پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

با حذف ۴ صفر از پول ملی ایران، موافقید یا مخالف؟

در دی ماه سال گذشته بود که بانک مرکزی از ایران چک‌های جدید ۵۰ هزار تومانی رونمایی کرد؛ این رونمایی، از خداحافظی با واحد پول ریال خبر می‌داد، چون در ایران چک‌های جدید، بانک مرکزی با کمرنگ کردن چهار صفر و برجسته کردن عدد ۵۰، عملاً واحد پولی تومان را زنده کرده بود.
حالا پس از گذشت هفت ماه از تاریخ رونمایی از ایران چک‌های جدید ۵۰ هزار تومانی، هیأت دولت در روز‌های پایانی هفته گذشته، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رساند و این لایحه برای اجرایی شدن، از پاستور به بهارستان و سپس به شورای نگهبان خواهد رفت تا به تصویب نهایی برسد.
با حذف ۴ صفر از پول ملی ایران، موافقید یا مخالف؟

در این بین، علی ربیعی، سخنگوی دولت تأکید داشت: این لایحه، افزایش کارایی پول ملی و هماهنگی بیشتر با عرف جاری جامعه (یک تومان بین مردم مفهوم خاص خود را دارد) را به همراه خواهد داشت. همچنین حذف چهار صفر از پول ملی باعث می‌شود تا حیثیت ظاهری پول ملی در مقایسه با سایر ارز‌های بین‌المللی مراعات و مسکوکات که مدتی است حذف شده‌اند، وارد چرخه شوند.

همچنین استهلاک کاغذ نیز کاهش می‌یابد. ربیعی با تأکید بر اینکه حذف چهار صفر از پول ملی ارتباطی با تورم، قدرت خرید و رشد اقتصادی ندارد، گفت: با اجرای این طرح صرفاً به دنبال افزایش کارایی پول ملی و نزدیکی بیشتر با عرف جامعه هستیم.

برخی کارشناسان پولی و بانکی نیز در دفاع از این لایحه گفتند: بعد از یک دوره طولانی که شاهد تورم‌های افسارگسیخته بوده‌ایم و ارزش و معنای واقعی ریال از بین رفته است، این اقدام ضروری و الزامی به نظر می‌رسید. همچنین موافقان از تأثیر روانی این اقدام می‌گویند و بر این باور هستند که با حذف چهار صفر از پول ملی، بار روانی حاکم بر جامعه نیز با ساده سازی اعداد کاهش می‌یابد.

در طرف مقابل، مخالفان این لایحه، نسبت به تک بعدی بودن این تصمیم انتقاداتی داشته و تاکید دارند این‌گونه تصمیمات باید به صورت یک بسته جامع و در جهت اصلاح ساختاری و زیرساختی اقتصاد ایران باشد. بسته‌ای که باید ساختار بودجه، بازار سرمایه، نظام مالی، ارزی و پولی کشور را در بر بگیرد.

همچنین این گروه، تأکید دارند که پیش زمینه‌های اجرای موفق این طرح در اقتصاد ایران وجود ندارد. آن‌ها معتقدند در شرایط کنونی که اقتصاد بیمار ایران، هر روز با چالش‌های جدیدی دست و پنجه نرم می‌کند و از یک سو با رشد اقتصادی منفی و از سوی دیگر با رشد ۲۳ درصدی حجم نقدینگی، کسری بودجه و رشد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی و … مواجه است، نمی‌توان انتظار موفقیت برای این لایحه را متصور بود.

با این توضیحات، شما به عنوان یک شهروند ایرانی که در مبادلات روزمره خود از اسکناس‌های ریال استفاده می‌کنید، پاسخ دهید که

  • آیا با اجرای این لایحه موافقید یا مخالف؟

 

  • آیا با نظر سخنگوی دولت مبنی بر «حفظ حیثیت ظاهری پول ملی در مقایسه با سایر ارز‌های بین‌المللی در صورت حذف صفرها» موافقید؟

 

  • آیا شرایط کنونی، زمان مناسبی برای اجرای حذف صفر‌ها از پول ملی است؟

 

  • فکر می‌کنید تأثیر اجرای این لایحه، بر اقتصاد بیمار ایران چیست؟

 

  • آیا به نظر شما در بلند مدت، دوباره شاهد رشد نقدینگی خواهیم بود و باید به فکر حذف صفر‌های دیگر باشیم؟

 

  • به نظر شما مهم‌ترین مانع در برابر موفقیت این طرح چیست؟
  • در شرایطی که بیش از پنجاه کشور در سال‌های اخیر به سمت حذف صفر از پول ملی رفته‌اند، آیا ایران می‌تواند تجربه‌ای موفق همچون ترکیه و هلند داشته باشد و یا به مانند برزیل و ونزوئلا این طرح در ایران نیز با شکست مواجه خواهد شد؟
  • و در پایان به نظر شما، انگیزه دولت و بانک مرکزی از پیشنهاد این لایحه چیست؟

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور