پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

با حضور رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور انجام شد/ افتتاح دو مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / اولین مراکز حمایتی کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی ویژه دختران و زنان در معرض آسیب شامل مرکز حمایت های روانی _اجتماعی دختران و خانواده و مرکز حمایت و توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی روز گذشته با حضور جعفری، رئیس سازمان اورژانس اجتماعی ۱۲۳کشور، در بیرجند افتتاح شد.
هدف توانمندسازی خانواده ها
مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم هدف از راه اندازی این مراکز را آموزش مهارت های حرفه ای و توانمندسازی خانواده های جامعه هدف بهزیستی، آموزش مهارت های زندگی، تهیه جهیزیه برای دختران نیازمند، جذب کمک های خیران و ارائه خدمات به زنان آسیب دیده اجتماعی برشمرد. علی عرب نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال گذشته در حوزه پیشگیری و مدیریت آسیب های اجتماعی موفق عمل کرده ایم، گفت: آمارهای بدست آمده نشان دهنده کاهش این آسیب ها در حوزه کودکان خیابانی، مسائل زنان و دختران و آمار طلاق در استان می باشد. وی همچنین در نشست استانی تبیین طرح جامع توسعه فرهنگ اجتماعی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: اورژانس اجتماعی با هدف افزایش ضریب نفوذ خدمات به مردم راه‌اندازی شده و در راستای کاهش مشکلات اجتماعی در خدمت مردم است. به گفتۀ وی مهمترین دغدغه ما در سال جاری راه‌اندازی سامانه طلاق با همکاری دادگستری استان می باشد.
رشد چشمگیر خدمات اورژانس اجتماعی
مدیرکل بهزیستی استان عنوان کرد: در سال گذشته خدمات اورژانس اجتماعی استان در بسیاری از زمینه‌ها افزایش داشته است. عرب‌نژاد با بیان اینکه طی سال گذشته 27 درصد رشد در زمینه توانمند سازی زنان روستایی داشتیم، افزود: همچنین افزایش 19 درصدی شاخص حمایت از فرزندان بی سرپرست استان را داشته ایم. وی با بیان اینکه سال گذشته 7 هزار و 27 نفر با اورژانس اجتماعی تماس گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که بیش از 5 هزار تماس بوده 30 درصد افزایش داشته است، گفت: در سال گذشته در مورد کودک آزاری، همسرآزاری و اختلافات خانوادگی بیشترین تماس با اورژانس اجتماعی خراسان جنوبی گرفته شده است. به گفتۀ وی خدمات گیرندگان از اورژانس اجتماعی استان در سال 96 تعداد 30 هزار و 964 نفر بودند که در سال گذشته این میزان با رشد 70 درصدی به 88 هزار و 570 نفر رسیده است. عرب نژاد تأکید کرد: در سال جاری نیز باید این خدمات افزایش داشته باشد و در این راستا برنامه‌های زیادی با همکاری ائمه جماعات مساجد در دستور کار می باشد.
همه مسئولان پای کار بیایند
مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی و رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور هم در این نشست گفت: باید در حوزه کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی همه مسئولان فرهنگی احساس مسئولیت کنند تا این مسائل کنترل و رفع شود. رضا جعفری به نقش رسانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی نیز اشاره کرد و افزود: نقش اصحاب رسانه در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار تأثیرگذار است که با اطلاع رسانی در خصوص یک موضوع جامعه را نسبت به وضعیت و شرایط آگاه می‌کنند. وی تصریح کرد: اصحاب رسانه می توانند در حوزه پاسخگویی مسئولان و شفاف سازی مسائل نقش مهمی را ایفا کنند. به گفتۀ وی بسیاری از مردم از وجود سامانه 123 و فعالیت اورژانس اجتماعی آگاهی ندارند که لازم است اصحاب رسانه در این خصوص همکاری کنند و برای تقویت حقوق شهروندی باید منابع را به خوبی شناخت و استفاده کرد.
راه اندازی سامانه اورژانس اجتماعی
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: یکی از برنامه‌های سال جاری راه اندازی سامانه اورژانس اجتماعی است که باعث می‌شود منبع اطلاعاتی خوبی در حوزه آسیب‌ها در هر استان داشته باشیم و این سامانه طی ماه‌های آینده راه‌اندازی می شود. جعفری با اشاره به اینکه امروزه اورژانس اجتماعی به مرکزی پویا و فعال در کشور تبدیل شده است، عنوان کرد: در شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت بیش از 350 مرکز اورژانس اجتماعی داریم و در خراسان‌جنوبی نیز حدود 10 مرکز اورژانس اجتماعی فعال است. وی افزود: طبق گزارش‌های رسیده به اورژانس اجتماعی بیشترین مداخله‌های اورژانس اجتماعی مربوط به کودک آزاری، همسر آزاری، معلول آزاری و سالمندآزاری می باشد و در حوزه خودکشی شرایط تقریبا خوب است اما باید در حوزه پیشگیری و اجرای برنامه ها دقت شود تا در آینده برای کشور مشکل ایجاد نشود. به گفتۀ وی در سال گذشته 8 هزار مداخله در امر خودکشی در کشور داشتیم که این موضوع مانع از خودکشی شده است. او با اشاره به راه اندازی سامانه پیامکی برای استفاده مردم، خاطرنشان کرد: این سامانه نیز برای اینکه مردم ناظری بر خدمات ما باشند طراحی شده که اگر در جایی مشکلی وجود داشت شهروندان مشکلات را از طریق پیامک به متولیان امر اعلام کنند و رسیدگی شود.
چرخه کامل آسیب ها شناسایی شود
مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی با بیان اینکه در سازمان بهزیستی تلاش شده چرخه کاملی از آسیب‌های اجتماعی شناسایی شود، گفت: خدمات‌دهی بیشتر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی شناسایی شده تشکیل و تقویت می شود. جعفری با اشاره به اینکه هرجا ساختار فرهنگی داشته باشد آسیب‌های اجتماعی کم است، تصریح کرد: این به معنای نبود آسیب اجتماعی در آن منطقه نیست بلکه شاید شاهد آسیب به صورت زیر پوستی در این منطقه باشیم که مردم منطقه نخواهند این آسیب را به منطقه خود نسبت دهند لذا باید به تمام نقاط کشور توجه شود. وی اعلام کرد: در مراکز اورژانس اجتماعی 4500 کارشناس خبره فعالیت دارند و 238 پایگاه خدمات دهی اجتماعی در کشور فعالیت دارد و سال گذشته 80 هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شدند. به گفتۀ وی در بخش کودکان کار نیز بیشتر از اتباع خارجی هستند که حدود 53 درصد می باشد و برنامه ای را در حال اجرا داریم که ساماندهی و حمایت آنها را در پی دارد.

تبیین طرح جامع توسعه فرهنگی اجتماعی اورژانس اجتماعی (خط فوریتی 123)
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان هم با اشاره به تبیین طرح جامع توسعه فرهنگی اجتماعی اورژانس اجتماعی(خط فوریتی 123)گفت: برای اولین بار این کار در حال انجام است. شهرام شیخانی تصریح کرد: برای انجام این طرح در ابتدا افکار سنجی انجام دادیم که افراد خیلی کمی اورژانس اجتماعی را می شناختند و در همین راستا اطلاع رسانی و تبلیغات را در برنامه خود جای دادیم. به گفتۀ وی با اجرای این طرح مردم در حوزه فرهنگ اجتماعی و اورژانس اجتماعی اطلاعات کاملی به دست خواهند آورد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 10 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور