پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

حذف مدارس کلنگی استان تا پایان امسال

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / حذف مدارس کلنگی استان تا پایان سال جاری و تامین سیستم گرمایشی استاندارد مدارس تا پایان سال آینده از جمله مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی به ریاست استاندار بود.
بازگشایی هنرستان هنرهای زیبا از اول مهر
در این جلسه که روز یکشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، مدیرکل آموزش و پرورش استان و دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از پیگیری ها برای جلوگیری از قطع انشعابات آب، برق و گاز مدارس با استفاده از تقسیط بدهی ها و تاسیس هنرستان هنرهای زیبا که از اول مهر بازگشایی می‌شود و… به عنوان اقدامات صورت گرفته در راستای مصوبات جلسه قبل نام برد. محمدعلی واقعی در ادامه مشارکت دستگاه‌های اجرایی در راستای طرح توسعه سواد و تبیین طرح ها و فعالیت های مربوط به حوزه سواد آموزی را اولین دستور کار جلسه ذکر کرد.
شاخص میانگین باسوادی در استان ۹۶ درصد
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز به کسب جایزه جهانی کنفسیوس از طرف یونسکو با اجرای موفق طرح ترکیب سواد با مهارت های پایه رایانه در بین ۵۸ کشور جهان، قرار گرفتن استان در جایگاه استان های برتر در حوزه سواد آموزی، ارتقای شاخص میانگین باسوادی استان به ۹۶ درصد در حالی که میانگین کشوری در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۵ درصد می باشد و توسعه و گسترش ۱۰۰درصدی مراکز یادگیری محلی از ۲ به ۶مرکز را از توفیقات سوادآموزی استان عنوان کرد و گفت: تعداد افراد معرفی شده از وزارتخانه به عنوان بیسواد ۸۶۹نفر بوده که ۴۴۰نفر شناسایی شده‌اند و ۴۲۹ نفر به دلایل مختلف اعم از مهاجرت، معلولیت شدید، ازدواج، فوت، فقر مالی و… از تحصیل بازمانده اند. مرتضوی تصریح کرد: بر اساس ماده ۷ آیین نامه الزام نمودن آموزش تا پایان دوره متوسطه اول و ماده ۴ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، اولیا یا سرپرستان قانونی کودکان و نوجوانانی که از تحصیلشان ممانعت به عمل آورند به مراجع قانونی معرفی می گردند. وی از اجرای طرح آموزش زنان و دختران روستایی با هدف عدالت آموزشی، توان افزایی جامعه زنان و دختران روستایی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه روستایی و رونق تولید طی سال جاری برای ۳۰۰ نفر خبر داد و اظهار کرد: طرح شتاب بخشی به سواد آموزی بزرگسالان در مناطق عشایری که مصوبه ۷دی ماه ۹۵ هیئت وزیران می باشد نیز به منظور توانایی خواندن و نوشتن روخوانی قرآن کریم و آشنایی جامعه عشایری با مهارت های اساسی زندگی در گروه سنی ۱۰ تا ۶۰ سال در استان در حال اجرا می باشد.
لزوم برگزاری شورای پشتیبانی سوادآموزی در شهرستان ها
وی به اجرای جشنواره الگوی برتر تدریس برای اولین بار در استان، اجرای طرح آموزش عملی نماز کلید بهشت (که سال قبل در چهار شهرستان استان برگزار شد) در تمامی شهرستانها و مناطق استان و اجرای طرح آموزش کمیساریای عالی پناهندگان برای تعداد ۱۵۰ نفر طی سال گذشته و امسال به عنوان برخی اقدامات طی سال گذشته و امسال در حوزه سواد آموزی استان اشاره کرد. وی اضافه کرد: تهیه سند راهبردی پنج ساله(۱۴۰۴-۱۳۹۹) توسعه سوادآموزی استان در دستور کار می باشد.
نهبندان بیشترین و فردوس کمترین افراد بی سواد را دارد
به گفته وی بیش از ۴هزار نفر از هم استانی ها از برنامه های حوزه سواد آموزی بهره مند شده اند، تعداد افراد بی‌سواد بین ۱۰ تا ۴۹ سال استان ۱۹ هزار و ۶۵۳ نفر می باشد که البته این آمار بر اساس سرشماری سال ۹۵ و خود اظهاری افراد بوده است، شهرستان فردوس با ۴۶۳ نفر بیسواد (۷/۱ درصد کل بی سوادان استان) کمترین و شهرستان نهبندان با ۳ هزار و ۴۵۴ نفر بی سواد(۷/۱۰ درصد کل بی سوادان استان) بیشترین تعداد بی سواد را دارد.
لزوم حرکت جهشی برای تامین زیرساخت‌های آموزشی
مناطق عشایری
استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به کمبود زیرساخت‌های آموزشی در نقاط عشایری تاکید کرد: باید با بسیج امکانات استان حرکتی جهشی برای تامین زیرساخت‌های آموزشی مناطق عشایری انجام دهیم. محمدصادق معتمدیان مهمترین مطالبه را کاهش آمار بی سوادی با اجرای طرح‌های کاربردی و عملیاتی ذکر کرد و افزود: شهرستان‌های سربیشه و نهبندان بیشترین آمار افراد بی‌سواد را دارد و لذا اجرای طرح شتاب بخشی سواد آموزی برای این دو شهرستان ضروری است. زمانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز گفت: با توجه به پراکندگی روستاها و نیاز به ایجاد مجتمع‌های آموزشی و انتقال دانش آموزان از روستاهای اطراف به این مجتمع ها، سال گذشته برای شناسایی و جابه‌جایی دانش‌آموزان ۷۱۰ میلیون تومان هزینه کردیم و امسال ۹۶۸ دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند که به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.
۴۸ درصد فضای آموزشی استان نیازمند مقاوم سازی
دستور کار بعدی جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون کمبود فضای آموزشی و تامین سیستم گرمایش حرارت مرکزی مدارس سطح استان بود. معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: در استان ۱۲ منطقه آموزشی و ۱۷۰ هزار دانش‌آموز و ۲۰۴۲ فضای آموزشی داریم که ۹۶۶ فضا یعنی حدود ۴۸ درصد کل فضاهای آموزشی استان نیازمند مقاوم سازی و ۱۳ درصد نیز تخریبی است و ۳۹ درصد هم مستحکم می باشد ضمن اینکه فردوس بیشترین فضای تخریبی و طبس بیشترین فضای نیازمند مقاوم سازی را دارند. در بیرجند نیز ۳۴ درصد فضاهای آموزشی نیازمند مقاوم سازی و ۱۲درصد تخریبی می‌باشد. محمد ابراهیم آبادی افزود: از مجموع ۱۹۰۰ مدرسه استان ۱۴۶ مدرسه غیر دولتی است و مدرسه غیر انتفاعی کم داریم اما در پیش دبستانی ها این مشکل را داریم. وی اضافه کرد: سرانه استاندارد فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز ۳/۸ متر مربع و در استان ۹/۶ مترمربع است، در بیرجند با توجه به اینکه سالانه ۳ تا ۴ هزار دانش آموز به این شهر اضافه می شوند سرانه فضای آموزشی شهری آن ۷/۴ متر مربع است. وی در خصوص تجهیزات گرمایشی مدارس استان نیز گفت: ۷۵ درصد فضاهای ما به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز است و امسال سیستم گرمایشی هر مدرسه ای که دارای علمک گاز باشد استانداردسازی خواهد شد و ان شاءا… تا سال ۱۴۰۰ مشکل مرتفع می شود.
در سایت‌های مسکن مهر استان
۱۱۹ کلاس درس جدید مورد نیاز است
به گفته وی در سایت های مسکن مهر شهرستان های استان، شهرستان فردوس با ۳۶ کلاس، شهرستان سرایان با ۲۷ کلاس و شهرستان طبس با ۲۰کلاس درس مورد نیاز بیشترین نیازها را دارند. در سایت های مسکن مهر شهر بیرجند به تنهایی ۲۳۸ کلاس درس جدید نیاز داریم که البته در سطح شهرستان های استان به جز مرکز استان، در سایت‌های مسکن مهر در مجموع به ۱۱۹ کلاس درس جدید نیاز می باشد.
ابراهیم آبادی افزود: در روستاهای حاشیه شهر بیرجند بیشترین مشکل را که به بحران تبدیل شده در حاجی آباد داریم و به ۳۳ کلاس درس جدید نیاز داریم ضمن این که مدرسه متوسطه نداریم که باید چاره اندیشی شود.
وی اضافه کرد: بنیاد برکت تقبل کرده تا ۵۰ درصد از مجموع ۵۸ کلاس درس کانکسی استان را با کلاس های پیش ساخته صنعتی و استاندارد جایگزین نماید که کمک بسیار قابل توجهی است. معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز با اشاره به اینکه در این راستا برای رفع نیازها به برنامه ریزی خارج از چارچوب اعتبارات ملی هم نیاز داریم بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان تاکید کرد.
اجرای طرح نماد در تمام شهرستان ها
دستور کار بعدی جلسه، بررسی مباحث اجتماعی، فرهنگی و پرورشی با توجه به تهدیدهای موجود به ویژه فضای مجازی، اعتیاد و راهکارهای رفع مشکلات این حوزه بود‌. معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه رفع مسائل حوزه اجتماعی، فرهنگی و پرورشی با توجه به تهدیدهای فراوان، همت جمعی را می‌طلبد، گفت: طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) سال گذشته در شهرستان های بیرجند و درمیان اجرایی شد و امسال در تمامی شهرستان های استان اجرایی می شود. جعفری افزود: امسال ۲ هزار و ۶۸۶دانش آموز در معرض خطر و ۹۰۹ دانش آموز نیازمند مداخله و درمان در سطح استان شناسایی شده‌اند که برای ارائه مشاوره، توانمند سازی و کارآفرینی آنان به ۲ میلیارد ریال نیاز داریم. در این رابطه استاندار به شرط تصویب طرح در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برای کمک قول مساعد داد.
۱۰۲ مدرسه و یک ملک آماده فروش داریم اما…
بحث تغییر کاربری مدارس حاشیه خیابانها به تجاری و مساعدت شهرداری ها و سایر دانشگاه ها در این راستا و نیز تعیین تکلیف املاک متعلق به آموزش و پرورش که در تصرف دستگاه‌های اجرایی است دستور کار دیگر جلسه شورای آموزش و پرورش استان بود. رئیس اداره حقوقی و حمایت قضایی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به مشکل فروش املاک مازاد گفت: ۱۰۲ مدرسه و یک ملک را آماده فروش داریم.
اصغری در ادامه به موضوع بند«ع» تبصره ۹ قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس این بند قانونی، با توجه به نیاز مبرم آموزش و پرورش به فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی برای استفاده دانش آموزان از ابتدای سال ۹۸ دستگاه های اجرایی مستقر در فضاهای مربوط به آموزش و پرورش ظرف شش ماه مکلف به تخلیه ساختمان این فضاها و تحویل آن به آموزش و پرورش می باشند‌
نیاز ۳۱۰ میلیونی برای تولید محتوای آموزشی پیش دبستانی
دستور کار بعدی جلسه بررسی نحوه تولید، چاپ و توزیع محتوای آموزشی دوره پیش دبستانی بود که معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۱۲ هزار دانش آموز پیش دبستانی در استان داریم، گفت: با توجه به افزایش سه برابری قیمت کاغذ برای تولید و چاپ محتوای آموزشی این بخش ۹۰۰ میلیون تومان نیاز داریم که بیش از نیمی از آن توسط وزارتخانه پرداخت خواهد شد و ۳۱۰ میلیون تومان دیگر باید تامین شود و یا ۳۱۰ بند کاغذ مورد نیاز در اختیار قرار گیرد ضمن اینکه کار چاپ را در بیرجند انجام خواهیم داد. زمانی از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و معاونین آموزشی شهرستان ها و مناطق، حمایت از ۴۵۰۰کودک پیش دبستانی مناطق محروم با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی وزارتخانه در سال ۹۷_۹۸ با وجود رشد ۲۲ درصدی جذب نوآموزان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی کیفیت بخشی به دوره پیش دبستانی به عنوان اقدامات انجام شده نام برد. واقعی مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان گفت: شهرستان‌های درمیان و نهبندان متقاضی میزبانی پروژه بازگشایی مدارس با حضور استاندار در مهرماه امسال هستند.
مصوبات
حذف مدارس کلنگی استان تا پایان سال جاری، تامین سیستم گرمایشی استاندارد مدارس استان تا پایان سال ۹۹، پیگیری تجاری سازی مدارس حاشیه خیابان‌ها در کمیته ای به ریاست معاون عمرانی استاندار، تعیین تکلیف املاک آموزش و پرورش استان که در تصرف دستگاه‌های اجرایی است در جلسه ای به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و اجرای پروژه مهر و زنگ بازگشایی مدارس با حضور استاندار در شهرستان درمیان مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش استان بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور