پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

بناهای تاریخی استان هر روز بدتر از دیروز

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / در روزگار کهن شهری بود و مسئولی داشت. از بد حادثه جنگی به وقوع پیوست و مسئول محترم در یک اجتماع مردمی خطاب به آنان گفت: اگر قرار است در این نبرد، پیروز شویم باید همه آماده باشند و به جنگ بروند. او اینگونه ادامه داد که فردا همه با هم در میدان شهر جمع می‌شویم و شما می‌روید می‌جنگید. این داستان هرچند تاریخی است اما گویی سرمشقی شده برای مدیران ارشد میراث فرهنگی استان؛ آنجایی که از بخش خصوصی حوزه صنایع دستی می خواهند حرفه‌ای شوند و حرفه‌ای رفتار کنند اما گویی مرگ، خوب است ولی برای همسایه.
نگاهی به گذشته و عملکرد پر انتقاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نشان‌دهنده این است که مدیران این مجموعه در رفتارشان پایین تر از کف انتظارات عمل کرده‌اند. شاهد این مدعا اماکن تاریخی ای است که یا رو به نابودی است همچون ارگ بهارستان یا به علت ساخت و سازهای نامتعارف از درجه اعتبار ساقط شده‌اند که از آن میان می توان به بافت قدیمی رحیم آباد و دیوار یخی یا همان دیوار اعدام اشاره کرد که به علت ساخت بناهای مرتبط با استانداری خراسان جنوبی در حریم این آثار تاریخی دیگر فاقد زیبایی سابق است. شاید اگر بخواهیم به انصاف سخن بگوییم میراث فرهنگی اصفهان با تخریب برج جهان نما و نجات میدان نقش جهان، حرفه ای تر عمل کرده تا میراث فرهنگی استانی که سالهاست نقاب فرهنگی به چهره دارد. حالا اگر با همین رویه ادامه دهیم و تنها انتظار حرفه‌ای شدن از دیگران داشته باشیم و در مقابل، هیچ تغییری در مدیریت ها مشاهده نکنیم شاید میراث مان برای آیندگان، هیچ باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: حرفه ای شدن، بزرگترین انتظار ما از بخش خصوصی فعال در حوزه صنایع دستی است. رمضانی افزود: فعالان حوزه صنایع دستی استان باید حرفه‌ای و مستقل شوند در غیر این صورت تابع بخش دولتی خواهند بود. وی اضافه کرد: آنها باید به دنبال برند سازی و بسته بندی مناسب بروند و در این راستا ما هم غرفه رایگان در اختیارشان قرار داده و زمینه حضور شان در نمایشگاه ها را فراهم می نماینم تا با برندهای دیگر آشنا شوند. وی در نشست خبری روز گذشته که به مناسبت روز جهانی و هفته صنایع‌دستی برگزار شد، با اشاره به اینکه ما فعالان حوزه صنایع دستی را راهنمایی می‌کنیم اما توفیق در این راه که همت و پیگیری خود آنها را نیز می طلبد، اظهار کرد: هنرمندان باید به دنبال کیفی سازی و هنر بخشی به تولیدات خود باشند. وی به فرا رسیدن هفته و روز جهانی صنایع دستی (۲۰ خردادماه) اشاره کرد و از برگزاری مراسم تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی، برپایی بازارچه‌های موقت فروش با اولویت مکان های تاریخی، دیدار صنعتگران و هنرمندان با مقامات استانی اعم از استاندار و ائمه جمعه و فرمانداران و…، افتتاح خانه برک بافی در شهرستان سربیشه و برگزاری کارگاه آموزش بسته بندی ویژه صنعتگران به عنوان برخی برنامه‌های ویژه این هفته نام برد.
برگزاری جشن جهانی توبافی در خراشاد
رمضانی افزود: راه اندازی مرکز خلاق صنایع دستی در بیرجند، برگزاری نشست تخصصی صنایع دستی با حضور مسئولان ادارات و نمایندگان فعالان این حوزه در سربیشه، آیین کلنگ زنی بازارچه صنایع دستی در روستای جهانی توبافی خراشاد و نیز برگزاری جشن جهانی توبافی در این روستا، راه اندازی کارگاه حوله بافی در روستای سرچاه تازیان، اجرای طرح خداقوت صنعتگر، راه اندازی دائمی کارگاه پخل بافی در روستای چاهداشی نهبندان، برپایی نمایشگاه عکس از تولیدات صنایع دستی در سربیشه، راه‌اندازی بازارچه‌های موقت در شهرهای قهستان، اسدیه و گزیک و روستاهای فورگ و نوزاد، نصب بنر و پوستر اطلاع رسانی و معرفی صنایع دستی و برگزاری ویژه برنامه روز جهانی صنایع دستی با رویکرد کودکان به عنوان آینده سازان جامعه در ساعت 9:30 صبح امروز در باغ رحیم آباد بیرجند از دیگر برنامه های هفته و روز جهانی صنایع دستی در استان است.
۱۲ میلیارد تومان سهم صنایع دستی از درآمد استان
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم با بیان اینکه سال گذشته ۸ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح‌های مشاغل خانگی و اشتغال فراگیر در استان پرداخت شده است، گفت: سال گذشته سهم صنایع دستی از درآمد استان ۱۲ میلیارد تومان بوده است عباس‌زاده با اشاره به اینکه چند طرح ملی در استان مورد حمایت و استقبال صنعتگران حوزه صنایع‌دستی واقع شده، افزود: سفالگری و لعاب روی سفال، طراحی و تولید چرم و تولیدات صنایع چوب از جمله این طرح‌ها هستند.
ایجاد مرکز خلاق صنایع دستی در بیرجند
وی در خصوص راه اندازی مرکز خلاق صنایع دستی نیز گفت: این طرح از سال های گذشته در استان با کمک دانشگاه پیگیری شد اما در عمل اتفاقی رخ نداد و در حال حاضر این طرح در سطح ملی فراگیر شده و قرار است این مرکز در محل خانه اعتمادی نیا در بیرجند راه اندازی گردد و رشته های شاخص صنایع دستی توسط تولید کنندگان خلاق با طرح‌های جدید در آن فعال شود که امیدواریم این رشته ها در آینده افزایش یابد. وی اضافه کرد: در روستای خراشاد زمینی به احداث بازارچه اختصاص یافته و قرار است از محل اعتبارات ملی ۲۰۰ میلیون تومان برای این منظور به این روستا اختصاص یابد که به محض تخصیص کار احداث آغاز خواهد شد به گفته وی طرح راه اندازی مرکز علمی تخصصی پژوهش های نساجی سنتی نیز با استفاده از اعطای تسهیلات به بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد که در آینده به یک مرکز تجمیعی پژوهشی برای معرفی بهتر صنعت نساجی تبدیل خواهد شد که البته نیازمند تخصیص اعتبار است.
برک بافی مود در راه جهانی شدن
عباس‌زاده در خصوص برک بافی مود نیز گفت: این صنعت از بین ۷ منسوج شناسایی شده و به عنوان اولین صنعت این بخش در کشور از طرف دفتر منطقه ای یونسکو در تهران مورد حمایت قرار خواهد گرفت که البته این حمایت به معنی جهانی شدن این صنعت نیست و باید میزان تولید و فروش آن توسعه یابد و برای مواد اولیه مورد نیاز نیز با مشکل روبرو نشود. وی تصریح کرد: البته برک بافی شهر مود ظرفیت جهانی شدن را دارد ولی تعداد کارگاه های آن محدود است اما این صنعت به سمت جهانی شدن پیش می رود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور