پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

حاجی بابایی  دولت در پرداخت حقوق‌ها تخلف کرده است/ ابلاغ غیرقانونی مجلس، منشأ تخلف دولت است!

دولت ادعا دارد که قانون افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان را طبق مصوبه مجلس اجرا کرده، ولی مجلسی‌ها اعتقاد دارند که این قانون توسط دولت دور زده شده و آن گونه که مصوبه مجلس است، اجرا نشده است. این بحث مدت‌هاست در مجلس مطرح است و با گذشت سه ماه از سال، نقطه مناقشه بین دو قوه شده است.

به گزارش «تابناک»؛ اما اکنون گویا اشکال کار مشخص است. بنا به گفته یکی از نمایندگان مجلس، ماده جدیدی به صورت غیر قانونی در کمیسیون تلفیق بعد از مصوبه مجلس به قانون اضافه و به دولت ابلاغ شده که باعث پدید آمدن این مشکلات شده است.

حاجی بابایی در خصوص این موضوع در گفت‌وگو با تابناک اظهار داشت: متأسفانه قانون افزایش حقوق کارمندان دولت که در بودجه امسال تصویب شده، توسط دولت کامل اجرا نمی‌شود و حقوق‌های پایین تا حدودی افزایش داشته است، اما به اندازه‌ای که در بودجه پیش بینی شده بود، افزایش نداشته است؛ برای مثال کسی که بازنشسته بوده و حقوق وی ۱۲۴۰۰۰۰ تومان است، باید ۴۰۰ هزارتومان افزایش حقوق می داشت و علاوه بر آن، ۱۲۴ هزار تومان دیگر که همان ۱۰ درصد است، به آن اضافه می‌شد و علاوه بر آن نیز ۳۰۰ هزار تومان برای همسان سازی حقوق شامل حالش می شد، که جمعا به ۸۰۰ هزار تومان می رسید؛ اما تنها ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت و البته در دیگر موارد نیز به همین صورت باید افزایش پیدا می‌کرد.

این نماینده مجلس گفت: اما برای کسی که سه میلیون تومان دریافتی دارد، ۵۴۰ هزار تومان اضافه کرده اند؛ به عبارت دیگر ۱۸ درصد افزایش حقوق داده اند، حال آن که ۴۰۰ تومان آن مربوط به همه می‌شود و از ۱۰ درصد آن کلا ۴.۵ درصد افزایش حقوق داده اند و همسان سازی حقوق را هم حذف کرده اند. جالب اینجاست که دولت همین ۱۸ درصد افزایش را در مورد کسانی که حقوق ۲۰ میلیونی می‌گیرند نیز انجام داده و کسی که ۲۰ میلیون دریافتی داشته، هم اکنون دریافتی اش به ۲۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان می رسد. این یک ظلم آشکار به مردم کشور است و کسی هم پاسخگوی آن نیست.

وی در ادامه یادآور شد: نوبخت در تلویزیون اعلام کرد که اگر پیشنهاد وی در مجلس در زمان تصویب بودجه مصوب شود، به حقوق همه کارکنان میانگین ۶۲۰ هزار تومان اضافه خواهد شد. حال با یک حساب سرانگشتی، اگر ۶۲۰ هزار تومان را در ۵ میلیون نفر ضرب کنیم و ۱۲ ماه هم پرداخت را در نظر بگیریم، باید ۳۷.۲۰۰۰ میلیارد تومان به کارمندان دولت پرداخت می‌شد.

حاجی بابایی در ادامه گفت: نوبخت اخیرا اعلام کرده که ۳۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق‌ها در اختیار دارند. اما آنچه دولت به مجلس داده و کمیسیون تصویب کرده، رقمی معادل ۲۸.۹ هزار میلیارد تومان است که با آن می‌شود به همه ۱۰ درصد اضافه کرد و ۴۰۰ هزار تومان را به حقوق بگیران پرداخت کنند؛ علاوه بر این، ۵۰۰۰ میلیارد تومان را نیز بین بازنشستگان توزیع کنند.

وی افزود: معلوم نیست این پول‌ها کجا هزینه می‌شود، ولی قطعا عادلانه نیست و در واقع این پول به جیب کسانی می‌رود که درآمد بیشتری دارند. این موضوعی که ما می‌گوییم پلکان واژگون شده، در واقع به همین موضوع اشاره دارد و وقتی از وی می‌پرسیم چرا این کار را می‌کنید، می‌گویند چیزی که مجلس برای ما فرستاده، مجوز این کار را به ما داده است.
متأسفانه کمیسیون تلفیق بندی را در بودجه گذاشته که ما از آن بی خبر بودیم. به موجب این بند: دولت موظف است ضریب افزایش حقوق و مزایای مستمر کارکنان و حقوق بگیران موضوع بند (ی) تبصره ۱۲ را به گونه‌ای تعیین نماید که علاوه بر افزایش ۴ میلیون ریالی از حداقل درصد بند (ج) در این حکم بهره‌مند شوند.

حاجی بابایی در پایان اظهار داشت: این بند (۱۵۸) بدون اینکه در صحن مطرح و تصویب شود، به دولت ابلاغ شده و در واقع منشأ تخلفات صورت گرفته است. مشخص هم نیست که این بند چه زمانی اضافه شده و چرا رئیس مجلس آن را امضا کرده و چرا این موضوع بررسی نشده است؟!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور