پیام شهروند

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

اَد بزن پول بگیر؛ روشی جدید برای کلاهبرداری در فضای مجازی

عضویت گیری در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی یکی از شیوه‌های جدید سودجویان برای کلاهبرداری در فضای مجازی است.

 

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها بسیاری از افراد بیشتر وقت خود را در فضای مجازی می‌گذرانند و در کنار آن این فضا به یک منبع درآمد برای برخی از سودجویان تبدیل شده است.

بسیاری از ما مشاهده کرده‌ایم که در صفحه پیام رسان تلگرام‌مان گروه‌هایی با عنوان «اَد بزن پول بگیر» ایجاد شده و بسیاری از مخاطبانمان در این گروه‌ها عضومان کرده‌اند.

حین ورود به گروه نه تنها تعدادی از مخاطبان در آن دیده می شوند، بلکه رباتی را در آن خواهید دید که به ازای اضافه شدن هر مخاطبی عنوان می‌کند که هر شخص چه تعداد عضو به این گروه اضافه کرده است. همچنین پیام‌هایی مبنی بر واریز پول نیز مشاهده می شود که همین امر وسوسه کننده، بسیاری از افراد را ترغیب می کند تا کاربران مخاطبان خود را در گروه‌ها عضو کنند.

یکی از موضوعاتی که می تواند به کانال‌ها مخصوصا کانال‌های فروشگاهی و … اعتبار بخشد، تعداد عضویت زیاد در این گروه ها است و این امر می تواند در اعتبار و محبوبیت کانال مورد نظر بسیار تأثیرگذار باشد٬ چراکه به واسطه این کار یک شبه بیش از ۵ هزار نفر در این گروه‌ها عضو می شوند.


 


برای خرید اعضا و تبلیغات باید هزینه زیادی کرد، به عنوان مثال برای تبلیغ یک کانال تازه تأسیس در یک کانال با تعداد عضویت زیاد، برای هر پست باید بیش از ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کرد٬ در صورتی که این گروه‌ها بدون هیچ پرداختی این کار را انجام می دهند.

مخاطبانی که در این گروه‌ها عضو هستند٬ امید به پرداخت مبلغ اعلام شده دارند، اما مدیران گروه‌ها پس از رسیدن به آن جای مدنظر نه‌تنها مبلغی واریز نمی کنند، بلکه گروه را به کانال تبدیل می کنند.

بیشتر مواقع مشاهده شده که این گروه‌ها توسط ادمین‌هایشان بعد از تبدیل شدن به کانال، با مبالغ زیادی به فروش می رسند.

بسیاری از سازندگان این گروه‌ها برای کسب درآمد از این روش استفاده می کنند٬ در همین راستا برای بررسی بیشتر تعداد زیادی مخاطب را عضو گروه‌ها کردیم تا ببینیم آیا پولی به حساب ما واریز می شود و واقعیت دارد؟

بررسی‌ها نشان داد که هیچ مبلغی به حساب‌ مخاطبان واریز نمی شود و هدف صاحبان این گروه ها تنها تبدیل گروه به کانال و فروش آن به مبالغ زیاد است.

این موضوع اولین نوع کلاهبرداری نیست که در فضای مجازی انجام می شود و بهتر است شهروندان هنگام مشاهده این گروه‌ها به مدیران آن‌ها برای عضویت مخاطب کمکی نکنند، تا از این نوع کلاهبرداری جلوگیری شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + شانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور