پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

بازدید ۵ ساعته استاندار از محلات کارگران، الهیه، موسی ابن جعفر و شعبانیه بیرجند / آینده روشن شمال شهر

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / استاندار خراسان جنوبی روز شنبه هفته جاری از محله‌های الهیه، موسی بن جعفر(ع)، کارگران و شعبانیه در شمال شهر بیرجند بازدید کرد و در پایان در جلسه‌ای رو در رو با ساکنان این مناطق در مسجد امام هادی(ع) بلوار شعبانیه پای صحبت ها و درد دل های آنان نشست و پیگیر مسائل مطروحه شد. این بازدیدهای میدانی و حضور عالی‌ترین مقام دولتی استان در شمال شهر بیرجند بیش از ۵ ساعت به طول انجامید و وی با حوصله مطالبات و خواسته‌های شهروندان ساکن در مناطق مختلف شمال شهر مرکز استان را شنید .
فاصله طبقاتی شمال و جنوب شهر مشهود است
در حین بازدید استاندار میز خدمت و پاسخگویی به مسائل مردم با حضور مدیران کل و نمایندگان دستگاه‌های مختلف در محل مسجد امام هادی(ع) بلوار شعبانیه تشکیل شد و مدیران به مطالبات مراجعه کنندگان پاسخ دادند. پس از اقامت نماز جماعت مغرب و عشا در این مسجد نیز جلسه ای با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد و نمایندگان ساکنین محلات شمال شهر و تعدادی از ساکنین مسائل و مشکلات این نقاط را مطرح کردند. امام جماعت مسجد امام هادی(ع) با قدردانی از توجه استاندار به محلات شمال شهر بیرجند گفت: با وجود تمامی خدماتی که در شمال شهر بیرجند ارائه شده باز هم فاصله طبقاتی میان شمال و جنوب این شهر مشهود است.
نبود بیمارستان، شعب بانکی و… در شمال شهر
حجت الاسلام حسینی از نبود بیمارستان در شمال شهر و عدم استقرار حتی یک شعبه از بانکها در بلوار شعبانیه به عنوان مشکلاتی اساسی نام برد و خواستار احداث المان برای قبور شهدای گمنام در پارک بلوار شعبانیه شد و افزود: احداث ساختمان مسجد امام هادی(ع) را با ۱۰۰ میلیون تومان قرض و وام پیگیر شدیم و این مسجد فاقد سرویس بهداشتی است که امیدواریم در این خصوص مساعدت شود.
نماینده ساکنین محله شعبانیه نیز با بیان اینکه تمامی امکانات در جنوب شهر بیرجند مستقر شده و شمال شهر محروم باقی مانده است از نحوه توزیع امکانات در سطح شهر انتقاد کرد و گفت: مگر نباید برای احداث مسجد، درمانگاه، فضای ورزشی، استخر شنا، داروخانه، کتابخانه و سایر امکانات به تناسب جمعیت در شمال شهر برنامه ریزی شود چرا باید ساکنین شمال شهر برای استفاده از امکانات شهری در جنوب شهر متحمل هزینه شوند.
اتصال صیاد به شمال شهر و شعبانیه به پیامبر اعظم (ص)
محمد میرزایی از اتصال بلوار صیاد شیرازی به شمال شهر، اتصال بلوار شعبانیه به بلوار پیامبر اعظم(ص)، احداث سالن ورزشی و استخر شنا، پیش‌بینی کلینیک درمانی در انتهای خیابان مصطفی خمینی، استقرار شعب بانک ها و داروخانه در بلوار شعبانیه و شمال شهر، کمبود فضای سبز و فضای آموزشی، آسفالت معابر خاکی و عدم خط کشی عابر پیاده در میدان آزادی به عنوان برخی خواسته‌های ساکنین نام برد و خواستار پیگیری این خواسته ها شد. چاپاری نماینده ساکنین محله شهید رجایی هم خواستار توجه بیشتر به مساجد شمال شهر به عنوان مراکز فرهنگی، اتصال بلوار صیاد شیرازی به خیابان دولت، لزوم تسریع در انتقال صنوف آلاینده و اعمال تخفیف در صدور پروانه ساختمانی در شمال شهر نسبت به جنوب شهر شد. نماینده ساکنین محله کارگران نیز مشکل سند مالکیت املاک، عرض کم معابر و بلاتکلیفی زمین های خاکی را مطرح کرد و گفت: زمین خاکی و رها شده انتهای خیابان کارگران به محل تجمع سگ های ولگرد و مکانی امن برای معتادان تبدیل شده که شهرداری در اقدامی قابل تقدیر یک بخش از این زمین را برای عبور خودروها بازگشایی نمود.
انتقال پایگاه هوایی به فرودگاه به مصلحت نیست
حجت الاسلام طوری با اشاره به بودجه های فرهنگی ادارات برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، افزود: با توجه به نیروهای جوان و فعال مساجد در صورت تخصیص اعتبار می‌توان از ظرفیت این جوانان برای اجرای طرح ها و برنامه‌های فرهنگی استفاده کرد. وی انتقال پایگاه هوایی به حاشیه فرودگاه را به صلاح ندانست و از احداث کتابخانه عمومی در شعبانیه و کارگران، واگذاری بخشی از اراضی اوقافی برای امور فرهنگی، زیباسازی پیاده‌روها، توجه به وضعیت خطرناک سه راه بلوار مسافر، اصلاح خطوط عابر پیاده که به جای پل ها به جوی حاشیه خیابان ها منتهی می‌شود و جلوگیری از راه اندازی پمپ بنزین در اراضی متعلق به آستان مقدس امامزادگان باقریه را به عنوان برخی مطالبات ساکنین نام برد.
تبدیل چهارشنبه بازار به روز بازار و…
در ادامه نیز تعدادی از شهروندان ساکن در محلات شمال شهر به مسائلی از جمله ترافیک سنگین معابر اصلی شمال شهر، احداث درمانگاه تامین اجتماعی، تبدیل چهارشنبه بازار شمال شهر به روز بازار، انتقال توقفگاه اتوبوس‌های شهرداری به خارج از شهر، احداث پیاده روی سلامت، تعریض بلوار شعبانیه، رسیدگی به محدوده های رها شده انتهای میدان موسی بن جعفر(ع)، نصب چراغ فرماندهی در تقاطع دولت، راه اندازی سریعتر سقاخانه های شمال شهر، اجاره های بالای مسکن و… اشاره کردند و خواستار رفع این مسائل شدند. رئیس هیئت امنای آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند نیز خواستار تخصیص بودجه ملی در کنار بودجه استانی برای تسریع عملیات ساخت و ساز فضای فیزیکی این آستان شد. محمدی احداث پمپ بنزین بر روی اراضی متعلق به آستان مقدس امامزادگان باقریه و قبور نوادگان امام محمد باقر(ع) را نوعی دهن کجی به اعتقادات مردم و در تضاد با امنیت و توسعه این آستان مقدس با توجه به حضور گسترده شهروندان در برنامه‌های فرهنگی این مجموعه دانست و خواستار انتقال پمپ بنزین از مکان فعلی شد.
نیاز ۱۰ میلیاردی برای احداث بیمارستان
محلی شبانه روزی مهرشهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تاکید بر لزوم ایجاد مراکز درمانی در شمال شهر از اخذ مجوز احداث یک بیمارستان محلی شبانه روزی در مهرشهر از وزارت بهداشت و درمان در بهمن ماه سال ۹۷ خبر داد و گفت: زمینی در حاشیه ۹ دی در آستانه واگذاری است و یک خیر هم برای کمک اعلام آمادگی کرده که البته مبلغ اعلام شده کفایت نمی‌کند با این حال ما احداث بیمارستان محلی دو هزار متری را شروع خواهیم کرد که تکمیل آن نیازمند ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان می باشد. دکتر دهقانی افزود: البته تامین اجتماعی هم برای احداث درمانگاه در شمال شهر اعلام آمادگی کرده بود که با توجه به وجود تنها یک قطعه زمین برای واگذاری، اولویت به احداث بیمارستان محلی که شبانه روزی است داده شد. وی اضافه کرد: در حال حاضر یک داروخانه شبانه روزی در جوادیه و یک داروخانه در مهر شهر فعال است البته ما برای اعطای مجوز داروخانه مشکلی نداریم اما باید متقاضی داروساز اعلام آمادگی نماید.
بازپس‌گیری اراضی از اداراتی که ساخت و ساز نداشته‌اند
مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز با اشاره به کمبود خدمات در شمال شهر و به خصوص بلوار شعبانیه از پیش‌بینی خدماتی از قبیل اراضی ورزشی و بهداشتی و درمانی در این محدوده خبر داد و گفت: یک زمین ورزشی در مالکیت شهرداری قرار دارد که صحبت شده و مشکل رفع خواهد شد. جعفری افزود: مقرر شده کل اراضی که برای ساخت و ساز در اختیار ادارات و نهادها قرار گرفته و آنان در زمان معین اقدام به ساخت و ساز در این اراضی نکرده‌اند را پس بگیریم. وی با ذکر اینکه اتصال شعبانیه به پیامبر اعظم(ص) را پیگیر هستیم، اظهار کرد: ۷۷ هکتار زمین در شرق حاجی‌آباد برای انتقال صنوف آلاینده پیش‌بینی شده و ساخت و ساز توسط خود اصناف در مهلت مقرر انجام و بلافاصله انتقال صنوف از سطح شهر آغاز خواهد شد. به گفته وی واحدهای مسکونی در انتهای دولت متعلق به کارکنان دولت است اما از پنج سال پیش بلاتکلیف باقی مانده و با وجود آگهی در روزنامه کسی مراجعه نکرد که اخیراً با شهرداری توافق کردیم و به احتمال زیاد به شهرداری واگذار می‌شود.
برای آسفالت معابر خاکی به شهرداری کمک می کنیم
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ پیگیری می‌کنیم تا برای آسفالت معابر خاکی به شهرداری کمک شود، افزود: برای ساخت و ساز در بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی در شمال شهر ۶۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می شود که ۴۰ میلیون تومان آن با سود ۹ درصد در دوران مشارکت در ساخت است. وی گفت: افرادی که سند مالکیت ندارند برای تشکیل پرونده به راه و شهرسازی مراجعه نمایند و ما هم با وجود سختی قوانین تلاش خواهیم کرد تا اجحافی در حق مردم نشود.
نابرابری در توزیع امکانات شهری
شهردار بیرجند هم با بیان اینکه از مجموع ۵۲ محله شهر بیرجند ۲۶ محله در شمال و ۲۶ محله در جنوب شهر واقع شده به ناعدالتی و نابرابری در توزیع امکانات بین شمال و جنوب شهر اشاره کرد و گفت: البته عزمی برای ضعیف تر بودن شمال شهر نسبت به جنوب آن نیست و در این راستا برنامه‌ای را تا سال ۱۴۰۰ در بخش‌های مختلف تدوین کرده ایم. جاوید با ذکر این که در حال حاضر جمعیت زیادی از شهر به پارک هشت هکتاری توحید هجوم می برند، افزود: پارک جنگلی به مساحت ۴۰ هکتار و گنجایش ۲ هزار خانوار در محدوده معصومیه در حال بهسازی است. وی کل اعتبارات آیلندسازی در جنوب شهر را کمتر از هزینه کرد ۳ میلیارد تومانی برای راه اندازی چهارشنبه بازار شمال شهر ذکر کرد.
بهره‌برداری از فرهنگسرای بیرجند؛ سال آینده
وی با ذکر اینکه هزینه صدور پروانه ساختمانی در جنوب شهر ۲۰ برابر شمال شهر است با این حال باز هم نسبت به استمهال پرداخت بدهی ها اقدام خواهیم کرد، گفت: نزدیک به ۴۰ درصد ساخت و سازهای شمال شهر هزینه پروانه را به شهرداری پرداخت نمی کنند.
امسال حداقل ۳ پروژه ورزشی در سه محله شمال شهر اجرا می شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز گفت: در جنوب شهر حدود ۲۰۰ مکان ورزشی داریم که به دولت و بخش خصوصی تعلق دارد و در خصوص کمبود فضاهای ورزشی به جوانان شمال شهر حق می دهیم سرپرست افزود: یک سالن ورزشی دو هزار نفری را در شمال شهر در حال احداث داریم که تا پایان سال به بهره برداری می رسد و پیشرفت فیزیکی احداث استخر شنا را نیز حتماً به حد قابل قبولی می رسانیم ضمن اینکه عملیات احداث سالن ورزشی و خوابگاه ویژه ورزش را نیز با استفاده از ظرفیت خیرین آغاز کرده‌ایم و ایجاد فضای ورزشی روباز را نیز حتما عملیاتی خواهیم کرد. وی اضافه کرد: با توجه به وعده تامین زمین، اجرای حداقل سه پروژه را در سال جاری در سه محله شعبانیه، جوادیه و کارگران پیگیر هستیم. وی همچنین گفت: ۵ هزار قطعه بلیط استخر رایگان و ۱۰۰ میلیون تومان لوازم ورزشی برای استفاده جوانان در اختیار کانون های مساجد شمال شهر قرار می‌گیرد.
بازدید از روستاهای اطراف شهر بیرجند در برنامه استاندار
استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه طی چهار هفته بازدید از ۴ بخش شمال شهر را در برنامه داریم، گفت: پس از آن از روستاهای پرجمعیت اطراف شهر بیرجند بازدید خواهیم کرد و مطالبات به حق مردم را جمع‌آوری خواهیم نمود. محمد صادق معتمدیان با اشاره به اینکه فاصله میان شمال و جنوب شهر به لحاظ برخورداری از امکانات کاملا مشهود است، افزود: ما در این بازدید عدم برخورداری از امکانات بهداشتی و درمانی، سرانه آموزشی، فضای سبز، مبلمان شهری، اماکن تفریحی و ورزشی و رفاهی، بازار و بازارچه های متناسب با نیاز مناطق پرجمعیت شمال شهر و سایر مسائل و مشکلات را از نزدیک مشاهده کردیم و البته با توجه به مطالعه دقیق و چند ماهه کمبودهای این مناطق با اشراف کامل به مسائل این بازدید را انجام دادیم و همه ظرفیت‌ها را به کار خواهیم گرفت تا شرمنده ساکنین شمال شهر نشویم.
فاز اول طرح توسعه شمال شهر
وی اضافه کرد: شمال شهر بیرجند بیشتر این عقب افتادگی را به لحاظ زیرساخت ها و شاخص های مختلف دارد و البته منکر تلاش های فراوان مسئولین در گذشته نیستیم اما می‌خواهیم طرح توسعه شمال شهر را در فاز اول در محله های شعبانیه، جوادیه و کارگران رقم بزنیم. استاندار با ذکر اینکه اگر قرار باشد با امکانات موجود کاری انجام دهیم زمان بر است، گفت: بخش قابل توجهی از اعتبارات شهرستان بیرجند برای کمک به اجرای پروژه های شمال شهر اختصاص یافته و از محل اعتبارات استانی نیز با همکاری شهرداری و بنیادهای مختلف فعال برای کمک به مناطق محروم شامل بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و آستان قدس رضوی سرعت اجرای پروژه ها را افزایش خواهیم داد.
اصلاح ۲۳ کیلومتر شبکه فرسوده آب شرب شمال شهر
معتمدیان افزود: اصلاح و بازسازی ۲۳ کیلومتر شبکه فرسوده آب شرب شمال شهر از پروژه‌های مهم است زیرا در حال حاضر به ازای هر کیلومتر ۴ هزار متر مکعب آب به هدر می‌رود و با اجرای این پروژه صرفه جویی ۹۲ هزار متر مکعبی را در مصرف آب در شمال شهر شاهد خواهیم بود‌. وی از احداث مخزن ۲هزار متر مکعبی شمال شهر برای جبران کمبود آب مجتمع‌های آب این منطقه خبر داد. معتمدیان با بیان اینکه رفع مشکل برق محلات کارگران و شعبانیه در دستور کار شرکت توزیع برق قرار گرفته و عملیاتی خواهد شد، اظهار کرد: کتابخانه عمومی در خیابان نرجس با کمک خیرین سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. وی با تاکید بر اینکه مشکل اسناد مالکیت و انشعاب برق و گاز ظرف یک ماه باید تعیین تکلیف شود، گفت: شرایط کشور و فشارها و تحریم‌ها دلیلی برای عدم پاسخگویی ما نیست و بحث بن بست بودن صیاد شیرازی و شمال شهر بحث درستی است و چند طرح برای خروج منطقه از بن بست وجود دارد که باید طرحی مناسب برای این منظور ارائه گردد. وی افزود: برای راه اندازی شعب بانک های دولتی و خصوصی رایزنی لازم را انجام خواهیم داد.
اولتیماتوم استاندار
استاندار تصریح کرد: وجود اراضی بلا استفاده چهره نازیبایی به شهر زیبای بیرجند داده است و اوقاف و امور خیریه و بنیاد مستضعفان باید اراضی رها شده خود را تعیین تکلیف نمایند و چنانچه این قضیه دوستانه حل شد که هیچ، در غیر این صورت از راه‌های دیگر وارد خواهیم شد و این اولتیماتوم جدی است و صبر ما کم است زیرا زمین باید برای توسعه و خدمت به مردم به کار گرفته شود نه اینکه بلای جان آنان شود. وی در خصوص بحث احداث پمپ بنزین در مقابل آستان مقدس امامزادگان باقریه نیز گفت: در این موارد از ۱۹ دستگاه استعلام می‌شود و چنانچه در بحث مالکیت اسناد و مدارکی وجود دارد باید از طریق دستگاه قضایی مورد پیگیری قرار گیرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور