پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

تصمیم گیری درباره شناورسازی ساعت کاری اداره‌ها

معاون وزیر کشور گفت:درباره طرح شناورسازی ساعت کاری اداره ها، امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مهدی جمالی نژاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما افزود: بر اساس این طرح، اداره‌ها و سازمان‌ها بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند ساعات کاری متفاوتی خواهند داشت.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ۵۹ میلیون جمعیت شهری در کشور داریم که ۱۵۰ میلیون سفر شهری در روز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سهم حمل و نقل همگانی و شبه همگانی از سفر‌های درون شهری ۴۲ درصد است تصریح کرد: در شهر‌ها ۳۵۰ هزار تاکسی فعالند که ۲۵۰ هزار تاکسی، فرسوده است.

آقای جمالی نژاد افزود: ۱۵۰ هزار سرویس مدرسه، ۱۵۰ هزار آژانس و ۶۰۰ هزار تاکسی اینترنتی، ۲۲ هزار اتوبوس و ۳۰ هزار مینی بوس در نظام حمل و نقل همگانی شهر‌ها فعالند و مترو نیز روزانه ۲ میلیون مسافر را جا به جا می‌کند.

وی گفت: به ۳ هزار ناوگان مترو در کشور نیاز داریم که هزار ناوگان مربوط به تهران است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه راهبرد ما نگاه به موضوع بهداشت و درمان و توجه به اقتصاد مردم است تصریح کرد: حمل و نقل شهری، مدیریت تقاضا و مدیریت سفر دارد که درباره میزان تقاضا سیاستگذاری با ستاد ملی مبارزه با کروناست و ما بر اساس آن سفر را مدیریت می‌کنیم.

آقای جمالی نژاد با اشاره به تعطیلی نظام حمل و نقل عمومی در برخی شهر‌های کشور افزود: شورای عالی ترافیک، سیاست‌های کلان حمل و نقل کشور را مشخص و به استان‌ها ابلاغ می‌کند.

وی گفت: در این باره تصمیم گرفته ایم به جای تعطیلی مترو و اتوبوسرانی، همه ناوگان حمل و نقل شهری برای اجرای بهینه طرح فاصله گذاری هوشمند، فعال باشند و بر این اساس سفر‌های شهری را مدیریت می‌کنیم البته این تصمیم شورای عالی ترافیک لازم الاجرا نیست بلکه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا درباره آن تصمیم می‌گیرد.

آقای جمالی نژاد افزود: قرار بود در قالب نوسازی نظام اتوبوسرانی شهری تعداد ۱۹ هزار اتوبوس اضافه شود و اگر اکنون بخشی از این اتوبوس‌ها به اتوبوسرانی شهری اضافه شود مشکل گلوگاه‌ها و ازدحام جمعیت در این مسیر‌ها برطرف می‌شود.

وی گفت: درباره طرح ترافیک، کار نرم افزاری دقیقی انجام شده است و اگر طرح لغو شود حجم زیادی از خودرو‌های شخصی در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند و گره‌های ترافیکی زیادی را ایجاد خواهند کرد البته لغو طرح و استفاده از خودرو‌های شخصی میزان شیوع بیماری کرونا را کاهش می‌دهد.

آقای جمالی نژاد اضافه کرد: معاون کل وزارت بهداشت چند روز پیش گفته بود؛ ایران مانند سوئیس در مدیریت کرونا نیست، اما اعلام می‌کنم شهرداری‌های ما در مبارزه با کرونا از سوئیس و بسیاری از کشور‌های اروپایی بهتر عمل کردند.

وی گفت: در حالی که در ایران همه آحاد جامعه مانند بسیج و سپاه و دیگر اقشار مردم پای کار آمده اند، اما در کشور‌های اروپایی و امریکا حتی ماسک و تجهیزات مقابله با بیماری کرونا را از یکدیگر سرقت می‌کنند.

آقای یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نیز در این برنامه افزود: پیش از بروز بحران کرونا، مترو حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر را در روز جا به جا می‌کرد، اما این تعداد در هفته آخر اسفند به ۴۰۰ هزار نفر و در تعطیلات نوروز به ۱۴۵ هزار نفر رسید.

وی گفت: هفته پس از تعطیلات نوروز تعداد مسافران به ۲۴۰ هزار نفر رسید و پیش بینی می‌کنیم اکنون به ۳۴۰ هزار مسافر رسیده باشد.

آقای حجت افزود: تعداد مسافران مترو ۱۵ درصد است در حالی که متروی تهران با ۸۵ درصد ظرفیت کار می‌کند و مشکلی در فاصله گذاری نداریم و ظرفیت به میزان کافی است.

وی گفت: البته تعدادی گلوگاه در خطوط مترو و اتوبوسرانی وجود دارد که نگرانی ایجاد می‌کند.

آقای حجت با بیان اینکه اکنون نظام اتوبوسرانی تهران با همه ظرفیت فعال است افزود: تعداد مسافران خطوط اتوبوسرانی ۱۰ درصد پیش از بحران کروناست و بسیاری از اتوبوس‌ها خلوت هستند.
وی گفت: برای مدیریت ازدحام جمعیت در گلوگاه‌ها نیز که تصاویر آن به عنوان شلوغی مترو و اتوبوس‌ها امروز منتشر شد تعدادی از اتوبوس‌های تندرو را از خطوط کم مسافر به خطوط پر مسافر وارد کرده ایم.

آقای حجت افزود: از یکصد و ۳۰ ایستگاه اتوبوسرانی تهران حدود ۱۰ ایستگاه مشکل ازدحام دارد که با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت دیگر خطوط این مشکل را برطرف می‌کنیم.

وی گفت: تا اطلاع ثانوی، طرح ترافیک به طور کامل لغو شده است.

آقای حجت افزود: روز گذشته طرح فاصله گذاری در اتوبوس‌ها به صورت ارشادی انجام شد، اما برخی مردم رعایت نکردند و منتظر اتوبوس خالی نشدند.

وی گفت: مأموران کنترل بلیت در ایستگاه‌های اتوبوسرانی و مترو نمی‌توانند از ورود مسافران جلوگیری کنند، زیرا این مسئله موجب ازدحام جمعیت در این ایستگاه‌ها می‌شود.

آقای حجت افزود: اگر رشد تقاضای سفر یکباره انجام شود به دلیل محدود بودن ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی تهران نمی‌توانیم طرح فاصله گذاری هوشمند و اجتماعی را مدیریت کنیم، اما اگر رشد تقاضا مانند امروز ۲۰ درصد و حتی ۳۰ درصد نیز اضافه شود مدیریت آن اجرایی است.

وی گفت: ظرفیت مشخصی در مترو و اتوبوسرانی وجود دارد و انتظار داریم تقاضا برای استفاده از حمل و نقل عمومی اضافه نشود.

آقای حجت افزود: حدود ۳ هزار محافظ برای رانندگان تاکسی تهیه شده و در حال نصب است که دور راننده تاکسی را برای محافظت از ویروس کرونا می‌پوشاند.

وی گفت: برای تأمین ماسک ۷۰ هزار راننده تاکسی در تهران مشکل داریم، اما برای رانندگان اتوبوس ماسک تهیه شده است.

آقای حجت افزود: اتوبوس‌ها در ابتدا و انتهای خطوط ضد عفونی می‌شوند و در این زمینه از روش جدید مه پاش استفاده می‌کنیم و مواد ضد عفونی کننده را در اختیار اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها قرار داده ایم.

وی همچنین گفت: تاکنون در تهران ۱۴ راننده تاکسی و ۲ راننده اتوبوس بر اثر بیماری کرونا فوت کرده اند.

آقای محمدرضا کلایی شهردار مشهد نیز در این برنامه گفت: از ۲۵ اسفند اتوبوس‌های شهری و مترو را از چرخه خدمت رسانی خارج کرده ایم و اکنون نیز سامانه‌های حمل و نقل عمومی در مشهد تعطیل است.

وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی ۲۶ درصد در شیوع بیماری کرونا اثرگذار است افزود: به دلیل تعطیلی سامانه‌های اتوبوسرانی و مترو میزان بروز بیماری کرونا در مشهد بسیار کمتر از پیش بینی هاست.

آقای کلایی گفت: مشهد نخستین شهر کشور بود که نظام حمل و نقل عمومی خود را برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا متوقف کرد و تا زمانی که مطمئن شویم اثر این سامانه‌ها در شیوع بیماری کاهش یافته است اتوبوسرانی و مترو را راه اندازی نمی‌کنیم.

وی افزود: مردم از وسایل حمل و نقل مانند دوچرخه و موتور برقی استفاده کنند البته تاکسیرانی مشهد با رعایت دستورالعل‌ها فعال است.

آقای حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز در این برنامه گفت: از ۲۱ اسفند ناوگان مترو و از ۲۲ اسفند ناوگان اتوبوسرانی شیراز تعطیل شده و همچنان تعطیل است.

وی با بیان اینکه در شیراز کمترین میزان شیوع ویروس کرونا وجود دارد افزود: موافق بازگشایی حمل و نقل عمومی نیستیم.

آقای اسکندرپور سلامت مردم را در اولویت خواند و گفت: مشکلات اقتصادی باید در جای دیگر چاره اندیشی شود، زیرا حمل و نقل عمومی، ۲۶ درصد در شیوع کرونا اثرگذار و راه اندازی آن ظلم در حق مردم است.

وی افزود: مدیریت تقاضای سفر مستلزم سیاست‌های دیگری است که ارتباطی با مدیریت شهری ندارد.

آقای اسکندرپور گفت: سیاست‌ها باید حمایت از مردم باشد نه اینکه کارگران در این شرایط سر کار بروند.

آقای ناصر حاج محمدی شهردار رشت نیز در این برنامه گفت: از ۲۳ فروردین سامانه اتوبوسرانی رشت به طور کامل فعالیت خود را آغاز کرده است البته این شهر ۸۰ دستگاه اتوبوس دارد که فقط ۵۰ دستگاه آن فعال و این تعداد هیچ زمانی برای پوشش حمل و نقل عمومی رشت کافی نبوده است.

وی افزود: دستکم ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برای سامانه اتوبوسرانی رشت نیاز است.

آقای حاج محمدی با بیان اینکه در رشت ۶ هزار تاکسی و ون فعالند گفت: تقاضای سفر در ۲۳ فروردین ۲۰ درصد افزایش یافت و ناوگان اتوبوسرانی ما با توجه به اینکه با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کرد، اما بیشتر اتوبوس‌ها خالی بودند.

آقای قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز در این برنامه گفت: سامانه اتوبوسرانی اصفهان در اسفند ۹۷ دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر را جا به جا کرد در حالی که این تعداد در اسفند ۹۸ به ۵ هزار نفر کاهش یافت.

وی افزود: در ایام نوروز سامانه اتوبوسرانی و متروی اصفهان به طور کامل تعطیل بود، اما پس از تعطیلات، ۴۶۰ اتوبوس را برای ۶۰ ایستگاه فعال کردیم.

آقای نوروزی گفت: وضع حمل و نقل عمومی در ۲۳ فروردین در اصفهان مناسب بود و در مناطقی که مشکل ایجاد شد تمهیدات لازم را انجام دادیم.

وی افزود: متن‌های چاپی (بروشور) را برای آموزش مسافران و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از امروز توزیع می‌کنیم و از یکصد دستگاه اتوبوس جدیدی که در اسفند خریداری کردیم ۷۰ اتوبوس را وارد چرخه خدمت رسانی خواهیم کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور