پیام شهروند

با سلام و احترام
در خصوص سرمقاله مورخ چهاردهم مرداد ماه که توسط آقای راعی فرد در مورد FATF نوشته شده بود، خطاب به نویسنده عرض می کنم، برادر محترم یعنی رهبری مقتدر، فهیم و دلسوز و این همه متخصصین، کارشناسان، دلسوزان کشور و اعضای مجمع تشخیص مصلحت که عمری سابقه مدیریت کلان در کشور دارند به اندازه جنابعالی نمی فهمند؟

باسلام میخواستم از تلاش هیات امنای مزار شاه سلیمان علی ع به ویژه جناب اقای خزایی و دستندرکاران تشکر نمایم اجرتان باحضرت زهرا س

سلام فرمانداروشهردارمحترم اسدیه آیا تاکنون در خیابان های شهراسدیه ترددداشته اید وضعیت اسفالت شهرباوجودکارخانه اسفالت شهرداری واقعااسفناک می باشد مردم که عادت دارندفکری برای خودتان بکنید که حقوق تان حلال باشد

با سلام خدمت پرسنل خدوم وایثارگر بیمارستان شهید رحیمی بیرجندپرسنل اتاق عمل، رادیولوژی و کادر درمان که در انجام عمل جراحی اینجانب نهایت همکاری را داشتند و از برخورد انسان دوستانه آنها کمال تشکر وقدردانی را دارم موفق وموید باشید

از بنیاد مسکن تقاضا داریم نسبت به بهسازی و ایجاد خیابان اصلی و جداول شهرک ولی عصر شوکت اباد اقدام نمایند

با سلام چرا استاندار و مسئولین شرکت برق و آب و گاز و شهرداری به فکر ساکنین اراضی موسوی نیستند

با سلام!شهردار محترم باتوجه به بازدید وقول مساعد در خصوص احداث چهارراه ،زیر گذر ویامیدان در معصومیه پایین در سال 99 همچنان در پیچ وخم یک کوچه ایم!!!

سگ های ولگرد در مهرشهر شبها تاصبح باعث بهم زدن خواب وآسایش ما هستند آیا کسی مسئول بررسی این مورد هست؟بچه های ما شبا با ترس از خواب می پرند

باسلام وقت بخیر معاون محترم استانداری با توجه به شیوع کرونا درخصوص تغییر ساعات کار ادارات برای خانمهای دارای کودک زیر شش سال یک تبصره داشته باشید من صبح زود فرزند کوچکم چطور بیدار کنم و کجا ببرم

سلام چرانیروهای سدمعبر به وظیفه خود عمل نمیکنند برای یک موضوع صدبارزنگ زدیم تامحل میان وبرمیگردند اینهابرای همین کارحقوق میگیرندلطفا مسولین رسیدگی کنند

سلام
شهردار محترم کوچه عمار مهر شهر با توجه به ساخت 100%ساکنین نه جدول و نه آسفالت داره.
لطفا به جای روکش خیابون های بالاشهر یکم هم به فکر مهر شهر باشید
کاش مهر شهر حداقل یه دهیاری جداگانه داشت

با سلام . با توجه به اینکه 15تا 21تیرماه هفته عفاف و حجاب است و 26دستگاه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص وظیفه دارند. متاسفانه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری اقدامات در نظارت بر دستگاه های دولتی و فعال سازی نهادهای مردمی و گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بسیار ضعیف است.

باسلام.خواهشمنداست درصورت امکان نسبت به خط کشی خیابان قدس غربی جهت جلوگیری ازهرگونه حوادث ناگوار اقدام فرمائید.درضمن اسفالت خیابان مربوطه بدلیل عمرطولانی فاقدکیفیت می باشد.تشکر

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

با افزایش 3 برابری اعتبارات بخش راه سازی خراسان جنوبی/ شریان های ارتباطی جان گرفت

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: طی یک سال اخیر و با تزریق حدود سه برابری منابع اعتباری نسبت به سال گذشته راه‌ها و شریان‌های حیاتی استان جان تازه‌ای گرفت. مهندس مهدی جعفری در نشست خبری افزود: تمام پروژه‌های متوقف شده و نیمه‌فعال استان با تزریق این اعتبارات احیا شد و نتایج این اقدامات در سال آینده ملموس تر هم خواهد شد و در یک کلام می توان گفت که استان به کارگاه راهسازی تبدیل شده و خودروهای راهسازی با سرعت به ساخت و ساز پرداخته اند و راه‌های توسعه و آبادانی استان و پیوستن به کریدورهای شمالی و جنوبی یکی پس از دیگری بازگشایی می‌شود. وی اضافه کرد: از این شرایط باید به عنوان انقلابی در حوزه حمل و نقل خراسان جنوبی یاد کرد چرا که در این سالها محدودیت‌های اعتباری سبب شد تا موتور محرکه خودروهای راهسازی نتواند سرعتی در خور پیش‌بینی‌های صورت گرفته داشته باشد اما پیگیری‌های مستمر شخص استاندار خراسان جنوبی و رایزنی و حضور مقامات بلندپایه کشوری در استان توسط ایشان باعث شد تا در تمامی حوزه های حمل و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی شاهد تحولی شگرف در استان باشیم.
افزایش اعتبار ملی استان در حوزه حمل و نقل از ۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۲۲۲ میلیارد تومان در سال جاری
وی با ذکر اینکه تأمین منابع برای اجرای طرح‌های مصوب ناوگان حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای استان به صورت ویژه در دستور کار مهندس معتمدیان نماینده عالی دولت در استان و سایر مسئولین استانی قرار گرفت، تصریح کرد: در سال ۹۷ اعتبار ملی ما ۶۰ میلیارد تومان بود که در سال جاری به ۲۲۲ میلیارد تومان افزایش یافت. مهندس جعفری همچنین گفت: از ابتدای امسال در بحث باندهای دوم عملیات اجرایی ۹۴ کیلومتر پروژه جدید با حضور وزیر راه و شهرسازی شروع شد و ۱۷۱ کیلومتر از باندهای دوم استان نیز در قالب ۸ پروژه آماده مناقصه می باشد.
وی افزود: با توجه ویژه دولتمردان دولت تدبیر و امید در استان به تامین زیرساخت های ارتباطی در راستای افزایش سطح دسترسی به محورهای ارتباطی استاندارد و نیز افزایش ایمنی تردد در جاده‌های استان موضوع احداث و توسعه شبکه بزرگراه های استان در دستور کار قرار گرفت به طوری که در ابتدای سال ۱۳۹۷ در مجموع ۴۹۰ کیلومتر بزرگراه در استان (معادل ۱۰ درصد راه های استان) زیر بار ترافیکی قرار داشت و این در حالی است که متوسط کشوری این شاخص ۱۹ درصد می‌باشد.
تکمیل ۶۳۰ کیلومتر راه اصلی چهار خطه استان
برای رسیدن به متوسط کشور
به گفته وی با پیگیری های مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی از ابتدای سال ۹۷ تکمیل عملیات اجرایی ۶۳۰ کیلومتر راه اصلی چهار خطه استان برای رسیدن به متوسط کشوری تا افق سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار گرفت که با تکمیل این محورها طول راه‌های اصلی چهار خطه استان با افزایش ۱۲۰ درصدی به ۱۱۲۰کیلومتر خواهد رسید. وی اضافه کرد: اما کارنامه یک سال پیگیری ها، رایزنی‌ها و حضور مقامات بلندپایه کشوری فقط به اینها ختم نمی‌شود بلکه به افتتاح و بهره‌برداری بیش از ۱۲۴ کیلومتر از باندهای دوم (افزایش ۲۷ درصدی طول بزرگراه ها) بر می گردد همچنین در این مدت ۷۵ کیلومتر از باندهای دوم در دست اجرای استان آسفالت شده و اکنون در حال تکمیل علائم و ایمن سازی برای بهره‌برداری است و ۹۰ کیلومتر دیگر نیز آماده آسفالت می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: محور سربیشه_ نهبندان، فردوس_ آیسک و خاش به کال شور به مناقصه رفته و به زودی عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود قطعه خضری_ گناباد هم به مناقصه خواهد رفت و برای محور دیهوک_ راور به طول ۳۰ کیلومتر و طبس_ اصفهان و نهبندان_ زابل نیز در حال اخذ مجوز مناقصه از وزارتخانه هستیم. وی با بیان اینکه برای محور ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان مناقصه برگزارشده و انتخاب پیمانکار مراحل نهایی خود را طی می‌کند، اظهار کرد: طول محور ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان که در افزایش ترانزیت و کاهش طول مسیر ترانزیت به افغانستان و آسیای میانه موثر است ۱۲۰ کیلومتر می‌باشد.
تکمیل و آغاز عملیات اجرایی ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی
در استان طی یک سال
مهندس جعفری تصریح کرد: در بخش راه روستایی ابتدای سال ۱۳۹۷ تنها ۵ هزار و ۷۰۰ کیلومتر معادل ۴۸ درصد راه‌های روستایی استان آسفالت بوده است و از مجموع ۱۷۸۰ آبادی دارای سکنه استان تنها ۸۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار از نعمت راه آسفالته برخوردار بوده اند که با توجه به تاکید استاندار بر توسعه استان، توسعه روستایی نیز به صورت ویژه و خاص با تدوین سند توسعه روستایی خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفته و برنامه تکمیل شبکه راه روستایی به طول ۶۳۰ کیلومتر و برخورداری ۹۶ روستای محروم آغاز شد. وی افزود: در یک سال اخیر ۱۳۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی را تکمیل و عملیات اجرایی ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان شروع گردید که با تکمیل این محورها شاهد افزایش ۱۱ درصدی طول راه‌های آسفالته روستایی و برخورداری کامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از این نعمت خواهیم بود و قطعاً تکمیل این شبکه تاثیر بسزایی در تثبیت جمعیت روستایی و در نتیجه ایجاد اشتغال و تولید در روستاها و تسهیل در تردد روستائیان به مراکز جمعیتی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه احداث راه آهن شرق کشور تحول عظیمی در توسعه حمل و نقل ترانزیتی به افغانستان و کشورهای آسیای میانه ایجاد خواهد کرد، گفت: این راه آهن می‌تواند نقش مهمی در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی ایفا کرده و علاوه بر تأثیرات مهم داخلی نقش مهمی در توسعه حمل و نقل ترانزیتی از طریق کشور افغانستان و ترکمنستان به سایر کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق داشته باشد.
پیگیری های مستمر و مکرر استاندار برای پروژه راه آهن استان
وی افزود: عملیات اتصال بندر چابهار به راه آهن زاهدان-بم و در نهایت به راه‌آهن سراسری از سال ۹۲ توسط قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی شده بود و نگاه دولت به خط راه آهن مشهد_ بیرجند_ زاهدان که از خواسته‌های دیرینه مردم است به عنوان اولویت دوم اتصال ریلی چابهار بود اما با تلاش و پیگیری‌های مکرر استاندار این خط به عنوان اصلی‌ترین کریدور ترانزیتی بندر مهم چابهار به آسیای میانه مورد توجه قرار گرفت و جلسات متعددی که در کمیسیون‌های اقتصادی دولت و نهایتاً در هیئت دولت طی یک سال گذشته برگزار گردید گویای این واقعیت می باشد.
وی اضافه کرد: با وجود پیگیری‌های مسئولین استان عملیات اجرایی این خط آهن در دو نقطه در استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان آغاز شد و با توجه به محدودیت منابع اعتباری مجوز آغاز عملیات به استان ما داده نمی‌شد که باز هم با تلاش فراوان آقای استاندار و برگزاری جلسات با دکتر نوبخت و وزیر راه و شهرسازی، مجوز آغاز عملیات اجرایی در داخل استان نیز در اردیبهشت ماه امسال اخذ گردید و پس از انتخاب پیمانکار که از پیمانکاران خوشنام و با ظرفیت بالای کشور است عملیات اجرایی در ۱۵ مهر ماه امسال با حضور معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شد. وی اظهار کرد: در ادامه نیز با پیگیری‌های صورت گرفته بلافاصله در سفر دکتر نوبخت ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به استان اختصاص یافت و این تخصیص اعتبار در سال ۹۹ هم تکرار خواهد شد.
تصویب ۱۴ هزار میلیارد تومان فاینانس داخلی و خارجی
برای راه آهن زاهدان_ بیرجند و بیرجند_ یونسی
مهندس جعفری با اشاره به دو مصوبه هیئت دولت در خصوص راه آهن استان گفت: برای اتصال بیرجند به ایستگاه یونسی مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان فاینانس داخلی مصوب شد و کنسرسیومی با عنوان گروه ریلی استان تشکیل گردید و شرکتی که اخیراً عملیات اجرایی را در داخل استان آغاز کرده نیز عضو این کنسرسیوم است و پیگیر هستیم تا برای دریافت تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومانی از محل صندوق توسعه ملی و سایر منابع، یک بانک دیگر را نیز وارد کنیم. وی افزود: مصوبه مهم تر نیز اختصاص ۷۰۰ میلیون یورو یعنی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان فاینانس خارجی برای راه آهن زاهدان_ بیرجند است که طی چندین سال قرار است به این پروژه اختصاص یابد و مشکل مالی این پروژه را حل خواهد کرد.
آغاز عملیات ۴۱ پروژه بهسازی بافت فرسوده
در ۴ شهرستان استان
مهندس جعفری در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: در بخش مسکن با توجه به شرایط این بخش و وضعیت اقتصادی خانوارها، دولت تدبیر و امید چهار برنامه را با هدف تامین زمین و مسکن مورد نیاز متقاضیان در دستور کار قرار داده است که نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد شهری یکی از این برنامه هاست و در این راستا تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در قالب ۸۰ پروژه به ما ابلاغ شده و سال قبل با تخصیص ۲۰ درصدی اعتبارات، اجرای ۴۱ پروژه بهسازی را در سطح ۴ شهرستان از هفت شهرستان دارای بافت فرسوده مصوب استان با مجموع ۸۵ میلیارد ریال آغاز کردیم و امسال هم همین پروژه‌ها مجدداً به ما ابلاغ شده و اقدامات بیشتر در بخش خدمات زیربنایی اعم از اصلاح شبکه های آب و فاضلاب، شبکه برق و نوسازی و آسفالت معابر در بافت‌های فرسوده است و در بخش روبنایی نیز در قالب اقداماتی چون احداث خانه محله و کتابخانه و آموزش تعریف شده که باز آفرینی شهری را به دنبال دارد.
وی افزود: برای نوسازی مسکن هم در این محلات برنامه داریم که البته از سوی مردم استقبال کمتری شده و با وجود سهمیه ۳۵۰نفری در سال های ۹۷ و ۹۸ تاکنون تنها حدود ۳۵نفر متقاضی نوسازی هستند و نیازمند مشارکت مردم هستیم. وی تامین مسکن اقشار کم‌درآمد را دیگر برنامه بخش مسکن ذکر کرد و گفت: در این راستا با کمیته امداد، بهزیستی، خیرین مسکن ساز و ستاد اجرایی فرامین امام(ره) همکاری تنگاتنگی داریم و هر چقدر زمین برای احداث مسکن افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و اقشار کم درآمد نیاز بوده است در اختیار قرار داده‌ایم.
مشکل تامین زمین در استان نداریم
وی تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن و خانه اولی ها و نوسازی و بهسازی مسکن روستایی را از دیگر برنامه‌های دولت در بخش مسکن عنوان کرد و افزود: برآوردها از نیاز سالیانه ۱۴۵۰ واحد مسکونی بر اساس پیش بینی جمعیت تا سال ۱۴۰۰ در خراسان جنوبی حکایت دارد که طرح اقدام ملی در فاز اول تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب مسکن مشارکتی، واگذاری زمین ۹۹ ساله، زمین برای اقشار ویژه، تکمیل واحدهای ناتمام خریداری شده و ناتمام در قالب مشارکت، استفاده از ظرفیت‌های بانکی، واگذاری به بنیاد مسکن، شرکت بازآفرینی شهری و سایر تفاهم نامه ها وارد فاز اجرایی گردید و با گردش مالی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال موجب اشتغال مستقیم و غیر مستقیم قابل توجهی در حوزه ساخت و ساز در استان خواهد شد. مهندس جعفری با بیان اینکه در بحث تامین زمین در استان مشکلی نداریم، اظهار کرد: برای طرح اقدام ملی ۱۶ هزار هکتار زمین در تمام شهرهایی که ثبت‌نام صورت گرفته پیش بینی شده و در ادامه کار نیز مشکلی نداریم.
پیش‌بینی احداث ۴۵۰۰ واحد در طرح اقدام ملی در استان
به گفته وی در راستای این طرح در استان برای ۲۴۶۸ واحد شامل ۱۳۸۲ واحد در بیرجند و ۱۰۸۶ واحد در سایر شهرستانها ثبت نام صورت گرفته که البته برخی فرم جیم شان قرمز است و یا سابقه مالکیت دارند علاوه بر این خیرین مسکن ساز ۲۰۰ واحد و ستاد اجرایی فرامین امام (ره) نیز هزار واحد در استان احداث خواهند کرد و پیش بینی ما احداث حدود ۴۵۰۰واحد در قالب طرح اقدام ملی در استان است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور