پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

تقلب‌های ۱۰۰ هزار تومانی در ترم کرونایی

امتحانات پایان ترم الکترونیکی، دستمایه تقلب‌های مجازی برای دانشجویانی شده است که این ترم را با تحصیل غیرحضوری گذراندند و این روزها با پرداخت هزینه به دنبال نمراتی هستند که در ازای آن مبالغ مختلفی از حدود ۱۰۰ هزار تومان می پردازند.

به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا نه تنها به جان مردم افتاده بلکه آفت جان آموزش عالی هم در این ماه ها و روزها شده است. سکانداران آموزش عالی این روزها با دفاع از اقدامات خود در عرصه گسترش آموزش های الکترونیکی برای به پایان رساندن نیمسال تحصیلی جاری، بارها تاکید کرده اند که تهدید کرونا را به فرصتی برای توسعه این آموزش های نوپا بدل کرده اند. هر چند این اقدام روزی باید شکل جدی تری به خود می گرفت.

به یاد داریم همزمان با اعلام رسمی شیوع کووید ۱۹ در کشور، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بلافاصله تعطیل شدند و کلاس های حضوری جای خود را به آموزش های الکترونیکی داد.

با گذشت چهار ماه از برگزاری آموزش ها و اعلام اکثر دانشگاه ها مبنی بر غیرحضوری شدن امتحانات پایان ترم، پدیده دیگری گریبان آموزش عالی و وزارت علوم را گرفته است. تقلب های مجازی، عنوانی است که این روزها در قالب آگهی های رایگان و پولی در سایت های غیرمعتبر، کانال های تگلرامی و واتس آپی دانشجویان را برای گذراندن امتحانی راحت و بدون استرس و زحمت وسوسه می کند.

پیگیری های خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که ادمین این کانال ها دانشجویانی هستند که از این فرصت برای درآمدزایی استفاده می کنند. در ادامه تصاویر مربوط به آگهی های برخی دانشجویان در این کانال تلگرامی با عنوان «همیار تقلب» اشاره می شود.

دانشجویان در این آگهی ها بدون پرداخت هزینه به ادمین کانال، درخواست خود را برای امتحانات پایان ترم مطرح می کنند و به نظر می رسد هزینه این خدمات مجازی هم توافقی است. بخش دیگری از این آگهی ها به بازارگرمی دانشجویانی تعلق دارد که از توانایی خود برای حل مسأله و تمرین می گویند و به نوعی استعداد خود را در ازای دریافت مبالغی به دانشجوی دیگر می فروشند. آنها حتی با هشتگ رفع اشکال به دنبال برگزاری کلاس های غیرحضوری برای دانشجویانی هستند که قبل از امتحان به دنبال حل مشکلات درسی شان می روند. این مسأله بیشتر در دانشجویان کارشناسی دیده می شوند که بنا به دلایل نامعلوم امکان رفع اشکال درس را توسط استاد و دانشگاه ندارند.

خبرنگار ایرنا در قالب یک دانشجو با ادمین این کانال گفت و گو کرده است تا از چند و چون این آگهی ها و هزینه ها مطلع شود که در ادامه این گفت و گو را می خوانید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت و گویی اعلام کرده است که دانشجویان با تقلب در امتحانات پایان ترم شوخی نکنند و این تخلفات به پلیس فتا گزارش می شود. علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم هم روزهای گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرده بود که دانشگاه ها فقط در موارد آموزشی و هر مسأله ای که برای دانشجویان در این نیمسال مشکل ایجاد کند، انعطاف نشان می دهند اما برخورد با تقلب در امتحانات پایان ترم مجازی مانند امتحانات حضوری است.

یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه  نیز گفته بود که حین برگزاری امتحان پایان ترم به صورت مجازی و از طریق وب کم، متوجه تقلب دو دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری می شود و اجازه شرکت در امتحان را به آنها نمی دهد.

در این زمینه پیگیری های  از وزارت علوم حاکی از آن است که روز گذشته اسامی این کانال ها و سایت ها برای برخوردهای قضایی به دادگاه فرهنگ و رسانه گزارش شده است. اما این واقعیت را باید پذیرفت که گسترش فضای مجازی، عرصه را برای جولان این افراد، سایت ها و کانال های شان بازتر می کند و حال که وزارت علوم به وظیفه خود در زمینه ارائه اسامی این متخلفان به دستگاه قضا عمل کرده است باید دید چه برخوردی از سوی مسوولان قضایی با آنها صورت می گیرد.

بی تعارف اگر سخن بگوییم، آموزش عالی به علت شیوع ویروس کرونا در کشور با افت آموزشی، علمی، فرهنگی و پژوهشی مواجه شده که البته تا حد زیادی اجتناب ناپذیر بوده است اما باید مانع گسترش آن در ترم های آیند بود؛ چرا که سال تحصیلی آینده هم با اعلام وزارت علوم به صورت حضوری و الکترونیکی برگزار می شود و بی توجهی به این مسأله نه تنها مدرک گرایی را بیش از گذشته ترویج می دهد بلکه در آینده افرادی دانش آموخته می شوند که هیچ بهره ای از علم و تخصص رشته تحصیلی شان نبرده اند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور