wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

با سلام ما جمعی از اهالی خیابان سپیده از شهردار عزیز  خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

سلام الان سه ماهه آب طبس به شدت بوی لجن و تعفن میده چرا به داد ما مردم نمی رسید مدیر آب و فاضلاب طبس که هیچوقت نیست

با سلام چرا با شلوغی صف جایگاههای CNG برخی از نازلهای جایگاهها غیر فعال است(خیابان مدرس)

با سلام و تشکر از زحمات نیروهای محترم پلیس راهنمایی رانندگی بیرجند. متاسفانه برخی رانندگان در داخل شهر از چراغ راهنمای خودرو برای گردش به چپ و راست استفاده نمی کنند که مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک،اتلاف وقت سایر رانندگان و بعضابروز اتفاقات ناگوار را به همراه دارد؛ لذا خواهشمند است با این رانندگان متخلف برابر قوانین رفتار شود.

قیمت فروش چای 500گرمی سی تی سی بانام دبش درمغازه باانصاف بیرجندی30هزارتومان قیمت درج روی جعبه59800تومان بنازم قیمت گذاری ونظارت برقیمت وزارت صمت راضمناقیمت خریدمغازه27هزارتومان

سلام با یکطرفه کردن خیابان طالقانی به سمت میدان طالقانی و یکطرفه کردن خیابان منتظری به سمت میدان شهدا بار ترافیکی این خیابانها بسیار کم خواهد شد

باسلام خدمت شورای شهرواتوبوسرانی ا خرت رادرنظربگیریدمگرفرق علی اباد(شهرک بعثت)بااطراف حومه شهرچه فرقی دارندکه اونهاجمعه هاوروزهای تعطیلی رسمی اتوبوس دارندولی ازماندارد چرادرتقسم بیت المال توجهی ندارید.

با سلام.
ما جمعی از خریداران زمین های معروف به زمین های موسوی مدت 6 سال و بیشتر … با تاییدیه بنیاد مستضعفان اقدام به خرید نموده ایم و الان پس از گذشت چند سال هیچ ارگانی جوابگویی مال باختگان که تمام داریی خود را جهت خرید این زمین ها گذاشتن نیستن.و الان از تمامی مسئولین متولی کار تقاضا داریم به این مشکل مردم رسیدگی نمایند.با تشکر

واقعا متعجبم چرا راهنمایی و رانندگی به این همه سوال مردم در خصوص مشکلات میدان قدس پاسخ نمیدهد؟
البته حتما و قطعا پاسخی ندارند چون عدم کارشناسی و غیر مهندسی بودن میدان قدس مشهود است.

سلام صبحتون بخیر
کمتر روزنامه میخونم .امروز اتفاقی سرمقاله روزنامه تون خوندم .حرف دل مردم بود.ممنون

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس 59 تا بعث22 را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست0

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

wfn_ads

اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی فردا در دانشگاه بیرجند

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده/ اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی فردا در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در نشست خبری که روز گذشته به همین خاطر برگزار شد، گفت: با توجه به جلساتی که با دانشگاه بیرجند با هدف تعامل بیشتر اوقاف و دانشگاه داشتیم و نیازی برای کمک به تحصیل دانشجویان کم بضاعت و یا پیاده کردن طرح های دانشجویان با استعداد اما فاقد توان مالی و… احساس می‌شود دانشگاه بیرجند برای اولین بار این همایش ملی را با هدف ایجاد موقوفات برای توسعه علم و دانش برگزار می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین پرویز بخشی پور با ذکر اینکه بزرگترین دانشگاه ها از محل درآمد موقوفات تامین می شوند و با تغییر دولت‌ها نیز همچنان به وظایف خود عمل می‌کنند، افزود: قرون هفتم تا نهم و دهم تا دوازدهم دو عصر طلایی در وقف بوده و بیشترین موقوفات علمی نیز در همین دو عصر ایجاد شده است و حتی غربی‌ها هم از این موضوع استفاده کردند تا سرمایه ثابت و ماندگار برای اداره امور دانشگاه های خود داشته باشند و در حقیقت موقوفاتی را با نام‌های دیگر در این راستا ایجاد نمودند که هیچ کس نتواند آن را تعطیل نماید.
وی با بیان اینکه بعد از قرن دوازدهم شاهد افول وقف در کشور بودیم، اظهار کرد: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بر ایجاد موقوفاتی برای توسعه علم و دانش و تحقیق و پژوهش تاکید دارند و لذا اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با رویکرد وقف علمی توسط دانشگاه بیرجند در همین راستا برگزار می‌شود که اقدام بسیار بزرگی است و حتی سخنران محوری این همایش نیز رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بود که به لحاظ همزمانی با جلسه‌ای که با مقام معظم رهبری داشتند معاون فرهنگی سازمان به عنوان یکی از سخنرانان محوری همایش به استان می آید.
۳۰ موقوفه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان و ۱۴۱ موقوفه مربوط به مدارس علوم دینی در استان
حجت الاسلام و المسلمین بخشی پور همچنین گفت: بزرگترین موقوفه علمی آموزشی کشور به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان بعد از انقلاب در شیراز وقف شده است ضمن اینکه بنیاد قلم چی، موقوفه البرز، پاستور و… از دیگر موقوفات بزرگ علمی آموزشی کشور هستند و بسیاری از مراکز درمانی نیز موقوفه است. وی افزود: در استان نیز 30 موقوفه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان و ۱۴۱ موقوفه مربوط به مدارس علوم دینی داریم.
ارسال ۱۱۸ مقاله به دبیرخانه همایش
عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند و دبیر علمی اولین همایش کارکرد وقف در توسعه انسانی با تاکید بر وقف علمی نیز در این جلسه گفت: استارت کار همایش حدود یک سال پیش با تفاهم نامه دانشگاه بیرجند و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زده شد که برگزاری جلسات علمی با همکاری اوقاف یکی از مفاد این تفاهمنامه بود.
دکتر شاطری از وقف و توسعه مراکز آموزش عالی، وقف و رفاه اجتماعی، وقف و آموزش و توسعه فرهنگ وقف، وقف مشارکتی و کارکرد آن و ظرفیت‌های وقف در حوزه آموزش علمی و … از محورهای این همایش ذکر کرد و با اشاره به استقبال خوب دانشگاهیان کشور افزود: مجموعاً ۱۱۸ مقاله در ۱۲ محور به دبیرخانه همایش رسیده و ۵۸ درصد استان‌های کشور در ارسال مقاله مشارکت داشتند و در ادامه ۱۶ تن از اساتید رشته‌های مرتبط از چند دانشگاه کشور مقالات را داوری کردند و ۸۱ مقاله انتخاب شد که ۳۱ درصد مقالات منتخب به صورت شفاهی و در سه پنل همایش در صبح و بعد از ظهر ارائه می‌شود. ۱۰ درصد مقالات منتخب در مجموعه مقالات به چاپ می رسد و ۵۹ درصد مقالات به صورت پوستر در سالن اصلی و جنبی همایش به نمایش گذاشته خواهد شد.
برنامه همایش ملی و یک روزه کارکرد وقف
به گفته وی در صبح روز برگزاری همایش و در مراسم افتتاحیه سخنرانی رئیس دانشگاه بیرجند و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، گزارش دبیر علمی همایش و سخنرانی‌هایی سخنرانان کلیدی و همچنین بخش اول ارائه مقالات را خواهیم داشت و بعد از ظهر نیز بخش های دوم و سوم ارائه مقالات را داریم. برنامه‌های مراسم اختتامیه نیز شامل جمع بندی دبیر همایش، تجلیل از واقفین برجسته استان و تجلیل از حامیان و کمیته اجرایی خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور