پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

توصیه‌های اخلاقی هلال احمر به مردم در پی دستگیر شدن یک مدیر ارشد!

مدیران جمعیت هلال احمر کشورمان که پیشتر، برخی، ابهامات مطرح درباره عملکردشان را قویا تکذیب کرده بودند، حالا ترجیح می‌دهند همگان را به رعایت اخلاق توصیه کنند!

به گزارش «تابناک»، اواخر خردادماه بود که خبر واردات دارویی مرگبار به کشور توجه همگان را به خود جلب کرد؛ دارویی برای رهایی از بیماری سالک که چند شرکت دارویی در کشورمان اقدام به واردات آن از شرکتی هندی کردند که تاییدیه مورد نیاز را نداشت؛ فرآورده‌ای که بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت، مصرفش در مواردی به مرگ منجر شده است.

ترکیب خطرناکی که می‌شود آن را نسخه تقلبی داروی اصلی خواند و به دلیل منجر شدن مصرفش به مرگ در چند مورد، آن را در زمره دارو‌های بسیار خطرناک قرار داد. آنقدر خطرناک که تدابیر ویژه برای برچیدنش از بازار در دستور کار قرار گیرد و افزون بر آن، شاهد شکل گیری پرونده قضایی در خصوص آن باشیم.

از جمله نکات جالب در این ماجرا، نام بردن از جمعیت هلال احمر کشورمان به عنوان یکی از واردکنندگان این داروی خطرناک بود که با واکنش این مجموعه مواجه شد که در اطلاعیه‌ای تأکید کرد، هیچ داروی غیرمجاز و تقلبی وارد کشور نشده، چه رسد اینکه واردات داروی تقلبی توسط ایشان صورت گرفته باشد.

افزون بر این، در اطلاعیه منتشره در این نهاد تأکید شده بود که جز جمعیت هلال احمر کشورمان، چند مجموعه دیگر از جمله شرکتی در زیرمجموعه هیأت امنای ارزی نیز همین دارو را وارد کرده اند و همچنین یادآوری شده بود که پیشتر هم این دارو وارد و تا آخر مصرف شده است.

دو ادعایی که گویی هدف از طرح آن در اطلاعیه مذکور، شریک تراشیدن و برائت از اتهامات وارده بود، به این صورت که اگر کسی بخواهد مرگ دو هموطنمان بر اثر مصرف این دارو را به ایشان نسبت دهد، بگویند از کجا معلوم که با دارو‌های وارد شده توسط ایشان این رویداد رخ داده است؟

این حقیقت حالا به وضوح خودنمایی می‌کند، چون چند روز پیش مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر دستگیر شده و جمعیت هلال احمر با تأخیری یکی دو روزه به این دستگیری واکنش نشان داده و آن را ناشی از واردات داروی یاد شده دانسته است.
توضیحاتی که در ادامه آن بر این احتمال تأکید شده که «بروز مشکلات و سوءتفاهم در هر مجموعه‌ای وجود دارد» تا این گونه به اذهان متبادر کند که ممکن است دستگیری مدیر ارشد زیرمجموعه هلال احمر، سوءتفاهمی بیش نباشد! انگار نه انگار که پای مرگ دو تن در میان است.

جالب اینکه مسئولان جمعیت هلال احمر کشورمان، بعد از طرح احتمال سوءتفاهم، تأکید کرده اند که «داوری، اعلام نظر و تصمیم‌گیری نهایی همراه با رعایت عدالت و شفافیت در این زمینه، تنها بر عهده مراجع قانونی است» تا به این نتیجه برسند که «هرگونه گمانه‌زنی و اظهارنظر در این مقطع، غیرمسئولانه و خارج از انصاف و قانون است.»

اصرار بر رعایت اصول محاکمه و دادرسی توسط جمعیت هلال احمر کشورمان در پرونده واردات دارویی مرگبار؛ اتفاقی که اگر در کنار تأکیدات موکد و فراوان وزیر بهداشت بر وجود مافیای دارو و دشوار بودن مبارزه با ایشان و… قرار گیرد، قابل تأمل‌تر به نظر می‌رسد و غیرعقلانی جلوه می‌کند.

دعوت به سکوت در پرونده‌ای که پیشتر جمعیت هلال احمر کشورمان به کل منکر وجودش شده و تأکید کرده همه امور در آن شفاف و منطبق بر قانون بوده است و حتی جزییاتی جدید از آن برملا کرده، از جمله واردات دارو در زیرمجموعه هیأت امنای ارزی؛ اما حالا که پیگیری اش تداوم یافته و به دستگیری برخی منجر شده، همگان را به سکوت در خصوص آن و تمکین قانون توصیه می‌کند!

تعارضی ترسناک و نگران کننده که مجابمان می‌کند بپرسیم چرا وقتی اعلام شد چند تن در ایران و پاکستان بر اثر مصرف این داروی تقلبی جان باخته اند، هلال احمر کشورمان توصیه‌های اخلاقی اش در این خصوص را به سمع عموم نرساند و حالا که به دستگیری منجر شده، شاهد توصیه‌های ایشان و تاکیدشان به تمکین قانون هستیم؟!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور