پیام شهروند

باسلام:از پرسنل دلسوز و زحمتکش اداره مخابرات خراسان جنوبی خواهشمندیم که وضعیت آنتن دهی تلفن همراه ایرانسل وثابت روستایی را ساماندهی کنند. در روستای روشناوند خیلی وضعیت تلفن خراب است لطفااین امر را پیگیری فرمایید.باتشکر

استاندارمحترم سلام.بحران بی آبی درروستای روبیات بیداد میکند،درهفته4الی5روزآب قطع است.جناب اقای استاندارکاش فرمایش جنابعالی را اجرایی میکردندوبرای یک روزهم که شده آب منازل مسؤولین اداره آب راقطع میکردندتامتوجه شوند که بی آبی جگرمردم راخون کرده وآنهامدام وعده های پوچ توخالی میدهند،.

سلام.خداقوت آیا درست یک جوان متاهل درس خونده با مدرک زحمتکش باید بیکار باشه کارگری کنه قسط وام ازدواج بده کرایه خونه بده یارانه معیشتیش قطع باشه به اداره کار مراجعه کنه جوابش این بده خانم پشت میز که دست مانیست رییس جمهور یک حرف زده برا خودش؟ ! آیا درست ما فقط خدا داریم مسئول پیگیری خواهش.

با سلام شهرداری که اینقدر از اراضی موسوی پول می گیرد بگوید روکش آسفالت خیابان های دیگر واجب یا اراضی موسوی که خاکی و بدون حتی جوبه و … با اینکه سالها پیش پول آماده سازی گرفته

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

باسلام مسولین اداره آب ازمشکل آب حرف می زنند چرا آب بندامیر به هدرمی رود دریک سد جمع آوری شود با تشکرشهروند بیرجندی

باسلام یکی ازدلایل افزایش کرونا دراین ایام برگزاری امتحانات دانشگاهها است امیدواریم امتحانات دانشگاهها مخصوصا علمی کاربردی غیر حضوری برگزارشود.

سلام می خواستم بگم اگربخاطر کرونا برداشت آب از خیابان نیلوفر وظفر غیربهداشتی وغدغن شده ومدتی است بسته شده آیا مردمی که برای بر داشت آب میرن بند دره اونجا بهداشتی وضد کروناست جواب منطقی نیست باداشتن چندین شیر اونجا احتمال کرونا وجوددارد ولی بنددره بااون همه ازدهام جمعیت
کروناوجودندارد خواهشا منعکس فرمایید
باتشکرازشما

سلام خدمت شهردار سختکوش شهر سربیشه و همکاران محترمشون؛اهالی ساکن در کوچه آزادی14(شهرک منیزیم)از سال1378 که هزینه آماده سازی ساختمان رو پرداخت کردند انتظار آسفالت کوچه رو میکشن لطفا یه نیم نگاهی به اونجا هم بیندازید(گاز کشی و اجرای فاضلاب هم انجام شده)علت خاکی بودنش چیه؟؟

هر جا استاندار جهادی و سخت کوشمان جناب معتمدیان ورود پیدا کردند انجا گلستان شد ضمن خداقوت به ایشان در خواست دارم به موضوع گرانی زمین و مسکن در بیرجند ورود نمایند .

سلام. خواهشی که از روزنامه خراسان امروز دارم این است که از مدیرکل راهداری سوال نمایند که آیا تا بحال با خودرو شخصی خود از جاده خوسف تا سه راهی عرب آباد استفاده کرده است ؟ واقعا” جاده خاکی بهتر از این جاده است.

سلام چرا دانشگاه علوم پزشکی امار روزانه مبتلایان به کرونا را اعلام نمیکنه ؟

جناب آقای استاندار! متاسفانه علی رغم پیام ها و پیگیری های مکرر و عدم پاسخگویی در خصوص تعیین و تکلیف ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی توسط شهرداری ،انتظار می رود همچنان که روحیه جهادی شما زبانزد هست ،شاهد دستور پیگیری مجدانه جنابعالی باشیم چرا که قریب به 10 سال از این موضوع می گذرد تا کی باید صبر و انتظار داشت؟!

سلام جناب آقای استاندار با سپاس از پیگیری های مجدانه شما لطفا دستور لازم در خصوص رفع مشکل تلفن های ثابت روستای محروم اصقول از توابع سربیشه را صادر فرمایید در مواقع لزوم اکثرا تلفن قطع است ممنون

سلام .آسفالت کوچه امامت 47فرعی های دوم و سوم انتهای سپیده سه ازبهمن پارسال پیگیریم هنوز کوچه خاکی است

اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی فردا در دانشگاه بیرجند

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده/ اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی فردا در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در نشست خبری که روز گذشته به همین خاطر برگزار شد، گفت: با توجه به جلساتی که با دانشگاه بیرجند با هدف تعامل بیشتر اوقاف و دانشگاه داشتیم و نیازی برای کمک به تحصیل دانشجویان کم بضاعت و یا پیاده کردن طرح های دانشجویان با استعداد اما فاقد توان مالی و… احساس می‌شود دانشگاه بیرجند برای اولین بار این همایش ملی را با هدف ایجاد موقوفات برای توسعه علم و دانش برگزار می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین پرویز بخشی پور با ذکر اینکه بزرگترین دانشگاه ها از محل درآمد موقوفات تامین می شوند و با تغییر دولت‌ها نیز همچنان به وظایف خود عمل می‌کنند، افزود: قرون هفتم تا نهم و دهم تا دوازدهم دو عصر طلایی در وقف بوده و بیشترین موقوفات علمی نیز در همین دو عصر ایجاد شده است و حتی غربی‌ها هم از این موضوع استفاده کردند تا سرمایه ثابت و ماندگار برای اداره امور دانشگاه های خود داشته باشند و در حقیقت موقوفاتی را با نام‌های دیگر در این راستا ایجاد نمودند که هیچ کس نتواند آن را تعطیل نماید.
وی با بیان اینکه بعد از قرن دوازدهم شاهد افول وقف در کشور بودیم، اظهار کرد: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بر ایجاد موقوفاتی برای توسعه علم و دانش و تحقیق و پژوهش تاکید دارند و لذا اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با رویکرد وقف علمی توسط دانشگاه بیرجند در همین راستا برگزار می‌شود که اقدام بسیار بزرگی است و حتی سخنران محوری این همایش نیز رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بود که به لحاظ همزمانی با جلسه‌ای که با مقام معظم رهبری داشتند معاون فرهنگی سازمان به عنوان یکی از سخنرانان محوری همایش به استان می آید.
۳۰ موقوفه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان و ۱۴۱ موقوفه مربوط به مدارس علوم دینی در استان
حجت الاسلام و المسلمین بخشی پور همچنین گفت: بزرگترین موقوفه علمی آموزشی کشور به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان بعد از انقلاب در شیراز وقف شده است ضمن اینکه بنیاد قلم چی، موقوفه البرز، پاستور و… از دیگر موقوفات بزرگ علمی آموزشی کشور هستند و بسیاری از مراکز درمانی نیز موقوفه است. وی افزود: در استان نیز 30 موقوفه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان و ۱۴۱ موقوفه مربوط به مدارس علوم دینی داریم.
ارسال ۱۱۸ مقاله به دبیرخانه همایش
عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند و دبیر علمی اولین همایش کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی نیز در این جلسه گفت: استارت کار همایش حدود یک سال پیش با تفاهم نامه دانشگاه بیرجند و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زده شد که برگزاری جلسات علمی با همکاری اوقاف یکی از مفاد این تفاهمنامه بود.
دکتر شاطری از وقف و توسعه مراکز آموزش عالی، وقف و رفاه اجتماعی، وقف و آموزش و توسعه فرهنگ وقف، وقف مشارکتی و کارکرد آن و ظرفیت‌های وقف در حوزه آموزش علمی و … از محورهای این همایش ذکر کرد و با اشاره به استقبال خوب دانشگاهیان کشور افزود: مجموعاً ۱۱۸ مقاله در ۱۲ محور به دبیرخانه همایش رسیده و ۵۸ درصد استان‌های کشور در ارسال مقاله مشارکت داشتند و در ادامه ۱۶ تن از اساتید رشته‌های مرتبط از چند دانشگاه کشور مقالات را داوری کردند و ۸۱ مقاله انتخاب شد که ۳۱ درصد مقالات منتخب به صورت شفاهی و در سه پنل همایش در صبح و بعد از ظهر ارائه می‌شود. ۱۰ درصد مقالات منتخب در مجموعه مقالات به چاپ می رسد و ۵۹ درصد مقالات به صورت پوستر در سالن اصلی و جنبی همایش به نمایش گذاشته خواهد شد.
برنامه همایش ملی و یک روزه کارکرد وقف
به گفته وی در صبح روز برگزاری همایش و در مراسم افتتاحیه سخنرانی رئیس دانشگاه بیرجند و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، گزارش دبیر علمی همایش و سخنرانی‌هایی سخنرانان کلیدی و همچنین بخش اول ارائه مقالات را خواهیم داشت و بعد از ظهر نیز بخش های دوم و سوم ارائه مقالات را داریم. برنامه‌های مراسم اختتامیه نیز شامل جمع بندی دبیر همایش، تجلیل از واقفین برجسته استان و تجلیل از حامیان و کمیته اجرایی خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور