندس راز سرقت های نامزدش را لو داد

خانم مهندس راز سرقت های نامزدش را لو داد

دختر جوان که به ثروت بادآورده خواستگار پولدارش شک کرده بود با دیدن یک عکس دریافت او سردسته یک باند سرقت و زورگیری است.

به‌ گزارش ایران، چند روز قبل دختر جوانی نزد پلیس رفت و راز سرقت‌های خشن خواستگارش را برملا کرد و گفت: حدود یک ماه قبل از طریق یک کانال تلگرامی با پسر جوانی آشنا شدم. وضع مالی اش خیلی خوب بود و خودش را تاجر معرفی کرد. ظاهری شیک و آراسته داشت و از سر و وضعش هم معلوم بود پولدار است.

او ادامه داد: من لیسانس کامپیوتر دارم و در یک شرکت مهندسی مشغول به کار هستم. باتوجه به وضع مالی و ظاهر کیارش، وقتی از من خواستگاری کرد به او پاسخ مثبت دادم و قرار شد بعد از بهبود شرایط کشور از نظر کرونا با خانواده‌اش به خواستگاریم بیایند. رابطه من و کیارش ادامه داشت تا اینکه یک روز که باهم بودیم عکسی به من نشان داد که ده‌ها دستگاه گوشی گران قیمت در آن بود. وقتی کیارش تعجب مرا دید گفت این گوشی‌های تلفن همراه را همدستانش سرقت کرده‌اند. ابتدا فکر کردم شوخی می‌کند، اما او ادامه داد که سردسته یک باند سرقت است و با همدستانش گوشی قاپی می‌کند. بعد از من خواست چون مهندس هستم به آنها در از بین بردن اطلاعات داخل گوشی‌ها و فروش آنها کمک کنم و به‌عبارتی عضو باند آنها شوم. شوکه شده بودم چطور ممکن بود او سردسته یک باند زورگیری و گوشی قاپی باشد. خیلی ترسیده بودم، می‌دانستم اگر همکاری با او را قبول نکنم اتفاقات بدی برایم رخ می‌دهد. به همین دلیل آن زمان به ظاهر قبول کردم، اما به محض جدا شدن از کیارش خودم را به پلیس رساندم.

دستگیری مردان خشن

با اطلاعاتی که خانم مهندس در اختیار مأموران قرار داد، مأموران پلیس بلافاصله وارد عمل شدند. تحقیقات و بررسی‌های مأموران پایتخت نشان می‌داد کیارش از سارقان سابقه‌دار است و پس از آزادی از زندان سرقت‌هایش را ادامه داده است.

با آموزش‌های لازم به دختر جوان و با بهانه همکاری او با کیارش برای سرقت‌ها، از دختر جوان خواسته شد تا با سردسته باند قرار صوری بگذارد. کیارش که از ماجرای لو رفتنش بی‌اطلاع بود، به محل قرار آمد و توسط مأموران دستگیر شد. بدین ترتیب چهار عضو باندش نیز بازداشت شده و به گوشی قاپی‌های سریالی اعتراف کردند. به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت متهمان در اختیار اداره آگاهی قرار داده شده و بررسی‌ها برای شناسایی مالباختگان احتمالی آنها ادامه دارد.

متهم اصلی پرونده در رابطه با سرقت‌هایش گفت: من و بهروز و ارشیا و شایان هم سلولی بودیم. دفعه قبل به خاطر کیف قاپی رفتم زندان. آن 3 نفر هم سارق بودند داخل سلول و پشت میله‌های زندان تصمیم گرفتیم که بعد از آزادی سرقت گوشی تلفن همراه انجام دهیم. اما سیاوش سابقه دار نیست، یکی از بچه‌های محل است که وضع مالی خوبی ندارد. دلم برایش سوخت و با خودم گفتم من که یک باند سرقت تشکیل داده ام، او هم بیاید تا وضع مالی اش کمی بهتر شود.

کیارش گفت: هنوز جوهری که برای اثر انگشت زیر برگه آزادیمان زده بودیم روی انگشت هایمان بود که سرقت را شروع کردیم. در خیابان‌های پایتخت دو ترک یا سه ترک سوار بر موتورسیکلت پرسه می‌زدیم و با دیدن کسی که در حال گفت‌و‌گو با تلفن همراهش بود یا گوشی در دست داشت به او نزدیک می‌شدیم و گوشی را سرقت می‌کردیم.

او ادامه داد: آن روز حال خوبی نداشتم، قبل از ملاقات با مهرنوش، مشروب خورده بودم. عادت اعضای باند بود، هر سرقتی که انجام می‌دادیم در گروه عکس‌های سلفی از وسایل سرقتی منتشر می‌کردیم. آن روز از روی مستی عکس‌ها را به مهرنوش نشان دادم و در واقع با این کار خودم را لو دادم من همیشه به اعضای باند سفارش می‌کردم که تحت هیچ شرایطی از کارمان به خانواده‌شان حرفی نزنند اما خودم این اشتباه بزرگ را مرتکب شدم. با اعتراف متهمان به سرقت‌های سریالی، آنها در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار گرفته و تحقیقات برای شناسایی مالباختگان این باند ادامه دارد.

 

 

 

 

سربازان گمنام امام زمان (عج) در عملیاتی موفقیت آمیز جاعل مهر و اسناد رسمی دفتر مقام معظم رهبری را در شمال سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر کردند.

                          دستگیری جاعل مهر و اسناد دفتر رهبری                    به گزارش  روابط عمومی اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان، سربازان گمنام امام زمان (عج) در عملیاتی موفقیت آمیز جاعل مهر و اسناد رسمی دفتر مقام معظم رهبری را در شمال سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر کردند.

این فرد که خود را بازرس ویژه دفتر مقام معظم رهبری معرفی کرده بود با استفاده از جعل عنوان و اسناد اقدام به کلاهبرداری می کرد که پس از تحقیق و بررسی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

در همین راستا اداره کل اطلاعلات از عموم شهروندان عزیز استان درخواست کرد در صورت مشاهده این قبیل موارد، مراتب را در اسرع وقت به ستاد خبری این اداره کل با شماره گیری تلفن ۱۱۳ اعلام کنند.

 

 

 

 

 

خرید و فروش خودرو‌های تصادفی با اسناد جعلی

سرهنگ میرزکی از دستگیری فردی خبر داد که با مدارک خودرو‌های تصادفی، ۴ دستگاه خودروی سرقتی را به سایر افراد فروخته بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: یکی از شیوه‌های سارقان حرفه‌ای خودرو ایجاد تغییرات در ارکان اساسی خودرو‌های مسروقه و سوء استفاده از اسناد و مدارک خودرو‌های تصادفی و فروش خودرو‌های مسروقه به عنوان خودرو‌های سالم است.

وی افزود: اخیراً در روند نظارت بر وضعیت خرید و فروش خودرو‌های تصادفی کارآگاهان با فروش فوری یک دستگاه خودروی پژوپارس مستقر در یکی از پارکینگ‌های عمومی می‌شوند و در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که خودرو در یکی از شهرستان‌های غربی کشور در حال تردد است.

کارآگاه میرزکی بیان داشت: با هماهنگی قضایی خودرو در شهرستان مربوطه توقیف و برای بررسی‌های بیشتر به پلیس آگاهی تهران منتقل و مشخص شد که خودرو فاقد اصالت بوده و ارکان آن غیر فابریک و با پلاک اصلی آن دارای سابقه ثبت سرقت در سال ۱۳۹۷ در تهران است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متصرف خودرو، آن را از فردی به نام کریم خریده است و در بررسی سوابق وی به دست آمد که کریم سابقه دار بوده و دارای سوابق متعدد کیفری است.

معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کریم با هماهنگی قضایی دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت، اظهار داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی به جرم ارتکابی اعتراف و خرید خودروی تصادف و فروش خودروی مسروقه با مدارک خودروی تصادفی اقرار کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان سه خودروی سرقتی دیگر را که کریم به همین شیوه فروخته بود، شناسایی و توقیف کردند، گفت: معمولا این نوع جرایم به صورت باندی انجام می‌شود. شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و کشف جرایم احتمالی در دستور کار قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

قاتل دو برادر در شادگان خود را معرفی کرد

قاتل دو برادر در شادگان خود را معرفی کرد

در پی وقوع دو فقره قتل خانوادگی در شهرستان شادگان، با انجام کار اطلاعاتی پلیس استان، قاتل شناسایی شد.

به گزارش ایلنا، در پی تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع ۲ فقره قتل در یکی از روستاهای شهرستان “شادگان” بلافاصله ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد به محل اعزام شدند.

در بررسی های ماموران پلیس آگاهی مشخص شد، پدر قاتل با یک قبضه اسلحه شکاری اقدام به تیر اندازی به سوی فرزندانش کرده که متاسفانه این تیراندازی منجر به قتل ۲ پسر ۲۱ و ۲۳ ساله وی شده است.

پدر خانواده پس از قتل ۲ فرزندش از منزل متواری شد ه بود که با پیگیری های پلیس خوزستان، قاتل خود را معرفی و در تحقیقات به عمل آمده به بزه ارتکابی که قتل دو فرزندش  با اسلحه شکاری اعتراف کرد.

مأموران در بازرسی های انجام شده سلاح به کار رفته در قتل را نیز کشف کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، متهم در رابطه با انگیزه خود از ارتکاب به قتل، معتاد بودن فرزندانش و استفاده آنها از موادمخدر، سرقت از مردم، درگیری و چاقوکشی آنها برای مادرشان را عنوان کرد و گفت: فرزندانم با ارتکاب به این اعمال مجرمانه باعث از بین رفتن آبروی خانوادگی مان شده بودند.

 

 

 

 

 

گردش مالی ۲۰۰ میلیاردی ۹ کلاهبردار فضای مجازی

گردش مالی ۲۰۰ میلیاردی ۹ کلاهبردار فضای مجازی

رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری ۹ کلاهبردار فضای مجازی که با ایجاد کانال های شرط بندی و خرید و اجاره کردن ۴۳ کارت های عابر بانک شهروندان، ۲۰۰ میلیارد ریال گردش مالی داشتند، خبر داد.

سرهنگ “داوود معظمی گودرزی”گفت: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد تعدادی افراد به ادعای داشتن شرکت تجاری، تعدادی از کارت های عابر بانک کاربران فضای مجازی را خریده و با اجاره کرده اند که بررسی موضوع در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی عنوان داشت: حین انجام تحقیقات پلیسی، تعدادی از شهروندان به پلیس فتا با طرح شکایتی در مرجع قضائی مراجعه و اظهار داشتند، کارت عابر بانک خود را به مدیر کانال های اینستگرامی که مدعی داشتن شرکت ها تجاری بودند به ازای دریافتی مبلغی تحویل داده اند و این افراد که مدعی بودند برای دور زدن تحریم ها به این کارت ها نیاز دارند، مقدار فراوان چندمیلیاردی با استفاده از کارت عابر بانکمان پول واریز و انتقال می دهند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس فتا با بررسی های پلیسی در خصوص سرنوشت وجوه واریزی به این حساب ها، مشخص تعداد بسیار زیادی از کاربران فضای مجازی طعمه متهمان قرار گرفته اند و در ادامه مشخص شد متهمان با تشکیل دو باند و ایجاد سایت های شرط بندی و قمار و ترویج و تشویق کاربران فضای مجازی به ویژه جوانان و نوجوانان به واریز وجوه مبالغ فراوانی و شرکت در شرط بندی ترغیب می کنند.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه سرشاخه اصلی این دو باند در یکی از کشورهای همسایه شناسایی شده و هماهنگی های پلیسی برای استرداد وی انجام شده است، افزود: همچنین در این رابطه ۹ تن از اعضای این باندها که ساکن حوالی جنوب تهران و استان های همجوار بودند شناسایی و با دستور قضائی هر ۹ متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافتند.

این مقام سایبری با بیان اینکه تاکنون در تحقیقات سایبری ۴۳ کارت عابر بانکی که مورد استفاده متهمان بوده کشف شده است، ابراز داشت: کارشناسان گردش مالی وجوه کلاهبرداری شده را ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ گودرزی در پایان با اشاره به اینکه کشف جزئیات پرونده ادامه دارد، به شهروندان توصیه کرد: برخی از افراد سودجو با ایجاد صفحات اجتماعی و سایت شرط بندی و قمار متناسب با ایام و مناسبات ورزشی و طرح های فریبنده نظیر محتواهای غیر اخلاقی، نمایش زندگی لاکچری و …. اقدام به کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی می کنند. کاربران فضای مجازی اغفال ادعای های مدیران این کانال ها را نخورده و از شرکت کردن در اینگونه سایت ها که ماهیت آن قمار و شرط بندی است، پرهیز کنند.

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور