پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

اینجا به امید استجابت آمده‌اند

امشب جای جای این زمین میزبان مردم خداجو و روزه‌دارانی بود که قرآن بر سر گذاشته و با ندای «بک یا الله» و سردادن ندای «الغوث الغوث» از معبودشان طلب مغفرت کرده و ناله‌کنان از درگاه ایزد سرمد خواستند که دست اجابت بر حوائجشان کشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، می‌گویند در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نیست، شبی که در آن هر عبادتی برابر با هزار ماه عبادت است و ملائکه از عرش به زمین می‌آیند و تقدیر یک سال انسان‌ها برایشان رقم می‌خورد، شب قدر شبی است که باید در عاشقی ثابت‌قدم  بود و بیدار ماند و به نیایش پرداخت و صالحات به جا آورد.

شبی که در آن خطاب می‌آید: کجایند جوانمردان شب‌خیز که در آرزوی دیدار، بی‌خواب و بی‌آرام بوده‌اند و در راه عشق شربت بلا نوشیده‌اند تا خستگی ایشان را مرهم گذاریم و اندر این شب قدر ایشان را با قدر و منزلت گردانیم که امشب، شب نوازش بندگان است و وقت توبه گنهکاران.

امشب جای جای این زمین میزبان مردم خداجو و روزه‌دارانی بود که قرآن بر سر گذاشته و با ندای «بک یا الله» و سردادن ندای «الغوث الغوث» از معبودشان طلب مغفرت کرده و ناله‌کنان از درگاه ایزد سرمد خواستند که دست اجابت بر حوائجشان کشد.

آستان مقدس امامزادگان خراسان‌جنوبی نیز در دومین شب از لیالی قدر همچون نگینی در میان فرشتگان شده بود، مردم از سراسر استان برای خاک بوسی قدوم نوادگان ائمه اطهار(ع) آمده بودند تا به حق عظمت این شب و توسل به ساحت ائمه معصومین(ع) از گناهان پاک شوند و در مسیر بندگی گام برداشته و بهترین سرنوشت‌ها را از خداوند منان مسألت کنند.

به امید بخشش آمده‌ام

در گوشه‌ای از صحن امامزاده نشسته و دستانش را به سوی آسمان دراز کرده و با خدای خود نجوا می‌کند، نزدیکش رفته و خلوتش را به هم می‌زنم، می‌گوید: شب قدر بهترین فرصت برای بخشش گناهان است و خداوند نیز در این شب عنایت ویژه‌ای به بندگان خود دارد، در واقع خداوند این شب‌ها را بهانه‌ای جهت آمرزش بندگان خود قرار داده است.

وی که قطرت اشک از گونه‌هایش سرازیر شده، می‌‌گوید: قول و قرارهایی زیادی در شب قدر سال گذشته با خدای خود گذاشتم که به بیشتر آن‌ها عمل نکردم، می‌گویند در شب‌های قدر فوج فوج ملائکه الهی به زمین فرود می‌آیند تا دعاها و راز و نیاز روزه‌داران را به آسمان ببرند من نیز آمده‌ام تا از درگاه معشوق نامتناهی طلب بهترین‌ها را کنم.

وی که گریه امانش را بریده سخنانش را با قطعه شعری به پایان می‌رساند؛ عبدم ولی عبد گنه‌کار، هم روسیاهم هم گرفتار/ معبود من ای حی دادار، من بنده عاصی تو غفار؛ الغوث خلصنا من‌النار….

اینجا هرکه باشی بی‌رنگ می‌شوی

چه فرصتی بهتر از این شب‌ها برای آشتی کردن با معبود بی‌همتا و بازگشت به سوی او، شبی که می‌توان آبرومندان درگاه حق، ملائکه و روح و قرآن را واسطه قرار داد و آنگاه با دلی سرشار از امید به رحمت و مغفرت متوجه رب‌العالمین شد.

به هر گوشه و کنار که نگاه می‌کنی از همه سن و قشری می‌توان دید از کودکان و نوجوانان و جوان تا زنان و مردان سالمند که سر در گربیان نشسته همراه با جمع «الفوث الغوث» زمزمه می‌کنند، اینجا هرکه باشی، بی‌رنگ می‌شوی.

حضور پرشور کودکان و نوجوانان نیز خالی از لطف نیست، آمده بودند تا به‌همراه خانواده‌های خود در آئین احیای دومین شب از لیالی قدر شرکت و دست‌های نیاز خود را همچون پدر و مادرانشان برای استجابت دعا به درگاه الهی بلند کنند تا معبود بی‌نیاز از سر لطف الغوث‌ها و العفو‌ها را اجابت کند.

گره خوردن دل‌های زمینیان با نجواهای آسمانیان

عرفان یکی دیگر از زوار این آستان مقدس که قرآنی را در مقابل خود گشوده و مشغول قرائت است شب قدر را اینگونه برایم توصیف کرد: شب قدر فرصتی مغتنم و با ارزش برای استغفار به درگاه احدیت و بازگشت به خدا و توجه به خویشتن است و شب قدر فرصتی است برای کسب خیرات، برکات معنوی و استغفار.

وی شب قدر را شب آسمانی شدن زمینیان دانست و می‌گوید: این شب‌ها بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدی‌ها کرده و در حق یگدیگر دعا کنیم چرا که دعا در حق دیگران زودتر اجابت می‌شود.

این شهروند با اشاره به بزرگترین آرزوی خود در این شب، تأکید می‌کند: باید در لیالی قدر برای ظهور و فرج مولایمان حضرت صاحب الزمان (عج) دعا کنیم و بخواهیم که خداوند به ما توفیق دهد که امام زمان(عج) شناس باشیم و فریب دشمن را نخوریم.

به امید استجابت آمده‌اند

در سیل جمعیتی که نوای الغوث الغوث سر می‌دهند صدایی مرا به سمت خود می‌کشاند، به سمتش رفته و زمانی که متوجه حضورم شد دستش را بر صورت می‌کشد و آرام زیر لب زمزمه‌هایی می‌کند، گاه گریه و اندکی بعد در فکر فرو می‌رود.

هق‌هق گریه امانش را بریده، می‌گوید: بد کردم هم به خودم و هم به خانواده‌ام، خانواده که مرا طرد کردند و راه بخششی برایم نگذاشته‌اند، آمده‌ام اینجا تا شاید خدا گوشه چشمی به من سر تا پا گناه کند چرا که می‌گویند  شب قدر بهترین فرصت برای طلب بخشش است.

می‌گوید: با هزاران امید در این شب‌ها در مراسم شب قدر شرکت می‌کنم تا با توبه در این شب‌ها گذشته خود را پاک کنم، گذشته‌ای که در آن خطا و اشتباهات زیادی رخ داده است.

وی با بیان اینکه آمده‌ام تا با طلب عفو از پروردگار خود گذشته و آینده خود را تغییر دهم و سرنوشت آینده خود را در این شب‌ها تعیین کنم، اضافه می‌کند: امید دارم به برکت این شب‌های عزیز خانواده نیز از اشتباهم بگذرند.

برای شفای بیماران دعا کنیم

فاطمه یکی دیگر از جوانان بیرجندی است که شفای بیماران را از درگاه باری تعالی طلب می‌کند و می‌افزاید: امشب بیماران، گرفتاران و حاجتمندان بیش از همه چشم امید به دعای مؤمنان دوختند تا به حق این شب عزیز، لباس عافیت بر تن آن‌ها پوشانده شود، چه بیمارانی که در این شب آرزو و التماس دعا داشتند تا با جان سالم نوای «الهی العفو» را زمزمه کنند.

وی بیان می‌کند: از مهم‌ترین خواسته‌های ما باید در شب‌های قدر سلامتی و طول عمر پر خیر و برکت برای رهبر انقلاب اسلامی، نابودی کفر و ایادی استکبار، نجات جوامع بشری از استکبار جهانی خاصه آمریکا و رژیم صهیونیستی و  پیروزی جهان اسلام باشد.

فاطمه با اشاره به ارزش شب قدر، می‌‌گوید: تقدیر یک سال انسان‌ها در شب قدر رقم می‌خورد و از این جهت شب قدر شب بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود و افرادی که بتوانند در این شب‌ها به عبادت و راز و نیاز با پروردگار بپردازند و از گناهان خود توبه کنند قدر این شب‌های عزیز را درک کرده‌اند.

لحظه شماری عاشقان برای شب‌های قدر/ امامزادگان؛ مکانی برای راز و نیاز

جوانی با چشمان اشک‌بار با گرفتن قرآن بر سر زیر لب چیزهایی زمزمه می‌کند و دائما نگاهش به سمت آسمان است. کنارش می‌نشینم با گوشه چشم نگاهی می‌کند.

وی که به همراه دوستان و خانواده در مراسم این شب‌های عرفانی حاضر شده، می‌گوید: اگر چشمانم اشک‌‌بار است به خاطر این است که خداوند وعده بخشش گناهان را در این شب داده، نمی‌دانم با چه رویی طلب مغفرت کنم، هر چند مغفرت خداوند آن‌قدر زیاد است که قابل شمارش نیست اما مشکل از ما است که به وعده‌هایمان جامه عمل نمی‌پوشانیم.

این جوان اضافه می‌کند: روزها و ماه‌ها برای آمدن لیالی قدر لحظه‌شماری می‌کنم چرا که تک تک لحظه‌های این شب‌ها لحظه‌هایی پر از معنویت است و باید بهترین استفاده را از آن ببریم.

وی به علت انتخاب این صحن مقدس برای شرکت در مراسم احیا اشاره و می‌افزاید: هر ساله این مراسم معنوی را در یکی از امامزادگان استان می‌گذرانم زیرا ما که در نزد خداوند و امامان معصوم آبروی نداریم، می‌آیم تا این بزرگان را ضامن و واسطه بخشش گناهانم در نزد خداوند قرار دهم چرا که به بخشش خدا ایمان دارم.

داشتن آمادگی قلبی؛ لازمه درک شب‌های قدر

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی لازمه درک شب‌های قدر را داشتن آمادگی قلبی دانست و اضافه کرد: مؤمنان باید با خلوص نیت در این شب‌ها از دنیای مادی فاصله گرفته و احسان و نیکی را در قلب‌های خود جایگزین کینه و حسد ورزی کنند.

وی شب‌های قدر را فرصت بسیار مناسبی برای انس با قرآن کریم دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین فرصت‌های شب قدر پیوست قرآن و عترت است که برای تحقق این امر مهم باید تلاش کرده و باید از این فرصت مهم نهایت استفاده را داشته باشیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، گفت: در این طرح برنامه‌هایی برای ارتقای معنویت جامعه و افزایش سطح آگاهی مردم در معارف اسلامی در نظر گرفته شده است.

بخشی‌پور با اعلام اینکه در قالب طرح ضیافت الهی برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری اجرا می‌شود، بیان داشت: طرح ضیافت الهی ایجاد فضای معنوی در جامعه، ترویج مفاهیم قرآنی، ایجاد فضایی برای انس با قرآن و اجرای نیات واقفان را دنبال می‌کند.

برگزاری مراسم احیا در 27 امامزاده

وی تبیین کرد: همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی مراسم عزاداری و احیا شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان در 27 امامزادگان شاخص استان برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بر حضور پررنگ جوانان در مساجد در شب‌های قدر تأکید و تبیین کرد: مبلغین نسبت به جذب جوانان و نوجوانان نسبت به حضور در امامزادگان در شب‌های قدر تلاش کنند.

بخشی‌پور با بیان اینکه در این شب‌ها از محل موقوفات استان سفره‌های افطاری ساده در جوار امامزادگان برپا می‌شود، ادامه داد: ویژه برنامه‌های شب‌های قدر از ساعت 22 با بهره‌گیری از سخنرانان برجسته استانی و کشوری، برپایی خیمه معرفت و غرفه پاسخ‌گویی به سؤالات شرعی آغاز می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور