wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست0

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

wfn_ads

بیان مشکلات و قول های معاون وزیر ورزش و جوانان برای استان / از اعتبارات 16 میلیاردی عمرانی تا نگاه ویژه به بانوان و هیئت ها

امروز خراسان جنوبی – قاسمی/ روز گذشته نشست صمیمی روسای هیئت های ورزشی و دبیران سمن های جوانان با حضور ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع ورزش و جوانان برگزار شد که در ابتدای جلسه نماینده جوانان و هیئت ها مسائل و موضوعاتی را مطرح کردند.
به جوانان و سمن ها توجه شود
سید آبادی، نماینده یکی از سمن های استان گفت: خراسان جنوبی مرز ترانزیت است و فرصتی که می توانست به اشتغال تبدیل شود برای جوانان فایده ای به همراه نداشته است. وی درخواست کرد که در راستای پیشگیری و کاهش مشکلات بودجه هایی به سمن ها داده شود و به جوانان و سمن ها توجه ویژه ای شود. به گفتۀ وی مجمع جوانان نیز ردیف اعتباری خاصی ندارد تا بتواند به صورت مستقل برنامه هایی را اجرایی کند و نیاز به همکاری و مساعدت وزارت ورزش داریم.
ردیف استخدامی برای قهرمانان کشوری
سروری، رئیس هئیت کشتی استان هم گفت: خراسان جنوبی به دلیل محدودیت ها و محرومیت هایی که داشته است در حد اینکه قهرمان جهانی، المپیکی و آسیایی داشته باشد نیست و درخواست داریم که در ردیف استخدامی ها مانند سهمیه جانبازان و ایثارگران سهمیه ای هم برای قهرمانان کشوری به ویژه در مناطق کمتر برخورداری مانند خراسان جنوبی دیده شود. وی درخواست کرد که ردیف بودجه ای خاصی به هیئت های استان داده شود چرا که فاصله استان با استان های دیگر زیاد است و هزینه های زیادی را در پی دارد و اگر بودجه ها به خراسان جنوبی واریز شود قول می دهیم که جزو 10 استان برتر کشور شویم. به گفتۀ وی همچنین در بخش زیرساخت ها مشکل داریم و بیشتر هیئت ها فضای اختصاصی برای خود ندارند و اگر فضای اختصاصی داشته باشند بهتر می توانند عمل کنند.
هتل ورزشی ساخته شود
چراغ بیرجندی، رئیس هیئت ورزش های همگانی استان نیز گفت: برای میزبانی ها با مشکل خوابگاه مواجه هستیم و لازم است که یک هتل ورزشی دیده شود. وی افزود: همچنین در اعزام ها و نقل و انتقالات مشکل داریم و درخواست یک وسیله نقلیه برای هیئت ها داریم.
زیرساخت اختصاصی بانوان نداریم
مریم بهدانی، رئیس هیئت گلف استان هم بیان کرد: در بخش بانوان مشکل داریم و زیرساخت اختصاصی برای آنها وجود ندارد که لازم است نگاه ویژه ای به این بخش شود.
افزایش اعتبارات
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه اعلام کرد: با دستور استاندار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه ورزشی استان از 65 میلیون تومان به یک میلیارد تومان افزایش یافت و تاکنون 660 میلیون تومان آن به هیئت ها تخصیص یافته است. حسن عزیزی افزود: ورزشکاران استان با وجود همه کمبودها در مدال آوری ها موفقیت های زیادی داشته اند و این نشان می دهد که هیئت ها با تلاش و برنامه ریزی می توانند در هر شرایطی افتخار آفرینی داشته باشند و اگر توجه ویژه تری به این استان شود می تواند افتخارآفرینی های بالایی داشته باشد. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی مشکلات زیادی در توسعه زیر ساخت ها دارد، گفت: غربت جغرافیایی، موانع فرهنگی و دوری از سایر استان ها سبب به وجود آمدن محدودیت های اعتباری شده است.
هر فصل یک میزبانی برای بانوان
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی نیز در این نشست با اشاره به اینکه خراسان جنوبی محروم نیست، عنوان کرد: در بخش بانوان یک سری قول هایی از وزارت ورزش می خواهیم که اجرایی شود. نفیسه نخعی تصریح کرد: در هر فصل برای بانوان یک میزبانی مسابقات برگزار شود یعنی در سالی 4 میزبانی ویژه آنان داشته باشیم که نیاز به حمایت مالی وزارت ورزش دارد. وی ادامه داد: همچنین از محل 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده یک سری تجیهزات و امکانات مخصوص بانوان برای پارک ها دیده شود. به گفتۀ وی همچنین طرح سنجش ساختار قامتی برای دانش آموزان خراسان جنوبی اجرا شود که نیاز به بودجه دارد و در ساختار تشکیلاتی و استخدامی ادارات یک سمت برای مشاور جوانان حتما دیده شود.
تغییر نظام توزیع بودجه
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان هم بعد از شنیدن مشکلات و بیان مسائل عنوان کرد: دولت اگر به اندازه توان می توانست فعالیت و وظایف خود را انجام دهد، دست نیاز به سمت نهادها و سازمان‌های غیر دولتی دراز نمی کرد و دولت می‌تواند تنها سیاست‌گذار و برنامه‌ریز باشد و برای عملیاتی شدن باید از جامعه مدنی استفاده کند اما قبول داریم که سازمان های غیر دولتی شرکای دولت هستند و دولت باید سهم شرکای خود را پرداخت کند. ژاله فرامرزیان افزود: باید در نظام بودجه ریزی از همان ابتدا سهم شرکا به خودشان داده شود نه به واسطه ها و تحقق این امر مستلزم این است که نظام بودجه ریزی در کشور تغییر پیدا کند. وی با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبارات وزارت ورزش و جوانان اعتبارات فصل پنج است که اعتبارات حمایتی و واریز است، گفت: تمام تلاش وزارت این است که در نظام شاخص بندی همه سمن ها را شناسایی و شاخص بندی کنیم و به تناسب شاخص ها منابع کمکی را توزیع کنیم تا عدالت بهتر اتفاق بیفتد. به گفتۀ وی وزارت ورزش به جد دنبال این است که صدور مجوز برای سازمان های مردم نهاد، فعالیت و شکل دهی مجامع را بر عهده بگیرد و اگر این قانونی شود سازمان های مردم نهاد می توانند مدل اعتباری داشته باشند و تلاش می کنیم تا جایگاه خانه های جوان را قانونی کنیم و یک فایل به عنوان خانه جوان در انواع مکان ها باز کنیم تا بتواند استمرار پیدا کند.
تبعیت نکردن سازمان ها از قانون استخدام قهرمانان
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سال گذشته بیش از 8میلیارد تومان کمک بلاعوض به خراسان جنوبی اختصاص یافت، عنوان کرد: این در حالی است که در سال های 94 و 95 این رقم زیر ۵۰۰ میلیون تومان بوده است. فرامرزیان افزود: در حالی که بودجه گذشته، 20 برابر شده بود ولی فعالیت ها و برنامه ها اینگونه نبود بنابراین انتظار داریم که این افزایش اعتبارات خود را نشان دهد. وی با اشاره به اینکه سال گذشته همه کمک به هیئت های ورزشی را از طریق ادارات کل انجام دادیم، بیان کرد: امسال ۱۰ درصد از سهم کمک به هر فدارسیون را به هیئت های ورزشی اختصاص دادیم و هر فدراسیون باید گزارش دهد این اعتبار به چه هیئت هایی پرداخت شده است و ادارات کل ورزش و جوانان نیز باید گزارش در زمینه چگونگی پرداخت بودجه ها را ارائه دهند. به گفتۀ وی در بخش استخدام قهرمانان نیز ما لایحه داریم تا تمام قهرمانان از مزیت سهمیه استخدامی بهره مند شوند که قبول نشد و هیچ دستگاهی از این قانون تبعیت نمی کند که حتی همان قهرمانان جهانی را استخدام کند و بیشتر خود وزارت ورزش و بدنه ورزش کشور این استخدامی ها را دارد.
قول هایی که اجرایی می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در ماده ۹۴ قانون سهم بانوان لحاظ شده است، بیان کرد: به موجب این قانون علاوه بر اینکه سهم هیئت های ورزشی بین زنان و مردان باید یکسان پرداخت شود مبلغی خاص به ورزش بانوان اختصاص داده شده است. فرامرزیان قول داد که اگر هر هیئت ورزشی خراسان جنوبی رویداد ورزشی در ورزش بانوان داشته باشد و میزبانی بگیرد برای برگزاری این رویداد کمک ویژه پرداخت خواهیم کرد. وی ادامه داد: همچنین مبلغ قابل توجهی برای کمک به هیئت های ورزشی استان اختصاص داده می شود.
وی در ارتباط با نبود خوابگاه ورزشی در استان نیز گفت: برای رفع این کمبود مشاوری به استان اعزام می شود تا بعد از تهیه طرح از محل سرمایه گذاری و کمک های فنی و اعتباری هتل ورزش در استان داشته باشیم. به گفتۀ وی همچنین در سه مرحله 12 میلیارد تومان به استان برای طرح های عمرانی داده می شود و 5 میلیارد تومان نیز از محل سفر رئیس جمهور می باشد که در کل 16 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است و برای سرمایه گذارانی که بخواهند همکاری و کمکی داشته باشند هم حمایت های فنی و اعتباری خواهیم داشت. فرامرزیان درباره ساختار تشکیلاتی برخی ادارات ورزش شهرستان ها هم بیان کرد: این طرح به سازمان امور استخدامی رفته است تا شهرستان هایی که بالای 5 هزار نفر جمعیت دارد دارای چارت سازمانی و اعضای رسمی شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور