wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت ۶ سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

wfn_ads

به بهانه برگزاری جشن ازدواج در خانه سالمندان/ ” امید ” همچنان زنده است

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / چندی پیش خبری در فضای مجازی مبنی بر ازدواج در خانه سالمندان بیرجند دست به دست شد بر آن شدیم تا با این زوج مصاحبه ای داشته باشیم. این زوج که ما در این گزارش به نام های علی و فاطمه معرفی می کنیم می گویند: امید خاصی به ادامه زندگی و ساختن زندگی خوب پیدا کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

*علی آقا! درباره اینکه چه شد به خانه سالمندان آمدید می گویید؟
من ۵۸ سال سن دارم و دلیل اینکه به خانه سالمندان آمدم این بود که معتاد بودم و خانواده هم مرا طرد کرده بودند و بهزیستی به من کمک کرد و در اینجا توانستم ترک کنم.
*فاطمه خانم! شما چرا در این مرکز نگهداری می شوید؟
او که کمی معلولیت جسمی دارد می گوید من ۴۵ ساله هستم و از کودکی به دلیل مشکلاتم خانواده من را به مرکز علی اکبر سپردند و از آن سن در این مرکز نگهداری می شوم و یک فرزند پسر هم دارم.
*چگونه با هم آشنا شدید؟
علی: من با پسر فاطمه آشنا شدم که حدود ۹ ساله می باشد و مهر او به دلم نشست و اینکه متوجه شدم پدری ندارد و بعد با فاطمه آشنا شدم و برای بهبود زندگی خودم و این مادر و فرزند تصمیم به ازدواج گرفتم و با مسئولان صحبت کردم که اجازه را دادند.
فاطمه: پسرم یک بار آمد و گفت یک بابای مهربان پیدا کرده ام و علی را بابا صدا می کرد و این شد که با هم آشنا شدیم و با اجازه خانواده ها و مرکز ازدواج کردیم.
*این ازدواج چه تأثیری در زندگی شما داشته است؟
علی: تأثیر خیلی زیادی داشت به نوعی که قبلا برادر کوچک من وقتی من را در خیابان می دید روی خود را بر می گرداند ولی با ترک کردن اعتیاد و ازدواج من همه چیز خوب پیش می رود و امید به آینده پیدا کرده ام تا زندگی خوبی برای خانواده ام بسازم و حتی به افرادی که در منجلاب اعتیاد گرفتار شده اند کمک می کنم تا ترک کنند و اینکه با ترک چه فرصت های زیادی پیش روی آنها خواهد بود.
فاطمه: ازدواج باعث شد که مستقل شوم و امید و تکیه گاهی داشته باشم و بدانم که برای رفع مشکلات تنها نیستم و می توانم در کنار فرزندم زندگی خوبی بسازیم.
*آرزوها و برنامه های شما برای آینده چیست؟
علی: دلم می خواهد که در زندگی آرامش داشته باشم و یک زندگی خوب بسازم به نوعی که الگوی خوبی برای امیر باشم که مرا پدر خود صدا می کند تا در آینده به جایگاه بالایی برسد. و منزلت و جایگاه خوبی در جامعه و خانواده و فامیل داشته باشم.
فاطمه: آرزو دارم که زندگی خوبی داشته باشم و پسرم در کنار خودم ادامه تحصیل بدهد و فردی مسئولیت پذیر و موفق باشد.
امیدی که زنده شد
نازنین صمیمی، مسئول فنی و مشاور سالمندان مرکز علی اکبر(ع) هم در این باره گفت: در بین سالمندان و افرادی که اعتیاد دارند و یا مشکلات ذهنی و جسمی دارند امید به آینده و اینکه می توانند زندگی مستقلی را تجربه کنند به وجودآمده است.
به گفتۀ وی فاطمه از کسانی است که مشکل خاصی ندارد و آموزش پذیر است و اکنون هم آموزش های فنی و اشتغال زایی می بیند و می تواند بعدا برای خود شغلی ایجاد کند همچنین علی هم به دلیل علاقه خاصی که به کشاورزی دارد استعداد خیلی خوبی در این زمینه نشان داده و با کاشت سیفی جات مرغوب این زمینه فراهم شد که اکنون یک فرد از او خواسته است کارهای کشاورزی و دامداری او را انجام دهد و به زودی از مرکز خواهند رفت و زندگی مستقلی خواهند داشت.
وی تصریح کرد: این ازدواج نه تنها برای فاطمه و علی خوب شد بلکه برای امیر که به دلیل برخی مسائل دور از مادر نگهداری می شد می تواند اکنون تجربه زندگی در یک خانواده باشد و چه بسا در آینده فرزندان دیگری خواهند داشت و یک زندگی شاد را در کنار هم تجربه می کنند.
صمیمی تأکید کرد: با چنین اتفاقاتی می توان گفت که امید همیشه وجود دارد و نباید در هیچ سنی ناامید و سرخورده بود.

نگاه ها باید تغییر کند
مسئول فنی و مشاور سالمندان مرکز علی اکبر(ع) با بیان اینکه نگاه ها باید تغییر کند، گفت: برخی ها می گویند چه فرزندان بی مهری هستند کسانی که پدر و مادر خود را به خانه سالمندان می سپارند ولی باید توجه کرد که ما از زندگی این افراد اطلاعی نداریم به ویژه با زندگی های امروزه که زن و مرد کار می کنند و سالمند باید در منزل تنها باشد.
صمیمی افزود: خانه سالمندان گزینه مناسبی است که تمام خدمات پزشکی و نگهداری را انجام می دهد و خانواده ها هم همه روزه می توانند سرکشی داشته باشند. به گفتۀ وی درست است که در اوایل ممکن است سالمند احساس ناراحتی داشته باشد ولی به مرور با این شرایط خو می گیرد و متوجه می شود که به نفع خود او است و نباید خانه سالمندان را زیر سؤال برد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور