پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

جریمه پانصد میلیارد ریالی شرکت حمل و نقل سوخت/ ورود بانوان به قاچاق سوخت

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / مدیرکل تعزیرات حکومتی استان از رسیدگی به ۴پرونده تخلفات ارزی که با شکایت یکی از بانک های عامل به این اداره کل ارجاع شده طی ۳ماهه اول امسال خبر داد. محمد حسین اشرفی روز گذشته در نشست خبری افزود: این چهار پرونده به دو شرکت مقیم خارج از استان مربوط می‌شود که از بانک یورو دریافت کرده و متعهد شده بودند در قبال آن واردات داشته باشند اما به تعهد خود عمل ننموده اند. وی ارزش ریالی این ۴ پرونده را قریب به ۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: طی سه ماهه اول امسال در تعزیرات حکومتی استان تعداد ۱۳۵۳ پرونده وارده داشته ایم که ۱۲۶۶ پرونده با بالغ بر ۷۴ میلیارد ریال جریمه مورد حکم، مختومه شده است.
جزای نقدی ۳۳۰ میلیاردی
وی تعداد پرونده های وارده به تعزیرات حکومتی استان در سال گذشته را نیز ۴۶۵۳ پرونده عنوان و اضافه کرد: از این تعداد پرونده وارده به ۴ هزار و ۵۷۵ پرونده یعنی معادل 5/98 درصد کل پرونده‌های وارده رسیدگی شده و جزای نقدی این پرونده‌ها هم با حدود ۳۳۰ میلیارد ریال بوده است. اشرفی اظهار کرد: ۳۸۱ اکیپ گشتی تعزیرات حکومتی استان طی سال گذشته ۱۱۷۶ مورد بازرسی در سطح استان انجام دادند که بر اساس آن برای ۱۴۴ واحد صنفی پرونده تشکیل گردید و به ۳۲۶ واحد تذکر داده شد.
رسیدگی به ۱۴ پرونده احتکار
وی متوسط زمان رسیدگی به پرونده های تعزیرات حکومتی استان در بخش کالا و خدمات را در سال گذشته ۲۰ روز ذکر کرد و با بیان اینکه این مدت زمان رسیدگی نسبت به سال ۹۶، ۱۰ درصد کاهش داشته گفت: بیشترین تخلفاتی که در این بخش از سوی بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف گزارش شده به ترتیب فراوانی شامل عدم درج قیمت، گرانفروشی، عدم ارائه فاکتور و تقلب بوده است. وی تصریح کرد: طی سال گذشته همچنین ۱۴ پرونده با موضوع احتکار دریافت کردیم که متخلفین به پرداخت یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال جریمه محکوم و علاوه بر این ملزم به عرضه کالای احتکار شده به بازار شدند، امسال هم دو پرونده احتکار داشتیم که متخلفین به ۲۴۰میلیون ریال جریمه و عرضه کالا به بازار محکوم شدند.
دریافت ۳۰۵ پرونده تخلف بهداشتی
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان همچنین گفت یکی از پرونده‌های موردی ما در سال گذشته گرانفروشی آرد خام توسط یک شرکت تعاونی روستایی در یکی از شهرستان های استان به میزان ۳۳۵ کیسه بود که مدیر عامل شرکت به سه میلیون و ۳۵۰ هزار ریال جزای نقدی و یک میلیون و ۶۷۵ هزار ریال جبران خسارت روستائیان محکوم گردید. به گفته وی در بخش تخلفات بهداشتی نیز سال گذشته ۳۵۰ پرونده دریافت کردیم که به ۳۰۳ پرونده رسیدگی شد و متخلفین به ۸۰۴ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
افزایش ۱۳۸ درصدی پرونده های قاچاق کالا و ارز
اشرفی افزود: سال گذشته در بخش قاچاق کالا و ارز تعداد قابل توجهی از پرونده‌های ما را شامل می شود با افزایش ۱۳۸ درصدی ورودی پرونده ها در بخش قاچاق کالا مواجه بودیم و دلیل آن نیز نوسانات ارزی و تفاوت ارزش پول ملی ما با کشورهای همجوار بود و بیشترین پرونده های این بخش نیز به قاچاق سوخت مربوط می‌شد‌.
جریمه ۵۰۰ میلیاردی یک شرکت
وی اضافه کرد: علاوه بر سوختی که توسط خودروهای سبک به صورت خرد قاچاق می شود و اخیرا شاهد ورود بانوان به قاچاق سوخت هستیم، به برخی شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل که مرتکب قاچاق سوخت از مرز ماهیرود شدند نیز به ما ارجاع شد که یکی از این پرونده‌ها مربوط به یکی از شرکت های صنعتی در استان‌های غرب کشور بود که نسبت به قاچاق ۵۸ محموله صادراتی نفت گاز از طریق مرز ماهیرود اقدام نموده بود که مدیرعامل شرکت و شریک وی به پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

پرونده‌های قاچاق دام و جریمه ۱۵ میلیارد ریالی متخلفین
وی ادامه داد: در سال گذشته و همچنین سه ماهه اول امسال در بحث قاچاق دام ۷۰ پرونده دریافت کردیم و به ۶۳ پرونده رسیدگی شده که در ۴۵پرونده افراد متخلف به پرداخت بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند و در ۱۸ پرونده نیز افراد تبرئه گردیدند.
عفو مقام معظم رهبری شامل حال ۶۰ نفر در استان شد
اشرفی همچنین گفت: طی سال گذشته و سه ماهه اول امسال برای افرادی از محکومین اداره کل تعزیرات حکومتی استان که شرایط و استحقاق عفو و بخشودگی داشتند درخواست عفو شد و تشریفات قانونی کار طی گردید که در این راستا ۶۰نفر مورد عفو و بخشودگی مقام معظم رهبری قرار گرفتند. وی اظهار کرد: طی سه ماه امسال نیز ۷۱ اکیپ گشت و بازرسی ما از ۲۵۷ واحد صنفی بازرسی به عمل آوردند که برای ۴۸ واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل شد و ۶۰ واحد هم تذکر گرفتند.
واریز ۸۶ میلیارد ریال به خزانه دولت
وی در پایان از واریز ۸۶ میلیارد ریال وصولی اجرای احکام پرونده های حوزه های مختلف تعزیرات حکومتی استان به حساب خزانه دولت خبر داد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور