پیام شهروند

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

باسلام ازمسولان اب شهرستان قاینات مى خواهیم یک سرى به روستاى چلونک بزنند ببینند مردم ازبى ابى چه میکنند دراین روزهاى کرنایى

سلام علیکم.جاده آسفالت میدان ابن حسام به سمت چهارراه انقلاب کی درست میشود؟از بس موج داره داغون شدیم

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

به بهانه برگزاری جشن ازدواج در خانه سالمندان/ ” امید ” همچنان زنده است

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / چندی پیش خبری در فضای مجازی مبنی بر ازدواج در خانه سالمندان بیرجند دست به دست شد بر آن شدیم تا با این زوج مصاحبه ای داشته باشیم. این زوج که ما در این گزارش به نام های علی و فاطمه معرفی می کنیم می گویند: امید خاصی به ادامه زندگی و ساختن زندگی خوب پیدا کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

*علی آقا! درباره اینکه چه شد به خانه سالمندان آمدید می گویید؟
من 58 سال سن دارم و دلیل اینکه به خانه سالمندان آمدم این بود که معتاد بودم و خانواده هم مرا طرد کرده بودند و بهزیستی به من کمک کرد و در اینجا توانستم ترک کنم.
*فاطمه خانم! شما چرا در این مرکز نگهداری می شوید؟
او که کمی معلولیت جسمی دارد می گوید من 45 ساله هستم و از کودکی به دلیل مشکلاتم خانواده من را به مرکز علی اکبر سپردند و از آن سن در این مرکز نگهداری می شوم و یک فرزند پسر هم دارم.
*چگونه با هم آشنا شدید؟
علی: من با پسر فاطمه آشنا شدم که حدود 9 ساله می باشد و مهر او به دلم نشست و اینکه متوجه شدم پدری ندارد و بعد با فاطمه آشنا شدم و برای بهبود زندگی خودم و این مادر و فرزند تصمیم به ازدواج گرفتم و با مسئولان صحبت کردم که اجازه را دادند.
فاطمه: پسرم یک بار آمد و گفت یک بابای مهربان پیدا کرده ام و علی را بابا صدا می کرد و این شد که با هم آشنا شدیم و با اجازه خانواده ها و مرکز ازدواج کردیم.
*این ازدواج چه تأثیری در زندگی شما داشته است؟
علی: تأثیر خیلی زیادی داشت به نوعی که قبلا برادر کوچک من وقتی من را در خیابان می دید روی خود را بر می گرداند ولی با ترک کردن اعتیاد و ازدواج من همه چیز خوب پیش می رود و امید به آینده پیدا کرده ام تا زندگی خوبی برای خانواده ام بسازم و حتی به افرادی که در منجلاب اعتیاد گرفتار شده اند کمک می کنم تا ترک کنند و اینکه با ترک چه فرصت های زیادی پیش روی آنها خواهد بود.
فاطمه: ازدواج باعث شد که مستقل شوم و امید و تکیه گاهی داشته باشم و بدانم که برای رفع مشکلات تنها نیستم و می توانم در کنار فرزندم زندگی خوبی بسازیم.
*آرزوها و برنامه های شما برای آینده چیست؟
علی: دلم می خواهد که در زندگی آرامش داشته باشم و یک زندگی خوب بسازم به نوعی که الگوی خوبی برای امیر باشم که مرا پدر خود صدا می کند تا در آینده به جایگاه بالایی برسد. و منزلت و جایگاه خوبی در جامعه و خانواده و فامیل داشته باشم.
فاطمه: آرزو دارم که زندگی خوبی داشته باشم و پسرم در کنار خودم ادامه تحصیل بدهد و فردی مسئولیت پذیر و موفق باشد.
امیدی که زنده شد
نازنین صمیمی، مسئول فنی و مشاور سالمندان مرکز علی اکبر(ع) هم در این باره گفت: در بین سالمندان و افرادی که اعتیاد دارند و یا مشکلات ذهنی و جسمی دارند امید به آینده و اینکه می توانند زندگی مستقلی را تجربه کنند به وجودآمده است.
به گفتۀ وی فاطمه از کسانی است که مشکل خاصی ندارد و آموزش پذیر است و اکنون هم آموزش های فنی و اشتغال زایی می بیند و می تواند بعدا برای خود شغلی ایجاد کند همچنین علی هم به دلیل علاقه خاصی که به کشاورزی دارد استعداد خیلی خوبی در این زمینه نشان داده و با کاشت سیفی جات مرغوب این زمینه فراهم شد که اکنون یک فرد از او خواسته است کارهای کشاورزی و دامداری او را انجام دهد و به زودی از مرکز خواهند رفت و زندگی مستقلی خواهند داشت.
وی تصریح کرد: این ازدواج نه تنها برای فاطمه و علی خوب شد بلکه برای امیر که به دلیل برخی مسائل دور از مادر نگهداری می شد می تواند اکنون تجربه زندگی در یک خانواده باشد و چه بسا در آینده فرزندان دیگری خواهند داشت و یک زندگی شاد را در کنار هم تجربه می کنند.
صمیمی تأکید کرد: با چنین اتفاقاتی می توان گفت که امید همیشه وجود دارد و نباید در هیچ سنی ناامید و سرخورده بود.

نگاه ها باید تغییر کند
مسئول فنی و مشاور سالمندان مرکز علی اکبر(ع) با بیان اینکه نگاه ها باید تغییر کند، گفت: برخی ها می گویند چه فرزندان بی مهری هستند کسانی که پدر و مادر خود را به خانه سالمندان می سپارند ولی باید توجه کرد که ما از زندگی این افراد اطلاعی نداریم به ویژه با زندگی های امروزه که زن و مرد کار می کنند و سالمند باید در منزل تنها باشد.
صمیمی افزود: خانه سالمندان گزینه مناسبی است که تمام خدمات پزشکی و نگهداری را انجام می دهد و خانواده ها هم همه روزه می توانند سرکشی داشته باشند. به گفتۀ وی درست است که در اوایل ممکن است سالمند احساس ناراحتی داشته باشد ولی به مرور با این شرایط خو می گیرد و متوجه می شود که به نفع خود او است و نباید خانه سالمندان را زیر سؤال برد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 11 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور