پیام شهروند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

بیش از ۶۰۰ هزار نفر ظرفیت نیروی انسانی گروه‌های جهادی است

بیش از ۶۰۰ هزار نفر ظرفیت نیروی انسانی گروه‌های جهادی است

 رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: در حال حاضر ۲۳ هزار گروه جهادی در کشور فعالیت دارند و بیش از ۶۰۰ هزار نفر ظرفیت نیروی انسانی متخصص در این گروه‌ها فعال است.

سرهنگ محمد زهرایی روز پنجشنبه در حاشیه دیدار با خانواده پنج جهادگر آسمانی در شهرستان مرزی نهبندان در جمع خبرنگاران افزود: امروز مقابله با فقر و محرومیت مشابه دفاع مقدس، عرصه‌ای مقدس است که جوانان پرشور و انقلابی، متخصص و دردآشنا در این عرصه خدمت می‌کنند.

وی گفت: بسیج سازندگی که مقام معظم رهبری بستر ثبت و ضبط، نظارت و صیانت از گروه‌های سازندگی را برعهده این سازمان قرار دادند به عنوان متولی این حوزه پیگر است تا ساماندهی بهتری اتفاق بیفتد و بتوانیم در ادامه مسیر خدمات هدفمندتری به مردم در مناطق محروم ارائه دهیم.

وی بیان کرد: در سنوات گذشته ۳۵ نفر از جهادگران جان خود را حین ماموریت و انجام وظیفه از دست داده‌اند.

رییس سازمان بسیج سازندگی افزود: یادواره جهادگران آسمانی برای ۳۵ شهید، دهم مرداد مصادف با سالروز دیدار جهادگران با مقام معظم رهبری در تهران به صورت حضوری یا ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود.

وی گفت: این یادواره اگر ویروس منحوس کرونا اجازه دهد، به صورت تجمعیی و حضوری و اگر مقدور نباشد به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار خواهد شد.

زهرایی با بیان اینکه عنوان شهید، مطالبه عمومی برای جهادگران آسمانی است افزود: برای تحقق این مهم اقداماتی توسط نیروهای مسلح، بسیج و سپاه انجام شده است و با مجلس نیز هماهنگی‌هایی صورت گرفته تا بتوانیم عنوان شهید را با بقیه موضوعات مرتبط با آن برای این افراد داشته باشیم.

وی اظهار داشت: همچنین افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و نامگذاری ۳۵ پروژه به نام ۳۵ شهید جهادگر از دیگر برنامه‌های دهم مرداد در کشور است.

وی گفت: همزمان با سالروز دیدار جهادگران با مقام معظم رهبری (۱۰ مرداد) جهادگران، مجامع جهادی و شوراهای جهادی استان‌ها به فرمان حضرت امام خمینی (ره) لبیک خواهند داد و با پیام ۹ بندی رهبری که خطاب به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی صادر کردند، میثاق دوباره خواهند بست.

رییس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: جوانان پرشور و انقلابی با دغدغه و بدون چشمداشت تحت عنوان گروه‌های جهادی در سراسر کشور به مقابله با فقر و محرومیت می‌شتابند و اکنون دفاع نوین شده است و جنگ تغییر یافته لذا سنگرها به انسان‌های خاص از سرباز تا ژنرال نیاز دارد.

علیرضا پروانه، محمدرضا سبزه‌بین، رحمت‌الله شیرین، پژمان هاشمی و حبیب فرزانه از شهرستان نهبندان و محمد خراسانی از شهرستان سرایان از جمله جهادگران آسمانی خراسان جنوبی هستند که امروز با حضور رییس سازمان بسیج سازندگی کشور از خانواده جهادگران آسمانی شهرستان نهبندان تجلیل شد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بسیج سازندگی براساس تفاهم‌نامه با استانداری معین محرومیت‌زدایی در شهرستان مرزی زیرکوه است.

 

 

فعالیت بیش از ۴۰۰ صندوق قرض‌الحسنه مردمی در خراسان جنوبی

بیرجند – ایرنا – مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از فعالیت بیش از ۴۰۰ صندوق قرض‌الحسنه مردمی در استان خبر داد و گفت: این صندوق‌ها در زمینه ایجاد اشتغال خانگی فعال هستند و امید است کمکی در راستای جهش تولید برداریم.

مهدی هنری روز پنجشنبه در آیین واگذاری تجهیزات اشتغالزایی به نمایندگی از ۶۰ کارگاه اشتغال خانگی در استان خراسان جنوبی که با حضور رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در مسجد بلال منطقه مهرشهر بیرجند برگزار شد، افزود: در این مراسم ۴۰ عدد دار حوله‌بافی و پارچه‌بافی به ارزش یک میلیارد ریال، چهار دستگاه دار گلیم‌بافی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال، چهار دستگاه گوهرتراشی به ارزش ۸۰ میلیون ریال و یک عدد دار تابلوفرش به ارزش ۲۰ میلیون ریال واگذار شد.

وی گفت: تجهیزات یک کارگاه خیاطی با هزینه‌کرد ۱۴۰ میلیون ریال، ۲ کارگاه بسته‌بندی آجیل و شیرینی خانگی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال، هشت دستگاه جوجه‌کشی ۵۸۰ تایی به ارزش ۳۶۰ میلیون ریال و پنج واحد نان سنتی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال از دیگر تجهیزاتی است که در زمینه اشتغال خانگی در استان واگذار شد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی در بخش صندوق‌های قرض الحسنه که در مساجد، پایگاه‌های بسیج، محلات حاشیه شهر و روستاها که به صورت کاملا مردمی ایجاد شده بود، اینکه نیاز به حمایت داشتند.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم توانستیم از ظرفیت خیرین بهره‌مند شویم لذا با استفاده از این ظرفیت، برای تامین اقلام و تجهیزات کارگاه‌های مساجد و محلات اقدام شد.

وی اضافه کرد: از این طریق مبلغی به عنوان قرض در اختیار مجمع خیرین استان قرار گرفت که با هماهنگی صندوق‌های قرض‌الحسنه، حاشیه شهر را به عنوان مناطق هدف انتخاب کردیم.

هنری گفت: در این مدت آموزش‌هایی نیز در محل مساجد و پایگاه‌هایی بسیج مناطق حاشیه شهر و روستاها ارائه شد و افرادی که صلاحیت لازم را پیدا کردند برای دریافت تجهیزات در اولویت قرار گرفتند.

وی افزود: ما برای تکمیل زنجیره از جمله تامین بازار و مواد اولیه به طرح‌های اشتغال خانگی کمک می‌کنیم و در مدت یک سال این افراد از درآمدی که کسب خواهند کرد، هزینه کرده و بعد از این مدت مالک دستگاه خواهند شد.

تجهیزات اشتغالزایی به نمایندگی از ۶۵ کارگاه اشتغال خانگی استان خراسان جنوبی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در محله مهرشهر بیرجند واگذار شد.

 

 

 

 

نهضت جهش تولید در دستور کار بسیج سازندگی است

بیرجند – ایرنا – رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در سال جاری، نهضت جهش تولید با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی و بومی است.

سرهنگ محمد زهرایی روز پنجشنبه در آیین واگذاری تجهیزات اشتغالزایی به نمایندگی از ۶۰ کارگاه اشتغال خانگی استان خراسان جنوبی که در مسجد بلال منطقه مهرشهر بیرجند برگزار شد، افزود: منظور از نهضت جهش تولید، آرایش جنگی اقتصاد مقاومتی مردم‌پایه در مقابل استکبار جهانی است که طرح، برنامه، افتتاح، شروع، فرایند، پایان، اعتبار و کار کارشناسی نیاز است اما به باور و اعتقاد بیشتر از همه نیاز داریم.

وی گفت: در اقتصاد مردم‌پایه باید سراغ زنجیره‌های ارزش کوچک برویم که از فرهنگ کار و تلاش مردم در زیست‌بوم خودشان نشات گرفته است و شما محصولات را وارد بازار می‌کنید.

وی عنوان کرد: تشکیل بیش از ۲۰ هزار صندوق قرض الحسنه مردم‌یار اشتغالزا با ۹۰۰ هزار عضو یکی از این اقدامات است که مردم را کنار همدیگر جمع می‌کند.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: برای اینکه صندوق پایدار بماند نیاز به تشکل‌های بزرگتر مانند تعاونی و اتحادیه داریم اما مهمتر این است که به مردم جهت داده شده تا بدانند چگونه، چه محصولی و تا چه میزان تولید کنند سپس تکمیل زنجیره‌های ارزش توسط بسیجیان انجام شود.

وی گفت: به عنوان مثال پارچه‌بافی یکی از سنت‌های استان خراسان جنوبی است که در فرهنگ این استان ریشه دارد لذا برای پایدارسازی آن نیاز به یک تشکل مردمی داریم.

وی افزود: پیوند تشکل‌هایی مانند صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار بین گروه‌های جهادی و خیرین به عنوان خیرین بی‌ادعای اشتغال بسیار مهم است و ما در حمایت از این تشکل‌ها و صندوق‌ها هرچه در توان داشته باشیم، همکاری می‌کنیم.

زهرایی اظهار داشت: سازمان بسیج مستضعفین از اقشار ۲۲ گانه و معاونت‌های خود ده‌ها طرح اقتصاد مقاومتی در دستور کار دارد.

وی خودکفا کردن پنج محصول استراتژیک در بسیج کشاورزی و طرح صنعت‌یار و جهاد روشنایی به عنوان پنل‌های خورشیدی را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد و گفت: طرح صندوق‌ها و تعاونی نیز در دستور کار است که در بازه زمانی سه ساله تعداد صندوق‌ها از ۲۰ هزار به ۳۵ هزار و تعداد اعضا به سه برابر افزایش خواهد یافت.

وی از پیش‌بینی تشکیل یک هزار و ۶۰۰ تعاونی پایدار در کشور خبر داد و افزود: برای تحقق این مهم تفاهم‌نامه‌های زیادی با دستگاه‌های مختلف که ظرفیت تسهیلاتی، اعتباری و حمایتی برای مشاغل خرد دارند، منعقد شده است.

سرهنگ زهرایی بیان کرد: ما هنوز مانند هشت سال دفاع مقدس در جنگ هستیم اما این دفاع مقدس نوین شده است در حالی که محتوا، ریشه، دشمن، جبهه استکبار و حق همان است فقط آرایش جنگی عوض شده است.

وی گفت: دشمن از ترس خود، دو خاکریز عقب‌تر رفته و موضوع اقتصاد را پیش کشیده است لذا اکنون درگیر جنگ اقتصادی هستیم و آرایش جنگی را باید متناسب با اقتصاد پیش ببریم.

رییس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: ژنرال، افسر، امیر، سرباز و سردار این جبهه باید آموزش دیده تخصصی بحث اقتصاد باشد چراکه اقتصاد موفق نیست مگر اینکه مردم‌پایه شود.

در این آیین تجهیزات اشتغالزایی به نمایندگی از ۶۵ کارگاه اشتغال خانگی استان خراسان جنوبی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال واگذار شد.

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور